שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 304
יולי 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
ניתן לשחרר רכב שהיה מעורב בעבירה אם הוא משמש את הנהג לפרנסתו
עו"ד ונוטריון יואב צח על הפרק הפעם 2 סוגיות: מה ניתן לעשות כאשר רכב של אדם, המשתמש בו לפרנסתו, נתפס ע״י המשטרה בשל עבירה שביצע בנו עם הרכב? ואיך ניתן לטפל בבעיה, בה המשטרה מסרבת לתת רישיון נשק לחייל משוחרר, מכיוון שבצעירותו נתפס סכין ברכב בו היה עם חברים?

 


אישור לנשק מהמשטרה
הנני חייל משוחרר. את שירותי הצבאי עשיתי ביחידת דובדבן. באחרונה הגעתי לחברת שמירה כדי לקבל עבודה, ועל פי בקשתם הלכתי להוציא אישור מהמשטרה לנשק. לתדהמתי במשטרה סירבו, מאחר שבגיל 17 הייתי ברכב עם צעירים בו נמצא סכין. לא עזרו לי טענותיי, שבצבא היה לי נשק אישי בו השתמשתי במבצע “צוק איתן“. במשטרה התעקשו שלא לתת לי רישיון לנשק. האם זה חוקי? האם אין כאן איוולת?
עמית לוי
רח׳ הפלמ״ח 1              
קרית ביאליק


תשובה:
על פניו, נראה כי מדובר במצב אבסורדי. מצד אחד, הינך כשיר להילחם ביחידה מובחרת, ואף ליטול חלק במבצע “צוק איתן״ כחייל מן המניין. מצד שני, אתה גורר מאחוריך פרשייה לא נעימה, במסגרתה בעת שהיית קטין בן 17, נסעת עם חברים ברכב, בו נמצא סכין ע״י המשטרה. בעקבות המקרה הישן ההוא, כעת במשטרה מונעים ממך לקבל רישיון נשק, זאת למרות שהיית חייל קרבי. יחד עם זאת, אם נודה על האמת, טוב מאוד ששילטונות החוק מגלים עירנות, לגביי מי שקיים חשש לאלימות ולסיכון התושבים מצידו. אמנם בשאלתך לא פירטת מה היו הנסיבות להימצאותו של הסכין ברכב, אך להערכתי, אם תפנה לשילטונות ותסביר להם, שבמהלך השנים הפכת לאדם בוגר ואחראי, וכי היה מדובר במעידה חד-פעמית, יסכימו במשטרה לערוך בדיקה מחודשת. במצב כזה, אני מעריך, שיש סיכוי גבוה שתקבל רישיון לכלי הנשק ותוכל לעבוד בחברת השמירה.



עונש משטרתי כפול
בני הבכור, שסיים לפני שבועיים את לימודיו, יצא לבלות עם חברים בטנדר של בעלי. כנראה שבאותו יום נערך מבצע לבדיקת אלכוהול של הנהגים, ובני נתפס לאחר ששתה 3 בקבוקי בירה. כתוצאה מכך נשלל רישיונו ל-30 יום והרכב נתפס ואוחסן ל-30 יום. אין לי טענות כלפיי העונש שקיבל בני. הבעייה שלי היא, הטנדר של בעלי, אשר משמש אותו לעבודה. האם אין כאן עונש כפול? האם יש דרך לשחרר את הרכב המיועד לפרנסת המשפחה?

גאולה כהן
רח׳ יגאל אלון 9
קרית מוצקין


תשובה:
מאחר שבנך היה בטנדר בעת שנעצר במסגרת מבצע בדיקת האלכוהול שערכה המשטרה, הרי שמתייחסים אל הרכב כקשור לעבירה. מכיוון שהרכב של בעלך משמש אותו לפרנסתו, הוא יוכל לבקש מבית המשפט לשחרר את הרכב המאוחסן. במקרה זה, המשיבה לבקשה תהיה המשטרה/מדינת ישראל. סביר להניח שהבקשה תיענה בחיוב והרכב ישוחרר, כדי שבעלך ימשיך לפרנס את המשפחה.



הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת

 


אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
2: גם הויאגרה לא עוזרת? - חכמון
ניראה לי צריך להחליף אצלך את כל הצנרת

8/7/2018    11:23

1: מדינת חלם - גיורא
הבחור מספיק טוב כדי לקבל נשק בתור חייל ולמות למען ארצו
בעוד שכאשר הוא אזרח ורוצה לעבוד כמאבטח, לא נותנים לו נשק כי פעם היה מקרה..
לא להאמין כמה טימטום יש במדינה הזאת

4/7/2018    12:37



שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:




 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר