שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 314
מאי 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
צעדת קרית ביאליק ה-35 תיערך ביום שבת 18/5/19
"רוב הסיכויים שלא אתמודד שוב בבחירות לוועד ק.חיים"
אתם מטקבקים ואנחנו מפרסמים
"קרית ביאליק תהפוך לעיר ידידותית לעסקים"
"התמקדותה של קליש בנושא שדה התעופה מעוורת את עיניה" 
בתוך שנתיים: בניין חדש לעיריית קרית ים
מהנדס העיר ק.מוצקין: הדגש יעבור לשכונות הוותיקות
בוטלה סופית התוכנית לסלילת אוטוסטראדה בצמוד לבתים בקרית ביאליק
מימון טולדנו: "לא עשיתי דילים ואכלתי אותה"
"אנחנו לא נותנים דגים, אנחנו נותנים חכות"
ה"פעילות המבצעית" של הבעל התגלתה כרומן סודי
הקשישה תפוצה ב-440,000 ש"ח לאחר שנפלה באוטובוס
צורי בקריאה לראשי הערים בקריות: "בואו נפסיק לבזבז כסף"
בקריאתו לעמיתיו ראשי הערים, דוקורסקי, אבן צור ופרץ, טוען צורי, כי יש להקים קבוצת כדורסל מאוחדת בקריות, שתתמודד על העלייה לליגת העל. את הכסף שיתפנה לכל עירייה, ניתן יהיה להשקיע בנוער

צורי: קריאה להקמת קבוצת כדורסל מאוחדת כדי להגיע לליגת העלמאת: אבי שני

בשעה שקבוצת הכדורסל של מכבי קרית מוצקין, עושה מאמצים להעפיל לליגת העל, קרא ראש העירייה, חיים צורי, לעמיתיו ראשי הערים, אלי דוקורסקי, דוד אבן צור ויעקב פרץ, להקים קבוצת כדורסל מאוחדת ואיזורית, אשר תתקע יתד בליגת העל ותייצג יחדיו את כל הערים בקריות. נכון לעכשיו, כל ארבע הרשויות מתקצבות קבוצות כדורסל. הקבוצות של קרית מוצקין וקרית אתא משחקות בליגה הלאומית, לקרית ביאליק יש קבוצה בליגה א', ולקרית ים יש קבוצה בליגה ב'. 

בשנים האחרונות אף קבוצה מאיזור הקריות לא הצליחה להתברג בליגת העל, אבל בעבר שיחקו גם מכבי קרית מוצקין וגם אליצור קרית אתא בליגה זו. בפעם האחרונה שהשתיים שיחקו בליגת העל, זה היה בשנת 2000. מכבי קרית מוצקין סיימה את אותה עונה במקום האחרון וירדה לליגה השנייה, ואז חתמו מנהליה על חוזה איחוד עם אליצור קרית אתא, שהעפילה לליגת העל, והקבוצה נקראה קרית אתא-מוצקין. היא שיחקה במשך שלוש עונות בליגת העל ובסיום עונת 2002/03, כאשר הקבוצה המשותפת ירדה לליגה השנייה, נפרדו הקבוצות.

ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, אמר בריאיון מיוחד ל"חדשות הקריות: "אני קורא לעמיתיי ראשי הערים לשים את האגו בצד. במקום שכל עירייה תוציא מיליוני שקלים תמיכה בקבוצות כדורסל בליגות נמוכות, אני מציע שנתקצב יחדיו קבוצה רצינית, שתוכל להתברג בליגת העל, ולהחזיק שם מעמד באופן קבוע. קשה לרשות אחת להחזיק קבוצה בליגת העל, אבל מספר רשויות יחדיו יכולות להתאחד ולבנות קבוצת כדורסל ראויה. מצידי שיקראו לקבוצה מועדון ספורט הקריות והיא תהווה מקור גאווה לכל תושבי איזור הקריות".

יצויין, כי קבוצה בליגת העל חייבת תקציב מינימום, שנקבע ע"י מינהלת הליגה, העומד על 6-5 מיליון שקלים. כדי לעמוד בתקציב המינימום, ישנן מספר רשויות שמשתפות פעולה והקימו קבוצות מאוחדות. כך, למשל, משחקות השנה בליגת העל, קבוצות כמו מכבי אשדוד/באר טוביה והפועל גלבוע/גליל. 
מכבי קרית מוצקין משחקת בימים אלו בפלייאוף העליון של הליגה הלאומית והינה בעלת סיכויים טובים לעלות לליגת העל ואילו קבוצת אליצור קרית אתא משחקת בליגה הלאומית.

צורי ציין, כי ינסה לקדם את הצעתו, לאיחוד קבוצות הכדורסל של הקריות, ברגע שמכבי קרית מוצקין תבטיח סופית את עלייתה לליגת העל.תגובות:
2: באמת שחבל על הכסף - נועם
תשקיעו בילדים עדיף
עם כל הרצון הטוב שיהיה ייצוג הולם למוצקין
זה לא שווה את הכסף

8/5/2019    10:10

1: רעיון מצויין - שרון
כסף ציבורי שהולך לשכר שחקנים זה בזבוז עצום
אם תהיה קבוצה מאוחדת זה עדיף
וגם ההישגים יהיו בהתאם

7/5/2019    10:23שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר