שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 291
יוני
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
“אני מרגיש טעם חמוץ-מתוק״
“הכל הלך לנו הפוך השנה״
“ההצלחה לא סינוורה אותי״
“בשורה התחתונה, לא עמדנו בציפיות״
“שחקני הרכש של הקבוצה לא פגעו״
“לא עלינו לליגה הלאומית כדי לרדת אחרי שנה״
קבוצת הנוער של מכבי חיפה זכתה באליפות ה-14 שלה
“כואב לי על האוהדים״
המגן-קשר של מכבי חיפה, גארי קגלמאכר, מסכם את העונה העגומה שעברה על הקבוצה, מבין את הקהל, שרשם במחזור הליגה האחרון שיא שלילי של צופים באיצטדיון “סמי עופר״, ומשוכנע שהעונה הבאה תיראה אחרת לגמרי

קגלמאכר: נולד באורגוואי למשפחה ממוצא גרמני, ובין השאר שיחק בספרד, גרמניה ובלגיה. נקודת האור עבורו העונה, היתה אוהדי הקבוצה, שעודדו את השחקנים גם בזמנים קשים. בשל היותו ווינר, לקח קשה מאוד את ההפסדים הרבים (צילום: האתר הרשמי)מאת: אורי ירון

לא פחות מ-7 שחקנים זרים עברו העונה במכבי חיפה, כאשר רק אחד מהם, גארי קגלמאכר, גילה יכולת טובה ויציבה. במהלך העונה שותף קגלמאכר, ב-33 משחקים, ובכולם השלים 90 דקות. “היתה לנו עונה רעה מאוד, אבל אני משוכנע, שאם נפיק ממנה את הלקחים הדרושים, נצא בעונה הבאה לדרך חדשה והרבה יותר טובה״, הוא אומר על רקע העונה הנוראית שעברה על הקבוצה, ושהסתיימה בתיקו 0:0 נגד מכבי פתח תקווה, לעיני 4,200 צופים בלבד.

קגלמאכר (29), הנחשב ל״כלבויניק״ שיכול לשחק כבלם, מגן ימני וקשר אחורי, נחשב לאינטליגנטי מאוד ודובר לא פחות מ-5 שפות. הוא נולד באורגוואי למשפחה ממוצא גרמני, ומכאן שם המשפחה המיוחד. בגיל צעיר החל לשחק בקבוצה המקומית דאנוביו, ובשנת 2007, בעת שהיה בן 19, עבר לקבוצת המילואים של ריאל מדריד, ששיחקה בליגה השלישית בספרד. בסוף עונת 2009/2008 ערך קגלמאכר, את הופעתו היחידה בהרכב של ריאל מדריד, בהפסד 2:1 לאוסאסונה. בקיץ 2010 הושאל לקבוצת בירסחוט מהליגה הבלגית, במדיה רשם 27 הופעות במשחקי הליגה. בהמשך עבר למונאקו, ששיחקה אז בליגה הצרפתית השנייה, בה היה שחקן הרכב ושבמדיה רשם 51 הופעות. בשנת 2013 הושאל לוולנסיין מהליגה הצרפתית, ולאחר מכן חתם לשלוש עונות בקבוצת מינכן 1860 מהליגה השנייה בגרמניה, בשורותיה רשם 58 הופעות וכבש 3 שערים.

איך הגעת למכבי חיפה?
המנהל הספורטיבי הקודם של הקבוצה, תור כריסטיאן קרלסן, שימש בזמנו כמנהל המקצועי של מונאקו, בה שיחקתי. באותה תקופה התיידדנו מאוד, והוא זה שהשפיע עליי להגיע למכבי חיפה.

מה דעתך על עזיבת קרלסן את מכבי חיפה, לאחר עונה אחת?
זה לא עניין שלי, ואני סומך על הצוות המקצועי, שיודע מה הוא עושה.

בריאיון קודם ל״חדשות הקריות״, כשהגעת לקבוצה, אמרת שאתה ווינר השונא להפסיד, ואילו העונה היו לך לא מעט הפסדים?
אכן יש לי אופי של ווינר, ודווקא בגלל שאני שונא להפסיד, היה לי מאוד קשה העונה עם כל ההפסדים. ברמה האישית, עשיתי את המקסימום שאני יכול. אני מסוג השחקנים, שמשאירים את הלב שלהם במגרש, ובסך הכל אני שלם עם המשחק שלי.

איך אתה מסכם את העונה של הקבוצה?
לא עונה כזו עברה לי בראש כשהגעתי למכבי חיפה. סיפרו לי, שמדובר בקבוצה עם מסורת מפוארת, והייתי משוכנע, שניאבק על כל התארים. רצינו מאוד לסיים במקום הרביעי ולשחק באירופה, אבל שיחקנו רע מאוד בפלייאוף העליון.

הקבוצה רשמה למעלה מ-500 דקות רצופות ללא כיבוש שער?
היו לנו המון בעיות השנה, ואחת מהן היתה ההתקפה. אם לא הבקענו אפילו שער אחד במשך כל כך הרבה משחקים, זה אומר הכל.

נראה, שהיית הזר המצטיין בסגל הקבוצה?
זה לא מנחם אותי. במבחן התוצאה, לא הצלחתי לעזור לחבריי לקבוצה להגיע להישגים גדולים. כמו רוב השחקנים, סבלתי מחוסר יציבות, ולצד משחקים טובים, היו לי גם כמה משחקים חלשים. ברגע שכולם יחד מציגים משחק חלש כקבוצה, כל שחקן בנפרד “נדבק״ ביכולת הבינונית.

מהו חלקו של המאמן גיא לוזון, בכישלון הקבוצה?
חשוב להדגיש, שגיא הגיע במהלך העונה, כאשר המטרה היתה קודם כל לבלום את המשבר ולהגיע לפלייאוף העליון, ובזה הוא הצליח. לכל חוליה במערכת, צוות מקצועי, הנהלה ושחקנים, יש חלק בכישלון, וכמובן שזה כולל גם את המאמן.

מה הדבר הכי טוב שתיקח מהעונה הזו?
זו שאלה קלה מאוד. הדבר הכי טוב, היה האוהדים הנפלאים והמסורים שלנו, שעודדו אותנו בלי הפסקה. כואב לי הלב עליהם, והלוואי שבעונה הבאה נחזיר להם טובה תחת טובה ונגרום להם סוף סוף לחייך.

במשחק הליגה האחרון, נגד מכבי פ״ת, נרשם שיא שלילי של צופים, עם 4,200 אוהדים, כאשר אלפים רבים החרימו את המשחק?
אין לי מילה רעה לומר על הקהל, אותו אני מבין לחלוטין, ואני מקווה, שבעונה הבאה אנו, השחקנים, ניתן לו את כל הסיבות למלא את האיצטדיון ב-30,000 צופים בכל משחק ביתי.

איפה נראה אותך בעונה הבאה?
מכיוון שיש לי חוזה לעונה נוספת, איני רואה סיבה שלא אמשיך.


תגובות:
1: לא יודע אם שווה להשאיר אותו עוד עונה - יגאל
הוא לא היה כזה "גדול" שלא צריך לבחון את האופצייה להביא זר אחר

6/6/2017    13:47שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר