שנה עשרים ושש
גיליון מס' 307
אוקטובר 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
‎כסף שהוצא בטעות ע״י הבנק מחשבון פרטי והוחזר אינו מהווה עילה לתביעה
עו"ד ונוטריון יואב צח על הפרק 2 סוגיות: מה ניתן לעשות כאשר סכום של 18,000 שקל הועבר מחשבון העו״ש והוחזר כעבור שבועיים, והאם ניתן לקבל פיצוי כספי לאחר שמצלמת וידיאו, שניתנה לתיקון, נעלמה עם סגירת החנות

 


רשלנות בחשבון הבנק
בתדפיס חשבון הבנק האחרון שהוצאתי, התגלה לי להפתעתי, כי סכום של 18,000 שקלים, הועבר מחשבון העובר ושב שלי, לחשבון פרטי של אדם אחר, שכלל איני מכיר, ורק כעבור שבועיים הוחזר לחשבוני. כאשר איתרתי את האדם, הוא סיפר לי, כי אכן הופקד סכום כזה בחשבונו, אך כעבור שבועיים הוא נגרע ממנו. כאשר פניתי לסניף הבנק שלי לקבלת הסברים, נאמר לי כי מדובר בטעות, וכי הם מתנצלים על כך.

האם באפשרותי לתבוע את הבנק בשל רשלנות, במיוחד לנוכח העובדה, שבעקבות המשיכה הזו עבר החשבון שלי למצב של משיכת יתר במהלך אותם ימים? 

אבי מור
שד׳ גושן 1
קרית מוצקין


תשובה:
‎אתה מתלונן בצדק על כך, שהבנק גרע מחשבונך סכום של 18,000 שקלים, אותו העביר לחשבונו של אדם אחר. יחד עם זאת, איני סבור, שבתביעה נגד הבנק, תוכל להגיע לרווחים על העוול שנגרם לך. בתי משפט אינם ששים לפצות באופן משמעותי במקרים כאלה, כך שבתביעה קטנה ללא עורך דין, לא תקבל פיצוי שיצדיק מאבק משפטי. אם תחליט בכל זאת להגיש תביעה ותיאלץ לשלם שכר טרחת עורך דין, הרי שתישאר בהוצאותיך הגבוהות. מכיוון שהבנק תיקן את המעוות והחזיר כעבור שבועיים את הכסף לחשבונך, נראה לי שהגשת תביעה לא תגרור אחריה מתן פיצויים.וידיאו עם רגליים
 לפני מספר חודשים מסרתי לתיקון מצלמת וידיאו. בעל החנות ביקש ממני לחזור אליו כעבור יומיים לקבלת המכשיר המתוקן. כאשר חזרתי אליו, הוא סיפר לי כי התיקון מתעכב, וביקש ממני שוב לחזור אליו כעבור מספר ימים. כאשר שבתי לחנות כעבור שבוע, גיליתי לתדהמתי כי זו נעולה, ושכניו סיפרו לי כי האדם נעלם עם כל הציוד החשמלי ולא ניתן לאתרו. גירסה זו גם אושרה במשטרה. האם יש דרך כלשהי לקבל פיצוי כספי בעתיד על מכשיר הווידיאו, שלא היה מבוטח? יש לציין, שבידי מסמך המאשר את מסירת המכשיר.

אברהם נבון
רח׳ אלי כהן 5
קרית אתא


תשובה:
‎בעל חנות למוצרים חשמליים נעלם יום אחד, ואיתו נעלמה גם מצלמת הווידיאו שהשארת לו לתיקון. אין ספק, שמדובר בגניבה לכל דבר, ולכן עליך להגיש תלונה במשטרה בגין גניבה. במקביל, אני ממליץ לך לעשות הכל כדי לאתר את כתובתו של בעל החנות ולהגיש נגדו תביעה ודרישת פיצויים בגין הנזק ועוגמת הנפש על כך, שאינך יכול להשתמש במצלמת הווידיאו, שלא הוחזרה לך. כמו כן, אני ממליץ לך לעקוב אחר פירסומים בעיתונים, בהם אולי מצויין, כי ה״טכנאי הבורח״ הכריז על פשיטת רגל, וכך תוכל לגלות את מקומו ולדרוש את החזרת מצלמת הווידיאו שנעלמה יחד איתו.אישתי מענישה אותי על בגידתי

הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת
על הפרק 2 סוגיות: מה אמור לעשות גבר שבגד באישתו, חזר הביתה ואינו מצליח לתפקד? ואיך ניתן לפתור את בעייתו של גבר אחר, שנכנס לדיכאון בעקבות בעיית פיריון הזרע?

 


רומן במקום העבודה
אני גבר בן 50, נשוי מזה 18 שנה ואב ל-2 בנות מתבגרות, העובד כמהנדס ומנהל קריירה מצליחה. לפני כשלוש שנים ניהלתי רומן סוער במקום העבודה, על בסיס מיני נטו. רציתי לשבור שיגרה ולגוון את חיי המין שלי, אלא שנתפסתי ע"י אישתי, שנפגעה מאוד מהרומן. היא התנקמה בי, השפילה אותי ושיתפה את הבנות במעשיי. בעקבות הבגידה, עזבתי את הבית וחזרתי כעבור מספר חודשים עם הזנב בין הרגליים. מאז, כבה בי החשק המיני ואין לי כלל זיקפה. אני אובד עיצות וחשוב לי לקבל את המלצתך מה לעשות?

 ג.ס
 קרית אתא


תשובה:
המחיר שאתה ואישתך משלמים על הבגידה, הינו כבד ביותר. על כך מתווספות תחושות ההשפלה שחווית, הבושה, רגשות האשם, הפגיעה הקשה בערך העצמי והכעס על עצמך. נראה לי, שאתה גם כועס על אישתך, שביישה אותך בפני בנותיכם. מכאן ועד ההידרדרות בתיפקוד המיני, הדרך קצרה. איבר המין שלך הוא הססמוגרף לתחושותיך הקשות. כשחזרת הביתה, ניסית ללא הצלחה לקיים יחסי מין, ואז נוצרה אצלך חרדת ביצוע. לאחר שחווית כישלון, לא העזת לנסות שוב, או שניסית ושוב לא הצלחת לקיים יחסים. ייתכן שהענשת את עצמך, באופן לא מודע, באמצעות תחושות של חוסר אונים. מדבריך לא ברור מהן תחושותיה של אישתך בשלב הנוכחי, ובמיוחד האם סלחה לך או שעדיין נשארה פגועה. אני ממליצה לשניכם לפנות לטיפול מיני זוגי, כדי שתוכלו לבנות מחדש את האמון שנפגע ולשקם את המיניות שלכם.בעיית פוריות לבעלי
בעלי ואני בשנות ה-30 המוקדמות לחיינו, ולפני כ-4 שנים נישאנו. לאחר תקופה ארוכה, בה ניסינו להיכנס להיריון ללא הצלחה, גילינו כי בעלי סובל מבעיית פוריות, המונעת ממני להרות. מאז שגילינו זאת, הוא חש שנפלו עליו השמים ושקע בדיכאון. בן זוגי התרחק ממני, הסתגר בתוך עצמו, ובפעמים הספורות שאנו מנסים לקיים יחסי מין, הוא סובל מהיעדר זיקפה, בשל איבוד החשק המיני. חשוב לי להדגיש, שמעבר לכך, שנינו אנשים בריאים, האוהבים מאוד האחד את השני. מה את מציעה לי לעשות?

מ.ג
 קרית חיים


תשובה:
בעלך מגיב בפגיעות רבה לבעיית הפיריון שלו. אילו הבעיה היתה אצלך, סביר להניח, שהיה פחות מדוכדך. ממפגשים עם נשים וגברים הסובלים מבעיות פוריות, אני יכולה לגלות לך, שבעלך אינו היחיד שמגיב בצורה כזו. גברים רבים הנמצאים במצבים דומים, נוטים לחוש פגיעה באגו. כמו כן, גברים רבים חשים, כי בעיית הזרע פוגעת בגבריותם. האמונה הנוצרת אצלם היא כזו: "אם יש לי בעיית פוריות, היכולת המינית שלי ירודה", אלא שבמציאות אין כלל קשר בין השניים, ולכן תחושתם מוטעית מהיסוד. לעיתים קרובות, האישה מעדיפה שבעיית הפוריות תהיה שלה ולא של הגבר, כדי שלא תהיה לו פגיעה קשה באגו. אני ממליצה לבעלך לפנות לטיפול מיני אצל סקסולוג. בעזרת הטיפול, הוא יוכל לעבד את תחושותיו הקשות, להשתחרר מאמונות ומתפיסות מוטעות ולהחזיר לעצמו את שמחת החיים. כמו כן, אני משוכנעת, שבעזרת הטיפול הוא יחזור להאמין בעצמו ובגבריותו.אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
5: כשהבנק טועה זו טעות - ינוש
כשאתה תועה אתה משלם במזומן עם ריבית

7/11/2018    16:02

4: היה לך הכל למה לחזור עם הזנב בין הרגליים? - אבי
אם אתה מצליח תעזוב אותה, הבנות יהיו בסדר, תאמין לי כל הצדדים ירוויחו ויחזור לעמוד לך כמו טיל

6/11/2018    11:29

3: ושלום למצלמת הוידאו - בתאל
הגיע הזמן לצלם בטלפון
יותר בטוח

25/10/2018    13:44

2: הלו, כולה העבירו 18 אלף והחזירו - בנימין
מילא היו לוקחים 100-500 אלף
משהו שיכול לפגוע לך בעסקים תשלומים וכו'
אבל מה תקבל פיצוי? 5%
זה לא יכסה את עורך הדיו

25/10/2018    10:55

1: גבר עם בעיות פוריות - ארנון
זה הדבר הכי קשה בעולם
לא מאחל לאף אחד

24/10/2018    15:57שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר