שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 291
יוני
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
ניתן לתבוע מכון לבדיקת רכב שלא זיהה תקלה בבדיקה
עו"ד ונוטריון יואב צח והפעם 2 סוגיות: מה ניתן לעשות, כאשר שבוע לאחר שמכון לבדיקת רכב לא זיהה פגמים, התגלתה נזילה ישנה? והאם אפשר לתבוע מעסיק, שטרם שילם פיצויי פיטורין ואת המשכורת האחרונה?
 


בדיקת רכב מפוקפקת
זמן קצר לאחר נישואיי, החלטתי לרכוש רכב יד שנייה עבור רעייתי. אחרי חיפושים ממושכים, החלטנו לרכוש רכב מסוג סיאט. לאחר שבדקנו שהרכב אינו משועבד, ניגשנו עם המוכרים למכון לבדיקת רכב, כדי לעבור בדיקה מלאה לפני המכירה. הבדיקה לא העלתה בעיות מיוחדות וסיכמנו בעקבות זאת על רכישת הרכב במחיר מחירון. פחות משבוע לאחר המכירה, התגלתה נזילה ברדיאטור. במוסך נאמר לנו, שמדובר בנזילה ישנה וכי התיקון יסתכם בכ-950 שקלים. פניתי למנהל מכון הבדיקה כדי לקבל תשובות, אבל הוא ציין בפניי, כי אלה דברים שקורים וכי בזמן הבדיקה הרכב נמצא תקין. האם אוכל להגיש תביעה נגד המכון בגין רשלנות בבדיקת הרכב?
אלי משולם
רח׳ השומר 26
קרית אתא

תשובה:
כשאדם מגיע לבדוק את תקינותו של רכב בטרם הקנייה, הוא מצפה שהרכב ייבדק בצורה המקצועית ביותר, ולכן טוב עשית, כשהחלטת לפנות למכון לבדיקת רכב, במטרה לוודא שאין בו פגמים. המצב אליו נקלעת, לפיו בסיום הבדיקה קיבלת מהמכון אישור, שהרכב הינו תקין, סלל בפניך את הדרך לקנייה, וזאת אף במחיר מחירון. גילוי התקלה פחות משבוע לאחר הבדיקה, המחיש, כי הבדיקה לא גילתה את דבר הנזילה ברדיאטור, מה שמרגיז אותך בצדק, מכיוון ששילמת מחיר מחירון. במקרה זה תוכל לתבוע את המכון בגין רשלנות בבדיקת הרכב, אך ראוי שבמוסך “יציידו״ אותך בחוות דעתם, ואיך לא גילו את דבר הנזילה, דבר שהיה עליהם לגלות מראש, מכיוון שהיה מונע ממך רכישת רכב לקוי. במסגרת התביעה, מומלץ לך לבקש פיצוי הן על התיקון שנאלצת לשלם, והן בגין הסכום הגבוה ששילמת, בעת שהיית משוכנע, כי מדובר ברכב ללא פגמים, וכמו כן בגין עוגמת נפש על כך שרכשת רכב עם תקלה. קשה יהיה לקבל את מלוא המחיר בגין המכונית, אך ניתן לבקש זאת במסגרת התביעה. במקרה כזה, השאלה תהיה איך השופט יתייחס לתביעה שכזו.


פיצויים מעוכבים
לצערי הרב, פוטרתי ממקום עבודתי לאחר 7 שנות עבודה בשל צימצומים. נאמר לי מהנהלת החשבונות, כי לאחר שאסיים את 30 ימי העבודה הנוספים המגיעים לי על פי החוק, אקבל את הפיצויים המגיעים לי, אך למרות שחלפו כחודשיים, טרם שולמו לי כספי הפיצויים. ברצוני לדעת מהי הפרוצדורה לקבלת פיצויים לעובד שבוטח בביטוח מנהלים, והאם מדובר בהלנת שכר?

עדי כהן
רח׳ פלמ״ח 1
קרית ביאליק

תשובה:
לאחר שבע שנות עבודה, הודיע לך המעסיק על פיטוריך, ולא רק זאת, אלא שהוא גם מעכב את מתן המשכורת האחרונה והפיצויים. נראה, שמעסיקך לשעבר משחק באש. עפ״י החוק, עליך לקבל את פיצויי הפיטורין 15 ימים לאחר שסיימת את 30 ימי העבודה הנוספים, אותם קיבלת בעקבות ההודעה בדבר סיום העבודה. את תשלום המשכורת בגין 30 ימי העבודה הנוספים, על המעסיק לשלם לך בתום החודש, והוא מחוייב לעשות זאת עד פרק הזמן בו נהג לשלם לך משכורת רגילה. מאחר שחלפו כחודשיים מאז פיטוריך, והמעסיק בחר שלא לכבד את התחייבותו, תוכל לפנות לבית הדין לעבודה, כדי לקבל את הפיצויים והמשכורת האחרונה. המעסיק אמור לדאוג לכך, שתקבל את הכסף מחברת הביטוח בו ביטח אותך. את ההפרש, ככל שקיים, ואת המשכורת, עליו לשלם מכיסו. אין ספק, שבהתנהגותו ישנה הלנת שכר, וזאת יהיה עליך לדרוש בעת הגשת התביעה. סוגיה נוספת שלא העלית במכתבך, הינה האם נעשה לך שימוע עפ״י חוק? אם לא, תוכל להעלות גם סוגיה זו במסגרת תביעתך, תוך דרישה להחזירך לעבודה.


‎גברים לא יכולים לחדור לתוכי

הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת
‎הפעם 2 סוגיות: כיצד ניתן לטפל בבעיית איבר מין מכווץ של צעירה, הגורמת לקושי במהלך החדירה? ואיך גבר בן 28 יכול לטפל בחוסר חשק מיני?
 


‎בעייה בניסיון החדירה
‎אני סטודנטית בת 25, נאה וחברותית, אך גם כמעט חסרת ניסיון מיני. עד כה היה לי ניסיון מצומצם וחלקי עם שלושה גברים. מכיוון שחששתי לקיים עימם יחסי מין, שלושתם “זרקו״ אותי. עם שניים מהם ניסיתי, אך הם לא יכלו לחדור לתוכי, מכיוון שאיבר המין שלי היה מאוד מכווץ. הם הטיחו לעברי, כי אני “קרה״ ו״לא אישה״, וטענו שאוכל להתגבר על הבעיה, רק אם אתאמץ ואשתף פעולה. בארבעת החודשים האחרונים, אני נמצאת בקשר רומנטי עם בחור מקסים ורגיש, שמנסה להתקרב אליי בעדינות. יחד עם זאת, אני חשה, שהסבלנות שלו הולכת ואוזלת, וחוששת שגם הוא יזרוק אותי. מה עליי לעשות?
ח.ג
קרית אתא

תשובה:

‎כמטפלת מינית, קטונתי מלאבחן מעל דפי העיתון את בעייתך, אך ייתכן, שהדבר נובע מתופעה הנקראת וגיניזמוס. מדובר בהפרעת כאב המתבטאת בהתכווצות שרירי האגן, שלא מאפשרת חדירה בזמן יחסי המין. כפי שציינת, בהחלט ייתכן, שמתישהו עלול בן הזוג שלך לאבד את סבלנותו. מה שחשוב לא פחות, הינו שאת מרגישה חוסר אונים, שעלול להתגבר עם הזמן, וחוויות דחייה, ולכן מומלץ לך לטפל במהירות האפשרית בבעייתך אצל מטפלת מינית מוסמכת. בין השאר יכלול הטיפול בדיקה אצל גניקולוגית המומחית לטיפול מיני, ולאחר מכן עשוי הטיפול המיני לכלול שיטות שונות בהתאם לצורך, ובהן פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית להפחתת החרדות מהמגע, ותירגול בפיזיותרפיה, במיינדפולנס (הקשבה לגוף) ולעיתים אף בהומאופתיה. בטיפול המיני תרכשי דרכים לשליטה בגופך, לשיחרור והרפיה, ולהנאה מלאה ממין. אני ממליצה לך בחום לשתף את בן זוגך הרגיש והעדין, אם וכאשר תחליטי להתחיל בטיפול המיני. הידיעה, שאת נמצאת בטיפול מתאים, תעניק לו תקווה, ויהיה לו קל יותר להתגבר על התיסכול. חשוב להדגיש, שכל עוד אינך מוכנה לקיים יחסים מלאים, אני מציעה לך להתקשר למסרים של גופך, ולא לפעול בכוח.
‎חוסר חשק מיני
‎אני גבר בן 28 העובד לפרנסתי בראיית חשבון ומתגורר עם בת זוג מזה כשנה וחצי. בעבר היו לי מספר חברות לתקופות קצרות יחסית. למרות שאנו חברים טובים, מסתדרים בינינו ואוהבים לעשות דברים יחד, יש לנו “באג״ בתיפקוד המיני, ואין לי ספק שזה בגללי. אני סובל מרמה נמוכה של חשק, וגם עם בנות הזוג הקודמות, לא יזמתי הרבה סקס ולא התלהבתי ממגע. הפעם הבעייה מציקה לי במיוחד, מכיוון שהחברה שלי מרגישה לא אהובה, ובצדק. אני לא רוצה לאבד אותה וחשוב לי להשתנות, אך אין לי מושג איך לעשות זאת.
י.ב
קרית חיים

תשובה:
‎לזכותך ייאמר, שאתה לוקח אחריות על הקושי שלך, ולא משליך את הבעייה על בת הזוג. אתה מבין אותה, אמפטי כלפיה ויש לך נכונות להתמודד עם הקושי. חוסר חשק מיני מופיע אצל נשים וגברים בגילאים שונים מסיבות רבות ומגוונות, כגון חינוך מסויים בילדות ומסרים שליליים בנוגע למין, מודל של יחסים מרוחקים בין ההורים, טראומות מיניות חד פעמיות או מתמשכות, טראומה קשה שאינה מינית (כמו בצבא) ודימוי עצמי גופני שלילי. בטיפול מיני תוכל לעבור איבחון יסודי, ולברר מניין נובע חוסר החשק המיני. לאחר מכן, תוכל לעבד את החוויות התוקעות אותך ולהשתחרר מהמחסומים. בין השאר תקבל תרגילים שיגבירו את החשק שלך, ובמידת הצורך תוכל לשקול גם אפשרות לשלב בכך את בת הזוג. תירגול משותף ירחיב את הרפרטואר המיני ויפתח בפניכם דרכים ססגוניות ויצירתיות להעשרת חיי המין.


אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
5: בן 28 בלי חשק מיני - מוזר
מה מקולקל אצלך חמוד
אתה צריך להיות חרמן לאללה בגיל שלך
אולי משהו בהורמון

8/6/2017    16:20

4: מכוני בדיקה "עבודה בעיניים"? - עו"ד יואב צח וכס
הרי זה מה שהשואל עשה. אחרי הבדיקה במכון, התגלתה הנזילה כשהגיע אלי משולם למוסך. אבל, הבה לא נעשה הכללות. יש גם מכונים טובים ואמינים.
עו"ד ונוטריון יואב צח וכס

6/6/2017    19:37

3: בעייה בחדירה. (וגיניזמוס) - הרצלה צח
הטיפול בבעיה בחדירה עקב וגיניזמוס, הוא טיפול מיני מורכב. ללא טיפול מתאים הבעיה מחריפה וההתנגדות לחדירה גוברת.
הרצלה צח מטפלת מינית מוסמכת.

6/6/2017    16:06

2: ‎בעייה בחדירה? קני ויברטור או מלפפון.ונסי לבד - עצה יעילה בחינם


5/6/2017    13:14

1: מכוני בדיקה לרכב הם עבודה בעיניים - לך למוסך


5/6/2017    13:12שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר