שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 291
יוני
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
“אני מרגיש טעם חמוץ-מתוק״
“הכל הלך לנו הפוך השנה״
“בשורה התחתונה, לא עמדנו בציפיות״
“כואב לי על האוהדים״
“שחקני הרכש של הקבוצה לא פגעו״
“לא עלינו לליגה הלאומית כדי לרדת אחרי שנה״
קבוצת הנוער של מכבי חיפה זכתה באליפות ה-14 שלה
“ההצלחה לא סינוורה אותי״
למרות שנבחר בעונה שעברה לתגלית העונה, עם סיבוב שלישי חלומי, נשאר קשר הפועל חיפה, מקסים פלקושצ׳נקו, עם שתי רגליים על הקרקע. בריאיון לסיכום העונה, הוא מצר על פיספוס הפלייאוף העליון ומגלה, שישמח להמשיך עונה נוספת, למרות ההצעות שהוא מקבל מקבוצות אחרות

פלקושצ׳נקו: התגלה בסיבוב השלישי של העונה שעברה, בו רשם 3 כיבושים ו-2 בישולים תוך פרק זמן קצר. מחשיב את העונה האחרונה, כשנת לימוד בה השקיע המון עבודה קשה. כרגע לא חושב על קבוצות אחרות בארץ או על אירופה (צילום: האתר הרשמי)מאת: אורי ירון

בסיבוב השלישי של העונה שעברה, כמעט משום מקום, התגלה לפתע הקשר מקסים פלקושצ׳נקו, שתוך פרק זמן קצר, כבש 3 שערי ליגה חשובים במאבקי התחתית, נגד עכו, נתניה והפועל ת״א, להם הוסיף 2 בישולים. פלקושצ׳נקו, שרבים הכתירו כתגלית העונה שעברה, המשיך העונה בהתקדמות שלו, תוך ששותף ב-27 משחקי ליגה, בהם הבקיע 4 שערים, נגד בני יהודה (0:1), הפועל ת״א (3:3), רעננה (0:2) וכפר סבא (1:2). “בסך הכל היתה לנו עונה לא רעה, ועם קצת מזל, היינו יכולים להגיע גם לפלייאוף העליון״, הוא אומר.

פלקושצ׳נקו (21.5), שגדל במחלקת הנוער של האדומים, נחשב לאחד הכישרונות הגדולים של הכדורגל הישראלי. הוא החל את דרכו בגיל 6 ועבר את כל קבוצות הנוער. את העונה שעברה החל בקבוצת הנוער של המועדון, בשורותיה כבש 12 שערים בעונה זו, ולקראת הסיבוב השלישי והפלייאוף התחתון, השתלב בקבוצה הבוגרת, בעיקר כמחליף, תוך שהפך לאחת ההפתעות הנעימות של ליגת העל. בעקבות ההצלחה זומן פלקושצ׳נקו, לנבחרת הנוער ולנבחרת הצעירה של ישראל.

“ההשתלבות בקבוצת הבוגרים לא היתה קשה במיוחד עבורי״, הוא מגלה. “הפועל חיפה מהווה עבורי חממה וסוג של משפחה שנייה, כך שהמעבר היה טבעי לחלוטין, ולשמחתי, הצלחתי להתאקלם בצורה הטובה ביותר. גם העובדה, שבסגל הקבוצה יש לא מעט שחקני בית, ושבחדר ההלבשה נתנו לי תחושה של שחקן וותיק, עזרה לי להצליח״.

בעקבות הצטיינותך והשערים שכבשת, הציפיות ממך הלכו וגדלו. לא הרגשת לחץ רב מדי?
ממש לא. המשכתי לשחק את הכדורגל שלי והשתדלתי להתעלם מרעשי הרקע, כי ידעתי שהם לא יועילו לי.

איך אתה מסכם את העונה הנוכחית?
בסך הכל היתה לנו עונה טובה, וחבל לי שלא עלינו לפלייאוף העליון, כי זה היה הופך את העונה למתוקה במיוחד. בפלייאוף התחתון הצגנו בדרך כלל יכולת מצויינת, כך שאף אחד לא יכול להתלונן.

ברמה האישית, אתה מרוצה מהעונה שלך?
זו היתה עבורי עונה של למידה, עם המון עבודה קשה. כמו לכל שחקן אחר, גם לי היו עליות וירידות. אני שמח, שהצלחתי לעזור לקבוצה להשתחרר מהלחץ בתחתית. בנוסף, השערים שכבשתי, בעיקר נגד הפועל ת״א ורעננה, עזרו לקבוצה במאבקי הירידה.

אתה מודע לכך, שבמועדון אומרים עליך, שאתה “הדבר הבא״?
זה מחמיא לי מאוד, אבל אני עדיין צעיר ומרגיש שאני מתקדם ממשחק למשחק. ההצלחה לא סינוורה אותי, והיה לי ברור, שעליי להמשיך לעבוד קשה, כדי שאוכל להגיע לדרגות הגבוהות ביותר בכדורגל הישראלי.

לא מפתה אותך לעבור בעונה הבאה לקבוצה גדולה יותר בארץ, או אולי לנסות את מזלך בחו״ל?
כל חיי שיחקתי בהפועל חיפה, ויש לי עוד כל כך הרבה מה לתת לקבוצה הזו. חובת ההוכחה היא קודם כל עליי.

אבל אינך יכול להכחיש, שהמון קבוצות מעוניינות בך?
שמעתי שקבוצות כמו מכבי תל אביב רוצות אותי, אבל כרגע אני שייך כל כולי להפועל חיפה, והעדיפות שלי היא קודם כל להמשיך בקבוצה בה גדלתי ולעזור לה בעונה הבאה.


תגובות:
3: יופי של שחקן - רוני האדום
פלקושצ'נקו שחקן מעולה, אבל בעונה הבאה הוא יהיה חייב לעשות קפיצת מדרגה רצינית, כדי שלא יהיה סתם עוד שחקן, אלא אחד הגדולים. שחקן בינוניים יש לנו מספיק

10/6/2017    22:11

2: רק שלא יגמור כמו ברוכיין - נירו
גם הוא חשבו שהוא הדבר הבא בסוף גמר בלאומית

8/6/2017    15:46

1: חייב לקבל יותר קרדיט - ללא שם


6/6/2017    13:46שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר