שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 302
מאי 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
ניתן להסדיר חנייה בבית משותף באמצעות המפקח על הבתים בלשכת רישום המקרקעין
עו"ד ונוטריון יואב צח על הפרק הפעם שתי סוגיות: כיצד ניתן לחלק חניות לכלי רכב בין דיירי בניין משותף, והאם שוכר דירה יכול לתת צ׳ק פיקדון למשכיר, שאמור לשמש למילוי כל ההתחייבויות
 


תפיסת מקום חנייה
לפני שבועיים עברתי לדירה חדשה בבניין שקיים כ-25 שנה. בהסכם עם הדייר הקודם, נרשם בבירור כי יש לי חלק בחנייה המשותפת. אלא שכמעט מדי יום יש לי ויכוחים עם דיירים בבניין (כל פעם עם דייר אחר), הטוענים כי תפסתי להם את מקום החנייה. הדברים הגיעו לידי איומים והדבקת מודעות על שימשת מכוניתי. בפגישה שקיימתי עם וועד הבית נאמר לי, כי החנייה הינה משותפת לכל הדיירים, וכי מעולם לא נערכה הגרלה על מקום החנייה ואין לאף אחד חזקה על מקום חנייה קבוע.

שאלתי היא, מה עליי לעשות כדי לחנות במגרש החנייה המשותף מבלי שאקבל איומים, או שיפגעו לי במכונית? האם ישנה דרך לאלץ את וועד הבית לערוך הגרלת חנייה לכל הדיירים? (אבקש שלא לפרסם פרטיי האישיים מסיבות מובנות).
ש. ד. (השם שמור במערכת)
קרית מוצקין


תשובה:
השאלה שאתה מעלה מטרידה דיירים רבים, שאינם מסדירים את החנייה בבית המשותף. מימרא ידועה אומרת, כי “ביתי הוא מבצרי״, אך לגביי מכונית פרטית, רבים מאמינים בביטוי “מכוניתי היא איבר מגופי״. אני מבין בהחלט את רצונך, כדייר חדש, לקבל מקום חנייה קבוע בבית המשותף. עצתי לך, שראשית תבדוק לגביי הרישום בטאבו, כיצד רשומות הדירות והחלקים שצמודים אליהן, ובייחוד דירתך. אם אכן אין רישום של החניות, נסה לכנס את בעלי הדירות בבית המשותף, במטרה לדון עימם ברישום מסודר של החניות לבעלי הדירות. אם הדבר לא ייצא לפועל, פנה למפקח על הבתים המשותפים בלשכת רישום המקרקעין (טאבו), והגש תביעה לחלוקת החניות בין הדיירים, כדי למנוע השתלטות כוחנית עליהן. אמנם הדבר ידרוש בירוקרטיה, כגון הגשת תוכניות ואישורן, אך עדיף להסדיר את הנושא ולא להיות חשוף בפני ויכוחים אינסופיים, איומים וחשש לתקיפות פיזיות, כפי שאתה מתאר בשאלתך.צ׳ק פיקדון
באחרונה השכרתי דירה לזוג צעיר. הבעל השוכר הינו עורך דין שהפקיד בידי צ׳ק ע״ס 21,000 ש״ח, עליו כתב “פיקדון״, עם שני קווים (קרוס), כדי שישמש כצ׳ק ביטחון למילוי מלוא התחייבויותיו כלפיי, וכלפיי התשלומים לעירייה ולחברת החשמל. מה דינו של צ׳ק שכזה, והאם במקרה הצורך ניתן להפקיד אותו בבנק ולמשוך את הכסף?

יהודה ישראלי
רח׳ דן 3
קרית ביאליק


תשובה:
הדרך הפשוטה והמקובלת, כאשר משכירים דירה, הינה לדרוש מהשוכרים ערבות בנקאית. בסוגיה אותה העלית, שוכר דירתך הינו עורך דין, שככל הנראה בקי בפרטים, והוא החליט לשמור על האינטרסים שלו ולתת לך צ׳ק. כשמדובר בערבות, המזוכה בה פונה לבנק ומקבל את התמורה שבערבות. כשמדובר בצ׳ק, וכאשר אתה חש שמדובר בנזק שנגרם לך, ראוי שתשלח לבני הזוג מכתב התראה על הנזק או ההוצאות שלא שולמו, לפני שתציג את הצ׳ק לגבייה. הגבייה תהיה על סכום הנזק, ולא על מלוא הסכום, בסך 21,000 ש״ח, אלא אם כך הוא הנזק.

באשר לעירייה ולחברת החשמל, ראוי שהשוכרים יעבירו את החיוב על שמם, בכך שתעביר למוסדות הללו את הסכם השכירות, וכך אם השוכרים יהיו חייבים להם כסף, הגבייה תיעשה ישירות מהם, ולא ממך.אני סובלת מכאבים במהלך החדירה

הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת
על הפרק 2 סוגיות: איך אישה יכולה להתגבר על רתיעה ממין, הנובעת מכאבים במהלך קיום היחסים עם בעלה? ואיך שני בני זוג, שגדלו במשפחות שמרניות, יכולים לתת חינוך מיני נכון לילדיהם?

 


חינוך מיני לילדים
שנינו בני זוג בשנות ה-40 לחיינו, הנשואים מזה 15 שנה והורים ל-3 ילדים, בני 13, 10 ו-3. שנינו גדלנו במשפחות שמרניות, בהן לא דיברו איתנו מעולם על מין. מכיוון שהרגשנו בחסרונו של חינוך מיני, אנו נתקלים בהמון קשיים בתחום זה. היינו רוצים לחסוך מילדינו את הדרך שעברנו, ולהעניק להם את מה שהיה חסר לנו בחינוך המיני, אך אין לנו מושג איך לעשות זאת. מביך אותנו לדבר איתם על מין, אך אנו חוששים שהם ייחשפו לסרטים כחולים ולא יודעים כיצד למנוע זאת. מה את מציעה לנו לעשות?

מ.ל
קרית ביאליק


תשובה:
אחריותכם כהורים הינה לעזור לילדיכם לגבש לעצמם דפוסי התנהגות מתאימים בנוגע למיניות, כמו גם ערכים, גבולות ביחסי מין ומסרים בכל הקשור להנאה ממין. הורים רבים מתלבטים בשאלות הללו, אך מכיוון שהינם חשים בושה ומבוכה, הם נמנעים מלהתמודד עם החינוך המיני. כמטפלת מינית, אני פוגשת בקליניקה לא מעט נשים וגברים, שהתפיסות שלהם בנוגע למין, הינן שגויות ואף מעוותות, תוך שהן גורמות לבעיות בתיפקוד המיני. ככל שתקדימו לשוחח עם ילדיכם על מין, כך ייטב לכולם. האתגר העומד בפניכם הינו משולש: גם לשוחח עם המתבגר בן ה-13, גם עם ילד ה"סנדוויץ'" וגם עם הפעוט בן ה-3, כל אחד כמובן בהתאמה לגילו. ישנם ספרי הסבר והדרכה רבים, הנמצאים בהישג יד ומותאמים לגילים השונים, ואשר יוכלו לסייע לכם רבות.

עם הרחבת התקשורת בנושא מין, נוצרות הבנה, היכרות ואינטימיות, שיסייעו לכם להיות פתוחים יותר עם ילדיכם. אם תגיעו אליהם נבוכים, הם מיד יחושו בכך ויקלטו שמדובר בנושא טעון ובעייתי עבורכם. מעבר למסרים המילוליים שאתם מעבירים בנוגע ל"מה מותר" ו"מה אסור", חשוב לדבר עם הילדים על מסרים לא מילוליים, כגון חיבוק ונשיקה, נגיעות אגביות זה בזו והנחת יד על הכתף. יחס של כבוד זה לזו, משפיע גם על תחושת הכבוד לבן או בת הזוג, וכפועל יוצא מכך, גם על התנהגותם המינית.רתיעה ממין עקב כאבים
אני אישה בת 38, הנשואה מזה 14 שנה לגבר שאני אוהבת, ואשר איתו אני מנהלת מערכת יחסים מונוגמית ויציבה. בנוסף, יש לנו שני ילדים מקסימים, אותם אנו מגדלים באהבה רבה. מזה שנים, מאז תחילת הקשר, אני סובלת מכאבים במהלך החדירה. בעקבות זאת, אני נרתעת ממגע מיני עם בעלי, למרות שהוא חברי הטוב ביותר והאדם הראשון והיחיד עימו שכבתי. ניסינו טכניקות שונות כדי לפתור את הבעיה, אך ללא הועיל. מה עלינו לעשות?

ת.ג
קרית מוצקין


תשובה:
אין זה מפליא, שאת נרתעת מקיום יחסי מין עם בעלך, מכיוון שהכאבים במהלך החדירה, פוגעים מאוד באיכות ההנאה. הכאב בחדירה יכול לנבוע מתחילתו של מגע לא מוצלח, שבעקבותיו מגיעות חרדה, הימנעות, התכווצויות בשרירי האגן - ואז מגיע גם כאב במהלך החדירה. מדובר במעין "מעגל שלילי" סגור, הגורם לכך, שהמין גורם לך סבל במקום הנאה. במצבך הנוכחי, אני ממליצה לכם לגשת לייעוץ מיני, שיסייע לכם לפתור את הבעיה. ייתכן שחלק מהפגישות יהיו פרטניות עבורך, אך בשלב ראשון אני מציעה לכם לעבור טיפול מיני זוגי, מכיוון שההימנעות ממין נוגעת לשניכם. בטיפול תוכלו לא רק להסתפק ב"טכניקות עוקפות", אלא לבדוק מהם המסרים המילוליים והלא מילוליים שקיבלת כילדה וכנערה בנוגע למין, כיצד המודל של הוריך השפיע עליך והאם חווית בעברך הרחוק פגיעות או הטרדות מיניות. במהלך הטיפול תוכלו להתגבר על המחסום התקשורתי, ובהמשך גם על הרתיעה ממין, המתבטאת בכאב ממנו את סובלת.


אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
4: הילדים ילמדו על מין לבד - אודי
או דרך האינטרנט אם אתם מבינים למה אני מתכוון

2/5/2018    11:56

3: שים להם את האוטו בחנייה ושיתפוצצו כולם - עמרם
למה שיגידו לך אם אתה יודע שאתה צודק

1/5/2018    16:20

2: ערבות בנקאית עדיף על צ'ק פיקדון - נתן
היום כבר כולם עושים את זה כשמשכירים דירה

1/5/2018    15:31

1: כאבים בחדירה - שמוליק
גם אני סובל מכאבים בחדירה, אבל אף פעם לא עשיתי מזה עניין...

30/4/2018    15:52שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר