שנה עשרים ושלוש
גיליון מס' 290
מאי
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
חובה לשלם וועד בית גם אם לא ניתן פירוט הוצאות
עו"ד ונוטריון יואב צח על הפרק הפעם 2 סוגיות: האם וועד הבית מחויב לפרסם פירוט הוצאות והכנסות? והאם העירייה היא שאחראית לכך, שבור במדרכה, גרם לפציעת אישה, או שגם הנפגעת אחראית לנפילתה?
 


דו״ח כספי לדיירים

הנני גר בבניין משותף של 48 דיירים. לא מעט דירות בבניין מושכרות והדבר גורם לבעיות רבות, בשל חוסר איכפתיות של חלק מהשכנים. כך באחרונה נבחר וועד חדש לבניין, אשר מסרב לתלות על לוח המודעות את פירוט ההכנסות וההוצאות עבור אחזקת הבניין. לאחר שפניתי אל הוועד מספר פעמים בנושא ולא נעניתי, הודעתי להם, שאפסיק לשלם את מיסי וועד הבית עד שהם יואילו בטובם לפרסם את פירוט ההכנסות וההוצאות. לאחר שמסרתי את הודעתי ספגתי קללות, ואף דפקו לי על גג הבית בו אני מתגורר.

שאלתי היא, האם כדייר אני יכול להפסיק לשלם מיסים לוועד הבית, אשר אינו אמין בעיניי ומסרב למסור פירוט מדוייק של ההתנהלות הכספית?


שמואל דיין
רח׳ יגאל אלון 9
קרית מוצקין

תשובה:

גם אם וועד הבית החדש אינו מתנהל בצורה תקינה ומכעיס אותך, עדיין אין זה אומר, שאתה יכול להחליט על דעת עצמך, שלא לשלם את מיסי הוועד. אם לא תשלם את המיסים, מכיוון שאינך מקבל לטענתך את פירוט ההוצאות הכספיות וההכנסות מ-48 בעלי הדירות, ישנו סיכוי, שוועד הבית יגיש נגדך תביעה בגין אי תשלום המיסים.

אני ממליץ לך לפנות למפקח על המקרקעין בבתים המשותפים, שיכול לחייב את הוועד במתן פירוט ההוצאות וההכנסות שאסף הוועד. יצויין, כי הוועד מחוייב לתת פירוט לדיירים לגביי ההוצאות וההכנסות שנצברו אצלם, לכל המאוחר מדי חצי שנה. בנוסף, מחוייב וועד הבית עפ״י החוק, לדווח בתדירות של פעמיים בשנה על ההוצאות וההכנסות שאסף והוציא בעת ניהול הכספים שקיבל מהדיירים. כמו כן, בסיום כל שנה מחוייב הוועד להציג על לוח המודעות, את פירוט ההוצאות וההכנסות.
מעידה מבור במדרכה
לפני כשנה טיילתי ברחובות הקריה בה אני מתגוררת ומעדתי לתוך בור קטן שנפער בתוך המדרכה. הדבר אירע בשעות הערב במקום חשוך, ובעקבות הנפילה שברתי את כף רגלי וגובסתי לתקופה של חודשיים. יש לציין כי במקום היה שלט המזהיר מפני העבודות המתבצעות במקום, אך כאמור לא הבחנתי בו בשל החשיכה. האם אוכל לתבוע את העירייה בגין רשלנות מעבר לתביעה שהגשתי לביטוח הלאומי?
אורנה טולדנו
שד׳ ירושלים 43
קרית ים

תשובה:

מכיוון שאין מדובר בחזרה מהעבודה או הליכה אליה, היה עליך לתבוע את הביטוח הלאומי בגין נכות כללית, ואני מקווה שכך עשית. יחד עם זאת, אין בכך כדי למנוע את זכותך להגיש תביעה נגד העירייה, מכיוון שנפגעת מבור במקום הנמצא תחת אחריותה.

ככל הנראה, הנזק שנגרם לך הינו בגין הפסד ימי עבודה, כאב, סבל ונזקים נוספים, אותם ראוי לבדוק ולפרט בטרם תוגש התביעה. מומלץ לך לבדוק אם הנזק שנגרם לרגלך היה לתקופה קצרה, או שחלילה נשארה מגבלה בכף הרגל, כמו נכות. מניסיון העבר עם תביעות דומות, העירייה עשויה לטעון, כי לא היית מספיק זהירה בהליכתך, אך חשוב לזכור, שעדיין מדובר במדרכה, שנועדה כדי שאנשים יילכו בה בביטחה, ואין להשלים עם כך, שיימצא בור מסוכן בדרכם של העוברים ושבים. כמו כן, אין להשלים עם כך, שהמקום בו היה בור, לא יהיה מואר ומגודר. למען הסר ספק, חשוב להדגיש, כי הבור והמדרכה הינם באחריות מלאה של העירייה.

יצויין, כי במקרים רבים, גם ללא נכות, קיבלו אנשים פיצויים בסך עשרות אלפי שקלים, בגין הנזקים שנגרמו להם מנפילה בבור, שהיה במקום בו נוהגים הולכי רגל לעבור.
אין לי חשק לשכב עם אישתי

הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת
על הפרק הפעם 2 סוגיות: האם טיפול תרופתי יכול להגביר את החשק המיני של גבר? ואיך ניתן להחיות את החשק התשוקה המינית אצל אישה שעוברת טיפולי פוריות?
 


ירידה בחשק המיני
אני בן 35, חי כשש שנים עם אישתי ואב לשני ילדים חמודים. בשנתיים שלוש האחרונות אני סובל מחוסר חשק לקיים יחסים עם אישתי. זה מפתיע, כי אנחנו מסתדרים מצוין, ויש בינינו הבנה. אני מתלבט אם כדאי לי להיעזר בטיפול תרופתי, כדי להגביר את החשק המיני הירוד שלי?
ח.ל
קרית מוצקין

תשובה:
צר לי לאכזב אותך, אבל הטיפול התרופתי כנראה לא יחולל ניסים במקרה שלך. הטיפול יעיל כאשר הגבר סובל מרמה נמוכה של הורמון המין הגברי - הטסטוסטרון. ניתן לבדוק זאת על ידי בדיקת דם. לרוב מופיעה ירידה בחשק, עקב ירידה בטסטוסטרון, בגיל המעבר של הגבר, לו נילוות חוסר חיוניות, עייפות, בעיות בבניית העצם ועוד. במקרים הללו מיגוון התרופות בשוק רחב, כגון: “ויאגרה״, “סיאליס״, “תרים״ (תוצרת כחול לבן) ועוד. ישנם גם ג׳ל וזריקות שונות. הבעיה היא, שאין לטיפול התרופתי השפעה כאשר הסיבות פסיכולוגיות, כגון: שיעמום וחד גוניות בחדר המיטות, חוסר רומנטיקה, חוסר אתגרים ותפיסת בת הזוג כמובנת מאליה. נוספים אליהם לחצי היומיום, עומס בעבודה, גידול הילדים ועוד. אני מציעה שתשוחחו על הבעיה של חוסר החשק, ושתחשוב מה אישתך מרגישה בהקשר הזה, וכן לחשוב ביחד איך לרענן את הזוגיות והמיניות. אם לא תצליחו להפיח רוח חיים במיניות שלכם, מומלץ שתפנו לטיפול מיני זוגי.


טיפולי פוריות מתישים
אני אישה נשואה בת 40, ועוברת טיפולי פוריות של ivf כבר כשלוש שנים. עד לתחילת הטיפולים המתישים וסוחטי הכוחות הללו הייתי אישה מינית. מאז דעך החשק המיני שלי והיום הוא אפסי. מידי פעם, אבל ממש לעיתים רחוקות, אני מסכימה לקיים יחסים, אבל כדי לצאת ידי חובה. בעלי מרגיש ברתיעה שלי, ומנסה “לא להציק לי״, כפי שהוא אומר. אנחנו זוג אוהב, אבל הריחוק בינינו מבחינה מינית מתבטא גם בפחות פעילויות משותפות, ונסיונות להתחמק זה מזו: בעלי במחשב ואני בלפטופ או בעבודה שלי. אין לי מושג איך להחיות את החשק המיני. אני פוחדת שיהיו לו רומנים מהצד, והזוגיות תיגמר.
ש.מ
קרית ביאליק

תשובה:
הבעיה של אובדן החשק אצל נשים שעוברות טיפולי פוריות מוכרת ונפוצה. באופן טבעי נוצרים בעת טיפולי הפוריות מועקה, חששות או חרדה ודיכאון, בהתאם לעוצמת החוויה השלילית. אלה הם נוגדי חשק מובהקים ונוספת על כך תפיסת הגוף כשלילי, בוגדני ומאכזב. לדימוי העצמי הגופני השלילי והתחושות הקשות נילווה הקישור האוטומטי בין גוף ומיניות לבין סבל וכאב. הפרוצדורה הטכנית הקרה והמנוכרת של טיפולי ה-ivf היא פולשנית נפשית ופיזית, ואז, חדירה מינית אסוציאטיבית לחוויית הפולשנות הזו. בנוסף לכך, מתחוללים שינויים בגוף. לרוב, נוצרת השמנה, הן בגלל הטיפולים ההורמונליים, והן עקב אכילת יתר לפיצוי ונחמה. כמובן, שלא כל הנשים מגיבות בדפוסי ההתנהגות האלה, אבל חלק גדול מהנשים שפגשתי בקליניקה כמטפלת מינית בטיפולי הפריה, תיארו “זלילה שקשה לבלום אותה״. אני ממליצה בחום ללוות את טיפולי הפוריות בטיפול מיני פסיכולוגי, שיחזיר את החשק המיני לקדמותו. בנוסף לכך מומלץ, אם הטכניקות מתאימות לך, להיעזר בדמיון מודרך (דיקור סיני, לא מתאים לכולן), או שיטות אחרות שיגבירו את הרוגע. אם בן זוגך מוכן להיות שותף לטיפול מיני זוגי, מאוד כדאי שיצטרף אלייך: תרגישי שאת יכולה לעבור איתו נפשית את התהליך, וליצור מחדש קירבה ואינטימיות, איתם, לרוב, יתגברו החשק והתשוקה.


אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
2: טיפש שדוחף יד לאש שיתבע את האש - טיפשים לא מתים
במקום היה שלט המזהיר מפני העבודות.....לא ראיתי לא שמעתי

30/4/2017    19:42

1: חייבים לשלם מיסי וועד בית תמיד - עודד
גם אם לא משפטים לפחות מוסרית
שונא את הדיירים המתחכמים האלה
שלמו, מה קרה??

30/4/2017    14:05שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר