שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 315
יוני 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 


ביבי חזר להזיע
 תמונתו של נתניהו, לאחר ההצבעה על פיזור הכנסת, חודש לאחר שהושבעה, הזכירה לי תמונה דומה שלו מלפני כמה שנים. אז, בימי ממשלת אריאל שרון, הגיש נתניהו אולטימטום לשרון בנוגע לתהליך ההתנתקות, תוך שאיים עליו, כי אם לא ייצא החוצה מהמליאה כדי לרצות אותו, הוא כבר יראה לו מה זה. שרון נשאר "קול" במליאה, ביבי הזיע בלי סוף ולא ידע מה לעשות, לבסוף אמר משהו מגומגם ונכנע. שרון, עם פרצוף הפוקר והעצבים מברזל, חשף את הבלוף. השבוע, אחרי ההצבעה במליאה, שסימנה את כישלונו הגדול להקים ממשלה, יצא נתניהו אל העיתונאים ופיזר רעל על ליברמן. משהו במבט של ראש הממשלה באותו רגע, הזכיר את ביבי של אז. לא ממש מרוכז, עיניים מתרוצצות ימינה ושמאלה, חסר מנוחה, משדר פאניקה ובמיוחד משדר שלאחר הרבה מאוד זמן, הוא פתאום לא השולט הבלעדי במהלך העניינים. 

במליאת הכנסת הוא הביט בזעם לעבר יו"ר "העבודה", אבי גבאי, שלא נכנע לתרגיל שלו לצרפו לקואליציה, ואחר כך האשים את ליברמן. רק הוא, ביבי, נקי לגמרי. התיקים הפליליים נגדו? בכלל לא מעסיקים אותו, רק "טובת המדינה". עלינו אתה לא יכול לעבוד, ביבי, אנחנו מכירים אותך. אתה בפאניקה, כי בפעם הראשונה אחרי שנים, אתה מתחיל לראות את תחילת הסוף. והרי עצבים מברזל ממילא אף פעם לא היו לך. נתראה ב-18 בספטמבר. 


רגב איבדה את הבושה
שרת האי-תרבות שלנו, מירי רגב, הודתה ששיקרה. בתחילה אמרה שתמכה בפריימריז בגדעון סער, ואחר כך אמרה שלא תמכה. "שיקרתי", הודתה השרה, "אבל זה היה למען האחדות בליכוד". כבר מזמן הספקנו לספור את השטויות והשקרים שרגב פולטת. לא נעים לשמוע נבחר ציבור, שמודה בפה מלא, כי האמת ממנו והלאה. מה השתנה מאז ועד היום? שהיום היא תעשה הכל כדי למצוא חן בעיניי הבוס, כדי שישדרג אותה למשרד נחשב יותר, כמו ביטחון פנים, ותמיכה בסער יכולה להיחשב לנקודה שחורה עבורה. מה זה שקר לעומת הרצון לקבל משרד נחשב? אגב, לפי האדמה החרוכה שהיא השאירה במשרד התרבות, אפילו את המשרד לענייני כלום ושום דבר, היא לא צריכה לנהל. 


מלך הספינים
אזרחי המדינה קמים מדי בוקר עם מנגינה חדשה באוזן. כן חוק חסינות, לא חוק חסינות. ואולי זה מסך עשן ומה שבאמת מקדמים, זה את חוק ההתגברות? יש תחושה שחברי הקואליציה, בעיקר אלו ב"ליכוד", מבקשים בעיקר לשנות, להחליף ולהרוס את כל מה שהיה בעבר.

מדינה אינה יכולה להתנהל כשראש הממשלה שלה נמצא מעל החוק. ביבי כבר הספיק לומר את המשפט "לא היה כלום כי אין כלום", והיום הוא אומר, "תצילו אותי, אחרת אני נכנס לכלא". זה המסר. אדם חף מפשע לא בורח ממשפט. נבחר ציבור לא יכול להתחמק מלהתעמת עם ההאשמות נגדו בבית משפט.

נתניהו חושב שאנו טיפשים. בלי בושה, מעל לכל במה, הוא טוען שאינו רוצה לשנות את חוק החסינות. מצד שני, חסידיו השונים, ובהם דודי אמסלם, מיקי זוהר ודוד ביטן, פועלים במרץ לשינוי החוק. "זו יוזמה אישית שלהם", אמר הבוס. נו באמת, עד כדי כך אתה מזלזל בנו? תעמוד למשפט כמו שהיה עם אולמרט, קצב והירשנזון, ואם לא תצא זכאי, תישא בעונש. אינך יכול להרוס את כל שילטון החוק, בגלל שאתה חושש לעמוד מול בית המשפט.


מילה של איווט זו מילה
 לא ברור מה נתניהו רוצה מליברמן. מהרגע הראשון של המשא ומתן הקואליציוני, יו"ר "ישראל ביתנו" אמר רק דבר אחד: "תאשרו את חוק הגיוס כפי שעבר בכנסת הקודמת בקריאה ראשונה ואני בפנים". על חוק זה כבר נוהל בזמנו משא ומתן, הוכנסו בו שינויים, היו פשרות, ואז הקואליציה, עם אותם אנשים בדיוק כמו היום, אישרה אותו בקריאה ראשונה. בינתיים נערכו בחירות, וראו זה פלא, פתאום יש צורך בעוד משא ומתן כדי לאשר את החוק. 

הציניות של ביבי וחבורתו לא יודעת גבולות. ליברמן "אשם", כי ביקש שהליכוד והחרדים יוציאו לפועל את מה שכבר הוסכם מזמן. ליברמן, שבן לילה הפך ל"שמאלן", אמר אמת ופעל בהתאם לעקרונותיו, וממש כך גם נתניהו פעל בהתאם לעקרונות שלו, שהם הישרדות פוליטית, שמירה על הכיסא בכל מחיר וניסיון להתחמק ממשפט. הח"כים החרדים יעשו הכל כדי לא לאשר את חוק החסינות, ושירות צבאי הוגן לכולם, יכול ללכת לכל הרוחות. העיקר ההישרדות של ביבי, ואת המחיר נשלם כולנו, ובגדול.


צריך שניים לטנגו
נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, דוהר לקראת "עיסקת המאה", להשכנת שלום בין ישראל והפלסטינים. כבר יש תאריך להצגת השלב הראשון בתוכנית, החלק הכלכלי שבה, ובין השאר הוזמנו מדינות האיזור, ובהן כמובן ישראל. איש העסקים טראמפ, כבר מחשב כמה ירוויח כל אחד ומנסה לשווק את הדיל שלו כמו סוחר ממולח. אלא שבגיל צעיר כבר למדנו, שצריך שניים לטנגו, והסכם שלום אי אפשר להשיג במעמד צד אחד בלבד. טראמפ לא מנסה כלל לשווק את הדיל הזה בקרב שכנינו ומאמין, שאיש לא יסרב לו ברגע האמת. 

מאז כניסתו לתפקיד, הרטוריקה גבוהה-גבוהה, אבל בשטח טראמפ לא השיג כמעט דבר. לא כסף לחומה בגבול עם מכסיקו, לא הסכם עם צפון קוריאה ולא הכנעה של איראן. בשכונה היו אומרים על אחד כזה, "פקה פקה", או נשיא "בלה בלה". כזה שיורה כדורי סרק. הבעיה היא, שמישהו ישלם בסוף את מחיר המדיניות הזו, ואלו לא יהיו חברינו מארה"ב, אלא אלו שקרובים לאש.
תגובות:
9: מדינת הלכה למעשה - שלומי צרפתי
אפשר לומר שאנחנו בדרך למדינת הלכה כי אם הימין ישאר בשילטון אז אני לא רואה איך ביבי מקים ממשלה בלי החרדים
אז ברור לכם שהוא יתן להם הכל

6/6/2019    16:36

8: חוק החסינות - דירקטור
מה רוצים לעשות כאן?
דיקטטורה? מלוכה? קייסרות?
מה לעזאזל עובר לאמסלם ושאר ומטומטמים שם בראש?

6/6/2019    16:05

7: ליברמן יצא גדול - כפיים לאיווט
הראה לביבי למי יש ביצים והוכיח למצבעיו בעיקר שהוא לא יהיה שטיח של החרדים

6/6/2019    15:20

6: גם דונלד טראמפ לא יסיים קדנציה - הדס
חופרים לו שם בור גדול מאוד
חכו תיראו

6/6/2019    15:06

5: עיסקת המאה - חזון לא אצלינו
כמו שמה גם היא תתפוגג בעוד 100 ימים

6/6/2019    13:25

4: ליברמן הולך לגזור קופון בבחירות - דדון
יגדיל את כמות המנדטים שלו ויהפוך כנראה שוב ללשון המאזנים

6/6/2019    12:50

3: המלך ביבי - רינו
יחריב את כל ספר החוקים ויעלה את הדמוקרטיה על המזבח בשם הצלת עורו שלו.
ואנחנו המטומטמים נמשיך להצביע לו

6/6/2019    12:12

2: רגב הורסת את המדינה - ורד פרידמן
היא כזאת ברברית שאני לא יודעת מאיפה היא באה לנו

6/6/2019    11:41

1: שאבי גבאי יחשוף את ההקלטות - גושן
אבי גבאי חייב חוב מוסרי לציבור ולמצביעי העבודה
תחשוף את מה שביבי הציע

5/6/2019    16:09שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר