שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 292
יולי
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
החברה והעירייה עשויות לפצות אדם שנפל באתר בנייה
עו"ד ונוטריון יואב צח על הפרק הפעם 2 סוגיות: מי אחראי לכך, שדחפור גרם לפעירת בורות ולפגיעת אחד התושבים? ומה קורה כאשר דיירים מסרבים לשלם מיסי וועד בית?

 


בנייה רשלנית
לפני חודשים ארוכים החלה חברת בנייה לבנות בסמוך לביתי בשכונת “גבעת הרקפות״ בקרית ביאליק. יום אחד גרם אחד הדחפורים שעבד באתר לפעירת בורות במדרכה. באחד הלילות בהם טיילתי עם כלבי ברחוב, נתקלה רגלי באחד הבורות ונגרם לי נקע שהשבית אותי למשך מספר ימים מהעבודה. מהעירייה נמסר לי, כי האחראית לפגיעה היא החברה שבונה באתר. לעומת זאת, מהנהלת חברת הבנייה, נמסר לי כי מדובר בשטח שבאחריות העירייה. על מי חלה האחריות במצב כזה? אבקשכם לא לפרסם את שמי המלא, עד לאחר שאקבל הבהרות מחברת הבנייה ומהעירייה.
ר.נ.
“גבעת הרקפות״
קרית ביאליק

תשובה:

כשישנם מספר גורמים שאחראים לתאונה ולגרימת נזקים, ינסה כל צד לשלוח אותך כמו “יו-יו״, למישהו אחר. במצבים כאלה, כדאי לחשוב היטב על הכדאיות של ניהול ה״מלחמה המשפטית״. עפ״י תיאורך, נראה שלמרבה המזל, התאונה לא הותירה בגופך נכות לכל החיים, אלא פגיעה וכאבים, אם כי ברור, שכדאי לך לבדוק מהו הנזק שנגרם לך והאם משתלם להגיש תביעה.

לו היה מדובר בהשבתה ארוכה מעבודה ובנכות שעלולה לגרום להגבלת יכולת ההשתכרות שלך, הייתי ממליץ לך להגיש תביעה. אלא שמכיוון שעפ״י תיאורך, לא נגרם לך נזק שילווה אותך לכל ימי חייך, כדאי לך קודם כל לפנות ולדרוש פיצוי מהגורם הישיר שהביא לנזק, בגין הפסד ימי עבודה, פגיעה רפואית, כאב וסבל. בהחלט ייתכן, שמי שגרם לנזק יתנער מאחריות, ואז תצטרך לשקול הגשת תביעה.

במקרה של הגשת תביעה, ייתכן מאוד, שכל הצדדים הינם אחראים לנזק, במידה זו או אחרת, ויצטרכו לפצותך. העירייה, שאחראית על המקום, אמורה לפקח על אופן ביצועה. יש גם את מבצע העבודות, שגם הוא עשוי להתגלות כאחראי לנזק, וכמו כן, חשוב לבדוק האם הדחפור שאחראי למחדל, שייך לחברה אחרת, שכן במקרה זה, גם המפעיל והחברה בה הוא עובד, צריכים להיות אחראים לתוצאות עבודתם.
סרבני מיסים
אימי הקשישה גרה בבניין משותף עם 8 דיירים. מדי שלושה חודשים גובה וועד הבית 280 שקל עבור הוצאות האחזקה. עד השנה האחרונה שילמו הדיירים את התשלום כסידרו ולא התעוררו בעיות. הצרות החלו כאשר שתי דירות בבניין נמכרו ומייד הושכרו לצורך השקעה. הדיירים שמתגוררים בשכירות מסרבים לשלם, בטענה שסיכמו עם בעלי הדירה, כי הם אלה שישלמו. בינתיים חלפו מספר חודשים וכל אחד מהצדדים מתחמק מאיתנו. ברצוני לדעת מה קובע החוק בנוגע לתשלום מיסי הוועד במצב שכזה? מה עלינו לעשות כדי לגבות את התשלום? והאם אנו יכולים לנקוט בסנקציות כלשהן נגדם?

אילנה כהנא
רח׳ מסדה 24
קרית מוצקיןתשובה:
החוק קובע, כי מי שאחראי ?על תשלום מיסי הוועד, הינו בעל הדירה, גם אם אדם אחר מתגורר בדירה, וגם אם היא ריקה. לרוב, כאשר בעל דירה משכיר אותה לאדם אחר, הוא מציין, שהשוכר יהיה חייב בתשלומי וועד הבית. אלא שבמקרה שלפנינו, הדיירים שהשכירו את הדירה, אינם משלמים את מיסי הוועד, ולכן ראוי לפנות אליהם במכתב עם העתק לבעלי הדירות, ולדרוש שישלמו את החוב. אין סנקציה שניתן להפעיל, אך אם השוכרים מסרבים לשלם, יכול וועד הבית לפעול לשם הגשת תביעה נגד בעלי הדירה, אצל מפקח המקרקעין. הבעלים, שהינו המשכיר, ייאלץ לשוב אל השוכר ולתבוע ממנו את התשלומים, עליהם ככל הנראה סוכם מראש בין בעלי הדירות והשוכרים. הוועד, כמו גם את עצמך, לא אמורים לחקור אם היתה הבטחה, כדברי השוכרים, שבעלי הבית ישלמו, מכיוון שהאחריות לתשלום מיסי הוועד, הינה של בעלי הדירות כלפיכם.


התמכרתי לוויברטור שלי


הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת
והפעם 2 סוגיות על הפרק: האם על אישה בת 36 להיענות לבקשתו של בן הזוג שלה לוותר על הוויברטור? ואיך אישה שאינה מקיימת יחסים עם בעלה, יכולה להיכנס ל״מצב רוח״ מיני?
 


קשה לי לוותר על הוויברטור
אני גרושה בת 36. לאחר הגירושין חייתי כחמש שנים בלי בן זוג, ובאותה תקופה הכנסתי את הוויברטור כ״סוד פרטי״ שלי לחדר השינה, ואני חייבת לו תודה על הנאה מינית, כמעט על בסיס יומיומי. בחודשים האחרונים אני נמצאת בזוגיות טובה ויציבה. באחד הימים גילה בן הזוג שלי במקרה את הוויברטור, וביקש שאפטר ממנו. אני מתלבטת אם להיענות לבקשתו או לא. התרגלתי לוויברטור וקשה לי לוותר עליו, אבל אני לא רוצה לפגוע בבן הזוג שלי. מה את מציעה לי לעשות?
ג.מ
קרית חיים

תשובה:

הוויברטור עוזר להגיע לעוררות ולסיפוק מיני במהירות ובקלות יחסית. כאשר הוא מתחכך עם הדגדגן, קל להשיג בעזרתו אורגזמה. הרבה נשים שלא מגיעות לאורגזמה באמצעות יחסי מין, מצליחות לעשות זאת בעזרת הוויברטור. הוא אינו סובל ממצבי רוח, אין לו ביקורת איך את נראית במיטה ואת לא צריכה לדאוג להנאה של הפרטנר המיני שלך. בנוסף, יש לך שליטה על המהירות והעוצמה שלו. אלא מה? ייתכן שבן הזוג שלך מרגיש בנוכחותו מיותר, פגוע, או בתחרות עם ה״אחר״. ייתכן שהוא גם חש מאויים, שביצועיו כגבר נופלים מאלה של המכשיר. אני מציעה לך לפתוח את הנושא לדיון גלוי עם בן הזוג שלך. בשיחה איתו נסי להבין מה מפריע לו. ייתכן, שהוא יסכים לשתף איתך פעולה. ואז תהפכו שניכם את הוויברטור לצעצוע מיני, שיעשיר את חיי המין שלכם, אך ייתכן גם שלא יסכים ל״שלישי במיטה״, ואז ככל הנראה תיאלצי להיפרד מהוויברטור.
חוסר חשק מוחלט
מזה זמן רב, שאני סופגת מבעלי ביקורות כמעט על כל דבר אפשרי, ובהם ההופעה החיצונית שלי, סיגנון גידול הילדים, הבזבזנות ומה לא. בתחילת הנישואין השתדלתי עוד להשביע את רצונו, אלא שנוכחתי לדעת שמדובר במשימה בלתי אפשרית. בהדרגה הרגשתי שהחשק שלי להיות בקרבתו ולקיים איתו יחסי מין, הולך ופוחת, והיום אני מרגישה חוסר חשק מוחלט. בעלי כל העת מתלונן, שהיעדר הסקס חסר לו מאוד, ושאי אפשר להמשיך כך. חשוב לי להדגיש, שאנו נשואים מזה 4 שנים ויש לנו שני ילדים משותפים. מה ניתן לעשות במצב כזה?
י.ל
קרית אתא

תשובה:

התמונה שאת מתארת מורכבת ביותר. ראשית, תוך ארבע שנים הפכתם להורים לשני ילדים, וכמובן שמדובר במשימה לא קלה. כאשר את נתונה ללחץ, דאגות ומשימות יומיומיות שאת חייבת לבצע, קשה לך לרוב להיכנס ל״מצב רוח״ מיני. כמו כן, הביקורתיות של בעלך יוצרת אצלך תיסכולים, עלבון וכעס. כל התחושות השליליות הללו משביתות שמחה ומרחיקות ממך את החשק המיני. לפני קיום יחסי המין, אמורה להיות אווירה נעימה, נטולת כעסים ומרירות. בכל הקשור לאישה, המשחק המוקדם הינו כל מה שקורה ב-24 השעות שקודמות לאקט המיני, ובאשר לגבר - כל מה שקורה בשלוש הדקות הקודמות לחדירה... לכן, אם בעלך ישקיע בחיזור, מילים רכות וחיבה, יגדל הסיכוי שלו לזכות באינטימיות מינית. את מוזמנת להראות לו את התשובה שלי ולהציע שינוי במערכת היחסים כתנאי לחשק ולמגע מיני.
אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
4: הגרושה בת 36 היא כנראה גם סתומה - המחורפן


6/7/2017    13:38

3: חוסר חשק? תתגרשי חבל על כל דקה - וגם על הילדים


5/7/2017    16:14

2: עצה:תיפטרי מהויברמטור וכשצריך תיקני קישוא - או תקראי לי


5/7/2017    16:14

1: חולה על ויברטור - חופן
צפויים לך חיים שלמים על בטריות

5/7/2017    14:12שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר