שנה עשרים ושש
גיליון מס' 305
אוגוסט 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

צחוק מהעבודה


 
פוטין הכריח את מארגני "מר עולם" לשתף את האחיין שלו בתחרות 

געגועים לאברשה
 
החודש מלאו 100 שנים להולדתו של אבי, אברהם (אברשה) וסרמן ז"ל, שהיה מראשוני קרית ביאליק. אברשה סימל את תמצית רוח ההתנדבות, שהיתה בו משחר נעוריו, עת שימש מדריך בתנועת "גורדוניה" בבסרביה, ועד גיל זיקנה, כששימש יועץ בשירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי ב"בית כץ", וכמתנדב במשרדי המרפאה של קופת החולים בשד' ויצמן. אברשה עלה ארצה בשנת 39', והקבוצה אליה השתייך התמקמה בחולות שליד מגדל המים ב"סביניה", שם הקימו את אוהליהם ומשם יצאו לעבודות. כשעברה הקבוצה לנגב, החליטו הוא, חברתו לוצי, לימים רעייתו, וחברים נוספים, להישאר בקריה. מאז ועד מותו, לא עזב את הקריה, בה נולדו שני ילדיו. במלחמת השיחרור לחם בחטיבת "כרמלי", ובמבצע קדש שימש מתנדב בהג"א. הוא היה פעיל מאוד בחיי קרית ביאליק, ובין השאר הקים את ספריית הקריה. כמו כן, היה פעיל בהסתדרות, אירגן את ביתני השעשועים ביום העצמאות והיה אחראי על אספקת המזון לשעת חירום מטעם מל"ח. כל זאת עשה בנוסף לעבודתו כמבקר פנים של מוסדות קופת חולים כללית. המוטו של חייו היה אופטימיות, אלא שהרבה מאופטימיות זו אבדה כשנלקחה ממנו בתו, הציירת צביה וסרמן-סיני, בשנת 83', והיא בת 38. זמן קצר לאחר מכן פרש מעבודתו והקדיש את מרצו לטיפול בשלושת יתומיה ובעבודות ההתנדבות. אבא זכה מספר פעמים בתארים שונים, ובהם אות המתנדב ויקיר ההסתדרות. ב-28 בספטמבר 2007 הלך לעולמו לאחר שנדבק בחיידק אלים, והוא בן 89.


 
שמואל מירום
רח' מוצא הקטנה 18
מבשרת ציון

מענה אישי ומקצועי
 
באחרונה פניתי לראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, בסוגיה אישית, בה ביקשתי שיסייע לי. מעולם לא נתקלתי בעבר בטיפול כה רגיש ומהיר, וברור לי, שלא כל ראש עיר מדבר עם התושב בגובה העיניים, רואה את בקשתו ומטפל בה בסבלנות, במקצועיות ומתוך רצון אמיתי לעזור. זו אינה הפעם הראשונה בה אנו פונים לעירייה ולעומד בראשה, ומקבלים מענה אישי ומקצועי. אולי עבור ראש העיר מדובר בסיוע קטן, אך עבורנו מדובר בעולם ומלואו. אין לנו מילים כדי להודות לדוקורסקי, ואנו מאחלים לו שימשיך עוד שנים רבות בפועלו המבורך למען העיר ותושביה.


 
טלי גטניו
רח' העמקים 5
קרית ביאליק

עובד למען הציבור
 
כבר זמן רב שאני עוקב אחר אלוף (במיל') ח"כ איל בן ראובן מ"המחנה הציוני", שעם המון צניעות, חריצות ועבודה קשה, מפשיל כל יום שרוולים ועובד למען האזרח, מבלי לחפש יותר מדי כותרות ("מר ביטחון", גיליון מס' 304, יולי 2018). רק בימים האחרונים קראתי בעיתון, כי התוכנית עליה עבד ח"כ בן ראובן, במשך יותר משנתיים, אושרה ע"י הקבינט המדיני-ביטחוני, ובמסגרתה תגובש תוכנית רב-שנתית, בהיקף של כ-5 מיליארד שקלים, למיגון הצפון ולשיפור המוכנות לרעידות אדמה ולמצבי חירום. בניגוד לח"כים רבים בקואליציה, ח"כ בן ראובן לא מיהר לגזור קופונים ולרוץ לתקשורת, אך לפחות במקרה זה מגיע לו שאפו ענק על כך, שהוא לא ויתר לרגע ואף רתם את וועדת חוץ וביטחון, בה הוא חבר, כמו גם חברי כנסת ושרים רבים, כדי שיסייעו לו להוציא את התוכנית אל הפועל. אני מאחל לח"כ בן ראובן, עוד המון שנים של עבודה כשליח ציבור, והלוואי שיום יבוא והוא יוכל לתרום מהקואליציה, בתפקיד בכיר בממשלה.


 
מאיר קקון
רח' הגליל 10
קרית ביאליק

מלגה מבורכת מהעירייה
 
שמחתי לגלות, כי עיריית קרית מוצקין והעומד בראשה, חיים צורי, העניקו לי באחרונה מלגת לימודים. הענקת המלגה חיממה את ליבי ונתנה לי תמריץ גדול להמשך לימודיי, בעיקר לנוכח העובדה, כי לימודיי לתואר הראשון במחשבים, מתבצעים במקביל ללימודיי התיכוניים, הן בכיתה י' והן בכיתה י"א, אליה אעלה בשנת הלימודים הקרובה. מדובר במסלול, אותו התחלתי בכיתה ז', במסגרת לימודי המצויינות במתמטיקה, מטעם אוניברסיטת בר אילן, עד לסיום מלא של הלימודים בכיתה י' ובחינת הבגרות (5 יחידות לימוד), יחד עם תלמידי כיתה י"ב. זמן מה לפני בחינת הבגרות, וכחלק מהמסלול, התחלתי בלימודי התואר הראשון במחשבים באוניברסיטת חיפה, כסטודנט מן המניין. כל זאת אני עושה במקביל להיותי מזכ"ל מועצת הנוער של קרית מוצקין. אני מודה לעירייה ולעומד בראשה, חיים צורי, על קבלת המלגה, משוכנע שעיריית קרית מוצקין, תמשיך גם בעתיד לשים לנגד עיניה את עידוד ההשכלה, ומקווה ברמה האישית להביא גאווה לעירנו.


 
ליעד שוויקה
רח' סמטת אורן 5
קרית מוצקין

שיחת טלפון מפתיעה
 
לאחר ששוחחתי עם ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, על בעייה שהיתה לי, הופתעתי לקבל ממנו שיחת טלפון אישית, בה התבשרתי על טיפול מיידי. אין ספק, שדברים טובים קורים בקרית ביאליק, וזה הרבה בזכות ראש העיר, שלא מפסיק לפתח את העיר ולסייע לתושב הקטן.


 
שושי נעמני
רח' השקדים 2
קרית ביאליק

מכתב לבני הגאה עומר
 
בני היקר והאהוב עומר, אני זועקת כמה אפשר עוד להתעמר?/למה אין מהממשלה תמיכה? כנראה יתעוררו כשתהיה כאן הפיכה./שיבינו שלשוויון במדינה אנו משתוקקים, כדי שטובי בנינו לא ייאלצו לנדוד למרחקים./שיזכו להביא כאן בישראל ילדים, גם הגאים ראויים להיות הורים מכובדים./אנו גאים בך, בני היקר עומר, אך לאור המצב, נשארים ללא מילים ואומר./רבים יצאו להפגין, כי ליבם כאב, זכותו של כל בן כאן, בישראל, להפוך לאב./עומר, אנחנו תומכים ואוהבים אותך מאוד, ומסכימים איתך פה אחד: כל אדם הוא יחיד ומיוחד/ונקווה שעם ישראל ישכיל להיות יותר מאוחד.


 
רותי איצקוביץ'
רח' אלכסנדר זייד 3
קרית חיים

כל תלמיד נחשב
 
לרגל סיום שנת הלימודים תשע"ח, חשוב לי להודות מקרב לב, בשמי ובשם וועד הורי חטיבת הביניים "יונתן נתניהו" בקרית מוצקין, לראש העיר, חיים צורי, על התמיכה והעזרה הבלתי מתפשרת להשגת כל הנדרש למען תלמידי החטיבה. בפעם המי יודע כמה, הוכיח ראש העיר, כי בקרית מוצקין כל תלמיד נחשב. כמו כן, אני מודה לצורי, על האוזן הקשבת ועל כך שדלתו תמיד היתה פתוחה בפנינו. הצלחה תמיד נמדדת במידת שיתוף הפעולה בין כל הגורמים הרלוונטיים, ובמקרה שלנו מדובר בביה"ס, העירייה וההורים. אני משוכנע, ששיתוף הפעולה הפורה בין הצדדים הללו יימשך עוד שנים רבות, למען תלמידי הקריה.


 
דני הורוביץ
יו"ר וועד ההורים, חטה"ב "יונתן נתניהו"
קרית מוצקיןתגובות:
8: רותי איצקוביץ' ריגשת - א.פ. ביאליק
גם לי יש ילד שהוא הומו. הוא מקסים ומיוחד ולא הייתי משנה בו כלום. בעייני הוא מושלם!
ממשלה של אנשים פרימיטיביים וחשוכים

12/8/2018    12:46

7: אני הייתי בוחר באחיין של פוטין - אבנר
הוא מביא משהוא אחר לתחרות, משהו שונה ומחוץ לקופסא. חחחחח תמונה הורסתתת

12/8/2018    12:32

6: איך מקבלים מילגה? - אסנת
אפשר גם פרטים?
@ ליעד שוויקה

7/8/2018    15:43

5: התמונה למעלה קורעת - איתי
באמת נראה אחיין של פוטין חחחחחח

7/8/2018    15:19

4: איל בן ראובן - צפריר
כולם איתך בעניין המיגון בצפון
רק נקווה שזה יהיה מוכן לפני המלחמה הבאה

7/8/2018    14:24

3: ממשלה שונאת הומואים ולסביות - יהב
לא להאמין איך שהממשלה הזאת סימנה באיקס אדום בוהק מגזר שלם ומנגחת אותו בכל הזדמנות

7/8/2018    13:23

2: שמדובר בילדים, צורי הכי זמין - שובל
אולי ראש העיר היחיד בקריות שתמיד תראה אותו מסתובב במוסדות החינוך

7/8/2018    13:11

1: אדם גדול - יוסף
יהי זכרו של אברהם (אברשה) וסרמן ברוך

7/8/2018    12:03שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר