שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 311
מרץ 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

סיסמא בבקשה?
 
העיקר לא להשאיר דלתות פתוחות


 

ראש עיר לדוגמא
 
שאפו גדול מגיע לראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, שהודיע מעל דפי "חדשות הקריות", כי לא יסכים בשום אופן להודעת מינהל התיכנון במשרד האוצר, על סלילת כביש של 4 נתיבים לאורך טיילת הגדורה, שעלול להרוס את הטיילת ("בימי כהונתי לא ייסלל כביש של 4 נתיבים לאורך הטיילת", "חדשות הקריות", גיליון מס' 311, פברואר 2019). הרבה בזכות העובדה, שראש העיר נעמד על רגליו האחוריות, הודיעה הוועדה המקומית לתיכנון ובנייה, שהחליטה לבטל את תוכניתה הגרנדיוזית. כיף לגלות, שיש לנו בקרית ביאליק, ראש עיר לוחמני, שהולך עם האמת שלו עד הסוף, ובעיקר מקשיב לתושבים שלהם ועושה עבורם את כל מה שהוא יכול, כדי שימשיכו ליהנות מאיכות חיים ברמה הגבוהה ביותר.


 
יהודה שילה
רח' דן 3
קרית ביאליק

מוצקין זה הבית
 
כתסריטאי וכיוצר סידרת הטלוויזיה "שנות ה-80", המתגורר בקרית מוצקין, נפגשתי באחרונה עם סיירת ההורים העירונית בקריה, לשיח מרתק על בני הנוער, תחום החינוך והחיים בכלל. במהלך השיחה התעכבנו על הדברים שמייחדים את העיר הזו, ואמרתי להורים את מה שאני כל הזמן חושב, שקרית מוצקין זה הבית של כולנו, בזכות איכות החיים הנהדרת ופעילותו האינסופית של ראש העיר, חיים צורי. עבורי, זו גאוות יחידה להתגורר בעיר כמו קרית מוצקין, ואני מאחל לצורי עוד המון שנים של עשייה ברוכה למען התושבים.


 
מני אסייג
רח' בגין 34
קרית מוצקין

ראש עיר רעה
 
אי אפשר שלא להסכים עם דבריו של חבר מועצת העיר חיפה, יו"ר סיעת "הירוקים", אביהו האן, שאינו מבין את התנהלותה המוזרה של ראש העיר, ד"ר עינת קליש-רותם. קשה להבין איך קליש-רותם, שלפני הבחירות האחרונות אמרה כל הזמן, עד כמה תחום איכות הסביבה וזיהום האוויר קרובים לליבה, השאירה את סיעת "הירוקים" מחוץ לקואליציה. היא העדיפה חיבורים מוזרים עם סיעות קיקיוניות, על פני סיעות גדולות כמו "הירוקים" ו"הליכוד", וכך אישי ציבור בולטים כמו האן ושי אבוחצירה, נותרו באופוזיציה. תושבי הקריות ודאי אינם יכולים לשמוח על כך, שכל שלושת חברי המועצה תושבי קרית חיים, אלי בן דיין, מוטי בליצבלאו וסופי נקש, נותרו אף הם באופוזיציה. כרגע נראה שקליש-רותם גורמת בעיקר נזק לחיפה, ותקנו אותי אם אני טועה.


 
גל שגב
רח' יצחק יציב 25 
קרית חיים

לוחמת הצדק הג'ינג'ית
 
נהניתי לקרוא ב"חדשות הקריות", את הריאיון עם ח"כ סתיו שפיר, שהיא בעיניי אחת מלוחמות הצדק האחרונות שנמצאות בכנסת, ולעיתים נדמה, כי היא נלחמת לבדה מול טחנות רוח ("סתיו הלוחמת בדרכים", גיליון מס' 311, פברואר 2019). למרות שמפלגת "העבודה" רחוקה מלהיות כוס התה שלי, אי אפשר שלא להעריך את חברי הכנסת החברתיים שלה, ומעל כולם את שפיר ואיציק שמולי. טוב עשה יו"ר המפלגה, אבי גבאי, שהחליט לשריין מקומות מיוחדים ברשימת המפלגה לכנסת, עבור הח"כים חיים ילין ויעל כהן-פארן. חשוב מאוד שמפלגת "העבודה", לה יש מסורת מפוארת מאז קום המדינה, תהווה כוח משמעותי בכנסת הקרובה, ותגיע למספר מנדטים דו-ספרתי. 


 
גל אחימאיר 
רח' זבולון המר 6
קרית מוצקין

התפרקות ערכים טוטאלית 
 
מעולם לא היה במדינת ישראל ראש ממשלה כל כך ציני, החושב בעיקר על עצמו, כמו בנימין נתניהו, שלפעמים נדמה, כי הוא מוכן לשרוף את המדינה ובלבד שימשיך לשבת על כיסאו. קשה לתאר במילים את המעשה ההזוי שעשה נתניהו, כשהעדיף לוותר על טיסה חשובה לרוסיה ופגישה עם פוטין, כדי שיוכל להמשיך ולמשוך בחוטים כאילו הוא מנהל תיאטרון בובות, במטרה להביא לאיחוד גדול בגוש הימין. נתניהו עוד עלול להמיט אסון על מדינת ישראל בהתנהלות חסרת האחריות שלו, ובמיוחד לנוכח העובדה, שהוא פעל לאיחוד של "הבית היהודי" עם מפלגת "עוצמה יהודית", הכוללת אנשים קיצוניים, שהשתייכו בעבר למפלגת "כך" הכהניסטית, כמו איתמר בן גביר, מיכאל בן ארי וברוך מרזל. זה לא ייאמן עד לאיזה ביב שופכין הגיע ראש הממשלה, ועד כמה הוא מבוהל מהאיחוד בין גנץ ולפיד, אם הוא פועל לביצוע מעשים כאלו, המעידים על התפרקות ערכים טוטאלית, וכל זאת על גבם של התושבים.


 
מאיר קקון
רח' הגליל 10
קרית ביאליק

מוקירים את ניצולי השואה
 
בימים בהם ניצולי השואה במדינה הולכים ומתמעטים, ועל רבים מאלו שנשארים בחיים, נגזר לחיות חיי עוני קשים, משמח לגלות, שקרית מוצקין והעומד בראשה, חיים צורי, יודעים להוקיר את ניצולי השואה המתגוררים בעיר. הטקס המכובד שנערך באחרונה בעיר, במעמד שגריר פולין בישראל, מארק מגירובסקי, לרגל יום השואה הבינלאומי, רק ממחיש ומדגיש את החשיבות הגדולה שנותנים בקריה לניצולי השואה וליום קדוש זה, בו אנו מתייחדים עם זיכרם של 6 מיליון יהודים שנספו בשואה. באותה הנשימה, אי אפשר שלא להזכיר את מרכז משמעו"ת והעומדת בראשו, לאה גנור, העושים עבודת קודש בתחום חינוך השואה בקריה. מגיע שאפו גדול לצורי ולגנור בפרט ולעובדי העירייה בכלל, על כך שהם מקדישים כל כך הרבה מזמנם כדי שהניצולים הקשישים המתגוררים בקריה, יסיימו את חייהם בכבוד ועם חיוך, ושבני הנוער, תלמידי מערכת החינוך, ימשיכו ללמוד על התקופה הכי חשוכה שהיתה בתולדות עם ישראל.


 
אביגיל לוי
רח' סמטת תמרי 1
קרית מוצקין

הפניית עורף למזוז
 
חבל מאוד, שברגע האמת החליטו מתפקדי ה"ליכוד" להפנות עורף לסגן השר ח"כ ירון מזוז, ולדחוק אותו למקום לא ריאלי ברשימת המפלגה לכנסת. ח"כ מזוז לא מייצג נאמנה בכנסת רק את תושבי הקריות, אלא גם את כל השכבות המוחלשות במדינה, והוא אדם חברתי וחמלתי בצורה בלתי רגילה. אני מאחלת לח"כ מזוז המון הצלחה בעתיד, והלוואי שימשיך להשפיע בצמתים מרכזיים ובמוקד קבלת ההחלטות, כפי שהוא עושה כסגן השר להגנת הסביבה וכיו"ר המועצה הציבורית של פרוייקט "מחשב לכל ילד".


 
שושנה עמית
רח' המייסדים 2
קרית אתא

זוכרים את אבישי ז"ל
 
באחד הימים הזדמן לי לקרוא פוסט מרגש בפייסבוק, שנכתב ע"י ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, לרגל 22 שנים לאסון המסוקים. בפוסט סיפר ראש העיר על אבישי גדרון ז"ל, שנפל באסון הנורא, ואשר היה בן הקריה. חשבתי לעצמי, שזה כל כך יפה שבקרית מוצקין, לא שוכחים את הנופלים גם לאחר שנים רבות, ומעלים את זיכרם על נס. במקרה של אבישי ז"ל, מדובר בעלם חמודות, ספורטאי למופת, לוחם גולני ודמות אהובה מאוד בעיר. כל כך חבל וכואב על מותו של בחור צעיר ומקסים, שכל עתידו היה לפניו.


 
שושי אוחיון
רח' אוסישקין 40
קרית מוצקיןתגובות:
3: סתיו שפיר שמאלנית מדי - אמנון
היא צריכה לעמוד בראש מפלגה כמו מרץ
גם מירב מיכאלי צריכה לעבור למרץ
זאת סביבה יותר טבעית בשבילהן

7/3/2019    16:34

2: ניצולי השואה הם הפקר - נודלמן
הממשלות מתעלמות ומערימות קשיים באופן קבוע
הם אזרחים שקופים

7/3/2019    15:12

1: מחזק את יהודה שילה - סתיו
דוקורסקי הוא ראש עיר מצויין שנלחם עבור התושבים
בגלל זה אף אחד לא התאמץ להתמודד מולו

7/3/2019    12:33שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר