שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 301
אפריל 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
‎ניתן במקרים מסויימים לעכב שכר עבודה לקבלן משנה שהועסק כעצמאי
עו"ד ונוטריון יואב צח על הפרק הפעם שתי סוגיות: האם זה חוקי לעכב שכר עבור עובד, שכספי החברה נגנבו מביתו, ובאילו מקרים זכאי בעל דירה, שהנכס שלו עומד ריק, לקבל הטבה בארנונה העירונית?
 


שכר עבודה מעוכב
ברשותי משאית עימה עבדתי כקבלן משנה בחברת ביגוד כ-4.5 שנים. במסגרת עבודתי סיפקתי בגדים לחנויות באיזור הצפון השייכים לחברת הביגוד. בנוסף, אספתי מדי יום ביומו את הפדיון מכל חנות. את הכסף (שהיה סגור במעטפה) שמרתי בכספת ביתי על פי בקשת החברה כמובן, ולמחרת העברתי את הכספים למשרדי החברה.

את הכספת ביטחתי בחברת ביטוח על פי בקשת החברה ובפוליסה צויין, שאם חלילה הכסף נגנב, חברת הביטוח תשלם לחברת הביגוד. לצערי, לפני כחודש פרצו אליי הביתה והכסף נגנב. בעקבות המקרה, פוטרתי ע"י חברת הביגוד כעבור מספר ימים. כשפניתי אליהם לקבל את התשלום המגיע לי, נמסר לי, שבינתיים התשלום מעוכב כערבות עד שחברת הביטוח תשלם להם, ושכל הנושא נמצא בחקירה של חברת הביטוח.

שאלתי היא: האם לחברה מותר לעכב לי את שכר העבודה עד אשר חברת הביטוח תשלם להם את סכום הגניבה? האם זה חוקי?

א.נ (השם שמור במערכת)
קרית ביאליק


תשובה:
כקבלן משנה, הינך למעשה עובד עצמאי, שאינו מקבל משכורת ממעסיק. השאלה שעולה מדבריך הינה, אם מסרת לחברת הביגוד את הפוליסה בחברת הביטוח, ואם ניסית לשכנע אותם שהכסף יגיע אליהם באופן ישיר, כדי לשחרר לך את התשלום שמגיע לך. לו היית שכיר בחברת הביגוד, היתה לך אפשרות לדרוש משכורת תחילה, ללא התניה שהביטוח יאשר את קבלת הכספים. אם לא תצליח לשכנע את החברה לשלם לך את התשלום עבור העבודה, מומלץ לך להתייעץ עם עורך דין. כדאי לבדוק לגביי אפשרויות נוספות, עפ״י ההסכם שלך עם חברת הביגוד, בהנחה שקיים הסכם כזה. כמו כן, בנסיבות מסויימות יהיה מצבך טוב יותר אם תצליח להוכיח שבמצב בו נתת שירות לחברת הביגוד, יש לראות בך שכיר ולקבל זכויות רבות נוספות, אך כל זאת יש לעשות רק לאחר התייעצות.הטבות במיסים
ברשותי דירה שרכשתי לצורך השקעה לפני 6 שנים, באחת השכונות הוותיקות בקרית מוצקין. לאחר ארבע שנים בהן השכרתי את הדירה, החלטתי למכור אותה, לנוכח העיכובים הבלתי פוסקים בתשלומי השכירות. לצערי, הצעות המחיר שקיבלתי בשנה האחרונה היו נמוכות והדירה עומדת ריקה. ברצוני לדעת, האם אני זכאי להטבות מסויימות בארנונה העירונית בשל אחזקת נכס ריק?

בני גיל
רח׳ החשמונאים 9
קרית מוצקין


תשובה:
בהחלט יש אפשרות לקבל הטבות והקלות בתשלום ארנונה. כאשר הדירה אינה מושכרת, מקובל בדרך כלל לקבל פטור או הנחות עד פרק זמן של 6 חודשים, כאשר לכל רשות מקומית יש את המדיניות שלה. ישנם מקרים בהם בעל הדירה משקיע בשיפוצים לקראת כניסה של דיירים חדשים, וברשות המקומית מתחשבים בכך, זאת בנוסף לתקופה בה הדירה עומדת ריקה. מומלץ לבדוק באגף הארנונה של העירייה האם ניתן לקבל הטבות או הנחות בתשלום המיסים.בגלל הנכות איני מוצא בת זוג

הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת
והפעם 2 סוגיות: איך צעיר בעל מום יכול להתגבר על החרדה וחוסר הביטחון הנובעים מצליעתו? ואיך אישה, שגדלה בבית דתי ואינה יודעת הרבה על מיניות, תוכל ליהנות מיחסים אינטימיים?

 


המום גורם לחרדה
אני רווק בן 34, בעל השכלה אקדמית וקריירה מוצלחת, הסובל מצליעה בשל נכות מלידה. בשל הנכות אני לא מצליח למצוא בת זוג. כמו כן, אני נמנע מחשיפה של הרגל בסיטואציות שונות, כמו בשפת הים ובבריכה. מיותר לציין, שאיני מגיע לפעילויות כמו ריקודים, מכיוון שברור לי, שכולם ירחמו וילגלגו עליי. אני נמנע ככל האפשר מסיטואציות חברתיות, אליהן מגיעים בעיקר זוגות, מכיוון שאיני רוצה להיות יוצא דופן ומושא ללעג. מצד שני, אני חושש שבמשך השנים אתרגל עוד יותר לחיות לבד, ויהיה לי קשה יותר ויותר למצוא בת זוג. אני מרגיש מיואש ולא יודע איך לצאת מהפלונטר הזה.

ל.ג
קרית חיים


תשובה:
אני מתרשמת מיכולת הביטוי שלך ומשוכנעת, שאתה יכול להיות איש שיחה מעניין. ככל הנראה, אתה אדם אינטליגנטי אם הצלחת לרכוש השכלה אקדמית ולפתח קריירה מוצלחת. יחד עם זאת, נוצר אצלך דימוי עצמי נמוך, שלכאורה מקורו בפגם אחד קטן, הצליעה שלך. המום הזה מגדיר אותך בעיניך ומבטל את כל הישגיך ויכולותיך. אתה חושש שחשיפת הנכות תרתיע אנשים, תגרום להפחתה בערכך, וכך אנשים ימצאו אותך לא ראוי. נוצרה אצלך חרדה, הנובעת מהאמונה ש"אני פגום", ומהתפיסה השלילית ש"אף אחת לא תרצה אותי". מכאן נובע דפוס ההתנהגות של הימנעות מקשר עם נשים ומקירבה, למרות רצונך לצאת ממעגל הבדידות. אני מציעה לך לפנות לטיפול בחרדה חברתית, שגורמת לך להתרחק מסיטואציות חברתיות מסויימות בכלל ומאינטימיות בפרט. אתה בהחלט צודק בחששות שלך. ככל שחולף הזמן והדפוסים הללו מעמיקים, כך קשה יותר להיפטר מהם. אני משוכנעת, שבעזרת טיפול שתקבל, יש סיכוי מצויין שתרכוש דפוסי התמודדות יעילים ותתגבר על החרדות. אני ממליצה לך לא להמתין ולגשת מיד לטיפול, כדי שהבעייה לא תלך ותתעצם.מחסום חינוכי דתי
גדלתי במשפחה דתית בקרית שמואל, והתחנכתי ב"בני עקיבא". כפי שציפו ממני, נישאתי לבן הזוג שלי בגיל 24, באמצע לימודי התואר הראשון, אותו סיימתי בציונים יפים. בשנתיים הראשונות של הנישואין ניסיתי ללמוד מהי מיניות טובה. בינתיים ילדתי שני ילדים, אותם אני מגדלת בעזרת בעלי בהצלחה. יחד עם זאת, אני חשה, שעדיין איני מצליחה ליהנות ממין ולהיות חופשייה. אני לא רוצה לאכזב את בעלי ולגרום לו לחשוב, שאיני אישה מספיק ראויה. אני חוששת שיימאס לו, ושהוא יחפש נשים אחרות, מנוסות יותר בתחום המיני, אם כי לפחות עד כה, הוא מגלה אהבה והערכה כלפיי. מה אוכל לעשות כדי להתגבר על המחסומים הללו?

ש.ת
קרית מוצקין


תשובה:
נראה לי, שבמשפחה בה גדלת, מין היה בבחינת טאבו. מניסיוני כמטפלת מינית, רבים מבני המגזר הדתי מגיעים לחיי הזוגיות והנישואין, ללא ידע על מיניות ומצויידים בתפיסה שמרנית, כאשר ישנם לא מעט איסורים המאפיינים תפיסה זו, ואשר אינם מאפשרים את החופש והספונטניות להם הינך זקוקה. באמצעות ייעוץ מיני תוכלי לקבל ידע מאדם ניטרלי, שאינו שופט אותך ואשר מעודד אותך להעז ולהתגבר על העכבות שלך. כפי שסיימת בהצלחה תואר ראשון ורכשת ידע על אימהות טובה, כך תוכלי ללמוד מהי המיניות הטובה עבורך ועבור שניכם כבני זוג. ייתכן, שכדאי לכם לשקול אפשרות להגיע לחלק מהפגישות יחד, כדי שתוכלו לפתח את השיח האינטימי ביניכם. כאשר תרכשו כלים טובים לאינטימיות מינית, רוב הסיכויים שתשתחררי מהחרדה שבעלך ינטוש אותך או יבגוד בך ויחפש נשים "טובות יותר".אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
3: איך דירה עומדת ריקה 6 חודשים במוצקין בלי שוכר??? - עמוס
משהו לא תקין בדירה כנראה, כי הביקוש במוצקין גבוהה מאוד. אולי אתם מבקשים מחיר לא ריאלי.

29/3/2018    15:50

2: אני חושב שיכולים לעכב לך את התשלום - נוף
כי אתה לא שכיר, אז יכולים לעכב אותך עד שיתבהר המצב

28/3/2018    14:05

1: מתחתנות צעירות - גליה
בגלל זה הבעיות

27/3/2018    14:31שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר