שנה עשרים ושש
גיליון מס' 307
אוקטובר 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
הרץ למרחקים ארוכים
לאחר קדנציה ראשונה כראש עיריית קרית ים, מבקש דוד אבן צור, את תמיכת התושבים לקדנציה נוספת. בריאיון ל"חדשות הקריות", ימים ספורים לפני הבחירות, הוא מסכם את הקדנציה הנוכחית, מכוון ל-6 מנדטים ומפרגן לרעייתו מרטין, עימה הוא מתייעץ

אבן צור: שומר על כושר בחוף הים ומתכוון להמשיך בפיתוח רצועת החוףמאת: גל זייד

בגיל 59, ימים ספורים לפני הבחירות המקומיות ובתום קדנציה ראשונה כראש עיריית קרית ים, יכול דוד אבן צור, להביט לאחור בסיפוק. לקראת הבחירות הקודמות היה אבן צור במצב שונה לחלוטין, אחרי שנשאר מועמד יחיד לראשות העיר, בעקבות פרישתו המפתיעה של ראש העיר דאז, שמואל סיסו, מה שגרם לו להיבחר בקלילות לכיסא מס' 1. עד מהרה הוכיח, כי הוא תפור לתפקיד, והמשיך בפיתוחה של העיר בכל התחומים. "בקדנציה הבאה בכוונתי להמשיך בכל הפרוייקטים בהם התחלתי", הוא אומר לקראת הבחירות המקומיות, שיתקיימו ביום שלישי הקרוב.

אבן צור, נשוי למרטין ואב לאלי (22) ותהילה (20), שהינו בעל תואר ראשון במשפטים ובמינהל עסקים, נחשב לאחד הפוליטיקאים הוותיקים והמנוסים בקריות. הוא חבר מרכז "ליכוד" מזה למעלה מ-35 שנה, ונבחר בראשונה למועצת העיר קרית ים, לפני 30 שנה, בשנת 89'. מאז, במשך 6 קדנציות רצופות, הוא חבר מועצת עיר, ובטרם היבחרו לראשות העירייה, שימש סגן ראש העיר במשך 2 קדנציות. "הניסיון המוניציפאלי העשיר שרכשתי במשך השנים, סייע לי להיכנס לתפקיד ראש העיר בקלות יחסית", הוא מסביר.

במה אתה גאה במיוחד בקדנציה הראשונה שלך?
הדבר הראשון בו אני גאה, הוא תחום ההתחדשות העירונית, שכולל שיפוץ מבנים בכל הקריה ובנייה מפורטת של תוכנית "פינוי-בינוי" בשכונות שהיו וותיקות ורעועות מאוד, כמו "שפירא" ו"יוספטל". בשכונות וותיקות נוספות התחלנו במתיחת פנים שכללה תמ"א 38, עם חיזוק מבנים ובניית ממ"דים ומרפסות. גם בקרית ים ד', התחלנו בחידוש מבנים, יחד עם משרד השיכון ו"עמיגור". מי שמסתובב בקריה, רואה מנופים בכל מקום. תחום נוסף בו אני גאה, הוא החינוך, במסגרתו חידשנו ושיפצנו גני ילדים ובתי ספר. כבר בשנתי הראשונה, דאגתי שכל 52 גני הילדים יוצללו. ביה"ס היסודי "עלומים" עבר בנייה מחודשת, וכך יהיה גם עם בתי הספר "אמירים" ו"אורים". בתחילת הקדנציה איחדנו את התיכונים "רבין" ו"רודמן" לתיכון אחד, במהלך שהוכח כהצלחה גדולה. הישג נוסף הוא, שחברת "רפא"ל" הפכה לחלק מהקריה, ובעקבות זאת נקבע, כי תשלם ארנונה לקרית ים, תוספת של מיליוני שקלים מדי שנה.

עם מי אתה מתייעץ בזמנים קשים?
אני עושה זאת עם רעייתי מרטין. דווקא בגלל שאנחנו שונים האחד מהשני, חשוב לי לשמוע את דעתה. מרטין היא המתונה מבין שנינו, ואילו אני המהפכן. אני מקשיב לה ולעיתים לוקח עצות חשובות. גם כשאני נעדר הרבה מהבית, היא מפרגנת לי ומבינה את הצורך שלי לתרום לקהילה.

נראה, שהיא בחרה להתרחק מאור הזרקורים?
 
אישתי צנועה מאוד ואינה אוהבת את החשיפה. מדי שבוע היא הולכת לריקודי עם בקריה ואף אחד שם לא יודע, שהיא אישתו של ראש העיר. היא מעולם לא מנפנפת בזה לטובתה.

מה אתה יכול לספר על ילדיך?
אני גאה בהם מאוד. אלי הינו סטודנט למשפטים, ובכך הוא ממשיך את דרכי, מכיוון שגם לי יש תואר במשפטים, ותהילה סטודנטית לקרימינולוגיה. אני סומך עליהם ונהנה לראות אותם מצליחים ומפתחים קריירה עצמאית.


אבן צור: אחד הפוליטיקאים הוותיקים בקריות. נכנס בצורה חלקה לתפקידו כראש עיר

מה אתה אוהב לעשות בשעות הפנאי?
אני אוהב מאוד ספורט ו"חולה" כדורגל. מעבר לצפייה במשחקים, חשוב לי לעשות ספורט, ובין השאר אני מקפיד לרוץ וללכת על חוף הים ובשכונת מגוריי.

כמה מנדטים לסיעתך יספקו אותך?
כמות של 6 מנדטים ומעלה, תסייע לי להעביר החלטות חשובות במועצת העיר, להמשך פיתוחה של הקריה, ולכך אני חותר.

מחמיא לך, שרוב חברי מועצת העיר, הביעו בך תמיכה לראשות העיר?
זה משמח אותי, אם כי איני מופתע, מכיוון שאני דוגל בשיתופי פעולה, וחברי מועצת העיר רוצים להמשיך ולהיות חלק מהעשייה. כל ראשי הסיעות הזמינו אותי לחנוכת המטות שלהם, והגעתי כמעט לכולם, שם בירכתי אותם. יחד עם זאת, חשוב לי להדגיש, שלא חתמתי על הסכמים קואליציוניים עם אף סיעה, וגם הודעתי, שאת הקואליציה אבנה רק לאחר שאזכה בבחירות.

רוב הסקרים צופים לך ניצחון על המועמד הנוסף, שלומי טל?
זה נכון, אבל אני בשום אופן לא נכנס לשאננות. הניצחון שלי לא נמצא בכיס, ואני קורא לכל בעלי זכות הבחירה להגיע לקלפיות ולהצביע, מכיוון שמדובר ביום חג לדמוקרטיה. על הבוחרים לבדוק היטב את כל המועמדים, כולל אלו שרצים למועצת העיר, ומה עשו עד היום. צריך להבין, שהתוצאות ביום הבחירות ישפיעו על האזרח הקטן במשך 5 השנים הבאות.

מה בכוונתך לעשות בקדנציה הבאה?
אמשיך ברצף העשייה, תוך מימוש תוכניות שבניתי, כגון "פינוי-בינוי" בשכונות וותיקות והמשך פיתוחה של הטיילת, המהווה עוגן משמעותי לתיירות. בין השאר בכוונתנו לבנות ברצועת החוף פארק מים גדול, כפר נופש לגולשים ובתי מלון.


תגובות:
2: מאחורי כל דוד מצליח - שושי
עומדת מרטין
זכית באישה מופלאה

25/10/2018    10:57

1: האמת, הוא הפתיע אותי - רותם
חשבתי שכל עניין ראש העיר גדול עליו, אבל הוא הוכיח את עצמו ומגיע לו להיבחר כחוק כדי להסיר את כל סימני השאלה סביבו

24/10/2018    15:55שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר