שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 292
יולי
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

אין שכל, אין דאגות
 
 


חלם זה כאן 

סיוע כלכלי מהעירייה
 
כסטודנטית שנה ב׳ בחוג לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית צפת, המתגוררת בקרית מוצקין, חשתי התרגשות רבה, כאשר נבחרתי לקבל מילגה מעיריית קרית מוצקין, באמצעות וועדת המלגות. מכיוון שאני ובעלי, אף הוא סטודנט, איננו יכולים לשאת בעול הכלכלי ולעבוד במקביל ללימודינו, אנו נאלצים להתגורר מזה כשנה בבית אימי. מכיוון שהוריי הגרושים סובלים, כל אחד בנפרד, מהפרעה נפשית ומקבלים קיצבת ביטוח לאומי, איננו יכולים לקבל מהם סיוע כלכלי. גם הוריו של בעלי אינם יכולים לסייע לנו, מכיוון שאביו חי מקיצבת פנסיה דלה, עימה הוא מפרנס את שני ילדיו, ואימו, שאמנם עובדת, לוקה בנפשה ואינה רואה לנכון לסייע לנו. לפני כחצי שנה נולד בננו הבכור, שמוסיף המון שמחה לחיינו, אך באופן טבעי, גרם הדבר לעלייה בהוצאותינו ובעול הכלכלי. אנו נאלצים לאזן בין לימודים, התינוק וחיי הזוגיות, דבר שכלל וכלל אינו פשוט, מערים עלינו קשיים ואף גורם למריבות וכעסים בינינו עקב דוחק הזמן והכסף.

על רקע המצב הלא פשוט, חשוב לי להודות לעירייה ולעומד בראשה, חיים צורי, על המלגה שקיבלנו. אנו מעריכים את הסיוע וחשים אסירי תודה על כך. הדבר יסייע לנו בהפחתת העול הכלכלי, וכך נוכל ללמוד בראש שקט.

 
ש.ב (השם והכתובת נמצאים במערכת)
קרית מוצקין
עיר הספורט והבריאות
 
זה לא מובן מאליו, שעיר קטנה יחסית כמו קרית ביאליק, מצליחה לארגן מדי שנה צעדה המונית, שכבר מזמן הפכה למסורת מבורכת (“כ-9,400 צועדים השתתפו בצעדת קרית ביאליק ה-33״, “חדשות הקריות״, גיליון מס׳ 291, יוני 2017). כמי שהשתתף השנה עם משפחתי בצעדה בפעם הראשונה, הופתעתי מהסדר וה״תיקתוק״, העמידה בלוחות הזמנים ושלל האירועים והפעילויות לילדים ולבני הנוער הרבים. מגיע שאפו ענק לראש העירייה, אלי דוקורסקי, ולמשנה שלו, יוסי דואק, שהתושבים תמיד עומדים לנגד עיניהם, וכיף לראות איך הפכה קרית ביאליק, לעיר שחרטה על דגלה ערכים כספורט, בריאות ואיכות חיים.

 
בני מנחם
רח׳ נפתלי 3
קרית ביאליק
אוזן קשבת לתושבים
 
באחרונה הגיע ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, לאוניברסיטת חיפה, כדי לשאת הרצאה בפני קבוצת “קהילה ומנהיגות מתנדבת״, שהינה תוכנית המופעלת במסגרת הפקולטה למדעי החברה. כאשר מדובר בראש עיר, אין זה דבר של מה בכך להתפנות מכל עיסוקיו הרבים ולשתף אותנו בבעיותיה של עירו, שהינה בעינינו אחת הערים הטובות והאיכותיות בישראל. מטבע הדברים, ראש עיר העומד בראש הפירמידה, מטפל בנושאים רבים ומגוונים, ובמהלך היום למדנו מדוקורסקי, עד כמה חשוב להוות אוזן קשבת, כפי שהוא מתנהג כלפיי תושבי עירו. כמו כן למדנו, כי מרכז השילטון המקומי קובע את חיי היום-יום של התושבים, באמצעות ראש העיר, כפי שדוקורסקי מגשים זאת הלכה למעשה. בנוסף, אהבנו מאוד לשמוע, כי ראש העיר נוהג לקרוא סיפור לילדי כיתה א׳ מדי יום שישי. אין לנו מילים להודות לדוקורסקי, על כך שהתפנה מכל עיסוקיו ושיתף אותנו באתגרים העומדים בפניו כראש עיר.

 
ד״ר אהרון בר-עוז
הפקולטה למדעי החברה
אוניברסיטת חיפה
חי בסרט
 
למרות שאני מעריך מאוד את רצונו של יצחק (בוז׳י) הרצוג, להקים גוש מרכז-שמאל, שמתוכו ייבחר מועמד שיתמודד מול נתניהו, קשה לי להאמין, שמדובר בחזון ישים ובר-השגה (“אקים גוש שיזכה בבחירות״, גיליון מס׳ 291, יוני 2017). בריאיון ל״חדשות הקריות״, דיבר הרצוג על כך, שפנה לאישים בכירים כיאיר לפיד, משה כחלון, משה יעלון וגבי אשכנזי, אך אני מסופק מאוד אם אפילו אחד מהם יצטרף לגוש שכזה. אי אפשר שלא להעריך את העובדה, שלהרצוג אין אגו מנופח, ושהוא מוכן לוותר על כיסאו למען מועמד עם סיכויים גבוהים משלו, וייתכן שהוא יודע על מה הוא מדבר. כבר ראינו בעבר, שעם כל הכבוד ליכולותיו הגבוהות של הרצוג, לא כל שר חוץ או שר רווחה טוב, יכול להיות ראש ממשלה. להרצוג חסרות כריזמה ויכולת מנהיגות, ואם הוא אינו יכול לסחוף את תומכי מפלגתו, בוודאי שלא יוכל לסחוף את המדינה כולה לניצחון על נתניהו. אין לי מושג על מה הוא מסתמך, כאשר אמר בריאיון ל״חדשות הקריות״, שיקבל 400,000 קולות נוספים ויוכל להגיע ל-40 מנדטים בבחירות הבאות. נראה לי, שהרצוג חי בסרט.

 
גל אחימאיר
רח׳ זבולון המר 6
קרית מוצקין
מודל להשראה
 
מדי פעם אני רואה בהנאה ברשת הפייסבוק, תמונות של ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, כשהוא מוקף בתלמידים, וכמעט בכל ערב הוא נמצא באירוע כזה או אחר. שוב ושוב אני נרגשת מחדש לראות עד כמה ראש העיר שלנו מעורה בחיי הקהילה ומתייחס אל תלמידי בתי הספר כאילו היו ילדיו הפרטיים. אט-אט הופך דוקורסקי, מודל להשראה עבור תלמידי הקריה ובוגריה, ונראה, שיש לו אוזן קשבת לכל בני הנוער, שקוראים לו בשמו הפרטי. דווקא על רקע התחושה, שדור המנהיגים הולך ופוחת, מהווה ראש העיר שלנו אור בקצה המנהרה. אני מאחלת לאלי דוקורסקי, שיהיה לו הכוח להכיל בתוכו את כלל התושבים ממקום טוב, והמשך הצלחה בכל מה שיעשה עבורנו.

 
שוש הרשקו
רח׳ דרך עכו 182
קרית ביאליק
הנצחה ראויה
 

השר וסגן ראש הממשלה לשעבר, יגאל אלון, אמר פעם, ש״עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל״. נזכרתי במשפט יפה זה, כאשר קראתי ב״חדשות הקריות״, שראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, החליט לקרוא לבית הספר היסודי החדש, על שמו של הנשיא החמישי יצחק נבון ז״ל (“משפחת נבון תוזמן לחנוכת ביה״ס היסודי״, גיליון מס׳ 291, יוני 2017). אין אדם המתאים להיות מונצח בשמו של בית הספר החדש, מאשר יצחק נבון ז״ל, אחד מגדולי מנהיגינו, שבין השאר היה אחד מטובי שרי החינוך בתולדות מדינת ישראל. זה יהיה כבוד גדול עבור תושבי הקריה, אם משפחת נבון תגיע לטקס חנוכת בית הספר. גם הרעיון לשלב באותו היום את ההצגה “בוסתן ספרדי״, שתוצג ב״אמפי-פארק״, ושנכתבה ע״י נבון, הינו רעיון מצויין. יישר כוח מגיע לראש העיר, חיים צורי, ולהנהלת העיר. 
גלית עמית
רח׳ ההגנה 28
קרית מוצקין
     תמונה ששווה 1,000 מילים
 
נזכרתי במימרא הידועה, “תמונה אחת שווה 1,000 מילים״, כאשר ראיתי את תמונתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, כשהוא יושב כחוש וחיוור עם פיג׳מה בבית החולים ולוגם מרק. צריך לא מעט חוצפה וחוסר בושה כדי לפרסם תמונה כזו, שמציגה את אולמרט במלוא עלבונו, וחבל שהשרים ישראל כץ ונפתלי בנט, מיהרו לשתף עם זה פעולה ולפרסם את התמונה בדף הפייסבוק שלהם, כחלק מקמפיין להביא לשיחרורו המוקדם, מכיוון ש״כבר סבל מספיק״. מצד שני, גם תמונה כזו, עלובה ועצובה ככל שתהיה, לא צריכה להשפיע על וועדת השיחרורים, בבואה להחליט האם לקצר שליש מעונשו של אולמרט. צריך לשפוט את ראש הממשלה לשעבר כמו כל האסירים האחרים, ואם יתברר שלא עבר עבירות משמעת והתנהג בצורה נאותה, אין שום סיבה שלא ינכו לו שליש מעונשו, כמו לכל אסיר אחר שעמד בתנאים. אם סבורים בשירות בתי הסוהר, שאולמרט החזיק חומר מסווג בתאו, שיעמידו אותו לדין, ואין לקשור זאת לשיחרורו המוקדם לו הוא זכאי, כמו אסירים אחרים.

 
מאיר קקון
רח׳ הגליל 10
קרית ביאליק


תגובות:
8: חפציבה - בוז'י אכל אותה
המכתב על הרצוג נכון מאוד. הבנאדם חי בסרט, ובסוף המציאות טפחה על פניו. איך הוא לא קלט את מה שכולם יודעים כבר מזמן, שהוא לא רלוונטי? אני במקומו הייתי פורשת מהחיים הפוליטיים


5/7/2017    17:59

7: שאפו לדוקורסקי - דני
מה שכתבו על דוקורסקי נכון מאוד. הוא לא מפסיק לדאוג לעיר שלו ולדבר עם כולם בגובה העיניים. רואים שבאמת איכפת לו. הוא פשוט נולד לתפקיד הזה

5/7/2017    17:52

6: הרצוג חולם על גושים. שימשיך לחלום - בנתיים הוא גמר בחוץ


5/7/2017    16:32

5: שמחה לשמוע שעוזרים לזוג הצעיר - יהודית
קבלת מלגה בשביל 2 הורים צעירים עם ילד שלומדים גם היא כמו אויר לנשימה. טוב עשתה העירייה שנותנת להם מלגה. אם לא להם אז למי?

5/7/2017    16:13

4: לא ידעתי שבמוצקין מעניקים מילגות. כל הכבוד!! - בשבילי זה כבר מאוחר


5/7/2017    15:57

3: העצים לא חלם.חפרו כדי להזיזם מהמרכז לאמבטיה בצד - דני הירוק


5/7/2017    15:56

2: תמונת אולמרט צולמה והופצה במתכוון.נקודה - דני הירוק


5/7/2017    15:55

1: מאיר קקון היקר - בן זקן
אל תהיה בטוח שהתמונה לא הופצה בכוונה ע"י אולמרט עצמו (או מטעמו).
תחשוב על הטיימינג

4/7/2017    14:04שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר