שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 303
יוני 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

אינעל רבאק
 ארוך כמו שרוך, טיפש כמו נעל. ארדואן מנסה להפגין שרירים מול ישראל 

קצין וג'נטלמן
 
נהניתי לקרוא את הריאיון עם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שהכריז על סיום תפקידו עם תום הקדנציה השנייה שלו ועל רצונו להיבחר לכנסת הבאה מטעם "הליכוד" ("מראשות העיר לכנסת", חדשות הקריות, גיליון מס' 302, מאי 2018). יש משהו כל כך סימפטי ואצילי בברקת, שמעבר ליכולות ולכישורים הגבוהים שלו, בחר לפרוש בשיא, לאחר שתי קדנציות בלבד כראש עיריית ירושלים, למרות שאם היה מתמודד שוב, רוב הסיכויים שהיה לוקח את הבחירות כמעט בהליכה. ברקת, שעשה את תפקידו תמורת שקל אחד בשנה, החליט שמיצה את עצמו, וכעת הוא מוכן לאתגרים חדשים, הפעם כחבר כנסת. עצם העובדה, שהוא מבצע את השליחות הציבורית בהתנדבות, מעידה על ניקיון הכפיים שלו והחשיבות הרבה שהוא רואה בתרומה לקהילה ובעצם היותו איש ציבור. בנוסף, מאוד מצא חן בעיניי, שבריאיון ל"חדשות הקריות", ברקת לא יצא בהצהרות בומבסטיות, אלא אמר, שיעשה כל תפקיד שיוטל עליו, גם אם יהיה חבר כנסת זוטר. אני מאחל המון הצלחה לברקת, ומקווה שישובץ במקום גבוה ככל האפשר ברשימת "הליכוד" לכנסת הבאה.


 
גל אחימאיר
רח' זבולון המר 6
קרית מוצקין

ראש עיר למופת
 
במשך כ-3 שנים סבלתי מבעיות חנייה בבניין בו אני מתגוררת, ברח' מנחם בגין 12 בקרית מוצקין, ובזכות ראש העיר, חיים צורי, הבעייה נפתרה על הצד הטוב ביותר. בהזדמנות זו, חשוב לי להודות לראש העיר, שהוכיח כי הוא אדם חכם, ענייני, מעשי, אוהב אדם ואוהב לעזור. אין ספק, שהתושבים והעיר נמצאים בראש מעייניו של צורי, ואין זה מקרי, שעם ראש עיר כזה, התוצאה שאנו מקבלים, הינה עיר מדהימה ביופייה, המתפתחת ללא הרף, ואשר תושביה מרגישים תחושת ביטחון ורוגע. בשיחה אישית עימו, אמרתי לו, שחבל שלא הכרתי אותו יותר מוקדם, והוא ענה, שאף פעם לא מאוחר מדי... אני מאחלת לראש העיר עוד המון שנים של בריאות, חוסן והמשך עשייה מבורכת למען התושבים. 


 
אורנה ויסבורט
רח' מנחם בגין 12
קרית מוצקין

האובססיה של אמסלם
 
לאחר שהוחלט לטרפד את "החוק הצרפתי" ו"חוק ההמלצות", שמטרתם היתה למנוע חקירה של ראש ממשלה מכהן ואיסור פירסום המלצות נגד אישי ציבור, הגה מוחו היצירתי של יו"ר הקואליציה, דודי אמסלם מ"הליכוד", הצעת חוק נוספת, לא פחות הזויה מקודמותיה, שגם היא כאילו נתפרה בדיוק עפ"י מידותיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. הפעם מנסה אמסלם, לגבש הצעת חוק חדשה, לפיה הפרקליטות לא תוכל לערער על פסקי דין בעבירות, שעונשן נמוך מ-10 שנות מאסר. הרי את אמסלם, לא באמת מעניין האזרח הפשוט, אלא ראש הממשלה וחברו הטוב (של אמסלם), ח"כ דוד ביטן, שכמו נתניהו הסתבך גם הוא בפלילים, וככל הנראה יוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות שוחד. אפילו השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, אף הוא חבר "ליכוד", מתנגד להצעת החוק החדשה של אמסלם. חבל שבקואליציה ממשיכים לעסוק בצורה אובססיבית בניגוח רשויות החוק, ולמרבה הצער, שום דבר לא גורם להם לעצור...


 
בני מנחם
רח' נפתלי 3
קרית ביאליק

סוס מנצח לא מחליפים
 
עם כל הכבוד לאבי רוטמן, שהוא אדם חיובי מאוד, אני לא רואה שהוא או כל מועמד אחר, יוכל "לדגדג" בבחירות הקרובות את ראש העיר המכהן, חיים צורי, שב-25 השנים האחרונות הפך את הקריה לאחת הערים המובילות והמשגשגות באיזור הצפון, עם גן חיות מהיפים במדינה, היכל תיאטרון המביא את מיטב הצגות המדינה ובנייה חסרת תקדים. בסקר שפורסם בגיליון הקודם של "חדשות הקריות", אפשר לראות היטב את מגמת התחזקותו של ראש העיר. כבר נאמר בעבר, ש"סוס מנצח לא מחליפים", ונראה לי, שטוב יהיה אם במקום להתנגח בו, כל אלו שמעוניינים להחליף את צורי, יתאחדו סביבו כדי להרחיב את מעגל העשייה. כתושבת קרית מוצקין מזה שנים, אני מאחלת לצורי, שיזכה גם בבחירות הקרובות וישיג כמות מנדטים גבוהה, שתאפשר לו להקים קואליציה מקיר לקיר, למען המשך עשייה מוצלחת ולרווחת התושבים.


 
גלית עמית
רח' ההגנה 28
קרית מוצקין

מודל לחיקוי ולהערצה
 
כתלמיד ביה"ס "הבונים" בקרית ביאליק, חשוב לי לכתוב כמה מילים טובות על ראש העיר שלי, אלי דוקורסקי, שכל כך משקיע בתחומים שונים ברחבי העיר, אם זה בפארק "סביון" או במקומות נוספים. לפני כחודש ראש העיר עבר ליד שער בית הספר והיה לי חשוב לדבר איתו ולהגיד לו עד כמה אני מעריך אותו. עד היום אני מתקשה להאמין, שלחצתי את ידו של ראש העיר, שדיבר איתי בגובה העיניים. חשוב לי שדוקורסקי יידע, שאנחנו מעריכים ואוהבים אותו מאוד, ואני מאחל לו שיישאר כמו שהוא וימשיך בתפקידו גם לאחר הבחירות הקרובות, מכיוון שהוא הדבר הטוב ביותר עבור קרית ביאליק. באופן אישי, אני אפילו חושב שדוקורסקי יכול להיות ראש הממשלה, אם רק ירצה בכך.


 
עידו איברגימוב
רח' קרן היסוד 100
קרית ביאליק

מענה מהיר ומקצועי
 
על רקע החלטתה של עיריית קרית מוצקין, להפריד בין החנייה השייכת לדיירי הבניין שבו אנו מתגוררים, ברחוב החשמונאים 10, לבין החנייה הציבורית, הגיע אלינו לאחרונה הפקח העירוני חיים צליק, כדי לערוך מעקב ולבדוק, האם אכן מי שמחנים את רכביהם בבניין, הם הדיירים עצמם, כדי שלא ייווצר מצב, שלדיירים אין מקום חנייה. ניגשתי לפקח, אותו שאלתי מספר שאלות, והוא היה אדיב וסבלני, תוך שהשיב בבקיאות על כל שאלותיי. באותן דקות הרגשתי, שיש מי שדואג לנו, תושבי הקריה, ומהווה עבורנו אוזן קשבת. זה בהחלט לא מובן מאליו, וחשוב לי שראש העיר, חיים צורי, יידע עד כמה עובדי העירייה מקצועיים ומעניקים שירות מהיר ואדיב.


 
איריס רימון
רח' החשמונאים 10
קרית מוצקין

צעירים חסרי מנוח
 
בדרך כלל אני לא מתעניין בפוליטיקה המקומית, אך בזמן האחרון שמתי לב לאחת הסיעות בקרית ביאליק, שתורמת המון למען הקריה ומגיע לה לקבל מילה טובה. כוונתי היא לסיעת "הצעירים", שעושה דברים רבים עבור צעירי העיר, אם אלו חיילים משוחררים, סטודנטים או זוגות צעירים ("אנו שואפים להגיע ל-4 מנדטים בבחירות הקרובות", חדשות הקריות, גיליון מס' 302, מאי 2018). אני מאחל למובילי הסיעה, שני אוצ'קובסקי, הדס צור ובן אסבן, שימשיכו לפעול למען צעירי הקריה ביתר שאת, ואין לי ספק, שהם יקצרו את הפירות בבחירות הקרובות ויקבלו לפחות 4 מנדטים, כפי שהצהירו בכתבה. 
מאיר קקון
רח' הגליל 10
קרית ביאליקתגובות:
5: לא בטוח שהצעירים עושים למען הצעירים - ירון
לא ראיתי שום התקדמות משמעותית באף תחום שהיה להם בו נגיעה במהלך הקדנציה הנוכחית. אבל מצד שני הם העתיד שלנו וצריך לתמוך בהם

7/6/2018    15:22

4: ברקת לראשות הממשלה - יעקב
אני לא מצביע ליכוד (לחלוטין לא)
אבל אם ברקת עומד בראש הליכוד, והוא מרכיב לא נבחרת (ולא מרכז השוק של הליכוד).
אני שהצבעתי לשמאל כל חיי שם בשבילו מחל בקלפי

6/6/2018    12:19

3: דודי אמסלם הוא הדבר הגרוע ביותר שקרה למדינת ישראל - חגי
פשוט חלאת המין האנושי
צריך להעיף אותו משם

6/6/2018    11:12

2: גם לי חיים צורי פתר בעיית חניה - אלי ממוצקין
האמת בפעמיים שפניתי אליו הוא עזר לי די מהר
והוא לא מכיר אותי בכלל

6/6/2018    10:58

1: ארדואן הזה באמת נעל - דנה
אפילו הייתי אומר כפכף
טיפש ומעצבן
שילך לאלף עזאזל

5/6/2018    15:37שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר