שנה עשרים ושש
גיליון מס' 306
ספטמבר 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
‎פירסום מחיר כרטיס טיסה ללא הוספת מיסים ודמי טיפול אינו מהווה מידע מוטעה
עו"ד ונוטריון יואב צח והפעם: האם חברת נסיעות יכולה להודיע על מכירת כרטיס טיסה ב-712 דולר, שלאחר מכן הופך למחיר כמעט כפול, וכיצד ניתן להציל דירה, הרשומה על שם אדם הנמצא בחובות
 


‎הטעיית הציבור
באחרונה ניסיתי לרכוש כרטיסי טיסה לארה״ב דרך האינטרנט. באתר של חברת התעופה נכתב, כי המחיר הינו 712 דולר. עם המידע הזה ניגשתי לבדוק במשרד נסיעות, שם הסבירו לי,  כי על המחיר שנרשם צריך להוסיף עבור מס נמל, ויזה אמריקאית ודמי טיפול משרד הנסיעות, ובסה״כ עלות כרטיס הטיסה ודמי הטיפול הינה 1,298 דולר לאדם. האם אין כאן הטעיית הציבור? האם אין חובה לפרסם את המחיר המלא? 

נעמי ארן
רח׳ יגאל אלון 3
 קרית מוצקין


תשובה:
אני מבין את התיסכול הגדול שלך, לאור העובדה, שגילית כי ניתן לרכוש כרטיס טיסה במחיר מציאה, וכשהגעת לתכל׳ס, התברר לך שהמחיר הרקיע שחקים, עם כל המיסים, הוויזה ודמי הטיפול. הדרך בה נקטה החברה נראית מתחכמת וגורמת ללקוח להתפתות, אלא שכפי שלמדנו בעבר, לא כל הנוצץ זהב.
‎חשוב להפריד בין מחיר הכרטיס, שהוא הטיסה עצמה, ובין כל ההוצאות האחרות, שאת נאלצת לשלם כדי לטוס עם החלום לארצות הברית. כל ההוצאות שמסביב אינן כלולות בכרטיס הטיסה עצמו. את יכולה לפנות לחברה ולהודיע לה, שהפירסום אינו מדוייק, אך מכיוון שטרם נגרם לך נזק בפועל, רבים הסיכויים שהם יחמקו ממך, בטענה כי התייחסו לעלות הכרטיס בלבד, ולא לדברים שמסביב. לו היית מסכמת, לדוגמא, עם חברת סלולר על תוכנית מסויימת, עליה היית אמורה לשלם סכום מסויים שמקובל על שני הצדדים, ובסופו של דבר, היית מגלה ששילמת הרבה יותר, או-אז היית יכולה לטעון לפירסום מטעה ומוטעה, כמו גם על עשיית עושר ולא במשפט. אני חושש, שבמקרה שלפנינו אין לך טיעונים מספיק חזקים.
עיקול דירת החייב
לבעלי ישנו עסק עצמאי שבעבר הרוויח והצליח. בשנים האחרונות העסק הפסיד ונקלע לחובות של מיליוני שקלים. בשיחות סלון יעצו לי חברותיי, לדאוג להעביר את זכויותיו של בעלי בדירה רק על שמי, כדי שאם חס וחלילה העסק ייפול והחברה בע״מ תתמוטט ותחדל להתקיים, לפחות אצליח להציל את הדירה שתהיה רשומה על שמי. על כך יש לי שלוש שאלות: האם חברה בע״מ שמתמוטטת לא מחוייבת להחזיר את החובות? האם ניתן לעקל את דירתו של בעל החברה שהתמוטטה? והאם ניתן לקחת את הדירה הרשומה על שם האישה בלבד? (מסיבות מובנות, אבקשכם להימנע מפירסום שמי ופרטים מזהים).

 ב. ז. (השם שמור במערכת)
 קרית ביאליק


תשובה:
קשה לענות במדור משפטי על שאלות כה רגישות וחיוניות שאת מציגה כאן. לגביי עיקול דירת החייב, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי, מעבר לשיחות סלון או מדור משפטי, תוך מתן המסמכים הרלוונטיים לעורך דין הבקי בתחום.
‎חברה בע״מ אינה מחזירה את כל החובות אם אין לה כספים. במצב כזה לעיתים מתמנה מנהל המנסה להפיק את המקסימום שניתן, תוך חלוקת הכספים לנושים בעת שהחברה נמצאת בפירוק. באשר לעיקול הדירה, לרוב קיימות ערבויות פרטיות של מנהלי החברה בחשבונות האישיים, כביטחונות לבנק, כדי שלא יוצאו כספים והבנק ייצא נפסד. בתי המשפט דנו בעבר בסוגיות בהן הדירה היתה רשומה על שמה של אשת החייב, שעשתה זאת כדי למלט את בעלה מחובותיו. ייתכן שישנן דרכים להציל את הרכוש, אך קצר המצע מלהשתרע ולפרט זאת כאן, ומומלץ לקבל ייעוץ מקצועי מעמיק ורציני לשאלות הרבות אשר בפניהן את עומדת.אני לא מצליחה להגיע לאורגזמה עם בן זוגי הקבוע

הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת
והפעם 2 סוגיות על הפרק: איך אפשר להסביר את העובדה, שאישה עם קשר קבוע, אינה מצליחה לגמור, בניגוד לסטוצים, שהיו לה בעבר? ומה ניתן לעשות כאשר גבר, לו נולד תינוק, מרגיש מיותר?

 


משלושה יוצא אחד
לפני כ-9 חודשים נולד בננו השני, אחרי כ-5 שנות נישואין. מאז הלידה, אני מרגיש מיותר בבית כגבר. כיום אני נחוץ לאישתי כמפרנס וכ"ספק שירותים" (הפעלת מדיח הכלים, מכונת הכביסה ושלל עבודות נוספות), ובמקרה הטוב, כאב לבננו הבכור בן ה-3.5. התינוק "תקוע" במיטתנו, ולדברי אישתי, הסיבה לכך הינה שהוא יונק, ואין לה כוח לקום בלילה ולקחת אותו מחדר הילדים. מכיוון שהפכתי לבלתי רלוונטי כבן זוג, עברתי לישון במיטה בסלון ברוב הלילות, ולפחות כך נוח לי יותר. המרחק בינינו הולך וגדל, ואני שוקל גירושין. מצד שני, אני חושש לאבד את אישתי ואת הקשר עם הילדים. מהי המלצתך כמטפלת?

 ב.ס
 קרית ביאליק


תשובה:
התופעה של "משלושה יוצא אחד", עם התרחבות המשפחה ולידת תינוק חדש, מוכרת ושכיחה. נשים רבות מתמסרות טוטאלית לטיפול בתינוק שנולד. ההשקעה הנפשית והפיזית בילד שנולד הולכת וגדלה עוד יותר, כאשר האישה מיניקה. בחודשים הראשונים נוצרת מדרך הטבע סימביוזה, ואז "צפוף" וקשה לבן הזוג למצוא מקום לעצמו. השינויים ההורמונליים בעת ההנקה מפחיתים את החשק המיני, ולכן יש צורך בהשקעת מאמץ נוסף כדי לקיים יחסים. הבעיה חריפה יותר, אם אין משאבי תמיכה מספיקים בטיפול בשני הילדים, כמו סבתא/סבא או מטפלת. אישתך כנראה "שכחה" שלא רק לילדים יש צרכים, אלא גם לך ולזוגיות. אולי היא אינה מודעת לסיכון שישנו לקשר הזוגי, אם לא תעשו מאמצים כדי להחזיר את האינטימיות שאבדה. טיפול זוגי יכול לעזור לכם מאוד ליצור את שיווי המשקל החדש. כמו כן, אני מציעה "למקם" את התינוק במיטתו, ולחזור כבעל וכגבר למיטתכם הזוגית. נדרש עבורכם לעשות שינוי דחוף, לפני שיהיה מאוחר מדי.לא מצליחה לגמור
בעבר, בגילאים 22-19, היו לי סטוצים קצרים ובלתי מחייבים, בהם הגעתי לעיתים קרובות לאורגזמה ונהניתי מבחינה מינית. דווקא בארבע השנים האחרונות, כשאני בקשר קבוע עם בן זוג מבין ורגיש, איני מצליחה לגמור. אני עוצרת את עצמי וברגע האחרון לא מגיעה לשיא. ואז, לרוב אני בוכה, מתעצבנת וכועסת עליו. לשנינו אין מושג למה זה קורה. מה ניתן לעשות?

ע.ת
 קרית חיים


תשובה:
זה באמת מתסכל וכואב עד דמעות, שלא להצליח להגיע לאורגזמה, דווקא עם בן הזוג הרגיש, המבין והמכיל, איתו יש לך קשר יציב ומחייב. יש משהו פרדוקסלי בלהצליח לגמור בקשר לא מחייב, ודווקא עם ה"אחד והיחיד", המיטיב אותך רגשית, לא לעשות זאת. להערכתי, הינך אישה מינית וללא בעיה בתיפקוד המיני של אנאורגזמה. הקושי שלך הינו ככל הנראה במחוייבות ובאינטימיות. כנראה שבקשר המשמעותי והקרוב הזה, את נחשפת רגשית, ואז עוצרת ומגינה על עצמך, באופן לא מודע, על ידי חוסר אורגזמה. עם זאת, את מוצפת ובאותו הרגע, במקום להגיע לאורגזמה, הינך פורצת בבכי כפורקן. אין פלא בכך, ששניכם מתוסכלים, כולל בן זוגך, שחש רגשות אשם, ספקות בגבריות שלו ושואל את עצמו למה אינו מספק אותך, בעוד הקודמים הצליחו בכך. כדי להיכנס לעומק ולהבין מהם הקשיים שלך באינטימיות, נדרש טיפול פסיכו-סקסואלי מעמיק. ייתכן שאפשר יהיה לשלב בחלק מהפגישות את בן הזוג שלך, כדי לעזור לו לעבד את תחושותיו, ולראות מהן ההשלכות עליו כגבר.אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
5: חחחח לא מצליחה לגמור מהחבר - אלפונסו
וכשהיו לה סטוצים היתה גומרת חופשי
מאמי, הכל תקין אצלך, את לא צריכה ייעוץ.
את פשוט שרמו...ה :)

20/9/2018    10:46

4: אל תאמינו לחברות הנסיעות - אודליה
כל הלואו קוסט וכל החרטות האלה זו רמאות לשמה
אי פשר לטוס במחיר שמפרסמים

12/9/2018    17:37

3: גברת ע.ת. - ולנטינו
אין על סטוצים. בגלל זה היית גומרת כמו מכונה. עכשיו כשאת אוכלת כל יום ריבה זה כבר לא טעים

6/9/2018    13:15

2: אם את לא רוצה שיקחו את הבית - אהרון
תתגרשו, ואז לא יוכלו להגיד שהעברת את הדירה על שמך כדי שלא יהיה מה לקחת. אבל תצטרכו גם לחיות תקופה "בנפרד" כי ישימו חוקר פרטי

5/9/2018    15:15

1: אחינו, ככה זה שהילד "תופס" את מקומך - כורדי
יכול להיות גם שלאישה ירד ממך
מה שאומר שאתה צריך לעבור הלאה

5/9/2018    12:59שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר