שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 317
אוגוסט 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

קורה ששוכחים...
 היה הרבה לחץ השבוע, איך נזכור?
 

אונס שלא היה 
 
הסתיימה פרשת האונס שלא היה בתיירת הבריטית באייה נאפה, במשך שבועיים פימפמו לנו בראש, על 12 נערים מהצפון שהיו עצורים על אונס שלא בוצע. בפייסבוק, בעיתונים ובטלוויזיה, ניפחו את הנושא בכל שעה עגולה. מה עלינו ללמוד מכך? לקבל כל דבר בפרופורציה, לחכות לתוצאות החקירה בלי לברבר. מי יחזיר לנערים העצורים את חדוות החיים? מי יחזיר להוריהם את הלילות ללא שינה?
שתי מסקנות יש לי מהאירוע שלא היה. לחנך את הילדים לשמור על עצמם, ולהגיש תביעה של מיליונים נגד אותה בריטית שכמעט הרסה את החיים ל-12 משפחות. שהיא ומשפחתה יאכלו את הדייסה.

אבל, ישנו עוד צד. העובדה שהנערים צילמו את התיירת הבריטית מקיימת יחסים בעירום ללא רשותה, והפצת התמונות, היא עבירה חמורה. צדיקים אין פה בסיפור.


 
אבי זיו
רח' קדיש לוז 33
קרית מוצקין

כל תושב נחשב
 
כאשר הגעתי למסיבת הפרידה מאימי, סוזי כהן, שפרשה לגימלאות, שהיתה במשך שנים הגננת המיתולוגית של גן הילדים "פירסט ב'", הופתעתי לראות שם את ראש העיר, חיים צורי, שיחד עם ההורים, בירך אותה, תוך שנשא דברים מרגשים. הגעתו למסיבה של ראש העיר, אינה דבר מובן מאליו, והוא שוב הוכיח, כי בקרית מוצקין, כל תושב נחשב. 

בהזדמנות זו, אני רוצה לברך את אימי, האחת והיחידה ועטרת ראשינו, שחינכה דורות של ילדים בקריה. אנו גאים על הדרך המופלאה שאימא עשתה, כמו גם על הערכים שהנחילה כאשת חינוך ברמה הגבוהה ביותר.


 
ליטל שטרית כהן
רח' יסמין 1
קרית ביאליק

בנק לא ידידותי
 
שוב בנק לאומי סניף "סביניה" קרית ביאליק בכותרות. לא רק שהתקלות בהוצאת כספים מהמכשירים נמשכות, כמו גם תקלות בהפקדת צ'קים במכונות החיצוניות, אלא שבמקביל נמשכת התמרמרות הלקוחות בשל צימצום העובדים בסניף, וכפועל יוצא מכך, בצימצום פעולות גם בתוך הסניף. באחד הימים בהם הסניף בקומה העליונה היה ריק, ביקשתי להעביר כספים מסניף לסניף, פעולה שיגרתית כמותה עשיתי עשרות פעמים בעבר. אלא שלפתע הודיעה הפקידה, כי אינה יכולה לעשות זאת, אלא רק דרך האינטרנט או באפליקציה. בו במקום גיליתי לפקידה, כי מדובר בפעולה פשוטה, אותה עשיתי דרך הבנק עשרות פעמים, אך ללא הועיל. הפקידה חזרה והדגישה, כי יש לעשות זאת רק דרך האפליקציה או האינטרנט. הסברתי לה, כי מדובר בכספים של אימי בת ה-97, שאין לה אינטרנט או אפליקציה, וכי עליה לשלם למטפלת הפיליפינית, ולמרות היותי מיופה כוח בחשבון, לא יכולתי לבצע את הפעולה כבעבר.

הפקידה הואילה לקום ממקומה ולגשת לאחראית עליה, תמר מאיר, כל זאת כאשר בקומה העליונה לא היה אף לקוח. אותה תמר מאיר, שלא טיפלה כאמור באף לקוח, אמרה שהחוק שונה לפני חודשיים, והרי אני עצמי העברתי כספים באותו סניף לפני חודש וחצי.

סוף דבר, הפקידה פתחה אפליקציה חד פעמית, העבירה את הכסף מחשבון לחשבון, ומה שהיה לוקח בעבר שתי דקות, לקח הפעם 35 דקות. מסקנה: שסניף "סביניה" הוא סניף פצלוחס, ובדרך זו לא רק שבנק לאומי אינו יעיל ואינו נותן שירות כבעבר, אלא שהפך לבנק, שכל מטרתו להרוויח כספים בפחות מאמץ ובמינימום עובדים. השירות בסניף "סביניה" הפך לבלתי נסבל, ולא פלא שהלקוחות רוטנים, כועסים וצועקים. הפכו את הסניף לשוק רמלה-לוד. איכס.


 
יוסי דואק
רח' התאנים 20
קרית ביאליק

גן ילדים לתפארת
 
שוב הוכח, עד כמה ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, הוא אדם פרקטי ומעשי, עם לב חם, הקשוב לבקשות הציבור. לפני מספר שבועות, היינו זקוקים לסיוע מצד העירייה, במטרה לבצע שינויים בחזית גן הילדים, בו נמצא בני. ברגע שראש העיר שמע על כך, הוא מיד עשה ככל יכולתו כדי לסייע, תוך שהורה לצוות הגינון העירוני להגיע אלינו. אין לי אלא להסיר את הכובע בפני צורי, שהוא ראש עיר יחיד ומיוחד, ואין לי ספק שגם כל צוות ההורים, הגננת והמטפלות בגן הילדים, חושבים כמוני.


 
שמרית קורץ-מזרחי
רח' ויצמן 28
קרית מוצקין

אוכל לא טעים למאושפזי "כרמל"
 
בחודש מאי האחרון, עברה אימי ניתוח קשה בברכה ונזקקה להתאוששות ומנוחה במחלקה האורטופדית של ביה"ח "כרמל" בחיפה. רמת האוכל היתה מזעזעת ומבישה. אימי לא יכלה לאכול מהמזון המוגש במחלקה ואפילו האחיות כבר הפכו את הנושא לבדיחה היומית. 

מי שרוצה אוכל נורמלי צריך להיות במחלקת יולדות, כי שם יש מלחמה על כל יולדת והכסף הגדול לביה"ח מגיע משם. אני קורא להנהלה לעשות בדק בית ולשנות את המצב לאלתר. 

לא ייתכן, שמאושפז יגווע ברעב וימתין עד שקרוב משפחה יביא לו אוכל מהבית. ביה"ח "כרמל", תתביישו לכם.


 
דרור כהן
רח' הרב קוק 7 א'
קרית מוצקין

צוחקים על העולם
 
מה עוד צריך לקרות בעולם, כדי שארה"ב ומעצמות אירופה, ובהן צרפת, גרמניה ואנגליה, יגידו לאייתולות מאיראן, עד כאן? האיראנים מצפצפים על כל העולם, מעשירים אורניום ללא פחד, שלחו פצצות טורפדו למיכליות נפט במייצרי הורמוז, השתלטו על מיכלית בריטית ששטה בים עם נפט גולמי, ועוד יש להם את התעוזה והחוצפה לאיים על ארה"ב, ישראל ומדינות המפרץ הפרסי.

איפה דונלד טראמפ עם הפה הגדול שלו? פרט לציוצים בטוויטר, הוא כנראה לא מסוגל לעשות כלום. האייתולות מורידות את ארה"ב הגדולה על הברכיים.
רק שלא ניגרר למלחמה עם האיראנים, לא לפני הבחירות ולא אחריהן. מלחמה היא דבר רע עבורנו, במיוחד כשה"חיזבאללה" ו"חמאס" יושבים על הגדר.


 
קובי זקס
רח' ברזילי 12
קרית ים

עיר יפהפיה ומטופחת
 
באחרונה צפיתי בכתבה שפורסמה בתוכנית הטלוויזיה "אנשים", בה נערך ריאיון עם רופאה מקרית מוצקין, שעלתה ארצה עם בני משפחתה ממניעים ציוניים, וכשנשאלה מהו המקום האהוב עליה בארץ, ענתה מיד: "קרית מוצקין". כתושבת וותיקה של הקריה (מזה קרוב ל-60 שנה), אני מסכימה איתה מאוד. קרית מוצקין היא עיר יפהפייה ומטופחת עם פארק נפלא ופעילות תרבותית שוקקת, הכוללת בין השאר את היכל התיאטרון, שמביא אלינו את מיטב ההצגות במדינה ופעילויות נוספות לכל המשפחה. 

אני מברכת את ראש העיר, חיים צורי, על פועלו ועבודת הקודש שהוא עושה למען התושבים, ומאחלת לו המשך עשייה מבורכת, בריאות ואריכות ימים.


 
אילנה מלר
רח' יגאל אלון 3
קרית מוצקיןתגובות:
1: חחחח התמונה למעלה - תומר
ההיא כל יום יש לה מישהו אחר

13/8/2019    19:10שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר