שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 309
ינואר 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
"חשתי אחריות כבדה לנהל את ישיבת המועצה הראשונה"
"איני פוסל אפשרות להיכנס לקואליציה"
עיריית קרית ביאליק תשפץ את בית "יד לבנים"
אתם מטקבקים ואנחנו מפרסמים
יעקב פרץ "דפק ברז" לציון אסולין
"אשמח להיות חבר מועצה גם בגיל 90"
"זו הקדנציה האחרונה שלי במועצת העיר"
תקציב עיריית ק.ביאליק ל-2019 יעמוד על 323 מיליון שקל
הגיש תביעה נגד בנו וכלתו בסך 800,000 שקל
העובד לקה בסוכרת לאחר שהמעסיק איים בפיטורין
האישה נפטרה לאחר שהרופאים לא איבחנו את הסרטן בזמן
"שילמתי מחיר כבד על כך שעשיתי קמפיין נקי וללא ליכלוכים"
ד"ר קליש-רותם והתעויוט
כהונתה של ד"ר עינת קליש-רותם, כראש עיריית חיפה, החלה בלא מעט החלטות מעוררות מחלוקת, והגיעה לשיאה, כשביקשה למנות לסגנה בשכר את רג'א זעתרה, שהתבטא בעד אירגוני טרור. בנוסף, היא נחלה כישלון בניסיונה להקים שדה תעופה בינלאומי והעדיפה בקואליציה את חד"ש והדתיים, על "הליכוד" ו"הירוקים"

ד"ר קליש-רותם: התנהלות מעוררת מחלוקת


רוחות רעות נושבות במסדרונות עיריית חיפה. כפי שהדברים נראים כרגע, ניהול העירייה גדול בכמה מידות על ד"ר עינת קליש-רותם, שחוסר ניסיונה גורם לה לטעויות רבות. אמנם הסוגיה העיקרית שזכתה לסערה תקשורתית ברמה הארצית, היתה ניסיונה למנות את רג'א זעתרה, לסגן ראש העיר בשכר, אך עד כה הפגינה ראש העיר החדשה התנהלות מעוררת מחלוקת גם בנושאים נוספים. גם מאבקה למען הקמת שדה תעופה בינלאומי בחיפה, שהיה אחד מהבטחות הבחירות שלה, נוחל כישלון לנוכח ההתנגדות העזה.

ברמה הפוליטית, נראה כי ד"ר קליש-רותם, עשתה עד כה את כל הטעויות האפשריות. מצד אחד, היא השאירה מחוץ לקואליציה את סיעת ה"ירוקים", שזכתה ב-4 מנדטים והינה הסיעה השנייה בגודלה במועצת העיר, וכך גם עשתה עם סיעת ה"ליכוד", שזכתה ב-3 מנדטים. מצד שני, היא חיבקה את "הבית היהודי" וסיעת חד"ש, תוך שקבעה במסגרת ההסכמים הקואליציוניים, כי רג'א זעתרה מחד"ש, ימונה לסגנה בשכר במחצית הקדנציה. לאחר שהתברר, כי זעתרה הביע בעבר תמיכה בחמאס ובחיזבאללה, ותקף את מדינת ישראל ואת הציונות במילים חריפות, החלה סערה גדולה בקנה מידה ארצי, שבמהלכה ביקש ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מקליש-רותם, לבטל את מינויו. במקביל פנה שר הפנים, אריה דרעי, ליועץ המשפטי לממשלה, וביקש ממנו לפעול לפסילת המינוי, ומאות תושבים הפגינו מול ביתה של ראש העיר. רק לאחר שהופעל עליה מכבש לחצים, נאלצה ראש העיר להתקפל, לבטל את המינוי ולהחליף את זעתרה במס' 2 שלו, שהירה שלבי, שגם לה היו בעבר התבטאויות שנויות במחלוקת.

בנוסף, כבר ביומה הראשון בתפקיד פיטרה קליש-רותם, את מנכ"ל העירייה, גדי מרגלית, ובמקום להשתמש בניסיונו, דאגה להראות לו את הדרך החוצה, כדי לפנות מקום למועמדה, אמיר נפתלי, שמשרד הפנים פסל את מועמדותו, מכיוון שהתואר האקדמי שלו אינו מוכר ע"י משרד החינוך.

אחת ההבטחות הגדולות של ד"ר קליש-רותם, לקראת הבחירות המקומיות בחיפה, היתה שעם בחירתה, היא תפעל להקמת שדה תעופה בינלאומי בעירה, דבר שהיה עלול לגרום לרעש עצום ולפגיעה באיכות חייהם של תושבי חיפה והקריות. אלא שבימים האחרונים תוכניתה זו נגנזה, בעקבות החלטת וועדת התיכנון הארצית לאשר את תוכנית "נמל המפרץ". ד"ר קליש-רותם כלל לא שיתפה בחזונה להקמת שדה תעופה בינלאומי, את ראשי הערים בקריות, ובעיקר חיים צורי (קרית מוצקין), אלי דוקורסקי (קרית ביאליק) ודוד אבן צור (קרית ים), המתנגדים להקמת שדה תעופה כזה, ושהדבר האחרון שהיו רוצים הוא, שמטוסי ענק יטוסו לכיוון אירופה מעל לראשיהם של תושבי הקריות.

בנוסף, הוועדה המחוזית לתיכנון ובנייה חיפה, אישרה באחרונה  את התוכנית להפעלת הנמל החדש בחיפה, בניגוד לעמדתה של ד"ר קליש-רותם, שגם כאן נחלה כישלון. בין השאר החליטה הוועדה לדחות את בקשת עיריית חיפה, לגרוע שטחים מהנמל, כדי לאפשר את הארכת מסלול שדה התעופה הסמוך.

הבטחה נוספת של ד"ר קליש-רותם, היתה להילחם בזיהום האוויר במפרץ חיפה, אלא שדווקא סיעת "הירוקים", שחרטה על דגלה מאבק זה, נשארה מחוץ לקואליציה. יו"ר "הירוקים", אביהו האן: "הצעתי לד"ר קליש-רותם להצטרף לקואליציה כסגן בתואר, אך לצערי, היא סירבה. הייתי מוכן לטפל בהתנדבות בכל נושא זיהום האוויר, איכות הסביבה ושאר הבעיות במפרץ חיפה, מכיוון שזו העוצמה והמיומנות שלנו כסיעה, אלא שהיא העדיפה אנשים אחרים, וכולם מבינים את מי היא העדיפה. מי שנבחר לראשות העיר, נוהג בדרך כלל לבוא עם תוכנית סדורה ורצינית ל-100 הימים הראשונים, ואני רואה שאצלה הדבר לא קיים, וחבל".
פרט ל"ירוקים", גם סיעת "הליכוד" נשארה, כאמור, מחוץ למועצת העיר. במהלך סערת זעתרה, האשימה קליש-רותם, את "הליכוד" בחיפה, כי הם התסיסו את האווירה, ובמקרה אחר טענה, כי לא נכנסו לקואליציה, לאחר שהציבו אולטימטום ודרישות שהיא לא יכלה לקבל. אלא שב"ליכוד" בחיפה, הכחישו את הדברים מכל וכל. חבר מועצת העיר מטעם ה"ליכוד", אלי בן דיין, תושב קרית חיים: "ראשית, ההתנגדות למינויו של זעתרה, אינה עניין פוליטי, אלא ציבורי. זה בכלל לא קשור לימין או לשמאל. אין לנו שום דבר אישי נגד סיעת חד"ש, אלא נגד אותו אדם, שיצא באמירות קשות מאוד נגד מדינת ישראל. אדם כזה לא יכול להיות סגן ראש עיר. אני בעצמי השתתפתי בהפגנה נגד מינוי זעתרה, ויחד איתי היו גם אנשי 'המחנה הציוני' ו'יש עתיד', ולא רק ה'ליכוד'. בעניין טענותיה על כך, שהצבנו אולטימטום או דרישות בלתי הגיוניות לכניסה לקואליציה, הרי שזה רחוק מאוד מהמציאות. הסכמנו לכל התנאים, מכיוון שטובת העיר היתה לנגד עינינו. יו"ר 'הליכוד' בחיפה, שמשון עידו, היה מוכן לכהן כסגן בשכר במשך חצי קדנציה בלבד, וכל מי שאומר אחרת, טועה ומטעה. מה שחמור במיוחד הוא, שבמקום להודות בטעותה, ממשיכה קליש-רותם, במסע ההסתה נגד 'הליכוד' בחיפה. לצערי, היא פתחה את הקדנציה ברגל שמאל". 

מעיריית חיפה סירבו להגיב, והדבר רק מצביע על התנהלות קלוקלת, בה הציבור אינו יכול לקבל תשובות ענייניות.


תגובות:
8: מכה הראש עיר הזאת - חיים מנווה שאנן
איזה מכה... מאיפה הביאו לנו אותה? כל יום היא עושה טעות אחרת, עכשיו היא מתכוונת לקטוע את פרויקט המטרונית, צרה צרורה!!!

6/1/2019    11:09

7: שדה תעופה בינלאומי - אפרת
לא תודה
רק זה חסר לנו.
לא מספיק לנו זיהום האוויר
עכשיו גם מטוסים ורעש מעל הראש

3/1/2019    16:08

6: איציק פיטרמן האיש שקריית חיים צריכה - אילנה מהמערבית
מסר לעינת קאליש תנסי להפוך את האיש הנפלא הזה לאיש שלך בקריית חיים פיו וליבו שווים,והוא נטו קריית חיים.

3/1/2019    14:12

5: צרפי את סיעת "הירוקים" - צוריאל
אי אפשר להלחם בזיהום האוויר בלי האנשים שחיים את המאבק יום יום כבר שנים

3/1/2019    13:28

4: תנו לה 100 ימי חסד - זהבית
אולי בכל זאת היא תצליח לשנות משהוא

3/1/2019    12:37

3: לא נלחמת בזיהום האויר - עוז
וזה הדבר הכי חשוב שראש עיריית חיפה צריכה לתת עליו את הדעת.
ויפה שעה אחת קודם

2/1/2019    17:36

2: בכיה לדורות - שומר
היא לא מה שכולם חושבים
בסוף עוד תפתח עליה תיבת פנדורה שאנשים יהיו בהלם

2/1/2019    14:37

1: היא רק נראית טוב - שמחה
ואנשים רצו להיפטר מיהב
אבל לא ניראה לי שאנשים מבינים מה היא הולכת לעשות להם בעיר

1/1/2019    16:24שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר