שנה עשרים ושש
גיליון מס' 306
ספטמבר 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
26 חשודים מהאיזור נעצרו בגין עבירות סמים ורכוש

כחלק מהמבצע המקיף השתמשה המשטרה בסוכן סמוי, שהפליל את העבריינים. ועוד מבית המשפט: צעיר נרצח ע"י אלמוני בעת שישב בבית קפה בקרית ים, תלמיד שהחליק בשיעור ספורט, יקבל פיצויים בסך כ-19,000 שקל, הנדסאי מהקריות גנב עשרות אלפי שקלים מהבנק, ועוד ועוד...
 


רימה את הבנק
תחביב מסוכן היה להנדסאי מקרית חיים, בשנות ה-30 לחייו, שנהג לרמות את סניף בנק לאומי בקריה. ההנדסאי המלומד פתח חשבון בבנק באמצעות תלושי שכר פיקטיביים ודפי חשבון מזוייפים של בנק אחר, ובהתאם לכך קיבל מהבנק הלוואה בסך 40,000 שקל. עוד עולה, כי הצעיר משך באחד הימים 25,000 שקלים במזומן.

התביעה ביקשה לגזור על הנאשם מאסר בפועל, ואילו סניגורו, עו"ד יעד נווה, טען כי יש להסתפק בשעות עבודה למען הציבור, תוך ביטול הרשעתו, כדי שהדבר לא יפגע בעתידו. הנאשם הביע חרטה עמוקה על מעשיו, הדגיש כי העבירות אינן משקפות את אורח חייו, וכי אם יורשע, הדבר יביא לפיטוריו מעבודתו ויפגע מאוד בעתידו.

שופט בית משפט השלום בקריות, זאיד פלאח, נעתר לבקשת הסניגור שלא להרשיע את ההנדסאי, תוך שהתחשב בכך, כי מדובר במעידה חד-פעמית של אדם שהתמכר להימורים, הרגל ממנו הצליח להיגמל בעקבות טיפול שעבר. השופט גזר על הצעיר 200 שעות שירות למען הציבור, וקבע כי עליו להחזיר לבנק את סכום הכסף בסך 40,000 שקל, אותו לקח במירמה.


מעצר המוני לעבריינים
במסגרת הפעולות היזומות לבלימת נגע השימוש בסמים והסחר בסמים מסוכנים, עצרה המשטרה 26 חשודים, תושבי הקריות והסביבה, בגין עבירות של סחר בסמים וברכוש. במסגרת המבצע המקיף, השתמשה המשטרה בסוכן משטרתי, שפעל בקרב העבריינים במשך כשנה ורכש את אמונם, תוך שקנה מהם סמים, ובהם קוקאין, L.S.D וחשיש. בתום תקופת הפעלתו של הסוכן, ניתן האות לגל המעצרים. בין השאר ערכה המשטרה חיפוש בבתי החשודים  ומצאה ראיות הקושרות אותם לכאורה לעבירות מסוגים שונים, ובהם סמים, אקדח ואף אופנועים וטרקטורון, כל זאת בשווי יותר מחצי מיליון שקל. מהמשטרה נמסר, כי החקירה נמצאת בראשיתה, וכי צפויים מעצרים נוספים.


המלווה תקפה את הילד
תלמיד בן 12 מהקריות הותקף ע"י מלווה במהלך הסעה של החינוך המיוחד מבית הספר לביתו. אימו של הילד סיפרה, כי המלווה הבחינה בכך שהוא משחק בטלפון הנייד וביקשה ממנו להניח אותו בצד. לאחר שהילד סירב לעשות זאת וקילל אותה, ניסתה המלווה לחטוף ממנו את הטלפון הנייד, ריסקה אותו ו"לקינוח" שרטה את הילד בשתי ידיו. אימו של הילד הגישה תלונה במשטרה נגד המלווה, ובמקביל התלוננה נגדה ברשות המקומית בה הם מתגוררים. מהרשות המקומית נמסר, כי העניין הובא לידיעתה וכי המלווה זומנה לבירור.

דקר את הגנב
מה הייתם עושים, לו הייתם מגלים, שגנב פרץ לביתכם ונמצא ממש מעבר לפינה? מקרה דומה אירע לתושב קרית ים, שהתעורר משנתו וגילה, ששני צעירים פרצו לדירתו וניסו לגנוב שני טלפונים ניידים. בין הדייר לשני הצעירים התפתחה קטטה, במהלכה דקר החשוד את אחד הגנבים ונעצר. בחקירתו טען החשוד, כי מדובר בהגנה עצמית, וכי השניים תקפו אותו באמצעות אלה וסכין. בית המשפט המחוזי בחיפה, שיחרר את הדייר בתנאים מגבילים.


התלמיד שנפל יפוצה
תלמיד תיכון "רוגוזין" בקרית אתא, שהחליק ונפל במהלך שיעור ספורט בבית הספר, יפוצה בסכום כספי של 18,900 שקל ע"י בית הספר והעירייה. בכתב התביעה טען התלמיד, כי בית הספר והעירייה אחראים לפציעתו, מאחר שלא דאגו לנקות את הרצפה ממי גשם, דבר שגרם להחלקתו ולפציעתו הקשה. רופא מומחה העריך את הנכות שנגרמה לתלמיד ב-5 אחוזים, תוך שהוסיף, כי נגרם לו נזק המוערך בכ-200,000 שקלים. 

השופט שלמה מיכאל ארדמן, פסק כי התלמיד זכאי לפיצויים בסך 21,000 שקל, כאשר מסכום זה קיזז 10 אחוזים, לאחר שקבע, כי לתלמיד היתה אחריות מזערית לתאונה.


הרופאה נדרסה על המדרכה
הולכת רגל כבת 55, שהינה רופאת משפחה מוכרת, נפגעה באורח קשה, בעת שהוציאה כסף בכספומט ברחוב נמיר שבקרית ים, לאחר שנהגת עלתה על המדרכה, מסיבה שאינה ברורה, ודרסה אותה. הרופאה קיבלה טיפול ע"י מתנדבי "איחוד הצלה", ופונתה במצב קשה לבית החולים רמב"ם, שם נאלצו הרופאים לכרות את אחת מרגליה. נהגת הרכב, בת 46, קיבלה אף היא טיפול, לאחר שלקתה בחרדה.


רצח בחוף ימית
רצח נוסף בעולם התחתון בקריות: צעיר בן 31 המוכר למשטרה מתחום עבירות הסמים, נרצח בעת שישב בחוף ימית בקרית ים, לאחר שאדם רעול פנים ירה בו מטווח קצר ונמלט מהמקום, כשהוא רכוב על אופנוע. כוחות מד"א ו"איחוד הצלה", שהגיעו לזירת האירוע ומצאו את הגבר כשהוא במצב אנוש, החלו לבצע בו פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים רמב"ם. כעבור פרק זמן קצר נמסרה הודעה מבית החולים, כי הוא נפטר. חוקרי תחנת זבולון וטכנאי המעבדה לזיהוי פלילי, אספו ממצאים מזירת האירוע וביצעו סריקות אחר היורה. החקירה הועברה ליחידה המרכזית של מחוז חוף, ועל פרטיה חל איסור פירסום


המטפל סטר לקשיש
 עונש קל במיוחד נגזר על מטפל, שסטר לקשיש בבית אבות בקרית אתא. האחות האחראית של בית האבות, שהיתה בחדר באותה עת, שאלה אותו לפשר מעשיו, והוא ענה, כי אינו יודע מה קרה לו. בעקבות המקרה פוטר המטפל מעבודתו. בבית המשפט ביקשה התביעה לגזור על הנאשם מאסר למשך 15-7 חודשים, ואילו סניגורו טען, כי מדובר באדם נורמטיבי, שעשה טעות, הביע עליה חרטה ואף נענש בכך שפוטר מהעבודה. 

שופטת בית משפט השלום בקריות, איילת השחר ביטון פרלה, הסתפקה בעונש שיקומי קל, שכלל חודשיים מאסר על תנאי ו-250 שעות שירות לתרומת הציבור. 


"סיירת טיילת" בקרית ים
סיירת מיוחדת של משטרת זבולון, הכוללת שוטרים הנוסעים על אופניים חשמליים משוכללים, מדי יום מבוקר ועד ערב, החלה לפעול בטיילת קרית ים. מטרת הקמתה של הסיירת הינה להגביר את הביטחון האישי של המטיילים והמתרחצים, תוך מתן מענה מיידי בכל מקרה חירום. מטרה נוספת הינה למנוע פעילות פשיעה, ביריונות או איום על שלום הציבור. את ההחלטה על הפעלת הסיירת קיבלו במשטרת זבולון, בעקבות פניותיו של ראש העיר, דוד אבן צור, והתערבותו של מפקד נקודת המשטרה בעיר, פקד רמי מזרחי. אבן צור הביע את ביטחונו, כי פעילות הסיירת תביא לחיזוק תחושת הביטחון של המתרחצים והמטיילים לאורך הטיילת.


גנב 6.20 שקלים
אחד ממקרי הגניבה המשעשעים וההזויים ביותר התרחשו באחרונה, כאשר תושב קרית חיים, בשנות ה-30 לחייו, נעצר בחשד שגנב סכום של 6.20 שקל מתוך רכב חונה. החשוד ניפץ את שמשת הרכב, שחנה בשדרות דגניה, וגנב ממנו את המטבעות, בנוסף לאסימון המשמש למשחקי ילדים. התביעה ביקשה לגזור על הגנב מאסר בפועל, ואילו סניגורו ביקש מהשופטת להתחשב בכך, שהיתה זו המעידה הראשונה בחייו, שנעשתה על רקע מצב כלכלי ונפשי קשה. שופטת בית משפט השלום בקריות, סימי פלג קמילוב, נענתה לבקשת הסניגור וגזרה על הנאשם מתן פיצויים בסך 800 שקלים לבעל הרכב, 4 חודשי מאסר על תנאי ו-220 שעות שירות לטובת הציבור.
תגובות:
9: איזה בצים יש לסוכן משטרתי - דודי
שנה שלמה להיות עם עברייני סמים שישחטו אותך אם תיחסף בטעות. כל הכבוד לו

20/9/2018    10:43

8: 18,900 זה הכל - ארנון
בטוח שהתלמיד קיווה ליותר

12/9/2018    17:10

7: עד כמה שזה נשמע הזוי - רצון
אני מבין לליבו של המטפל
העבודה עם קשישים דורשת עצבים מברזל
בעצם, עצבים מפלדה... מיהלום.
כנראה שלא היה לו את זה
לפחות פוטר

12/9/2018    12:32

6: 6.20 אגורות - סיגי
הפכו לקנס של 800 ש"ח 4 חודשים על תנאי -220 שעות עבודות שירות

סה"כ הפשע משתלם חחחחחחח

6/9/2018    14:57

5: מחסלים פה אנשים כמו זבובים - דור
הרצח בחוף ימית הוא עוד דוגמא חיה (או מתה) לתופעה מכוערת שתופסת תאוצה

6/9/2018    13:24

4: ילד חרא - הרצל
עזות המצח של ילדים בני 12 לא נתפסת. כנראה שהמלווה באמת לא יכלה יותר לסבול ועשתה מה שעשתה. גם הההורים צריכים לעשות חשבון נפש

6/9/2018    12:44

3: מסכנה הרופאה - גולן
איך הצליחה האישה לדרוס אותה על המדרכה???

5/9/2018    13:31

2: סוחרי סמים - בתיה
הלוואי יעצרו את כל החולירות האלה

5/9/2018    13:04

1: ואני חשבתי שזו מצווה לרמות את הבנק - דוד
אבל הבחור צעיר, הבנק עוד ירמה אותו בחזה פי 2

5/9/2018    11:47שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר