שנה עשרים ושש
גיליון מס' 308
נובמבר 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

רופאה קסוקרית
 דוקטור, שימי לב למי את עושה זריקה ואיפה את מזריקה. לא יזיק גם להחליף את המשקפיים 

רוח חדשה בחיפה
 
כמי שהתגוררה בעבר במשך שנים בחיפה, התעניינתי באופן טבעי בתוצאות הבחירות המקומיות בחיפה, ועוד לפני כן עקבתי אחר הסקרים השונים שנערכו בכלי התקשורת. בעניין זה אני רואה לנכון לציין לשבח את עיתון "חדשות הקריות", שהציג בעיתונו את הסקר המדוייק והאמין ביותר לאורך 7 חודשים. למרות כמות המועמדים הגבוהה שהיתה בחיפה, כמו גם העובדה, שמדי פעם פרש מועמד אחר מהמירוץ לראשות העיר, הצליח העיתון מדי גיליון לקלוע בול בתחזית שלו, תוך שהדגיש מדי סקר עד כמה מצבו של ראש העיר היוצא, יונה יהב, הינו קשה. בהזדמנות זו אני מאחלת המון הצלחה לראש העיר החדשה, ד"ר עינת קליש-רותם, שללא ספק תכניס המון רוח רעננה וחדשה בחיפה.


 
חיה ריבה
רח' קרן היסוד 47
קרית ביאליק

"בול-פגיעה" בסקרים
 
כמי שעקב בחודשים האחרונים אחר סקרי הבחירות, שנערכו בעיתון "חדשות הקריות", לקראת הבחירות המקומיות בקריות ובחיפה, אין לי אלא להסיר את הכובע בפני העיתון ולומר, כי מגיע לו שאפו ענק. אמנם זו אולי לא חוכמה גדולה לנבא את ניצחונם של אלי דוקורסקי בקרית ביאליק ויעקב פרץ בקרית אתא, מכיוון שהם היו מועמדים יחידים לראשות העיר, אך גם בשאר התחזיות קלע העיתון בול, כולל הניצחונות הגדולים של חיים צורי בקרית מוצקין ודוד אבן צור בקרית ים. במיוחד בלט הסקר שנעשה בחיפה ובקרית חיים, ממנו עלה, שכיסאו של ראש העיר המכהן, יונה יהב, מתנדנד, וכי מצבו קשה מאוד בסקרים. בהחלט מגיעה לעיתון "חדשות הקריות", מילה טובה על הסקרים האמינים.


 
שלמה וייצמן
רח' פלמ"ח 5
קרית ביאליק

חינוך לפני הכל
 
באחרונה נקלענו לבעיה עם בתנו אגם, אותה היה לנו חשוב להכניס לצהרון, תוך קבלת סייעת רפואית. לשמחתנו, עיריית קרית מוצקין והעומד בראשה, חיים צורי, עזרו לנו רבות בכך, בשיתוף מחלקת החינוך. חשוב לנו במיוחד להודות למנהל מחלקת החינוך, אייל אורן, וליפעת זעפרני, על הסיוע והתמיכה שקיבלנו מאז תחילת שנת הלימודים, כדי שנוכל לשלב את בתנו ב"גן השלום", ולאפשר לה להיות בסביבה בטוחה, המותאמת לצרכיה. הגננת שני נחום, עושה מאמצים רבים, כדי לאפשר לאגם תחושת שייכות, וגם בזכות הסייעת הרפואית, סיגל פאר, אנו מרגישים בטוחים לשלוח אותה לגן, למרות חומרת האלרגיות מהן היא סובלת כתוצאה מאכילת מזונות מסויימים. בנוסף, לאחר כחודשיים בהם סיימה את הגן ב-13:30, בעוד שאר הילדים נשארו לצהרון, החלה אגם להגיע אף היא לצהרון, בזכות ראש העיר, חיים צורי, סגנו וממלא מקומו, מנשה צורף, ואייל אורן, ואין מאושרת ממנה. בתנו חוזרת הביתה מלאת חוויות והתרגשות, ולא מפסיקה לדבר על כך. כהוריה, אין לנו מספיק מילים להביע את תודתנו על עזרת העירייה ותמיכתה, במיוחד בקבלת הסייעת הרפואית לצהרון. תמיכה זו אינה מובנת מאליה, ולכן היה לנו חשוב להעלות את הדברים על הכתב.


 
אביטל ומוטי משעלי
רח' זלמן שז"ר 6
קרית מוצקין

חוויית ריקוד ב"בית חן"
 
באחד הימים האחרונים הגעתי לחוג ריקוד ב"בית חן" שבקרית ביאליק, ונדהמתי מהשינוי שהמקום עבר. הפרקט במקום הוחלף בפרקט חדש ויפהפה, וכמו כן התבצעו שינויים נוספים, במסגרת מתיחת הפנים שנעשתה למיתחם. מגיע שאפו ענק לראש העיר, אלי דוקורסקי, שלא מפסיק לחדש ולהפתיע, ולעובדי העירייה המסורים.


 
חדוה צוק רם
רח' קרן היסוד 27
קרית ביאליק 

הפתעת הבחירות
 
כאשר קראתי את הריאיון שנערך ב"חדשות הקריות", עם הילה רובין-שלם מקרית אתא, שהודיעה, כי היא מכוונת ל-4-3 מנדטים בבחירות המקומיות, לא האמנתי, שלסיעתה החדשה יש סיכוי אמיתי לקבל יותר ממנדט אחד ("מועצת עיריית קרית אתא הפכה לתיאטרון בובות", גיליון מס' 307, אוקטובר 2018). למרות נקודת הפתיחה הנמוכה, הילה לא נשברה, אספה סביבה צעירים איכותיים, פתחה בקמפיין רציני שצבר תאוצה, ובסופו של דבר, עשתה את הבלתי ייאמן והשיגה 3 מנדטים. נראה לי, שמעבר לתמיכה בה ובסיעתה, מדובר גם בהצבעת מחאה נגד ראש העיר המכהן, יעקב פרץ, שפותח בימים אלו את הקדנציה החמישית שלו, ובמיוחד הצבעת מחאה נגד העובדה, שבכל פעם נבחרים אותם האנשים למועצת העיר. אין לי ספק, שהילה רובין-שלם, תביא רוח חדשה ושונה ממה שהיה בקרית אתא, ואם היא תרגיש, שאינה יכולה להשפיע מתוך הקואליציה ולהביא לשינוי אמיתי, שלא תתבייש ותהיה אופוזיציה לוחמת. אני מאחלת להילה המון הצלחה בקדנציה הקרובה במועצת העיר, ושתלך עם האמת שלה עד הסוף.


 
גלית עמית
רח' המייסדים 2
קרית אתא

הסקר האמין ביותר
 
שוב הוכח, שסקר עיתון "חדשות הקריות", שנערך לקראת הבחירות המקומיות, ואשר אליו נחשפו יותר מ-76,000 תושבים, הינו הסקר האמין והמוצלח ביותר, שנערך באיזור הצפון לקראת הבחירות. זו לא רק העובדה, שהעיתון צדק בכל התחזיות לגביי המועמדים לראשות הערים, אלא שגם האחוזים אותם קיבלו המועמדים השונים מדי גיליון, היו דומים מאוד לתוצאות הסופיות. בנוסף, עצם העובדה, שמדי חודש נפסלו מאות קולות של תושבים, שככל הנראה ניסו "לעבוד" על המערכת, מראה עד כמה הסקרים היו אמינים. יישר כוח ושאפו גדול מגיע ל"חדשות הקריות".


 
גל אחימאיר 
רח' זבולון המר 6
קרית מוצקין 

גימלאים ונהנים
 
במסגרת מועדון הגימלאים של קרית מוצקין, יצאנו ליום כיף בטבריה, בניצוחה של חגית הראל, שכלל שפע פינוקים מסביב לשעון. התאכסנו במלון "קיסר", שם נהנינו בין השאר מארוחה עשירה, וכמו כן, שמענו הרצאה על טבריה וביקרנו בבית בד. היהלום שבכתר היה מופע עם הזמר והשחקן אהרון פררה, שביצע שירים שונים בקולו הנעים וריתק אותנו בסיפורים נהדרים. בסיום חזרנו הביתה עייפים אך מאושרים, עם אוטובוסים חדשים ומפוארים של "אגד". בהזדמנות זו חשוב לנו להודות לכל המארגנים ולראש העיר, חיים צורי, שתומך מאוד בגימלאי הקריה ובטיולים הללו. אנו כבר מחכים בקוצר רוח לטיול הבא.


 
רוני ויוסי קרמר
רח' עלוני נח 1
קרית מוצקין

שיפוץ נרחב ליד הבית
 
כתושב רח' הקישון בקרית ביאליק, שמחתי לגלות, כי העירייה דאגה לבצע שיפוץ נרחב ברחוב, שכלל ריבוד באספלט, צביעת חניות ותיקון מדרכות. מגיע יישר כוח לראש העיר, אלי דוקורסקי, ולעובדי העירייה המסורים, על שיפוץ הרחוב בפרט וטיפוח הקריה בכלל.


 
מנשה אוקון
רח' קישון 3
קרית ביאליק

לא סופרים את הפריפריה
 
נדהמתי לשמוע את דבריו של השר צחי הנגבי, שטען, כי תגובת ה"חמאס", שירה יותר מ-400 טילים על יישובי עוטף עזה, היתה "מינורית", ושיש הבדל בין ירי טילים לעבר הפריפריה, ובין ירי לעבר ת"א. לא ברור לי באיזו בועה מתגורר השר הנגבי, ששוב מוכיח עד כמה הממשלה לא סופרת את הפריפריה. מזה כ-8 חודשים חיים תושבי עוטף עזה בתחושה נוראית, שאף אחד לא שומר עליהם, וגם הפסקת האש הזמנית אינה יכולה לשנות תחושה זו. בושה וחרפה שהממשלה והעומד בראשה, בנימין נתניהו, מפקירים את תושבי הדרום, ובושה לא פחות גדולה, ששר בממשלה, אומר דברים כל כך מכעיסים ומנותקים מהמציאות.


 
בני מנחם
רח' נפתלי 3
קרית ביאליקתגובות:
7: גמלאים ונהנים - קיריל
איזה יופי שיש מסגרת כזאת לגמלאים
זה מראה חשיבה לתווך רחוק
הרי כולנו מתי שהוא נהיה באותו המצב

6/12/2018    15:28

6: קלעו בול עם התחזית - רונית
באמת כל הכבוד לחדשות הקריות, קלעו בול עם כל ההימורים. אולי שווה לי למלא איתם לוטו חחחח...

5/12/2018    17:04

5: מסכים עם גלית - דוד מקרית אתא
אני מסכים עם גלית שכתבה על הילה רובין-שלם. הגיע הזמן שבמועצת העיר יהיה מישהו צעיר ורענן, שיסיר את האבק מכל הגריאטרים שיושבים שם, והילה נראית לי האדם הנכון במקום הנכון

5/12/2018    16:23

4: תמונה גדולה - סילבי
איזה תמונה מדהימה, הרגה אותי הרופאה הזו

5/12/2018    13:50

3: רח' הקישון ביאליק - יהודה
אכן שידרגו לנו את הרחוב
כל הכבוד לעוסקים במלאכה
מה שמגיע מגיע

5/12/2018    11:51

2: איזה קטע - דנה
הסקרים באמת יצאו מדוייקים חבל על הזמן
כל הכבוד לכם שידעתם

3/12/2018    16:29

1: חחחחחח - שאול
איזה תמונה קורעת
יש מצב שדוקטור ניפחה לה אותם עוד קצת

3/12/2018    14:15שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר