שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 303
יוני 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 טראמפ, ג'ונג-און, פרדו, הזוג נתניהו וליברמן: זה היה החודש שהיה
יאללה לך הביתה, ביבי
די כבר ביבי, בחייאת ביבי, עשה לנו טובה ולך הביתה. נמאס כבר מכל החקירות שלך בתיקים 1000, 2000, 3000 ו-4000. כמעט מדי שבוע צצה לה פרשה חדשה. נמאס כבר מהניסיונות שלך להטיל דופי במערכת אכיפת החוק, תוך שאתה נותן לגיטימציה לחברי הקואליציה, ובעיקר לח"כ דודי אמסלם, ליזום הצעות חוק הזויות, במטרה להחליש את המשטרה, הפרקליטות, בית המשפט ומי לא, עם "החוק הצרפתי", "חוק ההמלצות" ו"פיסקת ההתגברות". נמאס כבר מהניסיונות שלך להפוך לרודן ודיקטטור נוסח ארדואן, כאשר האחרון שבהם היה ניסיונך המסוכן להעביר הצעת חוק, לפיה ראש הממשלה ושר הביטחון יכולים לבדם להחליט האם לפתוח במלחמה. נמאס כבר מכל הבחישות, הסיכסוכים, שינאת החינם והניסיונות הפתטיים לשמור על כיסאך המתנדנד. צריך לשפשף את העיניים כמה פעמים, כדי להפנים ולהבין את משמעות הידיעה שפורסמה באחרונה, לפיה ביקשת כביכול מראש השב"כ לשעבר, יורם כהן, להאזין לבני גנץ ולתמיר פרדו, שהיו אז הרמטכ"ל וראש המוסד. לך הביתה, ביבי, ולא רק בגלל שאתה חשוד באינסוף פרשיות של שחיתות ציבורית, אלא בעיקר מכיוון שהצבת רף כל כך נמוך ברמה המוסרית.

אה, כן... ואל תשכח לקחת איתך את שרהל'ה, שעפ"י החשד הזמינה במירמה ארוחות משפים וממסעדות יוקרה בסכום כולל של 359,000 שקל, ומוכנה במקרה הכי גרוע לשלם קנס של עד 50,000 שקל, תוך שעורכי דינה מקיימים מעין "משא ומתן" מביש עם היועץ המשפטי לממשלה, שהיה מעליב אפילו רוכלים ב"שוק רמלה לוד"... שלא לדבר על הפירסומים, לפיהם ניסתה לתקוף את מנכ"ל משרד ראש הממשלה הפורש, אלי גרונר, רק בגלל שלא היה מוכן לשתף איתה פעולה במימון השיפוץ של בית המשפחה בקיסריה, אחוזה מפוארת עליה כולנו משלמים, ועוד איך משלמים...


מר ביטחון אעלק
בואו ננסה לשחק ב"כאילו" ולדמיין ששר הביטחון, איווט ליברמן, ההוא שאיים לחסל תוך 48 שעות את איסמעיל הנייה, היה נמצא עכשיו באופוזיציה. כמעט מדי יום הוא היה עושה את המוות לנתניהו ודורש ממנו לחסל את שילטון ה"חמאס". אלא שבפועל, ליברמן כבר מזמן הפך לכלבלב של נתניהו, מכיוון שכדי לשרוד פוליטית, היה עליו לחזור לקואליציה, יחד עם מפלגתו המקרטעת, "ישראל ביתנו", שעפ"י רוב הסקרים, בקושי עוברת את אחוז החסימה...

בואו נמשיך לשחק ב"כאילו" ונדמיין שנתניהו היה עכשיו יו"ר האופוזיציה. הרי כבר מזמן הוא היה עורך מסיבת עיתונאים, דופק על שולחן ושואל איך יכול להיות מצב, בו ראש הממשלה לא מסוגל למנוע מכמה מחבלים להצית עפיפונים ולהעיף אותם לכיוון ישראל, ואיך אירגון טרור, שכולל בקושי כמה אלפי מחבלים, עושה בית ספר לאחד הצבאות המפוארים בעולם...

כמו בכל התחומים האחרים, גם בתחום הביטחון מקבל נתניהו, ציון נכשל. לממשלה אין תוכנית אסטרטגית, ממש כמו שלנתניהו אין מושג איך למנוע מתושבי עוטף עזה, שספגו 100 רקטות ביממה אחת, להפוך לבני ערובה של אירגון טרור קטן. אבל תסמכו על נתניהו, שגם בעתיד, כשתושבי עוטף עזה יחזרו למקלטים עם תום הפסקת האש, הוא ימשיך לשדר עוצמה וביטחון. הרי במילים נתניהו תמיד היה חזק.


חכמים על חלשים
זה לא מקרי, שמיד לאחר אירועי ההפגנה בחיפה, במהלכה נעצרו 21 מפגינים ערבים, ואשר בה נשברה רגלו של פעיל זכויות האדם, ג'אפר פרח, בעקבות עימות עם השוטרים, מיהרה משטרת ישראל להודיע, שלא נרשמו "אירועים חריגים". הרי מה זה רגל שבורה עבור השוטרים, להם יש היסטוריה ארוכה עם מפגינים מכל הסוגים... מי שרוצה לקבל פרטים נוספים על כך, יכול לדבר עם אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, שפונה בעבר לבית חולים עם שבר בידו, שנגרם לו באחת ההפגנות נגד היועץ המשפטי לממשלה, או עם פרופ' אריה אלדד ואפי איתם, שבהיותם חברי כנסת, נפצעו במהלך עימות עם השוטרים, כשניסו למנוע את פינויו של מאחז לא חוקי בעמונה. ועל כך ניתן להוסיף את המקרה של השוטר, שתועד בסירטון כשהוא סוטר לבדואי תושב רהט, בעת ששוטרים אחרים אוחזים בו.

מה שמשותף במרבית המקרים, בהם נשמעות טענות נגד אלימות המשטרה, הוא שהנפגעים הם בעיקר אנשים המהווים מיעוט בחברה הישראלית, כמו ערבים, חרדים, אתיופים ומבקשי מקלט ממוצא אפריקאי, או בכאלו המוחים נגד השילטון ומהווים מיעוט פוליטי. הגיע הזמן לעשות בדק בית רציני במשטרה, ויפה שעה אחת קודם.


שני משוגעים
בימים האחרונים נזכרתי בשירו של הזמר עומר אדם, "שני משוגעים", על רקע כיפוף הידיים ומאבקי האגו בין נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, ושליט צפון קוריאה, קים ג'ונג אין. כמו שני זאטוטים שרבים בארגז החול בגן הילדים, מתקוטטים השניים אל מול עיני העולם. הגמד מצפון קוריאה עם התסרוקת המשונה, התחייב מצד אחד להפסיק את הניסויים הגרעיניים, אבל מצד שני, העליב את ארה"ב ואת סגן הנשיא, מייק פנס. טראמפ, גם הוא משוגע עם קבלות (ועם תסרוקת מוזרה), דיבר מצד אחד על הזדמנות בלתי חוזרת להיפגש, אבל מצד שני, מיהר להראות לגמד מלוכסן העיניים למי יש יותר גדול, תוך שאיים עליו, שארה"ב מחזיקה ביכולות גרעיניות שיכולות למחוק את צפון קוריאה. "תתקשר אליי אם תשנה את דעתך", כתב לו כאילו הוא עדיין משחק בתוכנית הריאליטי "המתמחה", בה בכל פרק היה מפטר מישהו אחר... אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק.
תגובות:
10: שרה היא ראש הממשלה בפועל - נועם אלוש
אז מה אתם רוצים מהפודל שלה ביבי?

7/6/2018    15:54

9: נמאס מהמפגינים הערבי - יואל
גיס חמישי
שיתביישו להם
שילכו לעזה אם יותר טוב להם
נראה אותם

7/6/2018    15:34

8: קים ג'ונג אין - ירמי
התסרוקת הכי מגוחכת בעולם
ניראה כמו ילד כאפות

7/6/2018    15:06

7: לשלוח את כל חברי הכנסת לעזאזל - תומר
120 כלומניקים ששוכנים במגדל השן וחושבים שהשמש זורחת להם מהתחת


6/6/2018    16:25

6: לא יזור לשמאלנים כלום - מנשה
גם אם יפתחו לביבי חנות של תיקים
עדיין נבחר בו לראש הממשלה
כי רק בקלפי אפשר להחליף
ולא בתקשורת השמאלנית

6/6/2018    14:30

5: מר ביטחון המזוייף - כי הוא כלום
ליברמן הזה כולו דיבורים
עשה אבו עלי על כולנו כל השנים
עכששיו שהוא שר הביטחון לא שומעים ממנו כלום ולא עושה כלום

6/6/2018    13:37

4: מה ניגר עם טראמפ וקים הזה? - שוהם
בסוף המשוגעים האלו יביאו עלינו מלחמת עולם שלישית

6/6/2018    13:31

3: היידה משטרת ישראל - ליאב
כל עוד שוברים למפגינים ערבים את הרגליים אין לי בעיה עם המשטרה

6/6/2018    13:01

2: לא ביטחון ולא נעליים - בלופים
ביבי וליברמן אלופים בלהעמיד פנים ולצעוק תחזיקו אותי

5/6/2018    16:02

1: במשטרה לא משרתים "גאונים" - ניסים
ובגלל זה זה ניראה ככה
הם לוקחים בעלות על החוק

5/6/2018    15:11שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר