שנה עשרים ושש
גיליון מס' 305
אוגוסט 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
מצ'ייקובסקי ועד גינסארי

"חלמתי שאבקיע שער במוקדמות הליגה האירופית"
"הוכחתי למכבי חיפה מה אני שווה"
"מכבי קרית מוצקין תהיה הפתעת העונה"
סיפור סינדרלה
"תוך 3 שנים נגיע ל-800 ילדים במחלקת הנוער"

"אנחנו צריכים לכוון העונה לצמרת"
חוזר הביתה
אריק בנאדו, הנחשב לאחד הסמלים הגדולים של מכבי חיפה, סגר מעגל, לאחר שחזר לקבוצה בה גדל, הפעם כמאמן קבוצת הנוער. בנאדו מסביר מה המטרות העיקריות שלו לעונה הקרובה ומודה שכאב לו לראות את הקבוצה הבוגרת של מכבי חיפה, שהידרדרה בעונה שעברה לפלייאוף התחתון

בנאדו: אחד הסמלים הגדולים של מכבי חיפה בכל הזמנים. עד היום הוא מחזיק בשיא ההופעות בליגת העל, עם 573 הופעות, והשחקן הכי מעוטר במכבי חיפה, עם 7 אליפויות ו-2 גביעי מדינה. שואף ליצור שחקנים ברמה הגבוהה ביותר, שיהיו בשלים לקבוצה הבוגרת (צילום: האתר הרשמי)מאת: אורי ירון

לאחר שאימן את קבוצות הנוער והבוגרים של מכבי חיפה, ובהמשך עבר לאמן את הנבחרת הצעירה וקבוצות שונות, חזר אריק בנאדו, הנחשב לאחד הסמלים הגדולים במועדון, לאמן את קבוצת הנוער של הירוקים. בין השאר נקבע, כי לבנאדו יהיו סמכויות נרחבות, כאשר המטרה העיקרית הינה ייצור שחקנים ברמה הגבוהה ביותר, שיהיו בשלים לקבוצה הבוגרת. "אני שמח לחזור למועדון בו גדלתי ורואה חשיבות רבה בקבוצת הנוער. המטרה המרכזית שלי היא ללמד ולהכין את השחקנים ברמה המקצועית, הפיזית והמנטלית, לקראת האתגרים שמחכים להם במועדון מפואר כמו מכבי חיפה", אומר בנאדו.

אריק בנאדו, שהינו השחקן המעוטר ביותר בתולדות המועדון, עם 7 אליפויות, 2 גביעי מדינה ו-3 זכיות בגביע הטוטו, רשם 399 הופעות במדי הקבוצה הבוגרת של מכבי חיפה ו-573 הופעות בליגת העל (שיאן ההופעות בליגה). את הופעת הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת ערך בנאדו בשנת 91'. כבר בעונתו הראשונה זכה עם הקבוצה בגביע המדינה, ובעונה שלאחר מכן היה שותף לעונה הגדולה ביותר בתולדות המועדון, במהלכה זכתה הקבוצה באליפות ולא הפסידה ולו משחק אחד בכל העונה. בתחילת עונת 94'/95' עבר בנאדו בהשאלה לבית"ר ירושלים, וכעבור שנתיים חזר למכבי חיפה. בעונת 98'/99' קיבל בנאדו את סרט הקפטן, בו החזיק במשך מספר שנים. במקביל רשם בנאדו, 94 הופעות במדי נבחרת ישראל, בתפקיד הבלם. לפני פרישתו ממשחק פעיל, בעונת 2011/2010, חזר בנאדו, לעונת פרישה כשחקן מכבי חיפה. בתחילת העונה הוא מיעט לשחק, אך לקראת אמצע העונה, תפס מקום של קבע בהרכב והיה מעמודי התווך שהובילו את הקבוצה לזכייה באליפות. לאחר סידרת בדיקות רפואיות שערך, המליצו הרופאים לבנאדו, להפסיק את פעילותו כשחקן, ובקיץ 2011 הוא כינס מסיבת עיתונאים, בה הודיע על פרישתו ממשחק פעיל, לאחר שזכה ב-9 אליפויות, 4 גביעי מדינה ו-4 זכיות בגביע הטוטו.

בשנת 2012, לאחר שפרש ממשחק פעיל, הצטרף בנאדו לצוות המקצועי של מכבי חיפה, בתחילה כעוזרו של המאמן אלישע לוי, ובתום העונה מונה למאמן קבוצת הנוער. תחת הדרכתו כמאמן הנוער, רשמה הקבוצה 8 ניצחונות רצופים מפתיחת העונה, ובחודש נובמבר הוא מונה למאמן הקבוצה הבוגרת, לאחר פיטוריו של ראובן עטר. למרות שעם הגעתו של בנאדו, הקבוצה היתה בתחתית, הוא הצליח לאחות את השברים, והירוקים סיימו את העונה במקום השני לאחר "פיניש" נפלא. לאחר מכן הוא שימש בין השאר מאמן הנבחרת הצעירה של ישראל, עוזר מאמן נבחרת ישראל ומאמן ראשי בקבוצות בני יהודה והפועל רמת גן. "עבורי, זה כבוד גדול לחזור למכבי חיפה. תמיד ידעתי שאני אחזור למועדון בו גדלתי ועשיתי את מיטב שנותיי כשחקן", אומר בנאדו.

איזו קבוצת נוער תהיה למכבי חיפה בעונה הקרובה?
לקבוצת הנוער של מכבי חיפה, יש היסטוריה ארוכה של זכייה באליפויות הנוער וטיפוח שחקנים לקבוצת הבוגרים. המטרה שלנו תהיה להגשים גם בעונה הקרובה את מטרות המועדון, לזכות באליפות ולגדל שחקנים מוכשרים, שיצטיינו בקבוצת הבוגרים של המועדון.

אתה רואה את עצמך חוזר בעתיד לאמן את הקבוצה הבוגרת?
כל כולי בקבוצת הנוער. נכון לעכשיו, לקבוצה הבוגרת יש צוות מקצועי, ואין לי מושג מה יהיה בעתיד.

לא כאב לך לראות את מועדון הפאר של מכבי חיפה, מידרדר לפלייאוף התחתון?
לכל קבוצה יש עליות וירידות במהלך השנים. אני משוכנע, שהנהלת המועדון והצוות המקצועי יודעים מה לעשות כדי להוציא את הקבוצה לדרך חדשה, ואני מאמין בכל ליבי, שאת הצעד הראשון לכך הם יעשו בעונה הקרובה.

המנהל המקצועי של מכבי חיפה, מו אלאך, אמר עם החתמתו של בנאדו, כי עצם העובדה שמדובר בשחקן עבר גדול במועדון, שהינו בעל ידע רב בכל הקשור למכבי חיפה, מהווה יתרון עצום, וכי אין לו ספק, שבנאדו יתרום רבות למועדון.


תגובות:
3: 573 הופעות - לב
איזה שיא אדיר של בנאדו!!!

12/8/2018    12:35

2: אריק הוא סמל במכבי חיפה - שגיא
סולחים לו על המעבר לבית"ר שלא באשמתו
עשה המול למען המועדון ובראש מורם :)

7/8/2018    15:16

1: אריק הוא קודם כל בן אדם - צפריר
שזה הכי חשוב מול הילדים.
יש לו הרבה יותר מכדורגל לתת להם
אז גם אם מהנוער בסוף מגיעים 3-5 שחקנים לבוגרים, לפחות לכל השאר יהיה מודל לדוגמא לחיים

7/8/2018    12:52שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר