שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 292
יולי
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 ליצמן, ביטן, נתניהו, אדלסון, אולמרט ודרעי: הקפאת מתווה הכותל, אישור חוק הגיור ושיחרור אולמרט. זה היה החודש שהיה
הזובור של החרדים

עד כדי כך חושש ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מהישרדותו הפוליטית ומהמפלגות החרדיות, שהוא מעדיף לריב עם מיליוני יהודים בארה״ב, שתורמים מדי שנה מיליארד שקלים לישראל, מאשר לריב עם השרים אריה דרעי ויעקב ליצמן. ממש כמו במקרה עבודות הרכבת בשבת, שוב הצליחו החרדים לכופף את נתניהו ולעשות לו זובור בשידור חי, ואת המחיר כולנו נשלם.

לאחר שהחליטו החרדים לנכס לעצמם את השבת, כעת הם החליטו לנכס לעצמם גם את האתר הקדוש ביותר עבור העם היהודי, וכך הקפיאה הממשלה את “מתווה הכותל״, שנועד להבטיח חופש דת למתפללים ברחבת הכותל הדרומי, כאשר הנפגעים העיקריים יהיו יהודים רפורמים וקונסרבטיבים. האם יהודי התפוצות, שמתפללים לאותו אלוהים וחלקם מגיעים לישראל כדי להתגייס לצה״ל ולשמור אמונים למדינת ישראל, הינם פחות יהודים מהחרדים תומכי ש״ס ויהדות התורה, שלא מתגייסים לצה״ל, מהווים נטל על החברה הישראלית ואינם שומרים אמונים למדינה?

ממש כמו ביטול “מתווה הכותל״, גם “חוק הגיור״, שאושר ביום ראשון שעבר, תוך שהוא עוקף את החלטת בג״צ, מהווה כתם על ממשלת נתניהו. איך ייתכן, ש-400,000 עולים מחבר העמים, שעושים צבא, משלמים מיסים כחוק ומהווים כוח עבודה איכותי, נחשבים פתאום לפחות יהודים מאשר החרדים?

כמי שמייצג את הציבור הרוסי, ניתן היה לצפות משר הביטחון, אביגדור ליברמן, שיתקוף את נתניהו וייצא בכל הכוח נגד “חוק הגיור״, אלא שליברמן העדיף להשמיע קול רפה שנבלע בתוך צהלות החרדים. לא נותר אלא לדמיין, מה היה עושה, לו היה נמצא כעת באופוזיציה, ועד כמה היה נלחם בחירוף נפש למען בוחריו, אבל למה לו ללכלך את ידיו ובכך “לגמור״ כמו בוגי יעלון?הזובור של אדלסון
לא רק החרדים עשו בשבוע שעבר זובור לנתניהו. גם המיליארדר והבעלים של החינמון “ישראל היום״, שלדון אדלסון, שהגיע לישראל עם רעייתו מרים, כדי להשתתף בטקס הנחת אבן פינה לביה״ס לרפואה באוניברסיטת אריאל, עשה לו זובור לא קטן, כאשר בניגוד למנהגו, אפילו לא הזכיר את נתניהו בפתח דברי הברכה שנשא, ובמקביל צבר לא מעט שעות עם השר נפתלי בנט, על חשבון ראש הממשלה. סביר להניח שאדלסון, שבנוסף העיד בפרשת “תיק 2000״, לא אהב בלשון המעטה לשמוע בחדר החקירות, את תימלולי השיחות בין נתניהו ומו״ל “ידיעות אחרונות״, נוני מוזס.

אפילו ב״ישראל היום״, התקררו היחסים עם נתניהו, ופתאום החלו להופיע שוב ושוב תמונותיו של בנט בחינמון, על חשבונו של ראש הממשלה. כנראה שככה זה כאשר נתניהו כבר לא מכהן כשר תקשורת...

בין אולמרט ונתניהו

טוב עשתה וועדת השיחרורים של שירות בתי הסוהר, שהחליטה להביא לשיחרורו המוקדם של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, לאחר שהוכח, כי היה אסיר למופת. אלא שלפעמים נדמה, שהסיפור כאן כלל אינו אולמרט עצמו, ולא ברורה ההתנהלות המשונה של הפרקליטות, שעשתה כמעט כל דבר אפשרי כדי לרדוף את אולמרט. הדבר הגיע לשיא, כאשר נציגת הפרקליטות, אורלי בן ארי, טענה שאולמרט כותב את ספרו בשל בצע כסף, מה שהכעיס מאוד אפילו את השופטת.

אם הפרקליטות היתה משקיעה ולו אחוז אחד בראש הממשלה המכהן, בנימין נתניהו, בכל הקשור לקבלת החלטות לגביי התיקים השונים בהם הוא חשוד, כפי שהשקיעה בראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ייתכן מאוד, שנתניהו היה נמצא היום במקום אחר לגמרי, ותקנו אותי אם אני טועה.פוליטיקה זולה

מי שלא היה משוכנע עד כה שהממשלה, ובמיוחד יו״ר הקואליציה, דוד ביטן, עסוקים בפוליטיקה קטנה של “שמור לי ואשמור לך״, קיבל בימים האחרונים הוכחה חותכת לפוליטיקה מהזן הנמוך ביותר, כאשר וועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את “חוק הג׳ובים״, שאפילו השם שלו מצליח לקומם ולהכעיס. במסגרת החוק סוכם, ששרים לשעבר וראשי רשויות לשעבר שניהלו ערים עם אוכלוסייה של יותר מ-50,000 תושבים, יוכלו להיות דירקטורים בחברות ממשלתיות, מבלי שיצטרכו להוכיח את כישוריהם. ובכלל, בשביל מה צריך כישורים אם יש קשרים?

מה שמדהים הוא, ש״חוק הג׳ובים״, אותו קידם ח״כ ביטן, שהינו אולי אחד החוקים הבזויים ביותר בתולדות הכנסת, היה אמור במקור להיות הרבה יותר רחב ולכלול גם חברי כנסת לשעבר, אלא שכנראה שאפילו בממשלת נתניהו, יש קווים אדומים, לאחר שהשר משה כחלון, התערב בנושא והחזיר ולו במעט את כבודה של הממשלה. ועדיין, מדובר בחוק נוראי, עליו ניתן לומר את המילים: “כשר אבל מסריח״.

תגובות:
4: דוד ביטן מבזה את עצמו - חיים לוי
אני לא מבין איך אנשים כמו דוד ביטן יכולים להגיע לכנסת. הציבור לא באמת מעניין אותו, אלא רק לחלק ג'ובים

5/7/2017    17:53

3: בעלות עם הכותל - חי צרפתי
פשוט בושה וחרפה למדינת ישראל שמנוהלת ע"י לובשי שחורים עם אינטילגנציה של ימי הביניים

4/7/2017    17:56

2: דוד ביטן הזה מרתיח אותי - י. אברמוביץ'
לא יכול לראות את הפרצוף של הצ'חצ'ח הזה
אדם נאלח ומגעיל

4/7/2017    14:07

1: אדלסון - מנחם
מה עושה בבוקר בנאדם שיש לו כסף בארגזים?
??????????

מתערב בפוליטיקה של מדינה שהוא לא גר בה.
(עם כל הכבוד לתרומות)

4/7/2017    12:07שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר