שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 300
מרץ 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
ניתן להימנע מתשלום קנסות ישנים של 10 שנים שנגרמו בגין דו״חות חנייה
עו"ד ונוטריון יואב צח על הפרק הפעם 2 סוגיות: האם רשות מקומית יכולה לדרוש לשלם קנסות בגין דו״חות ישנים מאוד? ומה ניתן לעשות נגד בעל מסעדה, המאיים להשפיל ברבים אדם שלא שילם את חובו?
 


קנסות ישנים
לאחרונה קיבלתי דואר רשום מאחת העיריות בארץ, שכותרתו “התראה אחרונה״ לפני נקיטת הליכים, דרישה לתשלום מס עפ״י סעיפים 4 ו-5 לפקודת המיסים גבייה. הדרישה תובעת לשלם מיד קנסות בגין דו״חות חנייה ישנים מאוד (מלפני כ-10 שנים). סכום הקנס המקורי, ביחד עם תוספות פיגורים והוצאות, מוכפל פי 7 והופך לדרישה של אלפי שקלים. לדרישה נוספה אזהרה של שימוש בהליכי גבייה ועיקולי חשבונות בנק, רכב, משכורת ומטלטלין, במידה וה״חוב״ לא ייפרע.
מפאת הזמן הרב שחלף מעת ביצוע ה“עבירה״ המיוחסת, המכוניות הרשומות כבר מזמן לא בבעלותי. איני זוכר באם ביצעתי עבירה המיוחסת לי, ועל פי מיטב זיכרוני, בעבר לא נשלחה אליי כל הוראה/תזכורת מהעירייה לתשלום הדו״חות. שאלתי, מה לעשות: האם עליי לנקוט בהליך משפטי לצורך הגנתי מפני עיקולים, ואם כן, כיצד עליי לעשות זאת?

אבי שני
רח׳ דרך עכו 140
קרית ביאליק


תשובה:
הדבר הטוב ביותר שאני יכול לייעץ לך, הוא להגיע ישירות לבניין העירייה ולבדוק עם שולח דרישת התשלום, את מהותו של כל דו״ח ודו״ח. בדיקה יסודית עשויה להוכיח לתובעים, כי יש לבטל חלק מהדו״חות, מכיוון שלא אתה החנית את המכונית. ייתכן שתוכל להוכיח במקרים מסויימים, שהבעלות על הרכב כלל לא היתה שלך באותה התקופה, או שמישהו אחר החנה את המכונית. כמו כן, תוכל לנסות להסיר חלק מהחיובים בגין טענת התיישנות. מכל מקום, ראוי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום, ומומלץ להגיע עם הרשות המקומית להסדר, בטרם יפעלו על פי סעיפים 4 ו-5 לפקודת המיסים גבייה, שהינו הליך מהיר של גביית כספים מחייבים.פירסום השם ברבים
הנני אם חד הורית לשתי בנות. בשנתיים האחרונות נקלעתי למצוקה כלכלית. למרות היותי אישה עובדת, איני מסוגלת לשלם את ההוצאות השוטפות, מיסי עירייה, חשמל, מים ואוכל. לפני כשנה, ערכתי לבתי הבכורה בת מצווה במסעדה, לשם הזמנתי כ-90 אורחים, מתוך תקווה שהם יכסו עבורי את כל ההוצאות. לצערי, לא כך היה ושלושת הצ׳קים שלי ע״ס 6,500 שקלים חזרו. בעל המסעדה נתן לי מרווח זמן של חצי שנה כדי לשלם את החוב, ומשלא הצלחתי, הוא איים עליי שיפרסם זאת ברבים. אני פוחדת שבנותיי יקראו עליי בעיתונים ויהפכו לצחוק בבית הספר ובשכונה. האם מותר לבעל המסעדה לפרסם את שמי ברבים כאחת שחזרו לה הצ׳קים? מה אומר החוק? (אבקשכם לא לפרסם את שמי המלא מפאת הבושה).

ג. נ. (השם שמור במערכת)
רח׳ כצנלסון
קרית מוצקין


תשובה:
אם בעל המסעדה הודיע לך, שיפרסם ברבים את העובדה, שהצ׳קים שלך חזרו, זאת במטרה להמריץ אותך לשלם, הרי שעדיף לו שיסתפק באיום. היה ויפרסם את שמך על מנת להשפיל ולבייש אותך בפני הציבור, הוא עלול למצוא עצמו פוגע בשמך הטוב בדרך של הוצאת לשון הרע. גם אם לא שילמת את חובך, אין זה אמור לעניין את הציבור שנקלעת לקשיים. אם בעל המסעדה אכן יפרסם ברבים את מצבך וסיפורך האישי, תעמוד בפנייך הזכות לדרוש ממנו פיצויים בגין הוצאת לשון הרע ופגיעה בשמך הטוב.

בעניין זה קיימים פסקי דין רבים, המתייחסים למצב של פירסום הנועד להשפיל, כאשר במרבית המקרים נאלץ המפרסם לשלם פיצויים לאדם שהוציא את דיבתו רעה. כמובן שכל דבר יישפט לגופו, תוך בדיקת סוגיות שונות, ובהן לכמה אנשים הוא עלול לספר על החוב ובאיזו סיטואציה.
הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת

 


אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
7: חישבת לא נכון את כמות האורחים - אסיף
זה קורה לכל כך הרבה אנשים שעושים אירועים. חושבים שיבואו להם נגיד 200 ובפועל מגיעים 120-150 והם נשארים עם בור גדול לשלם.

1/3/2018    15:53

6: לך לעירריה ותבקש לעשות משא ומתן בעניין - חנן
אל תמהר לשלם כלום

1/3/2018    15:33

5: כל כך מבינה אותה - שרית
כל כך קשה היום לעמוד במיסי העירייה והתשלומים השותפים, אין פלא שאנשים קורסים. אין חמלה פה במדינה

1/3/2018    15:24

4: אל תשלם להם - מניסיון
תילחם בעירייה בסוף או שיבטלו לך או הסכם פשרה

1/3/2018    00:28

3: מה את מתרגשת? - עדי
מי שילכלך עליך תני לו תביעה בראש

1/3/2018    00:13

2: אבי שני תקשיב לעו"ד - שי פרץ
תברר כל מה שצריך אחרת תואכל אותה

28/2/2018    16:19

1: תני לו שיפרסם - ספיר
ואז תתני לו וואחד תביעה על לשון הרע שתגרום לזה שהוא פיתאום יהיה זה שחייב לך כסף

28/2/2018    15:06שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר