שנה עשרים ושלוש
גיליון מס' 290
מאי
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 בנט, ג׳ונג און, ביטן, טראמפ, פוטין, נתניהו, זוהר: זה היה השבוע שהיה
יש לנו ארץ נהדרת
כשהיא לפעמים מדממת ופצועה, חסרת ביטחון ועם המון סימני שאלה לקראת העתיד, אבל תמיד חזקה ועם ראש מורם, נכנסת מדינת ישראל, לשנתה ה-69. ממש כמו בגילו של גימלאי צעיר, כזה שמעמדו כבר מבוסס, אך צריך להמשיך וללכת הלאה, תוך דאגה לדורות הבאים.

ביום העצמאות הקרוב, תמנה אוכלוסיית ישראל, 8,680,000 תושבים, כאשר פרט מעודד לא פחות, הינו שבשנה האחרונה גדלה אוכלוסיית המדינה ב-159,000 איש, מתוכם 30,000 עולים חדשים. אלא שדווקא בימים אלו, עלינו לזכור את מי שכבר לא נמצאים איתנו. לא פחות מ-23,544 חללים נפלו על אדמת המדינה במערכות ישראל ובפעולות איבה, כשהם מותירים אחריהם 9,157 משפחות שכולות.

ולמרות העובדה, שיש לנו מדינה המפולגת בין ימין ושמאל, בין חילונים ודתיים, ושישראל מובילה בשיעור העניים ואי-השוויון בין מדינות ה-OECD, עדיין מתברר, עפ״י דו״ח חדש, שפורסם ע״י הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כי 80% מהישראלים מרוצים. למרות כל הקיטורים, כנראה שהמצב יכול להיות הרבה יותר גרוע. אין מה לומר, יש לנו ארץ נהדרת...

ביזוי המשפחות השכולות
דווקא לקראת יום הזיכרון, כשאלפי המשפחות השכולות נושאות בליבן צלקות, שרק הולכות וגדלות, בחרו הח״כים דוד ביטן ומיקי זוהר, בשיא טיפשותם וחוסר הטקט המאפיינים אותם, לפתוח חזית נגד שתיים מהמשפחות הללו, במהלך דיון באחת מוועדות הכנסת. בחברה הישראלית ידוע מזה עשרות שנים, שחללי צה״ל והמשפחות השכולות הם טאבו, שאין לגעת בו, אלא ששני הכלבלבים של הברון נהנתניהו, לא יכלו לעמוד מנגד, כששמעו את ההתקפות המוצדקות של המשפחות השכולות כלפיי הממשלה.
ומה עשה נתניהו, אתם שואלים? קינח את אפו... לקח לו 5 ימים, מאז אותו דיון, כדי שיוציא התנצלות רפה, בה שוב ניפנף, בפעם המי יודע כמה, בעצם היותו אח שכול.
אם תקרית כזו היתה מתרחשת בתקופת אריק שרון או יצחק רבין, בעת שכיהנו בראשות הממשלה, הם היו בועטים מהחדר תוך שנייה את הצמד חמד “ביטנזוהר״, לא לפני שהיו מניחים בידיהם מכתב פיטורין. אין גבול לבושה.

100 הימים הראשונים
נו, אז מה אתם אומרים? יכול להיות, שהחשש הגדול מדונלד טראמפ, היה מוגזם? בדיוק 100 ימים חלפו מאז השריף המיליארדר נכנס לתפקידו, ובאופן מפתיע, חוץ מבוז׳י הרצוג וציפי לבני, לא נראה, שמישהו בישראל ממש מתגעגע לקודמו ברק אובמה, שלא ממש “ספר״ את ישראל. בעוד אובמה ביקר בישראל רק בקדנציה השנייה שלו, יגיע אלינו טראמפ לקראת סוף חודש מאי, בין השאר במטרה לקדם תוכנית שלום איזורית, וגם אם הניסיון ייכשל, אי אפשר שלא להסיר בפניו את הכובע על הנחישות, המוטביציה והאיכפתיות.

במקביל, טראמפ זימן כמות חסרת תקדים של 100 סנאטורים לתידרוך בבית הלבן, על רקע התנהלותה המתגרה של צפון קוריאה, וכפי שזה נראה כרגע, הוא עוד יראה לדיקטטור קים ג׳ונג און, מאיפה משתין הדג, תוך שהוא קורא לאו״ם להטיל עליהם סנקציות. גם המתקפה על סוריה, במסגרתה נורו 59 טילי שיוט על מעוזים של אסד בסוריה, מלמדת, שבניגוד לאובמה, טראמפ לא רק מדבר, אלא גם מבצע, ושמדיניות החוץ דומיננטית אצלו לא פחות ממדיניות הפנים. כעת, לאחר שהתפנה מהעיסוק בצפון קוריאה וסוריה, נראה אותו גיבור מול הפלסטינים, במטרה להביא קץ לקיפאון המדיני. 

חציית קו אדום

שוב ושוב ממשיכים האיראנים לחצות קו אדום, כאשר הפעם העבירו לחיזבאללה 100 טילים, על אדמת סוריה, באמצעות רכבת אווירית של לפחות 2 מטוסי “בואינג 747״, שחלקם הושמדו ע״י ישראל, כך עפ״י פירסומים זרים. שוב התברר, עד כמה המימשל הרוסי צבוע. לפני כחודש, כאשר ישראל הודתה שנאלצה לתקוף בסוריה, מיהר מימשל פוטין, לצאת נגדה בכל הכוח ואף השגריר הישראלי במוסקבה ננזף, כל זאת מכיוון שהתקיפה התבצעה סמוך למתקנים רוסיים בסוריה. אלא שהפעם לא נפגעו אינטרסים רוסיים, מה שגרם למימשל פוטין, לשגר גינוי רפה, ולא מעבר לכך. כל עוד ארה״ב לצידנו, צריכה ישראל להמשיך ולשמור על האינטרסים שלה, וכל אומות העולם, המתנהגות בצורה יפת נפש וצבועה, צריכות לחשוב היטב, מה היו עושות לו האוייבת הגדולה שלהן, היתה מתחמשת בעשרות טילים, שעלולים היו לשמש אותה במלחמה הקרובה.
דבר אחד בטוח: בכל הקשור למשולש ישראל-איראן-חיזבאללה, הולך להיות לנו קיץ חם במיוחד.לא מעניין

גם זה קרה בימים האחרונים: השר נפתלי בנט נבחר לקדנציה נוספת כיו״ר מפלגת “הבית היהודי״. ואני רק שואל, את מי זה בכלל מעניין?

תגובות:
4: באמת לא מעניין - חנה
שנפתלי בנט יבחר מצידי לוועד הבית
לא סובלת אותו

1/5/2017    11:22

3: צריך לתת בראש לאיראנים האלה - מאיר פרץ
הם ימשיכו לתת נשק לחיזבללה אם לא נדע לעצור אותם

1/5/2017    11:13

2: משולש ישראל-איראן-חיזבאללה - יותם תמם
זה רק עניין של זמן עד הסיבוב הבא...

30/4/2017    17:10

1: סתם הפחידו את כולם על דונלד טראמפ - מיכאל
אתם תראו בסוף הוא יהיה אחלה נשיא

30/4/2017    14:03שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר