שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 310
פברואר 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
נעצר בחשד לאונס חברתו ולקה בליבו בתא המעצר
הגבר, בן 65 מקרית אתא, אושפז במחלקה לטיפול נמרץ. ועוד מבית המשפט: שוטר הורשע בהכאתו של צעיר ממוצא אתיופי, כתב אישום נגד אב ובנו מקרית אתא בגין רצח תושב העיר, רופאים מהקריות נעצרו בחשד שרכשו דיפלומות מזוייפות, תושבת הקריות, שניסתה לרצוח את אימה, קיבלה עונש קל במיוחד, ניסיון התאבדות בתחנת המשטרה, ועוד ועוד...
 


אנס ולקה בליבו
תושב קרית אתא, בן 65, נעצר בחשד שאנס את בת זוגו, ביצע בה מעשה סדום, ולאחר מכן מנע ממנה קבלת טיפול רפואי. כמו כן, הוא חשוד בביצוע מעשים מגונים בבתו הקטינה. אלא שכאן לא הסתיים הסיפור: לאחר שהגיע לתא המעצר, לקה החשוד בליבו, אושפז במחלקה לטיפול נמרץ, ומעצרו הוארך בהיעדרו. לאחר מכן ביקש נציג המשטרה, רנ"ג שמעון תורג'מן, להאריך שוב את מעצרו של החשוד ביממה. סניגורו, עו"ד יאיר נדשי, התנגד לכך, בטענה שמדובר בתלונה ממוחזרת.
שופט בית משפט השלום בקריות, מוחמד עלי, נעתר לבקשתו של נציג המשטרה והאריך את מעצרו של החשוד ביממה, תוך שקבע, כי שוכנע שקיים חשד סביר לכך, שהחשוד ביצע את העבירה המיוחסת לו. לאחר מכן ביקשה המשטרה להאריך שוב את מעצרו, אלא שהשופטת אלואז זערורה עבד אל-חלים, לא נעתרה לבקשה, תוך שקבעה, כי ניתן לבצע את המשך החקירה גם כשהחשוד אינו נמצא במעצר.


רצח במרכז המסחרי
פרקליטות המחוז הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה, כתב אישום נגד אב ובנו מקרית אתא, ראובן (57) ועוז (25) דדון, בגין רציחתו של אביעד בן סימון (25), אף הוא מקרית אתא, באיזור המרכז המסחרי שבקריה. השניים אותרו ע"י המשטרה כשנה לאחר שנעלמו, כשהם נמצאים בקלנסוואה שבמשולש. יצויין, כי בן אחר, רועי דדון (33), הסגיר עצמו בעבר למשטרה, ובימים אלו מתנהל נגדו המשפט.
מכתב האישום עולה, כי בעקבות סיכסוך שהתפתח בין אחד האחים לבין חברו של בן סימון, החליטו האב ושני בניו לסגור איתם חשבון, ובאחד הימים הבחינו בבן סימון, כשהוא נוסע ברכב עם שניים מחבריו. השלושה עקבו אחריהם, ובשלב מסויים ירדו האב ושני בניו מהרכב, תוך שהאב ראובן ירה באקדחו לעבר השלושה, ושני בניו, שהיו מצויידים בסכינים, החלו לרדוף אחריהם. הבן עוז, שתפס את בן סימון, דקר אותו בפלג גופו העליון, ואילו אביו ירה לעברו שלוש פעמים. כתוצאה מהדקירות והיריות, נהרג בן סימון. נגד ראובן ועוז דדון, הוגש כתב אישום בגין רצח, ניסיון רצח ועבירות נשק. האב ושני בניו מכחישים את המיוחס להם.


התחזה לאדם אחר
המשטרה עצרה תושב קרית אתא, כבן 40, שעל פי החשד, התחזה לאדם אחר, ובאמצעות תעודת הזהות של אותו אדם, פתח חשבונות בבנקים, הזמין כרטיס אשראי וביצע אלפי עיסקאות במירמה. נציג המשטרה, רנ"ג שמעון תורג'מן, ביקש להאריך את מעצרו של החשוד ב-6 ימים, תוך שטען כי הוא משתמש בפרטיו של אדם שלא נמצא בארץ מזה 18 שנה. סניגורו של החשוד, עו"ד רועי קרן, הכחיש בשם מרשו את המיוחס לו, וטען כי אותו אדם היה חייב לו כסף, והשאיר לו שני כרטיסי אשראי, עקב החוב הכספי. 

השופט ערן נווה, האריך את מעצרו של החשוד ב-3 ימים, תוך שהדגיש כי על המשטרה לבצע פעולות חקירה רבות נוספות.


כלבים מסוכנים בקרית ים

עלי: נעתר לבקשת המשטרה
בעקבות תלונות תושבים, פשטו אנשי הפיקוח והשיטור העירוני בקרית ים, יחד עם הווטרינר העירוני, על בתיהם של בעלי כלבים הנחשבים למסוכנים, ושיש להחזיקם רק בתנאים מחמירים, ובהם כלבי "אמסטף" ו"פיטבול". בפשיטתם החרימו הפקחים והשוטרים כלבים מסוכנים, שבעליהם לא דיווחו עליהם כחוק. חלק מהכלבים נמצאו כשהם ללא מחסום פה וללא רצועה. הכלבים הועברו להסגר עד להסדרת תנאי ההחזקה, ובעליהם קיבלו קנסות בגובה מאות שקלים.


חנקה את אימה
עונש קל מאוד של 6 חודשי עבודות שירות, מתן פיצויים בסך 30,000 שקל ושנת מאסר על תנאי, נגזר על תושבת הקריות, בשנות ה-60 לחייה, שהורשעה בניסיון לרצוח את אימה. מכתב האישום שהוגש נגדה עולה, כי האישה חנקה את אימה באמצעות צעיף, משכה בשיערותיה והטיחה את ראשה בריצפה. שופטי בית המשפט המחוזי קיבלו את טענות הנאשמת, כי היא סובלת מבעיות נפשיות, וכתב האישום תוקן לתקיפת זקן. 

במקרה אחר נעצר תושב קרית ביאליק, בן 75, בחשד שתקף את נכדו ואת אישתו, עליה אף איים ברצח. סניגוריו של החשוד, עורכי הדין לימור יצחק והילה סולומון מהסניגוריה הציבורית, ביקשו לשחררו בתנאים מגבילים, בטענה כי מדובר באדם מבוגר ללא עבר פלילי, שמעולם לא היה במעצר בעבר. השופטת סימי פלג-קמילוב, לא נענתה לבקשת עורכות הדין, והאריכה את מעצרו של החשוד ביומיים.


ניסיון התאבדות בתחנה
תושב הקריות, בן 32, שזומן לתחנת משטרת זבולון, ניסה להתאבד בחדר החקירות. הכל החל כאשר הגבר זומן לתחנה לאחר שאישתו התלוננה נגדו, כי נהג כלפיה באלימות. הגבר הגיע לתחנת המשטרה, וכאשר התברר לו, כי בכוונת השוטרים לחקור אותו, הוא שלף מכיסו סכין גילוח והחל לחתוך את ידיו. קצין משטרה, שהיה לידו, הרחיק ממנו את הסכין וביצע בו חסימת עורקים, תוך שהזמין עזרה ראשונה.

נגד הגבר הוגש כתב אישום בגין עבירה של החזקת סכין שלא כדין, והתביעה דרשה לעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשה ציינה התובעת, שירלי טוביה, כי עצם כניסתו של הנאשם לכותלי תחנת המשטרה, תוך נשיאת סכין בכליו, מעצימה את רף המסוכנות הנשקפת מפניו. כמו כן הוסיפה התובעת, כי האירוע היה עלול להסתיים באופן חמור הרבה יותר, תוך פגיעה באנשים נוספים בחדר החקירות. בדיון המשפטי ביקש סניגורו של החשוד, עו"ד רועי קרן, לשחרר את מרשו בתנאים מגבילים, ובקרוב יקבל בית המשפט החלטה בעניינו.


מכר סחורה גנובה

פלג: הארכת מעצר ביומיים
בית משפט השלום בקריות גזר קנס בסך 8,500 שקל על מנהל חנות ירקות במפרץ חיפה, שקנה סחורה גנובה, אותה מכר בחנותו. בנוסף, נגזרו עליו 5 חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים. הנאשם טען, כי הפעולה שעשה נבעה מטעות בשיקול הדעת, וכי לא ביקש להשיג רווח אישי. 

בגזר הדין קבעה השופטת סימי פלג-קמילוב, כי הנאשם היה מודע לכך, שמדובר בסחורה גנובה, וכי הדבר חמור במיוחד, לנוכח העובדה, שמזה תקופה ממושכת סובלים החקלאים מגניבות תוצרת חקלאית, דבר הפוגע קשות בפרנסתם.


השוטר הורשע בהכאה
אירוע קשה שהתרחש לפני כ-3 שנים, הגיע באחרונה לסיומו, לאחר ששוטר תחנת זבולון, אילן מועדי, הורשע בהכאתו של דגן נג'וסה, צעיר ממוצא אתיופי. בכתב האישום שהוגש נגדו נטען, כי השוטר לקח את העצור לתא צדדי בתחנת המשטרה, והיכה אותו בסטירות ובבעיטות, כנקמה על כך שקודם לכן התנגד למעצר וקילל אותו. בתביעה שהגיש נגד השוטר, טען נג'וסה, כי השוטר גרם לו לקרע בעור התוף, וכי בנוסף נגרמה לו טראומה קשה, והוא נאלץ לעבור להתגורר בראשון לציון.
בהכרעת הדין קבע השופט, כי גירסתו של העצור היתה אותנטית, עקבית ומהימנה, ואילו גירסתו של השוטר לא היתה אמינה. סניגוריו של השוטר, עורכי הדין יפעת שי-יוספזון ואברהם שי, מסרו כי מדובר בשוטר מצטיין, שהיה מועמד לקצונה, וכי הם מופתעים מהכרעת בית המשפט, תוך שהינם שוקלים הגשת עירעור לבית המשפט המחוזי.


דיפלומות מזוייפות לרופאים
23 רופאים, חלקם תושבי הקריות, נעצרו בחשד שרכשו דיפלומות מזוייפות. עפ"י החשד, הרופאים רכשו את הדיפלומות מאוניברסיטה בארמניה, בסכומים של עשרות אלפי שקלים. כנגד אותם רופאים הוצא צו שאסר עליהם לעסוק ברפואה במשך 30 יום, וכשהצו פג, דחה בית המשפט את בקשת המשטרה להאריכה, בטענה שהבקשה הוגשה באיחור.

עו"ד שמואל ברזני מקרית מוצקין, המייצג את אחד החשודים, טען כי תמוה מאוד בעיניו, שלמרות שהתלונה נגד הרופאים הוגשה בינואר 2017, במשך שנתיים איפשרה המדינה לאותם הרופאים להמשיך ולטפל באלפי חולים. המשטרה הודיעה, כי בכוונתה להגיש ערר על החלטת בית המשפט.
תגובות:
7: מצא מקום להתאבד - סילבסטר
בתוך תחנת המשטרה?
קצת יצירתיות מה יש?

5/2/2019    14:47

6: 23 רופאים קנו דיפלומות - בדוק
אני מנחש שחלקם הגדול (איך נגיד את זה בעדינות מבלי להשמע גזעני).... מתכופף על מחצלת ומשתחווה כשבא להם להתפלל :-)

5/2/2019    13:07

5: אלימות משטרה נגד אתיופים - חגי
אילן מועדי הוא רק מקרה בודד מני רבים של אלימות המשטרה על רקע גזעני

5/2/2019    12:37

4: באמת חולת נפש - ירדן
חנקה את אמא שלה, את האישה שהביאה אותה לעולם
איך אפשר בכלל???

5/2/2019    12:31

3: ממש "אבא למופת" - ורד
לקח את שני הבנים שלו למסע רצח. כמה טיפש?

5/2/2019    12:11

2: מסתבכים בחובות - קובי
כל המדינה הזאת מסובכת בחובות לבנקים ולנושים כאלה ואחרים
בסוף הכל יתפוצץ להם בפנים

5/2/2019    11:54

1: חבל שרק קיבל התקף לב ולא מת - אסתי
אנס מכוער לא מגיע לו לחיות

4/2/2019    13:47שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר