שנה עשרים ושלוש
גיליון מס' 290
מאי
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
15 שנות מאסר לגבר שביצע עבירות מין ב-6 נערות
הנאשם, תושב הקריות בן 63, ביצע את העבירות הקשות בנערות בנות 17-14, תוך שניצל את תמימותן ואת האמון שנתנו בו. ועוד מבציר בית המשפט: 11 שנות מאסר לאדם שביקש לדקור ערבים, תושב הקריות נעצר בחשד שהצית את בית חמותו, צעיר מקרית מוצקין איים בדקירת אביו, התמכרות תלמיד להימורים, ועוד ועוד...

 


עבירות מין קשות

תושב הקריות בן 63, שביצע עבירות מין ב-6 נערות בגילאי 17-14, נידון ל-15 שנות מאסר. מכתב האישום נגדו עולה, כי הוא יצר קשרי ידידות עם נערות המגיעות מבתים עם קשיים כלכליים, תוך שהרעיף עליהן טובות הנאה. כמו כן נטען, כי הנערות ראו בו מעין “דוד טוב״, והוא ניצל את תמימותן לשם סיפוק יצריו המיניים. הנאשם הורשע בעבירות מין שונות, ובהן עשר עבירות של מעשים מגונים, מחציתן בכוח, שלוש עבירות של תקיפה מינית ושתי עבירות של הטרדה מינית.

סניגורו של הנאשם ביקש שלא להחמיר בעונשו, תוך שטען, כי נסיבות העבירות אינן חמורות, וכי הנערות המשיכו לשמור עימו על קשר, כאשר חלקן כלל לא התלוננו במשטרה. השופטים רון סוקול, אמיר טובי ותמר שרון-נתנאל, לא קיבלו את טענת הסניגור, תוך שהדגישו, כי העובדה, שחלק מהנערות לא הבינו את חומרת המעשים, אינה צריכה להביא להקלה בעונש. כמו כן קבעו השופטים, כי מתסקיר שהוגש ע״י קצין המבחן, עולה כי הנערות נשארו פגועות נפשית ממעשיו של הנאשם. בנוסף לעונש המאסר בפועל, גזרו השופטים על הנאשם מתן פיצויים לנערות בסך 105,000 שקלים.אלימות קשה במועדון
חייל תושב האיזור נפצע באורח קשה במהלך בילוי במועדון ה״רוז״ בקריות, לאחר שהותקף ע״י שני צעירים ובקבוק זכוכית נופץ על ראשו. החייל פונה לבית חולים, כשהוא סובל מפגיעת ראש קשה. ראש משרד החקירות בתחנת זבולון, רפ״ק אפי פז, מסר כי החקירה נמצאת בעיצומה, וכי המשטרה תפעל ביד קשה כדי למצות את הדין עם מפירי חוק, המתנהגים באלימות במקומות בילוי.

תקפה את השוטרים

סוקול: עבירות מין חמורות
צעירה בת 19 מקרית חיים, נעצרה בחשד לתקיפת שוטרים, שהגיעו לביתה בעקבות תלונת אחד השכנים, שסיפר כי היא מותקפת ע״י בן זוגה. כאשר הגיעו השוטרים לבית, התנפלה עליהם הצעירה, תוך שסטרה לשוטר אחד, ירקה על שוטר שני וניסתה לתקוף את השלישי. נציג המשטרה ביקש להאריך את מעצרה, אלא שהשופט נענה לבקשת עורך דינה ושיחרר אותה ל-5 ימי מעצר בית.


11 שנים לדוקר

בית המשפט המחוזי בחיפה, גזר 11 שנות מאסר על שלמה פינטו מקרית אתא, שביקש לבצע מעשה נקמה באזרח ערבי, ובטעות דקר יהודי. מכתב האישום שהוגש נגדו עולה, כי באחד הימים נכנס פינטו, לסניף “שופרסל״ בצומת קרית אתא, במטרה לדקור אדם ערבי כנקמה על גל פיגועים שהיה באותה תקופה נגד יהודים, אלא שבטעות דקר אדם יהודי, אותו חשב בטעות לבן מיעוטים. במהלך המשפט טען פינטו, כי סבל מאי שפיות זמנית, טענה שלא התקבלה ע״י הרכב השופטים.
נוסף על עונש המאסר בפועל, גזרו השופטים תמר נאות-פרי, רון שפירא ואברהם אליקים, על פינטו, מתן פיצויים בסך 50,000 שקל לצעיר שנדקר.התלמיד התמכר להימורים

תלמיד באחד מבתי הספר בקריות, פנה לגורמי החינוך בבית ספרו, להם גילה, כי התמכר להימורים, תוך שהסתבך בחובות של עשרות אלפי שקלים. עד מהרה התברר, כי במשך חודשים ארוכים, הימר התלמיד על סכומים גבוהים באתרי הימורים באינטרנט, דבר שהביא להידרדרות בלימודיו, ובסופו של דבר, הוא נפלט ממערכת החינוך הרגילה.

ממשרד החינוך נמסר, כי המשרד מקפיד לקיים הסברה בקרב תלמידים בבתי הספר על הסכנות שבהימורים, וכי בשל צינעת הפרט, אין הוא יכול להתייחס למקרה המדובר.הצית את בית חמותו
עד כמה “אהב" תושב הקריות, בן 39, את חמותו, תעיד העובדה, שהוא נעצר ע"י השוטרים, בחשד שהצית את ביתה. עפ"י החשד, בוצע המעשה על רקע סיכסוך גירושים עם אישתו. בחקירתו הכחיש החשוד את המעשה המיוחס לו וטען, כי אישתו העלילה עליו עלילת שווא. נציגת המשטרה, רס?מ אגמית דגן, ביקשה להאריך את מעצרו, אלא שהשופטת נסרין עדוי-ח"דר, נעתרה לבקשת הסניגורית ושיחררה את החשוד בערבות למעצר בית.

פריצות מסביב לשעון

תחביב מעניין היה לתושב הקריות, בשנות ה-20 לחייו, שנהג לפרוץ לבתי עסק שונים, במטרה להשיג כסף קל. באחד הלילות נפרצה חנות חיות בקרית אתא, אחרי שהחשוד שבר את דלת הזכוכית. לאחר ששוטט בתוך החנות ולא מצא דבר, נמלט החשוד מהמקום. זמן קצר לאחר מכן פרץ לפיצוציה ברחוב סמוך, וגנב את הכסף שהיה בקופה. בלילה למחרת התבצעה פריצה לסניף של רשת השיווק “יינות ביתן״ בצומת קרית אתא, שם נתפס החשוד “על חם״, ע״י מצלמות האבטחה, כשהוא מנסה לגנוב כסף.

במהלך חיפוש בביתו של החשוד, נתפס רכוש גנוב רב, יחד עם כרטיס אשראי של תושבת קרית אתא, אותו גנב ככל הנראה לאחר שפרץ לביתה. מעצרו של הצעיר הוארך במספר ימים בבית המשפט.תקף את אישתו

דאוד: איום לדקור את האב

קשיש בן 86 מקרית אתא, נעצר בחשד שתקף את אישתו באמצעות חוט הטלפון, שפך עליה מים ואיים עליה. הקשיש הובא לבית המשפט, שם החליט השופט לשחררו, תוך שהוציא נגדו צו הרחקה מהאישה למשך שבועיים. כמו כן קבע בית המשפט, כי הקשיש ישהה בבית אבות מטעם משרד הרווחה.
במקרה אחר נעצרה תושבת קרית אתא, בשנות ה-60 לחייה, לאחר שאיימה על בעלה שתהרוג אותו. במהלך הדיון המשפטי הגיעו התובע והסניגור, עו״ד עידן רז, להסכמה משותפת, לפיה תשוחרר האישה לבית של בתה בתל אביב, תוך שנאסר עליה להתקרב לבעלה במשך שבוע.איים בדקירת אביו
כתב אישום הוגש נגד צעיר בן 25 מקרית מוצקין, שאיים לדקור את אביו, לאחר שזה ביקש ממנו להנמיך את המוסיקה בבית. נציג המשטרה טען בבית המשפט, כי הבן שהה באותה העת במעצר בית בעקבות תיק אלימות קודם שהיה נגדו. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של הבן עד תום ההליכים נגדו, בטענה כי קיים חשש, שאם ישוחרר, ינסה לשבש את הליכי החקירה. סניגורו של הבן, עו״ד אסי בוחבוט, ביקש ללמוד את חומר הראיות, והשופט דאוד מאזן, נעתר לבקשתו והאריך את מעצרו של החשוד ביומיים.

גנב מתוך האמבולנס
בדרך כלל מתפרסמות במדורים הפליליים, כתבות על עבריינים הפורצים לבתים פרטיים, אלא שהמקרה שלפנינו אינו שכיח במיוחד, ובמסגרתו הוגש כתב אישום נגד תושב קרית אתא, בן 38, שפרץ לאמבולנס, ממנו גנב ערכת החייאה בשווי 3,000 שקל. הנאשם נתפס סמוך למקום, כשברשותו הערכה וטלפון סלולרי גנוב. התובע המשטרתי, פקד יעקב לוי, ציין בבית המשפט, כי המעשה התבצע לאור יום, כאשר הנאשם גנב ציוד חירום המציל חיים, שרק במזל אותר והוחזר לאמבולנס.

החליק במדרגות ויקבל פיצוי

תושב תל חנן, שנהג להביא לאביו קניות, יקבל פיצויים בסך 44,000 שקל מעיריית חיפה, לאחר שהחליק במדרגות ליד הבית שבו מתגורר אביו הקשיש. באמצעות עו״ד סאמי אבו ורדה, מומחה לתביעות נזקי גוף, הגיש הבן, בשנות ה-40 לחייו, תביעה לבית משפט השלום בחיפה, שבה טען כי באחד מימי ינואר בחורף, קנה מצרכים ונשא אותם בשקיות לבית אביו. מזג האוויר היה גשום והוא החליק על מדרגה שבורה, איבד שיווי משקל, נפל ונחבל בכל חלקי גופו.

בעזרת טלפון נייד הוא הזעיק את אחיו, שהיה בבית אביו ויחד עם אדם נוסף הם נשאו אותו לבית. משם הוא פונה באמבולנס לבית חולים. לאחר ששוחרר מהמיון המשיך להתלונן על כאבים חזקים ובבדיקה נמצא כי הוא סובל מ״שבר דחוס בחוליות עמוד שדרה גב תחתון״. לכתב התביעה צורפו מסמכים רפואיים, ונטען כי הבן “סובל מהגבלה ניכרת בתנועות גופו ומתקשה לבצע פעולות בסיסיות הדורשות מאמץ מינימלי״. כמו כן התברר, כי הוא אינו עובד לאחר שביטוח לאומי העניק לו נכות כללית מלאה. לאחר למעלה משנה וחצי, הגיעו הצדדים לפשרה, במסגרתה הסכימה העירייה “מבלי להודות באחריות״, לשלם את הפיצויים והשופט אבישי רובס, נתן תוקף של פסק דין להסכם הפשרה.

תגובות:
3: גם אני נפלתי ליד הבית, לא קיבלתי שקל - גולן
איזה פראייר אני אני תובע את העירייה

1/5/2017    10:52

2: הבנאדם אשכרה שרף את הבית של חמותו - הרס אותי
פשששש כמה אהבה יש שם :)))

30/4/2017    17:16

1: רק 11 שנה? - פלס
הבנאדם הלך ודקר מישהו במטרה לרצוח אותו על רקע לאומני
רק במזל הוא לא מת
והוא מקבל רק 11 שנה?

30/4/2017    14:04שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר