שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 309
ינואר 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
מנהל תחנת הדלק גנב כרבע מיליון שקלים מהתחנה
כך עולה מכתב אישום, שהוגש נגד המנהל, תושב קרית ים, שבמשך כשנה וחצי שילשל לכיסו את הרווחים במקום להפקידם בבנק. ועוד מבציר בית המשפט: תושב הקריות, שמכר לסוכן סמוי עטים קטלניים, יישב בכלא, שני תושבי קרית אתא, הבריחו קוקאין בתוך ציור שמן, שף מהקריות הגיש תביעת ענק נגד הרשת לאחר שנכווה במטבח, ועוד ועוד...
 


המנהל גנב כסף

נווה: הארכת המעצר ביממה
כתב אישום הוגש נגד מנהל תחנת דלק, תושב קרית ים, בטענה כי גנב מהתחנה סכום כספי בסך כרבע מיליון שקלים. מכתב האישום עולה, כי במשך כשנה וחצי נהג מנהל התחנה לעכב את הפקדת הכספים שהתקבלו, ובסופו של דבר, שילשל אותם לכיסו. כתב האישום מייחס לו ביצוע עבירות פליליות של גניבה בידי עובד, מירמה והפרת אמונים.


פגיעה מינית בנערות
הצהרת תובע הוגשה בימים האחרונים לבית משפט השלום בקריות נגד תושב קרית מוצקין, בן 33, החשוד בפגיעה מינית בקטינות באמצעות רשת האינטרנט. במשטרה חושדים, כי הצעיר יצר קשר עם לפחות שלוש נערות בנות 17-14, באמצעות הרשתות החברתיות, תוך שהוא מתחזה לנער בן 17, בשם בדוי. לאחר שאימה של אחת הנערות בדקה את מכשיר הטלפון הנייד של בתה, היא הבחינה בהתכתבויות עם החשוד ופנתה למוקד 105 של המשטרה, שהוקם במיוחד על רקע המאבק בעבירות המין והפגיעה בקטינים באמצעות הרשת. בעקבות הפנייה נפתחה חקירה במחלק הנוער שבתחנת זבולון, והחשוד נעצר. מעצרו הוארך מספר פעמים, עד שכאמור הוגשה נגדו הצהרת תובע.


העובד הוכה בפטיש

פלג: נעטרה לבקשת המשטרה
עובד באחד המפעלים במפרץ חיפה, נעצר בחשד שהיכה עובד אחר באמצעות פטיש. בבית המשפט ביקש נציג המשטרה, פרדי סטריזקוב, להאריך את מעצרו של החשוד ב-7 ימים, תוך שהדגיש, כי המתלונן אושפז בבית חולים עם חבלות קשות בראשו ובגבו. כמו כן טען נציג המשטרה, כי גירסת החשוד, שהכחיש את החשדות המיוחסים לו, אינה תואמת לראיות שיש בתיק. סניגורו של החשוד טען, כי למרשו אין עבר פלילי, וביקש לשחררו למעצר בית.

סגן נשיא בית משפט השלום בחיפה, השופט רמזי חדיד, האריך את מעצרו של החשוד ב-3 ימים, תוך שהדגיש, כי שיחרורו עלול לגרום לשיבוש הליכי חקירה ואף לגרום לסיכון ביטחוני של אדם אחר. בתום ימי המעצר האריך סגן נשיא בית משפט השלום בקריות, השופט ערן נווה, את מעצרו של החשוד ביממה.


תקף את אישתו והילדים
תושב הקריות, בשנות ה-30 לחייו, נעצר בחשד שתקף את אישתו וילדיו, שנאלצו לברוח ממנו לעיר אחרת. בבית המשפט ביקש נציג המשטרה, רנ"ג שמעון תורג'מן, להאריך את מעצרו של החשוד ב-5 ימים, תוך שהדגיש, כי האישה מסרה עדות במשטרה, אך ילדיה טרם נחקרו. סניגורו של החשוד, עו"ד אסי בוחבוט מהסניגוריה הציבורית, ביקש לשחרר את מרשו בתנאים מגבילים למעצר בית, עד שהילדים ייחקרו. השופטת סימי פלג-קימלוב, קיבלה חלקית את בקשת המשטרה והאריכה את מעצרו של החשוד ביומיים, תוך שקבעה, כי בחקירתו במשטרה קשר החשוד את עצמו לעבירות המיוחסות לו.


עונש קל למטפל

טובי: מאסר בפועל וקנס
שופטת בית משפט השלום בקריות, איילת השחר ביטון פרלה, גזרה עונש קל של חודשיים מאסר על תנאי ו-250 שעות לטובת הציבור, על מטפל שסטר לקשיש בבית אבות בקרית אתא. המטפל, שעבד בבית האבות במשך שנתיים וחצי, פוטר בעקבות המקרה, ולאחר מכן הביע צער על המעשה. התביעה ביקשה לגזור על המטפל עונש מאסר בפועל למשך 15-7 חודשים, ואילו עורך דינו ביקש לבטל את ההרשעה, בטענה כי מרשו הינו אדם נורמטיבי, וכי הרשעתו עלולה לפגוע בעתידו.


קוקאין בציור השמן
רעיון מקורי במיוחד היה לשני תושבי קרית אתא, נגדם הוגש כתב אישום, בגין הברחת קוקאין. מכתב האישום נגדם עולה, כי השניים הבריחו את הקוקאין מדרום אמריקה לישראל, כשהוא ספוג בתוך ציורי שמן. כתב האישום מייחס לשניים, קטין בן 18 ובגיר בן 31, עבירות של ניסיון ייצוא, ייבוא, מסירה, אספקה ואחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית.


תאונת עבודה קטלנית

עלי: שיחרור החשוד בערבות
פועל בן 24 נהרג בתאונת עבודה באיזור התעשייה "עיר גנים" בקרית אתא, לאחר שמשטח כבד נפל עליו. במקרה אחר נפצע פועל באחד המפעלים ברחוב חלוצי התעשייה שבמפרץ חיפה, לאחר שנפגע מעמוד ברזל שנפל עליו במהלך העבודה. העובד פונה במצב בינוני לבית החולים רמב"ם. המשטרה חוקרת את נסיבות שתי התאונות.


"עטי אקדח" לסוכן הסמוי
27 חודשי מאסר בפועל נגזרו על תושב קרית מוצקין, בן 29, שהופלל ע"י סוכן משטרתי, לאחר שמכר לו עטים קטלניים עם קליבר של 22 מ"מ. מגזר הדין עולה, כי הנאשם הציע לסוכן סמוי למכור לו 5 "עטי אקדח", תמורת 1,800 שקל ליחידה. לאחר שהסוכן נענה בחיוב, נפגשו השניים והסוכן הסמוי שילם לו 9,000 שקלים במזומן. כעבור פרק זמן קצר מסר הנאשם לידי הסוכן הסמוי את "עטי האקדח", שכל אחד מהם יכול להרוג אדם באמצעות ירייה אחת. עוד עולה, כי הנאשם תיווך בעיסקה למכירת תת-מקלע מאולתר מתושב הכפר ג'דיידה-מכר, תמורת 12,000 שקל, כאשר 9,000 שקלים מתוך הסכום יועדו למוכר ו-3,000 שקלים יועדו לנאשם. סניגוריו של הנאשם, עורכי הדין יוני דדון ולימור לוי מלאך דדון, הגיעו לעיסקת טיעון, שהתקבלה ע"י שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, אמיר טובי, במסגרתה נגזר על הנאשם עונש של 27 חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 10,000 שקלים.


כוויה קשה במטבח
תביעת ענק בסך 2 מיליון שקלים, הוגשה נגד רשת בתי קפה, ע"י שף תושב הקריות, שנכווה באורח קשה בעת שעבד באחד מבתי הקפה בקריות. מכתב התביעה עולה, כי במהלך עבודתו במטבח, התרחש לפתע פיצוץ עז מאיזור הכיריים, שגרם להתלקחות. כתוצאה מכך, נפגע השף בפלג גופו העליון, ובעיקר בראשו, בידיו ובאוזנו. השף הובהל לבית החולים רמב"ם, כשהוא במצב קשה, ולאחר מכן נקבעה לו נכות לצמיתות בשיעור של 36%.


נפלה או נדחפה?
 האם תושב קרית אתא, דחף במכוון את חברתו מרכב נוסע, או שהיא נפלה בטעות מהרכב? בשאלה זו עסק בית משפט השלום בקריות. החשוד, בשנות ה-20 לחייו, נעצר ע"י המשטרה, ובחקירתו הכחיש את המיוחס לו. נציג המשטרה ביקש להאריך את מעצרו ב-5 ימים. סגן נשיא בית המשפט, השופט ערן נווה, הציע לצדדים, כי מעצרו של החשוד יוארך ביממה, בהסכמתם. נציג המשטרה וסניגוריתו של החשוד, עו"ד איסלאם סרוג'י מהסנגוריה הציבורית, הסכימו להצעת השופט, וכעבור יממה, כאשר החשוד חזר לבית המשפט, ביקש נציג המשטרה להאריך שוב את מעצרו. בדבריו הדגיש הנציג, כי המשטרה ניסתה לגבות עדות מקורבן העבירה, אולם היא סירבה לשתף עימם פעולה. עו"ד סרוג'י התנגדה להארכת מעצר נוספת, בטענה כי יום קודם לכן הוחלט, כי אם לא תהיה התקדמות בחקירה, החשוד ישוחרר. שופט בית משפט השלום בקריות, מוחמד עלי, שיחרר את החשוד בערבות, תוך שהוציא נגדו צו הרחקה מחברתו למשך 60 יום.
תגובות:
8: תאונות עבודה - שוהם
לא נתפס כמות תאונות העבודה באתרי בניה ובאיזורי תעשיה. חיי אדם ובטיחות הפכו הפקר במדינה הזאת

6/1/2019    12:03

7: מסכן נשרף - גיל
גם הכסף לא יעזור כשנפצעים ככה

3/1/2019    16:09

6: איזה שם לשופטת - רינה
איילת השחר ביטון פרלה
כמה שמות היא צריכה?

3/1/2019    15:49

5: חידוש משונה - זאב
לא ידעתי שי דבר כזה עט אקדח

3/1/2019    12:37

4: לא מבינים מה קורה כאן? - שירה
איפה המשטרה בכל הסיפור. היא לא מעידה נגדו כי היא מפחדת שהוא יהרוג אותה, הרי הוא זרק אותה מרכב נוסע

2/1/2019    17:19

3: ציור ממסטל - אברהם
תודו שזה מקורי להעביר קוקאין בתוך ציור

2/1/2019    16:47

2: הבנאדם תקף עם פטיש - דניאל
כמה רוע צריך להיות בתוך האיש כדי להכות אדם אחר עם פטיש?ֿ
בלתי נתפס הסיפורים המזעזעים הללו

2/1/2019    14:37

1: מחפש קטינות באינטרנט - דריה
כל כך מסוכן מה שהילדים שלנו חשופים ברשת לפגיעה וניצול של חולי נפש שהכלי זמין להם

1/1/2019    16:25שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר