שנה עשרים ושלוש
גיליון מס' 290
מאי
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
מכבי חיפה ספגה העונה רביעיה אחת ו-3 שלישיות
שחקן נשמה
“יש לנו עדיין סיכוי לעלות לליגה הלאומית״
“כלום לא הולך לנו״
מכונת שערים
ירדו ליגה עם ראש מורכן
“אם לא נעלה לפלייאוף העליון, זה יהיה כישלון״
נקרא לדגל
חודשים ספורים לאחר שהגיע להפועל חיפה, כדי לשמש המנהל המקצועי שלה, מצא את עצמו ניר קלינגר, שוב על הקווים, כדי להחליף את המאמן המפוטר, דני גולן, תוך שהצליח להשאיר את הקבוצה בליגת העל. אין לו עניין להמשיך ולהיות מאמן ראשי, הוא מודה שאינו מרוצה מהשוער פלטהאוזן ומסכם את העונה. הריאיון נערך לפני מות אימו

קלינגר: שוב הוכיח עד כמה הוא ווינר, כאשר הצליח להשאיר את הפועל חיפה בליגת העל. מקווה לחזור במהרה למשבצת האהובה עליו, כמנהל מקצועי, ומפרגן לבעלים יואב כץ (צילום: האתר הרשמי)מאת: אורי ירון

ארבעה חודשים לאחר שהגיע להפועל חיפה, יחד עם המאמן דני גולן, כדי לשמש המנהל המקצועי של הקבוצה, מצא את עצמו ניר קלינגר מאחורי הקווים, כמאמן ראשי, לאחר שגולן סיים את דרכו בעקבות הכישלונות האחרונים. “לא זו היתה מטרתי, ואני מקווה לשוב במהרה לתפקידי כמנהל מקצועי״, אומר קלינגר, שיחד איתו כמאמן ראשי, מגלה הקבוצה יכולת טובה בפלייאוף התחתון, תוך שהבטיחה את הישארותה שני מחזורים לסיום, לאחר ניצחון 2:0 ברעננה. יצויין כי הריאיון עימו נערך לפני מות אימו, ולמשחק עם רעננה, עלו השחקנים עם סרטים שחורים.

קלינגר (51) רשם ככדורגלן פעיל, 136 הופעות במדי הקבוצה הבוגרת של מכבי חיפה, עימה זכה ב-2 אליפויות, ונחשב לשחקן נשמה ולסמל. לאחר מכן עבר למכבי ת״א, בשורותיה זכה ב-3 אליפויות וב-2 גביעי מדינה, תוך שהפך לשחקן בכיר בנבחרת ישראל, בה רשם 83 הופעות. כמאמן הדריך קלינגר קבוצות רבות, ובהן מכבי ת״א, עימה זכה באליפות בעונתו הראשונה כמאמן ראשי בליגת העל, חמש קבוצות שונות בקפריסין, הפועל באר שבע ומ.ס אשדוד. זו הקדנציה השלישית של קלינגר, כמאמן הפועל חיפה, כאשר בכל המקרים הוא נקרא לדגל ע״י יואב כץ, כדי להשאיר את הקבוצה בליגת העל, והצליח בכך. “יואב ביקש ממני לרדת לקווים ונעניתי לבקשתו. אני שמח שתחת הדרכתי, הקבוצה מציגה כדורגל שמח ומשיגה תוצאות יפות״, הוא אומר.

מה בדיוק קרה עם דני גולן?
זה לא היה פשוט להיפרד מדני, איתו אני הולך כברת דרך ארוכה. דני רצה לשמור על מעמדו כמאמן ראשי, ובסופו של דבר, נתתי לו לקבל את ההחלטה. הקבוצה היתה צריכה שינוי, ודני לא הרגיש טוב עם השינוי הזה. לא רציתי להגיע למצב, שאחליף אותו כמאמן ראשי, אבל לא היה מנוס שזה יקרה. חשוב לי להדגיש, שכולנו אחראים למצב הקשה שנוצר.

איך היתה התחושה לחזור לקווים ולהעביר את האימונים?
התחושה היתה קצת מוזרה, מכיוון שהתרגלתי להיות מנהל מקצועי. שמחתי מאוד לראות, שהשחקנים הבינו את הראש שלי, נלחמים במגרש ומשיגים תוצאות טובות. קח לדוגמא את המשחק נגד הפועל ת״א, שהסתיים בתיקו 3:3. אמנם לא הצלחנו לנצח בו, אבל הצגנו משחק התקפי מאוד ויכולנו לכבוש גם שישה שערים. כך אני רוצה לראות את הקבוצה שלי, עם המון מחוייבות, משחק הגנה מסודר ואחראי, ומשחק התקפה קיצבי ושוטף.

איך אתה מטפל בבעיות המשמעת שצצו באחרונה בקרב כמה מהשחקנים?
לא מדובר בבעיות רציניות, אלא בהפרות משמעת קלות, והדברים נסגרים בתוך המועדון, מבלי לעשות רעש.

מה דעתך על התנהלותו של השוער פיט פלטהאוזן, עליו נטען, כי הוא גורם לתסיסה ומחנאות בחדר ההלבשה?
איני מתלהב מההתנהגות שלו. הוא לא מחובר לחבריו לקבוצה, וכל פעם יש לו על מה להתלונן.

איך מערכת היחסים שלך עם יואב כץ?
מערכת היחסים בינינו מצויינת. יואב נותן בי אמון מלא, ומהרגע הראשון סמך עליי, שאוציא את הקבוצה מהבוץ. ברמה האישית, זה חשוב לי מאוד ונותן לי תחושת ביטחון.

איך אתה מסכם את העונה עד כה?
העונה התחילה בצורה לא טובה, ולאחר שאלי כהן עזב, דני גולן ואני נכנסנו לתמונה. בסופו של דבר, הקבוצה עברה שינוי חיובי, ולאחר לא מעט שנים של הסתבכות בתחתית, הפעם הצלחנו לסיים עונה על מי מנוחות, בצמרת הפלייאוף התחתון.

חומר השחקנים היה אמור להספיק לפלייאוף העליון?
בהחלט כן, אבל כאשר הגעתי לקבוצה, היה מצב נתון וברור, בו הפועל חיפה היתה בתחתית והתבקשתי לסייע לה להישאר בליגה. בשורה התחתונה, עם מאמץ גדול מצד השחקנים, הצוות המקצועי וההנהלה, הצלחנו לעשות את השינוי המתבקש ולהשיג את המטרה המרכזית.

תמשיך כמאמן ראשי גם בעונה הבאה?
אני לא מתלהב להמשיך להדריך את הקבוצה מהקווים. נראה לי, שהכי נכון יהיה להמשיך במתכונת של מאמן ראשי ומנהל מקצועי, כשהכל ייעשה בתיאום עם יואב כץ.


תגובות:
4: תנו לו לבנות קבוצה - דובב
ואז נדע אחת ולתמיד האם יש לו את זה עדיין או שהכל יחסי ציבור וקשרים

1/5/2017    10:53

3: נכשלת יותר מידי פעמים בשביל לקבל עוד עונה - עדי ברקו
מציע לכץ להיפרד ממך יפה ולהביא את יצחק שום מבני יהודה

30/4/2017    17:26

2: קלינגר לא רואה בעין - אשר טשטש
הוא לא סופר את כץ ממטר ושלח את דני גולן הביתה

30/4/2017    17:15

1: למרות האכזבה... - גביש
התקדמנו צעד אחד קדימה השנה והבטחנו את ההישארות מוקדם מאוד
גם באר שבע לקחה אליפות אחרי שניצלה במחזור האחרון מירידה
יש למה להיות אופטימיים

30/4/2017    14:02שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר