שנה עשרים ושש
גיליון מס' 306
ספטמבר 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
שוק הפרחים ב"חוצות המפרץ אאוטלט" ייערך ב-8-9/9
אחות כללית ב"זבולון" הצילה חיי מטופלת
האחות הבחינה שצבע עורה צהוב, ודרשה שתיבדק. בבדיקה התברר, שסבלה מאנמיה חמורה. בנוסף, במסגרת שידרוג השירות, יכולים המבוטחים למשוך את התרופות הקבועות, ל-4 חודשים

צוות מיון קהילתי ב"זבולון": עירנות הצוות הביאה להצלת חיים
צילום: דוברות כלליתמקרה של הצלת חיי מטופלת ע"י אחות כללית, התרחש בקרית בריאות "זבולון". הכל החל כאשר במהלך משמרת ערב במיון הקהילתי של כללית ב"זבולון", הפנתה האחות קרן שחר, את תשומת ליבה של האחות האחראית, אתי סטולר, לכך שצבע עורה של מטופלת כבת 70, שהמתינה לאורטופד, הינו צהוב מאוד, דבר שעלול להעיד על אנמיה חמורה. האחיות ביקשו מהמטופלת לעבור בדיקת דם באגף הרפואה הפנימית שבמיון הקהילתי ב"זבולון". המטופלת, שחששה מכך מאוד, סירבה בתוקף, אלא שהאחיות לא ויתרו, ובסופו של דבר, הצליחו לשכנע אותה, שהבדיקה חשובה. מבדיקת הדם התברר, שרמת ההמוגלובין בדמה של המטופלת היתה נמוכה באופן קיצוני, ושהיא סובלת מדימומים. ד"ר מאליק אבו ריא, מומחה ברפואה פנימית מצוות המיון הקהילתי, מיהר להפנותה לבית החולים "כרמל", שם אושפזה. המטופלת קיבלה עירוי של 3 מנות דם, דבר שגרם להטבה במצבה ולכך, שרמת ההמוגלובין בדמה עלתה מ-4 ל-11 גרם לדציליטר. כמו כן התברר, כי היא סבלה מהרניה (בקע), שפגעה באיברים פנימיים וגרמה לדימום ולאובדן דם, וכתוצאה מכך לאנמיה החמורה. בני משפחתה סיפרו, שהפצירו בה לפנות לרופא, אלא שהיא סירבה. האנמיה ממנה סבלה גרמה לה לחולשה רבה, ובעקבות זאת היא נפלה באחד הימים ופרקה את כתפה. פציעה זו גרמה לה לפנות לאורתופד ב"זבולון", מה שבסופו של דבר הביא להצלת חייה, לאחר שצוות האחיות דרש ממנה להיבדק. 

 תרופות לזמן ארוך
 במסגרת שורה של צעדים הננקטים בכללית לשיפור השירות, הוחלט כי מעתה יכולים מבוטחי הקופה למשוך את מנת התרופות הקבועות שלהם למשך 4 חודשים, במקום 3 חודשים כפי שהיה נהוג עד כה. שיפור נוסף שייכנס לתוקף החל מאוקטובר 2018, הינו הכפלת משך תוקפו של טופס התחייבות ל-6 חודשים, במקום 3 חודשים עד כה. מנהל כללית במרחב, אלי כהן, מסר כי מדובר בצעד נוסף בשורה ארוכה של מהלכים בהם נוקטת כללית לייעול השירות וצימצום חסמים בירוקרטיים בקבלת השירות.
תגובות:
1: אנשים קדושים כל מי שעוסק ברפואה - חז"ל
כל המקיים נפש אחת, כאילו קיים עולם מלא

6/9/2018    13:21שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר