שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 304
יולי 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
תושב הקריות נעצר בחשד שאנס את בתו החורגת בת ה-12
המקרה המזעזע התגלה לאחר שהתברר, כי הילדה, שסבלה מכאבי בטן, נכנסה ממנו להיריון. מעצרו הוארך פעמיים. ועוד מבציר בית המשפט: הוארך מעצרו של החשוד ברצח אישתו בקרית שמואל, 6 שנות מאסר לצעיר שדקר למוות את חברו, בעל מוסך נעצר בחשד שביצע מעשים מגונים בפקידתו, ועוד ועוד...

 


הילדה נכנסה להיריון
משטרת ישראל עצרה תושב הקריות, כבן 50, בחשד שאנס את בתה בת ה-12 של חברתו לחיים, שבעקבות זאת נכנסה להיריון. הכל החל כאשר במשטרה התקבל דיווח מאחד מבתי החולים בחיפה, לפיו במסגרת בדיקות שנערכו לילדה בת ה-12, שהופנתה אליהם לאחר שהתלוננה על כאבי בטן, התגלה כי היא נמצאת בחודש השני להיריונה. המשטרה פתחה באופן מיידי בחקירת המקרה, במסגרתה נגבתה מהילדה עדות ע"י חוקרת ילדים. כבר בשלב ראשוני חשדו במשטרה, כי הילדה נאנסה ע"י אביה החורג, ובדיקת די.אנ.איי גילתה, כי הוא אכן אבי העובר. לאור הממצאים שהתקבלו, נעצר האב ע"י המשטרה. החוקרים בודקים חשד, לפיו האב החורג אנס את הילדה במשך תקופה ממושכת, ועפ"י ההערכות, אימה לא היתה מודעת כלל למעשים החמורים והוכתה בתדהמה כאשר שמעה על החשדות נגד בן זוגה.

פרקליטו של החשוד, עו"ד סאהר דיאב, טען בבית המשפט, כי הוא מכחיש את החשדות המיוחסים לו. מעצרו של החשוד הוארך עד כה פעמיים. מהמשטרה נמסר, כי החקירה נמשכת ברגישות המתבקשת ותחת הסייגים התקשורתיים, בשל גיל הקורבן והנסיבות יוצאות הדופן.


מעשים מגונים בפקידה

היימן: מעצר למספר שעות
בעל אחד המוסכים בקריות נעצר ע"י המשטרה לאחר שעפ"י החשד ביצע מעשים מגונים בפקידתו. במשטרה בודקים, אם בעל המוסך ניסה לחבק ולנשק את הפקידה, ואף הכניס סם בקפה שהגיש לה. נציג המשטרה, פרדי סטריזקוב, ביקש מבית המשפט להאריך את מעצרו של החשוד ב-5 ימים. סניגורו של החשוד, עו"ד יעד נווה, ביקש לשחררו בתנאים מגבילים. בין השאר טען עורך הדין המלומד, כי למרשו אין עבר פלילי, וכי הוא עובד כפיים ובשום מצב לא הכניס סם למשקה שהגיש לפקידתו. שופטת בית משפט השלום בקריות, שירי היימן, נעתרה לבקשת עורך הדין והאריכה את מעצרו של בעל המוסך בכמה שעות בלבד, כדי לאפשר למשטרה לסיים את חקירתה.


תקף שוטרים ויצא בזול
עבריין מוכר מהאיזור, שנתפס ע"י השוטרים כשהוא נוהג על אופנוע מבלי שהיה לו רישיון, תקף אותם בתגובה. בעקבות זאת הוזעק למקום קצין משטרה, שהותקף עפ"י החשד גם הוא ע"י העבריין. מי שהוסיף שמן למדורה היה אחיו של העבריין, שנעצר בחשד שהפריע לשוטרים לבצע את עבודתם. במשטרה ביקשו להטיל על החשוד עונש של 15 חודשי מאסר בפועל, אלא שהשופט זאיד פלאח, דחה את הבקשה, תוך שאימץ את טענות עורך דינו, שהסתמכו על תסקיר חיובי מטעם שירות המבחן. השופט הטיל על החשוד 6 חודשי עבודות שירות ואף לא חייב אותו במתן פיצויים לשוטרים שתקף. על אחיו הוטל עונש מאסר על תנאי.


שופינג עם הכרטיס הגנוב
כתב אישום הוגש נגד תושבת קרית אתא, בת 41, שמצאה ב"מרכזית המפרץ", ארנק בו היה כרטיס אשראי, איתו יצאה למסע קניות, עד שנתפסה. מכתב האישום עולה, כי הארנק נפל מתיקה של תושבת האיזור, שעלתה על אוטובוס ב"מרכזית המפרץ". הנאשמת לא טרחה להודיע לצעירה על איבוד הארנק, ובמקום זאת פתחה בשופינג עם כרטיס האשראי, שכלל בין השאר רכישת נעליים, משקפיים ומוצרים אלקטרוניים. כתב האישום מייחס לה עבירות של גניבה והונאה בכרטיס אשראי.


טעות בהקלדה
שלומיאליות מצד המשטרה גרמה לכך, שתושב הקריות, שנהג במהירות מופרזת, ניצל מהרשעה ורישיונו הוחזר לו. הכל החל כאשר הנהג נתפס "על חם" כשהוא נוסע במהירות 175 קמ"ש, בכביש בו מותרת נהיגה במהירות עד 90 קמ"ש. בעת שהנהג נתפס, נפסל רישיונו באופן מיידי ל-30 יום והמשטרה ביקשה לפסול את רישיון הנהיגה שלו עד תום ההליכים. בתחילה פסל בית המשפט את הרישיון למשך 5 חודשים, אלא שהנהג הגיש עירעור לבית המשפט המחוזי בחיפה, באמצעות עורך דינו, אמיר בר דיין, בטענה כי היו טעויות בזיהוי הרכב, בשל טעות בהקלדה של מספר הרכב בו נהג החשוד. בעקבות הממצאים החדשים שהוצגו, הורה בית המשפט למשטרה להחזיר לנהג את רישיונו, תוך ביטול הארכת הפסילה.


6 שנות מאסר לרוצח

ליפשיץ: סיכסוך על רקע כספי
שש שנות מאסר בפועל נגזרו ע"י בית המשפט המחוזי בחיפה, על טירן זזן, בן 22 מקרית אתא, שהורשע בהריגתו של משה ("קיקו") אשכנזי, במסיבת טבע ביער אליקים לפני כשנה. מכתב האישום שהוגש נגדו עולה, כי אשכנזי המנוח הוא שתקף ראשון את זזן, במהלך מסיבת הטבע, כאשר היכה אותו בראשו באמצעות בקבוק זכוכית. בהמשך התפתחה קטטה בין השניים, בה השתתף גם קטין כבן 16, במהלכה דקר זזן את אשכנזי בבטנו. בעקבות זאת התמוטט אשכנזי ופונה ברכב ע"י באי המסיבה לתחנת דלק בצומת אליקים, אלא שבדרך מת מפצעיו כתוצאה מאיבוד דם ופגיעה בכלי דם ראשיים. בגזר הדין קבע השופט יחיאל ליפשיץ, כי בין השניים היה סיכסוך על רקע כספי, במסגרתו טען זזן, כי אשכנזי חייב לו כסף, ואף איים עליו לא פעם, כי אם לא יחזיר לו את החוב, ידקור אותו. בנוסף לעונש המאסר בפועל, קבע השופט, כי על זזן לפצות את משפחתו של אשכנזי, בסכום של 100,000 שקלים.


על הימורים וסמים
בפעילות יזומה שערכה המשטרה, אשר בוצעה בשטחים חקלאיים באיזור הקריות, אותר האנגר גדול, ששימש לעריכת הימורים בלתי חוקיים. בפשיטה נתפסו מחשבים וציוד רב נוסף, כמו גם סכום כספי בסך 5,000 שקלים. המשטרה עיכבה לחקירה ארבעה חשודים בהפעלת המקום, ששוחררו בתום חקירתם.
במקרה אחר חשפו בלשי משטרת זבולון, בסיוע לוחמי מג"ב ויחידת הכלבנים, מעבדה לגידול מריחואנה בשיטת ה"הידרו", שהיתה בקרית אתא. בפשיטה נתפסו 62 שתילים וציוד רב ששימש לגידול הסמים. המשטרה עצרה תושב קרית אתא, בשנות ה-60 לחייו, שהועבר לחקירה בתחנת זבולון.


הוארך מעצר החשוד ברצח
בית משפט השלום בקריות האריך ב-9 ימים את מעצרו של תושב הקריות אטירסאו אינעלם, בן 44, בחשד שרצח את אישתו, סיפראש אינעלם, בת 36, אם לארבעה ילדים בני 18-5, באמצעות דקירות סכין. מחקירת המקרה עולה, כי הבעל ארב לאישתו מתחת לביתם שבקרית שמואל ודקר אותה עשרות פעמים בכל חלקי גופה. כוחות מד"א העניקו טיפול רפואי לאישה, שנפגעה באורח אנוש, ופינו אותה לבית החולים רמב"ם, שם מתה מפצעיה.

שכניה של האישה סיפרו, כי בין בני הזוג, שהינם ממוצא אתיופי, היה סיכסוך רב שנים, על רקע רצונה להתגרש ממנו. גורם במשטרה אף מסר, כי בעבר התלוננה האישה, כי בעלה מפר צווי הרחקה ונוהג להטריד אותה.

החשוד ברצח, שהתגורר בשנה האחרונה בקרית ים, בנפרד מאישתו, נמלט מזירת האירוע ונעצר ע"י המשטרה כעבור פרק זמן קצר. הוא הובא לשיחזור, ועפ"י תיאורו, מצאו שוטרי תחנת זבולון את הסכין בו השתמש עפ"י החשד לביצוע הרצח. בית משפט השלום בקריות, שהאריך את מעצרו של הבעל, נעתר לבקשת סניגורו, עו"ד ויסאם עראף, לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית. עורך הדין טען, כי הבעל נמצא במצב נפשי קשה והוא מבולבל מאוד, ולכן ביקש לשלוח אותו לבדיקה הפסיכיאטרית, כדי לבחון את מידת כשירותו לעמוד לדין.


התחזות ושוד קשישים
תחביב מעניין היה לתושב הקריות, בשנות ה-20 לחייו, שעפ"י החשד, נהג להונות ולשדוד קשישים בדרכים מתוחכמות. מחקירת המשטרה עולה, כי הצעיר הגיע לביתם של זוג קשישים מקרית ביאליק, תוך שהתחזה לעובד רשות הדואר וגנב מהם ארנקים, שהכילו מאות שקלים וכרטיס אשראי. מעצרו של החשוד הוארך במספר ימים ובמשטרה בודקים חשד, כי ישנם קשישים נוספים בקריות שנפלו קורבן למעשיו.
תגובות:
8: טירן זזן יצא בזול - חיי אדם הפכו הפקר
איך לא נתנו לו 20 שנה שנה בפנים אני לא מבין

8/7/2018    14:06

7: שודדי קשישים - ב. הרשקוביץ
אי אפשר לרדת נמוך מזה
זה ישר לגיהנום כשימות

8/7/2018    11:27

6: תפסו 5,000 שח בקזינו לא חוקי - מאירוביץ׳
או שהשוטרים מפגרים
או שהעבריינים הצליחו להסליק את כל הסחורה

7/7/2018    21:52

5: רק 6 שנים על רצח? - נעם
זה מה שהיו שווים שהחיים של הבנאדם??
+ מאה אלף שקל עלובים?

עוד 4 שנים הרוצח חופשי...

גועל נפש!!!

7/7/2018    19:49

4: טעות בהקלדה - סתיו
טוב מה רציתם? שוטר שיודע גם לקרוא וגם לכתוב?
זה כבר גאון, הוא לא היה הולך להיות שוטר

4/7/2018    14:59

3: מה היא חשבה לעצמה? - סתומה
שמצאה כרטיס אשראי ואפשר לחגוג?
הרי ברור שתתפסי

4/7/2018    13:26

2: השופט זאיד פלאח תתבייש - מדינה מושחתת
איך הוצאת את העבריין עם עבודות שירות במקום מאסר? ולאח שלו נתת מאסר על תנאי
אתה אמיתי?
אתה בושה!!

4/7/2018    12:40

1: איכככס - רמי
ראבק, אתה בן 50, איך אתה הולך ואונס את הבת החורגת שלך? היא כולה בת 12, ועוד מכניס אותה להיריון?????
מגיע לך למות בייסורים י'זבל!!

4/7/2018    12:13שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר