שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 304
יולי 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
קיץ לוהט בקרית מוצקין
"מבצע מונדיאל" בסניף "ד"ר גב" בקריון
"מרכזית המפרץ החדשה" נפתחה לציבור הרחב
מיתחם התחבורה, שישרת כ-1.5 מיליון תושבים, יכלול תחנות רכבת, קווי מטרונית, קווי אוטובוס עירוניים ובינעירוניים וחיבור לקו הרכבל. הטרמינל התחבורתי נבנה בעלות של 300 מיליון ש"ח

"מרכזית המפרץ החדשה": שער הכניסה הראשי למטרופולין חיפה
צילום: דדי אליאסביום ראשון נפתחה לציבור הרחב "מרכזית המפרץ החדשה", שתשרת 6 חברות תחבורה ציבורית, המפעילות מדי יום מאות אוטובוסים. המרכזית החדשה תהיה שער הכניסה הראשי למטרופולין חיפה ועורק התחבורה המוביל של כ-1.5 מיליון תושבים. עפ"י ההערכות, בתחנה החדשה צפויים לעבור כ-60,000 נוסעים מדי יום. המיתחם ממוקם מ-2 צדדיו של כביש 75, בסמוך לצומת ה"צ'ק פוסט". מבנה התחנה מאפשר תנועה רציפה וקלה של הנוסעים, תוך הקפדה גבוהה על בטיחותם. עם סיום העבודות בחודשים הקרובים, תתבצע התנועה בין אמצעי התחבורה השונים, במיפלס בטיחותי ונפרד להולכי רגל, ולא תכלול חציית מעברי חצייה או מפגש עם כלי רכב נוסעים. הטרמינל מחולק ל-2 אגפים, הכוללים תחנות רכבת עבור קו החוף, "רכבת העמק" והרכבת לכרמיאל, קווי מטרונית לכיוון צפון ודרום, קווי אוטובוס עירוניים ובינעירוניים וכן חיבור לקו הרכבל, שעם הפעלתו בשנת 2020, ישמש אמצעי תחבורה מרכזי לאוניברסיטת חיפה ולטכניון. הטרמינל התחבורתי נבנה ע"י חברת "יפה נוף", בעלות של 300 מיליון שקלים, ומשתרע על שטח בנוי של 12,000 מ"ר. 

האגף הצפוני כולל מבנה ממוזג של 2 קומות. בקומה התחתונה ממוקמים רציפי מטרונית ו-14 מסופי אוטובוסים בינעירוניים, עם שילוט מידע מתקדם, שיעדכן את הציבור על זמני ההגעה של האוטובוסים. הקומה השנייה תשמש בעוד מספר חודשים כתחנת מוצא ל"רכבת העמק", ואילו האגף הדרומי ישמש לרציפי הורדה והעלאה של נוסעים לאוטובוסים עירוניים. המרכז נגיש לבעלי מוגבלויות, ובכניסה הראשית לתחנה נמצאת חניית נכים רחבה.

שר התחבורה, ישראל כץ, ציין כי המרכז התחבורתי יאחד תחת קורת גג אחת את כל אמצעי התחבורה הקיימים במטרופולין חיפה ויהווה נקודת מעבר ביניהם. כמו כן, הוא יספק נגישות מירבית לערים וליישובים הקרובים לקריות ולחיפה, כמו גם לערי הצפון והמרכז, לדרום הארץ ולירושלים. 

מנכ"ל חברת "יפה נוף", אבישי כהן, מסר כי מדובר באחד ממרכזי התחבורה היפים והמתקדמים שנבנו בישראל, תוך שהדגיש, כי בפרוייקט הושקעה מחשבה רבה על בטיחות הנוסעים ונוחיותם.


תגובות:
אין תגובות


שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר