שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 309
ינואר 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 


אויש כפרות, איך שאורהל'ה התגעגעה אליכם. לכבוד השנה האזרחית החדשה, אורהל'ה תפצח בבדיחותיים.

נועה בת החמש חוזרת מהגן ומספרת בהתרגשות לאימה, שהיא יודעת איך מגיע תינוק לעולם. “באמת?״, אומרת אימה בחיוך, “ספרי לי״. “ובכן״, מסבירה נועה הקטנה לאימה, “אבא ואימא מתפשטים לגמרי, הבולבול של אבא מתיישר גבוה גבוה, אימא נעמדת על הברכיים, אבא מכניס את הבולבול לפה של אימא ואחרי קצת זמן, הבולבול של אבא מתפוצץ ונוזל לתוך הפה של אימא, וכך אימא מקבלת תינוק חדש״. האם מביטה בנועה הקטנה במבט אוהב ואומרת: “ככה אימא לא מקבלת תינוק, נועל׳ה״, וממשיכה בציחקוק קל, “ככה אימא מקבלת אוטו חדש״.


אישה מגיעה לרופא עם תינוק לשם בדיקה. האחות מכניסה אותה לחדר הרופא ומבקשת ממנה להמתין. כשמגיע הרופא, הוא בודק את התינוק ביסודיות, שוקל אותו, ומגלה שהתינוק סובל מתת משקל חמור. הרופא פונה לאישה ושואל: “האם התינוק ניזון מהנקה או מתחליף חלב?״. “הוא יונק בלבד״, עונה האישה. “בבקשה גבירתי, חשפי את החזה שלך״. האישה חושפת את שדיה, הרופא בודק את שניהם ביסודיות רבה, מעסה, לוחץ, סוחט בשתי הידיים, ממשש... ולבסוף הוא מבקש מהאישה להתלבש. “לא פלא שהתינוק סובל מתת משקל״, אומר הרופא, “אין לך בכלל חלב״. “אני יודעת״, עונה האישה. “אני הסבתא, אבל אני כל כך שמחה שבאתי...״.


ראש העיר לשעבר של קרית ביאליק, פרופ' רפי ורטהיים, שכיהן 33 שנים במועצת העיר, "שכח" שהוא לא נבחר שוב והתייצב לשתי ישיבות המועצה הראשונות, מול עיניהם המשתאות של חבריו לשעבר. אורהל'ה מיהרה לקבל פרטים:

רפול, הפרופסור המפוזר?
למה מפוזר? ישיבות המועצה פתוחות לקהל, ואני קהל.

לא הספיקו לך 33 שנים של ישיבות?
ממש לא. הפעילות הציבורית מסקרנת אותי.

אורהל'ה יכולה להצטרף אליך לישיבות?
בשמחה רבה ובאהבה.

הכל כן, רק בלי אהבה, שלא תיסחף.
אז לא תצטרפי אליי?

חכה לאורהל'ה בסיבוב.


את נשיקת הסילבסטר בשלג, נתנו חיים ודפנה צורי, בגרמניה. ספונטניים שכאלה.

איך שאורהל'ה מתגעגעת לרומי פבונצ'לו, שנולדה בישראל ועברה עם משפחתה לאיטליה, שם היתה אלופת המדינה בגלגיליות. בגיל 15 עשתה עלייה, השתתפה בתחרות ה"סופר מודל הישראלית", קטפה את התואר "חביבת הקהל" ונחטפה לסוכנות "רוברטו". הצלמת אנסטסיה שמואלוב, הנציחה את הדובשניה בזמנו ואורהל'ה כהרגלה גאה לפרסם. שורו והביטו.פבונצ׳לו: נולדה בישראל, עברה לאיטליה ועשתה עלייה חזרה

סמנכ"ל עיריית קרית ביאליק, ליאור טרגן, התעגל ל-50, קיבל שתי עוגות מחבריו לעבודה ולא זכה לקבל נשיקה בשפתיים מאלי דוקורסקי. אורהל'ה נידבה את עצמה:

ליאורצ'וק, רוצה לקבל מתנה מאורהל'ה?
איזו מתנה אקבל?

מתנה שלא תשכח כל החיים וכל שבוע תרצה לקבל מתנה חדשה.
את רצינית?

נראה לך?דוקורסקי וטרגן: סמנכ"ל העירייה התעגל ל-50

אוהד הפועל חיפה, צביקה הולצר, חגג 29 שנות נישואין, בול ביום בו קבוצתו האהובה הודחה ממשחקי הגביע ע"י הפועל עכו. שמחה עצובה.


אחרי שערך את מסיבת סיום השנה עם עשרות עובדיו, התעופף איש העסקים האתאי, מיקי קופל, לפרנקפורט שבגרמניה, עם בנו ליאל, כדי לנוח ולמלא את הארון בבגדים חדשים. מה רע?

בדיחונת: בלונדינית אחת, בואו נגיד פולניה, התקבלה לעבוד בחברה שסוללת כבישים. ביום הראשון היא קיבלה משימה, לצבוע פס לבן באמצע הכביש. בשעה הראשונה היא צבעה 100מטר. בשעה השנייה היא צבעה 50 מטר נוספים. בשעה השלישית היא צבעה עוד 20 מטר. מנהל העבודה ניגש אליה ושאל: “למה ככל שהזמן עובר את צובעת פחות ופחות?״. הסבירה לו הפולניה: “ככל שאני מתקדמת יותר, ככה לוקח לי יותר זמן לחזור לדלי...״.

>רפי רוימי, מנהל הרכש בעיריית קרית מוצקין, ב-25 השנים האחרונות, בהן שימש גם כ-15 שנים כיו"ר וועד העובדים, יצא לפנסיה, נפרד מחבריו בחיבוקים ונשיקות, ויצא לכבוש את העולם.


>בזמן שהתהפכתם לצד השני, התעופפו לברצלונה ליאור ועו"ד הדס צור, חברת מועצת העיר קרית ביאליק, כדי לחגוג יום הולדת ככה וככה, ועוד לפני שהתעוררתם, הם כבר אצלנו בעבודה.


>אם עוד לא הספקתם להגיד "מברוכ" לסגן ראש העיר קרית ביאליק, שני אוצ'קובסקי, ורעייתו רונית, על הולדת התאומים, אז עכשיו הזמן, לאחר שהפך אב ל-5 ילדים משתי נשים. בשמחות.אוצ'קובסקי: זה הזמן לומר מברוכ על הולדת התאומים

עמוס ביתן מקרית ים, שהוכתר בזמנו כחתן התנ"ך הארצי, לאחר שזכה בתואר חתן התנ"ך העולמי לנוער, השתתף בירושלים בחידון התנ"ך "אלוף האלופים". לא זכה. באסה.

>קבלו בדיחה להפוגה: שלושה ציידים, רומני, ייקה וגרוזיני, התווכחו למי יש כלב ציד הכי טוב. אמר הרומני: “פעם יצאתי לצוד וכעבור כמה זמן גיליתי, ששכחתי את הכדורים בבית. נתתי לכלב שלי להריח את הרובה, והוא רץ הביתה ותוך עשר דקות חזר עם כדורים״. השיב לו הייקה: “זה עוד כלום. אני יצאתי פעם לצוד וכעבור כמה זמן גיליתי, ששכחתי את הרובה בבית. נתתי לכלב להריח את הכדורים, והוא רץ הביתה וחזר תוך חמש דקות עם הרובה״. חייך הגרוזיני ואמר להם: “זה שום דבר. פעם הלכתי עם אישתי לשחות בקאנטרי. כשהגענו, התברר שהיא שכחה את בגד הים שלה בבית. נתתי לכלב להריח לה בין הרגליים והוא רץ הביתה ותוך שתי דקות חזר כשבין שיניו נמצאות הביצים של השכן...״.


 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר