שנה עשרים ושלוש
גיליון מס' 290
מאי
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
מכבי חיפה ספגה העונה רביעיה אחת ו-3 שלישיות
שחקן נשמה
“יש לנו עדיין סיכוי לעלות לליגה הלאומית״
נקרא לדגל
מכונת שערים
ירדו ליגה עם ראש מורכן
“אם לא נעלה לפלייאוף העליון, זה יהיה כישלון״
“כלום לא הולך לנו״
למרות הצמד שהבקיע נגד בית״ר ירושלים, החלוץ ניקיטה ראקוביציה, יעדיף לשכוח את העונה הזו כמה שיותר מהר. בריאיון ל״חדשות הקריות״ הוא מודיע, שאינו מצטער על הגעתו לקבוצה, מקווה לסיים את העונה בצורה הטובה ביותר ולא חושב שהקריירה שלו מפוספסת

ראקוביציה: נולד באוקראינה ועבר בגיל 14 לאוסטרליה. במהלך הקריירה, שיחק ב-8 קבוצות שונות ב-5 מדינות. במשך 7 חודשים שבת מהבקעה במשחקי הליגה, עד הצמד שכבש נגד בית״ר ירושלים. מקווה לסיים את העונה בטעם טוב (צילום: האתר הרשמי)מאת: אורי ירון

למרות שהגיע למכבי חיפה בקול תרועה רמה מבית״ר ירושלים, בשורותיה כבש 14 שערים בעונה שעברה, מתקשה החלוץ ניקיטה רוקאביציה, לבוא העונה לידי ביטוי במדי הירוקים, בהם כבש 4 שערי ליגה בלבד. “זו עונה קשה עבור הקבוצה כולה, ולא רק עבורי. לפעמים אני מרגיש, שכלום לא הולך לנו״, אומר ראקוביציה, שלא נטל חלק בהפסדים הביתיים נגד סכנין ובאר שבע.

ראקוביציה (29), המתנשא לגובה 1.83 מ׳, נולד באוקראינה, ובגיל 14 עבר עם משפחתו לאוסטרליה. בתחילה שיחק במועדונים קטנים בליגה חצי מקצוענית, ובשנת 2007 הצטרף לקבוצת פרת׳ גלורי מהליגה הבכירה. בשנת 2009 חתם בטוונטה ההולנדית, אלא שכעבור פרק זמן קצר הושאל לקבוצת רוסלרה הבלגית. את הפריצה הגדולה עשה בהרטה ברלין הגרמנית, בשורותיה כבש 4 שערים ובישל 12 שערים נוספים, תוך שסייע לה להעפיל לבונדסליגה (ליגת העל). עונתו המרשימה בברלין, סייעה לו להשיג חוזה בקבוצת היינץ 05 מהבונדסליגה, שם מיעט לשחק, ובקיץ 2013 חתם בקבוצת FSV פרנקפורט. לאחר מכן חזר לליגה האוסטרלית, שם שיחק בסידני וונדרס.

בספטמבר 2015 חתם ראקוביציה, בבית״ר ירושלים, בשורותיה כבש 14 שערים, ובכך הפך למלך שערי הקבוצה. במהלך השנים רשם 13 הופעות במדי נבחרת אוסטרליה, עימה שיחק שני משחקים במונדיאל בדרום אפריקה, שנערך בשנת 2010. למרות צמד השערים שכבש בניצחון 2:3 על בית״ר ירושלים, בתחילת אפריל, החלוץ האוקראיני מתקשה מאוד להותיר את חותמו על הקבוצה, תוך שנדבק בחולשה הכללית של השחקנים. עד כה כבש ראקוביציה, ארבעה שערי ליגה בלבד במדי הירוקים, שניים מהם היו בבעיטות עונשין מ-11 מטרים. מאז השער שכבש בניצחון 1:2 על הפועל באר שבע, בחודש ספטמבר שעבר, לא כבש ראקוביציה במשחקי הליגה, במשך למעלה מחצי שנה, עד הצמד שהבקיע נגד בית״ר ירושלים. “במשך זמן רב הייתי פצוע וגם חולה, ולקח לי המון זמן לחזור לעצמי״, מסביר ראקוביציה, שהינו תושב ארעי בישראל, לאחר שהתחתן עם ישראלית.

מי היה מאמין, שתחזור לעצמך ותבקיע צמד, דווקא נגד קבוצתך הקודמת?
המשחק נגד בית״ר ירושלים היה מיוחד מאוד עבורי, והשתדלתי שלא לחגוג נגד קבוצתי לשעבר. יחד עם זאת, זו לא חוכמה להבליח במשחק אחד, ואצטרך לגלות יכולת גבוהה גם במשחקי הליגה האחרונים, עד סיום העונה.

כשהמאמן גיא לוזון הגיע, היה נראה שהוא מביא לשינוי חיובי, אלא שפתאום הכל חזר לקדמותו?
גיא עושה את המקסימום שהוא יכול, וברמה האישית, אני מרגיש שהוא נותן לי ביטחון ועוזר לי מאוד, אבל כנראה שהבעיות בקבוצה הן הרבה מעבר לעניין המאמן. אם אנו, השחקנים, לא ניקח את עצמנו בידיים, גם המאמן הטוב בעולם לא יעזור לנו.

אפשר לומר, שהעונה הזו היא כישלון טוטאלי?
לא צריך להגזים, וכדאי שכולם יקחו את הדברים בפרופורציה. חשוב לזכור, שהצלחנו להעפיל לפלייאוף העליון, ואף אחד לא חשב שניאבק על תואר האליפות. חבל לי על האוהדים הנפלאים, שליבם שוב נשבר.

אינך מצטער על הגעתך למכבי חיפה?
בשום אופן לא. כל שחקן חווה בקריירה שלו עליות ונפילות. אין ספק, שזו לא העונה הטובה שלי בקריירה, אבל היה לי חשוב להגיע לקבוצה כמו מכבי חיפה, לה יש מסורת מפוארת, איצטדיון נהדר ואוהדים נפלאים. ברור, שלא הגעתי לכאן כדי להעביר את הזמן, ורציתי מאוד שניאבק יחד על כל התארים, אבל יש גם עונות כאלה. אני מקווה שעדיין נוכל לתקן את הרושם, בארבעת המחזורים שנותרו.

נראה, שהקריירה שלך מפוספסת?
כשאני מביט לאחור, אין לי מה להתלונן. שיחקתי ב-8 קבוצות ב-5 מדינות, היתה לי עונה מצויינת בליגה הגרמנית השנייה, טעמתי קצת מהבונדסליגה והייתי בבלגיה. היו לי עונות טובות יותר וטובות פחות. כל מה שעשיתי בקריירה שלי, חישל אותי וגרם לי להיות החלוץ שאני היום.

בעונה הבאה תמשיך לנדוד?
אין לי מושג מה יהיה. תן לי לסיים את העונה הנוכחית בצורה הטובה ביותר, ואז נדבר.


תגובות:
3: תעיפו את אלירן עטר - אור אביב
הוא סוג של חן עזרא
קודם מחפש לעבור ולא למסור
שחקן שכונה
שחררו אותו

1/5/2017    11:18

2: כלום לא הולך גם לך - חי ירוק
בביתר הייתה להיט
הגעת אלינו ומה..? כלום!
אני כבר לא יודע אם הבעיה היא במועדון או בשחקנים

1/5/2017    11:11

1: אתם השחקנים האשמים העיקריים - ניסן
החליפו לכם מלא מאמנים מכל הסוגים רגועיים, קשוחים, אירופאים, מזרחיים.
כלום לא עוזר
אתם לא שווים את החולצה

30/4/2017    14:01שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר