שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 315
יוני 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
‎אדם שעבר ״התעללות״ מצד סטנדאפיסט לא זכאי לפיצוי
עו"ד ונוטריון יואב צח ‎על הפרק 2 סוגיות: מה ניתן לעשות כאשר אמן “יורד״ לחייו של אחד הצופים, שזוכה ללעג מהקהל? והאם ניתן להתלונן במשטרה נגד נער המפעיל את אזעקת הרכב של שכניו?
 


בדיחות מביכות
באמצע חודש מאי, חגג בעלי 50 שנה. לפני מסיבת ההפתעה שערכנו לו, יצאנו לבלות במופע סטנד אפ של אמן ידוע המופיע בקביעות בטלוויזיה. כיוון שישבנו בשורה השלישית עם חברים, היינו קרובים לבמה והדבר היה בעוכרינו. הסטנדאפיסט ירד על בעלי, וסיפר בדיחות על צורתו ועל חיי המין שלנו, לקול צחוק הקהל. בעלי, שהינו אדם מוכר בקריות מתחום מוצרי החשמל, לקח ללב את הבדיחות עליו ועכשיו הוא שוקל לתבוע את הסטנדאפיסט. האם יש לו סיכוי? יש לנו כעדים את החברים שבאו איתנו ואולם מלא. 

פנינה שלו
רח׳ יגאל אלון 5
קרית מוצקין


תשובה:
‎כאשר אדם מוזג מים רותחים לכוס תה, עליו לקחת בחשבון, שאם ישפוך את המים בטעות על גופו, הוא עלול לקבל כווייה. זו צריכה להיות נקודת המבט של אדם המגיע למופע של אמן סטנדאפ. מי שמגיע למופע כזה, ואף יושב באחת השורות הראשונות, צריך לקחת בחשבון, שהוא עלול להיתפס כ״קורבן״ ע״י האמן, שיירד לחייו ולחיי האדם שיושב לצידו. בתי המשפט אינם מזדרזים לתת פיצויים למי שמגיע למופע, אשר תוכנו הינו צחוק ובדיחות הדעת, כך שקשה להאמין שבעלך יזכה בפיצוי כלשהו. במקרה זה, מרבית הסיכויים, שהאמן יאמר להגנתו, שההלצות שלו נאמרו מתום לב, וכי כל הדברים שאמר, כולל על חיי המין שלכם, נאמרו ממוחו הקודח בלבד.אזעקה במחלוקת
אני מתגורר בבניין רב קומות עם 64 דיירים. לפני כשנה עברה להתגורר בשכנות לידי, משפחה חדשה אשר הרעישה לאורך כל שעות היום, ומאז היחסים בינינו קרירים בלשון המעטה. במהלך החודש האחרון הופעלה אזעקת המכונית שבבעלותי מספר פעמים בשעות המאוחרות של הלילה. בתחילה חשבתי, כי מדובר בתקלה כלשהי, אך במוסך נאמר לי שמערכת האזעקה תקינה לחלוטין וכנראה שמישהו מפעיל אותה בכוונה ע״י ניענוע המכונית. חשדתי בשכנה כי היא זו שעומדת מאחורי מעשה הזדון, וכשפניתי אליה, היא הכחישה בתוקף את טענותיי. המקרים נמשכו וכל פעם נאלצתי לקום משנתי ולהפסיק את האזעקה. בעקבות זאת, ערכנו אישתי ואנוכי במשך שבוע ימים תורנות בלילה והצלחנו לתפוס על חם את בנם של שכניי ה"טובים", כשהוא חוזר מבילוי עם חבריו ולפני עלייתו הביתה, הוא ניענע בחוזקה את מכסה המנוע, עד שהאזעקה החלה לפעול. מיד צילצלנו למשטרה, אך היומנאי דרש מאיתנו לבוא למחרת בבוקר ולהגיש תלונה במשטרה. האם אין כאן זילזול באזרח? האם ניתן להתלונן נגד המשטרה? ומהן האפשרויות שלי כנגד בנם של שכניי, אשר מירר לנו את החיים?

ק.פ. (השם שמור במערכת)
רח׳ השקדים
קרית ביאליק 


תשובה:
לו שכנך היה נתפס “על חם״ ע״י השוטרים, בעת שהוא מנענע את הרכב, והם היו מונעים ממנו להמשיך ולעשות זאת, היתה בכך הצדקה להגעתם למקום. אלא שציינת, כי מיד לאחר מכן עזבו הנערים. במצב כזה היו השוטרים אמורים לחפש את אותם נערים בבתיהם. מכיוון שכך, המשטרה פעלה בצורה נכונה כאשר ביקשה ממך להגיע לתחנה, כדי שתוכל למסור עדות על מה שקרה.
אני מציע לך לרשום את השעות בהן הנער הטריד אתכם באמצעות הפעלת האזעקה בצורה מכוונת, ולציין זאת בפרוטרוט בפני המשטרה, בעת הגשת התלונה. אם המעשים יחזרו על עצמם, תשתדל להקליט את האזעקה ולצלם את המציקים. כך תהיה לך עדות והוכחה ברורה לגביי זהותם של המטרידים, והם לא יוכלו להכחיש את מעשיהם.‎אני מכור לנערות ליווי

הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת
על הפרק שתי סוגיות: כיצד יכול גבר צעיר להתגבר על תחושת הכישלון, עקב פרידה מבנות זוג רבות? ומה יכולה לעשות צעירה, שבן זוגה החל להתרחק ממנה מאז המעבר למגורים משותפים?

 


‎בן הזוג מתחמק
‎אני צעירה בעלת שיתוק מוחין, הסובלת מקשיי הליכה ונעזרת בקביים. לפני כשנה התחלתי לראשונה בחיי קשר רומנטי ורציני עם בן זוג. בפעם הראשונה בחיי קיימתי יחסי מין מלאים, לרוב בהנאה, ולפני כשלושה חודשים עברנו לגור יחד. דווקא מאז, להפתעתי הרבה, הוא כמעט שאינו נוגע בי, מרבה להתחמק וטוען שהוא עייף. הגעתי למצב ייאוש, אני פגועה מהיחס אליי ואיני יודעת מה לעשות.‎

‎ל״ש
‎קרית אתא


תשובה:
‎אני מתרשמת מאוד מהכוחות הרבים שיש לך. נראה, שאת לא מוותרת לעצמך, ואינך נכנעת לקשייך הפיזיים. משמח לשמוע, שהקשר הרומנטי הוביל אותך לחיים משותפים. מדובר בהתנסות חשובה עבור כל אחד מאיתנו, אלא שכאן מתגלה גם הקושי. באופן פרדוקסלי, דווקא מאז שעברתם לגור תחת קורת גג אחת, ניכרת דעיכה בקשר. יכולות להיות לכך סיבות אחדות. ייתכן, שבן זוגך נבהל וקיבל רגליים קרות מההחלטה לעבור למגורים משותפים. את הסיבה השנייה, אני מכנה במילים: “דברים שרואים משם, לא רואים מכאן״. לעיתים, כאשר נפגשים בתדירות נמוכה יחסית או גרים בנפרד, הכל נראה ורוד. אלא שברגע שבני הזוג עוברים להתגורר יחד, הם מתחילים להתמודד עם המציאות האפורה, שכוללת כביסות ובישולים, מריבות על חלוקת תפקידים ודברים נוספים. ייתכן שבן זוגך חש מאויים מעצם המחשבה על מיסוד הקשר, ואחד הסימפטומים לחרדה, הינו ירידה במשיכה ובתשוקה. השאלה הינה, האם הקשר שנוצר ביניכם מספיק חשוב לכם, ואם אתם מוכנים לעבוד על שיקומו. אם התשובה על כך חיובית, אני ממליצה לכם לפנות לטיפול זוגי, בו תבדקו מה מפריע לבן הזוג שלך במערכת היחסים הנוכחית, או בקשרים משמעותיים בכלל.‎חשש מקשר משמעותי
 כרווק צעיר, מזה תקופה ארוכה, שאני חווה תחושות כישלון במערכות היחסים שלי עם נשים. במרבית המקרים, או שאני מאבד עניין, או שבת הזוג עוזבת אותי. בעת קיום יחסי המין, אני סובל בדרך כלל משפיכה מאוחרת, ולעיתים לוקח לי חצי שעה מאז רגע החדירה ועד שאני גומר. בעקבות זאת, בחודשים האחרונים הפסקתי לנהל יחסים נורמטיביים, והתחלתי ללכת לנערות ליווי ולהיעזר ב״בודי מסאז״, מתוך מחשבה, שהדבר עשוי לסייע בפיתרון הבעיה. כיום אני מכור לנערות ליווי ואין לי מושג איך לצאת מזה, או להתחיל לייצר קשרים נורמליים עם בנות המין השני.
‎א״ק
קרית חיים 


תשובה:
‎ההתמכרות לנערות ליווי נובעת מחרדה, עקב כישלונות שאתה חווה בקשריך עם נשים. נראה, שאבדה לך השליטה על חייך בתחום הזוגיות, ואם אתה רוצה להחזיר אותה לידיך, חשוב שתיעזר בטיפול. הפורקן שאתה מקבל באמצעות ה״בודי מסאז׳״, נעשה בקלות וללא סיבוכים רגשיים שאתה חווה באמצעות קשרים עם נשים. מצד שני, ככל שאתה שוקע יותר ב״פיתרונות קלים״, כך אתה מתרחק מהמטרה שלך, שהיא יצירת קשרים רציניים וארוכי טווח. לרוב מלווים הפיתרונות הללו בבושה ובצורך להסתיר את הסוד. כמו כן, נראה שאתה חש נחיתות ופגיעה בתחושת הערך העצמי. באמצעות הטיפול תוכל לזהות מה השתבש אצלך בכל הקשור ביצירת קשרים, ולהתגבר על החרדות מהן אתה סובל.

אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
5: כל ההזויים עליי - אהובה
בטח זה מה שאומרת לעצמה המטפלת הרצלה צח בכל פעם שהיא נתקלת בכל המטופלים האלה

6/6/2019    16:38

4: לא נעים - רפי
סטנאפיסט שיורד עליך זה בהחלט בעיה לאנשים עם ביטחון עצמי בריצפה
מצד שני למה ישבתם קרוב? זה הרי מקובל וידוע

6/6/2019    15:37

3: עד שאתה תופס אותו על חם - יחיאל
מסתבר לך שהבעיה האמיתי היא בכלל המשטרה והזילזול שלה בתלונות

6/6/2019    15:22

2: עזוב אותך מנשים - גיא
תתחיל לאונן
הכי טוב

6/6/2019    13:53

1: אז הסטנדפיסט ירד על בעלך, מה קרה? - מוזרים
יצאתם למופע בידור לא לאופרה
שתחררו יצנונים

6/6/2019    12:18שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר