שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 315
יוני 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
צורי לראשי הערים בקריות: "בואו ננהל מאבק משותף נגד היתושים"
שיא כל הזמנים בצעדת קרית ביאליק
הרופא שהה בחו"ל, רעייתו הרופאה חגגה במיטה עם שותפו
אתם מטקבקים ואנחנו מפרסמים
"עינת קליש רותם מתנהלת כמו פיל בחנות חרסינה"
תושב הקריות החליק על סבון ויפוצה בכ-250,000 שקל
עיריית קרית ביאליק מציגה: הקץ לבעיות הפקקים
"בק.ביאליק מעודדים נשים להתמודד על תפקידים בכירים"
"אם לא נפעל בנחישות, תושבי קרית אתא יהיו מוקפים באוויר מזוהם"
קרית ים תקבל 17 מיליון שקלים לקידום מיזמים מסחריים
"כמו שיוצאי אירופה מספרים מה עברו בשואה, כך אנחנו צריכים לספר מה עברנו בסודן"
ק.ביאליק בחרה בטקס חגיגי את יקירי העיר לשנת 2019
בין הזוכים היו יוסי דואק, סגן ומ"מ ראש העיר והמשנה לראש העיר, וד"ר רפי ורטהיים, לשעבר ראש העיר. הזוכים האחרים: אהרון עוזר, מירי קלמפנר, ד"ר חבצלת פדרליין, חנה לוין, יצחק וינפלד ונאוה שכנר. דוקורסקי אמר לזוכים: "אנו, תושבי הקריה, אסירי תודה על פועלכם"

פעילות התנדבותית רבת שנים: דוקורסקי עם "יקירי העיר" 2019מאת: בן מרדכי

בטקס חגיגי ומרשים, שהתקיים ביום ראשון האחרון, 2/6/2019, יום ירושלים, העניקו עיריית קרית ביאליק והעומד בראשה, אלי דוקורסקי, את אות "יקיר העיר" ל-8 תושבים, שהשפיעו על הקריה בתחומי החינוך, תרבות וכן פעילות ציבורית והתנדבותית. התואר הוענק ע"י ראש העיר, יחד עם חברי הוועדה שבחרה את הזוכים.
במהלך הטקס בירך דוקורסקי, את יקירי העיר ואמר: "איש מכם לא עשה את שנות התנדבותו למען קבלת הפרס, אלא למען העשייה עצמה, ואולי עקב כך אתם ראויים מכל לקבלו. רבות ורבים עשו חיל בשטח ההתנדבות ואתם עליתם על כולם. אנו, תושבי קרית ביאליק, אסירי תודה על פועלכם".
שמונת הזוכים שנבחרו הינם: יוסי דואק (67), נשוי + 3 ילדים וסב ל-2 נכדות, סא"ל (מיל'), צנחן, נבחר לקצין מצטיין ע"י 3 אלופים. בעל 30 שנות פעילות ציבורית בהתנדבות בתפקידי מפתח במועצת העיר, כסגן ומ"מ ראש העיר, וכן כמשנה לראש העיר. דואק הינו בעל פרס נשיא המדינה על עזרה לנזקקים, בעל מדליית היובל למדינה על סיוע למעוטי יכולת, יקיר עמותת "נאמן" - נפגעי אירוע מוחי, בעל עיטור "גלגל הזהב" של רוטרי הבינלאומי, ובעל פרס החברה והיצירה בחסות עיתון "ידיעות אחרונות". כמו כן שימש יו"ר ועד ההורים המרכזי בקריה, בעל תואר ראשון ושני בתקשורת המונים, והוא מחלק מזון וציוד למשפחות נזקקות מזה יותר מ-35 שנה.

אהרון עוזר (76), נשוי, אב ל-2 ילדים וסב ל-5, מתנדב באגודה למען החייל ובמערך לשעת חירום, מדריך מנהלי בתי ספר בשעת חירום ומשתתף דרך קבע בוועדת הקליטה של העירייה ובוועדה לקידום עסקים קטנים. כמו כן, עוזר פעיל באגודה למען החייל, שם הוא יוזם ומוציא לפועל ימי הולדת לחיילים בודדים, ימי כיף, יום האישה לחיילות ומתרים חבילות למען חיילים מבצעיים.
חנה לוין, נשואה + 4, סבתא ל-9 נכדים וסבתא רבתא ל-4 נינים, החלה להתנדב בקהילה בשנת 2001, לאחר שפרשה לגימלאות. בתחילה התנדבה בעמותת "עמך" למען ניצולי שואה, בעמותת אש"ק ובעזרה לתשושי נפש ב"בית ירקוני". כמו כן לקחה חלק פעיל בוועד למען החייל, החלה להתנדב כמתאמת מתנדבים בחטה"ב "דפנה" ובביה"ס עצמ"ה, והינה חברה ב"קהילה נגישה". בנוסף, לוין חברה פעילה באירגון "בני ברית" - לשכת "עמית זבולון".

מירי קלמפנר, משמשת רכזת סניף האגודה למלחמה בסרטן, אותו הקימה עם סמי בניסטי. בנוסף, היא רכזת תנועת של"מ בתחום החינוך, תוך ניהול מערך המתנדבים והוראת עברית לעולים חדשים וותיקים. בנוסף, היא אחראית על קליטת מתנדבים והכשרתם. כמו כן, קלמפנר מתנדבת ב"קהילה נגישה" ובמעגלי הקשבה לאנשים עם צרכים מיוחדים ואף הקימה ומנהלת את מכללת "וותיקים מתנדבים".
ד"ר חבצלת פדרליין, אם ל-4 ילדים וסבתא ל-12 נכדים. שירתה בצה"ל כמורה חיילת. במקביל לעבודתה החינוכית בחטה"ב "דפנה", היא לקחה חלק משמעותי בהתנדבות ובנתינה לקהילה. בין השאר לימדה בהתנדבות במסגרת אולפן את השפה העברית לעולים חדשים מברה"מ. כמו כן, התנדבה במסגרות קהילתיות שונות, ובהן אש"ק, בסיוע לעיוורים, ובאספקת ארוחות לנזקקים, מטעם "בני ברית". בנוסף גייסה לפעילות 24 מתנדבים במוזיאון "דור לדור", תוך שלקחה על עצמה פרוייקט הכנת מצגות, המתארות את המוזיאון מתחילת היישוב ועד היום. פדרליין מייצגת את העיר קרית ביאליק בפרוייקט "ישראל נגלית לעין" וכן ב"יד בן צבי" וב"שימור אתרים".

יצחק וינפלד, נשוי + 3 ילדים וסב ל-8 נכדים, הצטרף לאחר שיחרורו מהצבא, לקבוצת גימלאי צה"ל, ומאז עסק במגוון התנדבויות, ובהן ניהול מחסני חירום וליווי קשישים. לפני כ-10 שנים הצטרף למערכת ההתנדבות בקרית ביאליק. הוא התנדב במשך ארבע שנים במסגרת משלימה בקהילה האתיופית, כולל עזרה פרטנית לילדים. לפני כ-3 שנים התנדב במסגרת של"מ למען אוכלוסיות מיוחדות, בליווי פעילות לימודית חוץ בית ספרית. בנוסף, הוא מתנדב בתדירות של פעם בשבוע במרכז יום לקשיש ב"בית ירקוני", עם ניצולי שואה, וב"בית מרים".

נאוה שכנר, ילידת הקריה, התגייסה לחיל ההנדסה - פיקוד צפון, והמשיכה בשירות קבע כ-25 שנה. בשנת 86' הקימה עם בעלה יוסי ז"ל, את לשכת "עמית זבולון" - בני ברית, אירגון ההתנדבות היהודי הגדול בעולם. בנוסף, במשך שנים רבות היא מתנדבת ב"בית ירקוני", מרכז יום לתשושי נפש, אשר בהאכלתם היא מסייעת. נוסף על כך, היא מתנדבת במיזם "זה"ב בגן" ואחראית על מחסן יד 2, הנמצא במקלט במרכז "סביניה". שכנר גם חברה בהנהלת מכבי קרית ביאליק בשחייה ומשתתפת בחלוקת מזון לנזקקים מזה שנים רבות.

ד"ר רפי ורטהיים (77), נשוי, אב ל-3 ילדים וסב ל-7, שירת מזה עשרות שנים בתפקידים ציבוריים רבים במערכת החינוך, בעירייה, במרכז השילטון המקומי, בוועדות הכנסת, בתעשייה, בגופים בינלאומיים ובחו"ל.  ד"ר ורטהיים פעל רבות למען ציבור התושבים, תחילה כחבר פעיל בוועדי הורים, בהמשך בראשות האגודה ההדדית, ולאחר מכן במועצת העיר במשך 33 שנים, החל משנת 86'. בין השנים 2002-1992 שימש בהתנדבות כסגנו וממלא מקומו של ראש העיר המנוח, דני זק ז"ל, ובין השנים 2003 עד 2008 כיהן כראש העיר.


תגובות:
4: סה"כ 8 זוכים בתואר - ארד
מה שמלמד על גודל ההישג של כל אחד ואחד
ברכות לזוכים
בבקשה אל תפסיקו עכשיו אחרי שקיבלתם את התואר הנכסף

6/6/2019    16:34

3: שמחה מאוד עבור מירי קלמפנר - שרה
אישה מדהימה שכל כולה לב

6/6/2019    16:08

2: יחידת מובחרים - שיר
כל הכבוד לעירייה. כל יקיר בצבע
ראויים לכבוד והערכה

6/6/2019    15:17

1: היה טכס יפיפה ומכובד - סהר
האולם היה מלא מפה לפה
כבוד גדול לעיר

6/6/2019    12:01שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר