שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 317
אוגוסט 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
ה"טרנד" החדש בקריות: הקמת מעבדות הידרו לייצור סמים
תושב האיזור נעצר בחשד שניהל מעבדת הידרו לגידול מריחואנה בקרית חיים, ותושב אחר הורשע בגידול 13 ק"ג של קנאביס, במעבדה ביתית שהקים, ונידון ל-4 חודשי מאסר בפועל. ועוד מבציר בית המשפט: כתב אישום הוגש נגד רכז מודיעין במשטרה, בגין קבלת שוחד, שני תושבים נעצרו בחשד לניפוח הוצאות כדי לזכות בהטבות מס, כינתה את שכנה במילה "אייכמן" ותיאלץ לשלם לו 13,000 ש"ח, ועוד ועוד...
 


מעבדת הידרו ביתית
יותר ויותר סוחרי סמים מצאו דרך מקורית לגדל את הסמים שלהם הרחק מעיני המשטרה, תוך שהחלו לפתוח מעבדות הידרו ביתיות. זה בדיוק המקרה של תושב האיזור, בן 45, שעפ"י החשד פתח מעבדת הידרו בקרית חיים. במסגרת פעילות יזומה של המשטרה, נחשף מחסן בקריה, ששימש עפ"י החשד למעבדת הידרו לגידול סמים, ובה 132 שתילים של חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה ו-400 גרם חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה, זאת לצד ציוד מעבדה וכסף שנתפס במקום. החשוד נעצר ויועמד לדין בתום החקירה.


גידל שתילי קנאביס

טורס: הכנת סמים מסוכנים
ארבעה חודשי מאסר בפועל, שישה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 5,000 שקלים. זהו העונש שנגזר על תושב הקריות, בן 26, שהורשע בגידול סמים בדירתו. מכתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בקריות, עולה כי הנאשם גידל עשרות שתילים של קנאביס בדירה ששכר בקריות, במשקל כולל של 13 ק"ג. בדירה נמצאו גם הכלים ששימשו לגידול הסמים והפקתם. הנאשם הודה במעשים שיוחסו לו והשופט יוסי טורס, הרשיע אותו בעבירות של ייצור, הכנה והפקת סמים מסוכנים. בחוות דעת שהוגשה לבית המשפט נמסר, כי הנאשם עובר תהליך שיקום, ובית המשפט החליט להקל בעונשו, תוך שהסתפק במאסר קצר, אותו ירצה הנאשם בעבודות שירות.


מתחנת המשטרה לכלא
 34 חודשי מאסר בפועל נגזרו על רכז מודיעין, ששירת בתחנת משטרה במחוז חוף, בגין עבירות שוחד, קבלת דבר במירמה והפרת אמונים.
מכתב האישום עולה, כי בין השנים 2017-2013 קיבל השוטר סכום כספי בסך כ-20,000 שקלים, בתמורה לסיוע משטרתי, וגרם לשיחרורו ממעצר של חשוד בהסעת שב"חים, אשר שימש מקור מודיעיני שלו, כל זאת בתמורה לשוחד. כמו כן הורשע הנאשם בכך, שבין השנים 2017-2016 קיבל במירמה ממקור מודיעיני שלו, מוצרים בשווי כספי של כ-7,000 שקלים, ללא כל מתן תמורה בעדם. בגזר הדין קבע השופט, כי מעשיו של הנאשם היו מתוכננים היטב, וכי הוא ניצל את מעמדו ואת מערכת היחסים עם המקור המודיעיני, כדי לקבל שוחד.
פרט למאסר בפועל, נגזרו על הנאשם 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 20,000 שקלים


גרימת מוות ברשלנות

לוקץ': תאונה באתר הבנייה
לאור ההפקרות הנמשכת באתרי הבנייה ברחבי המדינה, שהביאה למותם של יותר מ-20 פועלים מאז תחילת השנה, הגישה פרקליטות המחוז (פלילי) לבית משפט השלום בחיפה, כתבי אישום נגד ארבעה מנהלי חברות בנייה, בגין גרימת מוות ברשלנות של עובד באתר בנייה באיזור. מכתב האישום עולה, כי עובד אחר, שלא הוכשר לכך, קיבל הוראה לעלות לקומה ה-20 של בניין הדירות באתר, ולתת הוראות לעגורנאי, באמצעות מכשיר קשר, לצורך הנחת מטען ובו שני משטחים של בלוקים. כתוצאה מהוראות לקויות שנתן אותו עובד, הונח המטען בצורה לא נכונה וכמה בלוקים נפלו מהקומה ה-20, פגעו בראשו של המנוח וגרמו למותו. 


מחיר ההפקרות
גם בתי המשפט נלחמים בהפקרות באתרי הבנייה, ולאחרונה פסקה שופטת בית משפט השלום בקריות, פנינה לוקץ', פיצוי בסך 150,000 שקלים לתושב הקריות, שנפגע בתאונת עבודה באתר בנייה במרכז הארץ. מפסק הדין עולה, כי העובד נאלץ להרים שקים כבדים ביותר עם חצץ, כאשר אחד מהם אף נקרע במהלך העברתו. כתוצאה מכך נפגע העובד, ובית המשפט קבע, כי החברה נקטה בשיטת עבודה מסוכנת ביותר. כמו כן קבעה השופטת, כי לתובע נגרמו 10% נכות בשל תאונת העבודה.


ניפחו הוצאות ונעצרו

זיסמן: ביטול צו ההגנה
לא מעט עובדים עצמאים נוטים לעיתים לנפח קצת את ההוצאות שלהם, כדי לזכות בהטבות מס. אלא שמה שעשו באחרונה שני תושבי האיזור, העוסקים בתחום כוח אדם, היה מעל ומעבר ל"קצת" ניפוח הוצאות. השניים נעצרו בחשד להגשת הצהרות מס כוזבות ושימוש בחשבוניות פיקטיביות בסכום כספי של כ-2 מיליון שקל, במטרה לחמוק מתשלום מס.

מהבקשה שהוגשה לשיחרור בערבות עולה, כי בין השנים 2016-2015 דרשו השניים הוצאות כוזבות בסכום כולל של כ-2 מיליון שקלים, שהסתמכו על חשבוניות פיקטיביות, מבלי שבוצעה העבודה המפורטת בהן. השופטת מריה פיקוס בוגדאנוב, הורתה לשניים לשלם ערבות עצמית בסך 200,000 שקלים לכל אחד, ערבות צד ג' בסך כולל של 300,000 שקלים וצו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום. 


הקללה ששווה 13,000 ש"ח
בשנים האחרונות הפכו כינויים כמו "נאצי", לדבר השגור בפיהם של תושבים רבים, שמכנים כך את אלו המתנגדים להם בדיעותיהם. אלא שמסתבר, כי גם בכל הקשור לסיכסוך שכנים, עלולים הדברים להידרדר בצורה קשה. תושב האיזור, בן 74, הגיש לבית משפט השלום בקריות, תביעה בסך 74,000 שקלים, נגד שכנתו, שכינתה אותו "אייכמן" ו"פרצוף אייכמן". במהלך המשפט התברר, כי השניים מסוכסכים על רקע טענה של פגיעה ברכוש. הנתבעת טענה, כי השכן "הביא אותה לקצה" בהתנהגותו המרגיזה, וכי המילים הקשות שאמרה "נפלטו לה מהפה". הרשם הבכיר יניב לוזון, שלא התרשם מדברי האישה, פסק כי עליה לשלם לתובע פיצויים בסך כ-13,000 שקלים בגין דבריה הפוגעניים. 


ביקש הרחקה והורחק 

מורני: הרשת חוייבה בפיצויים
הפוך על הפוך. כך אפשר להגדיר את המקרה של תושב הקריות, שפנה לבית המשפט בבקשה להוציא צו הגנה נגד אישתו, בעניינו של בנם המשותף, אבל לבסוף קיבל בעצמו צו הרחקה. בעקבות פניית האב לבית המשפט, נקבע דיון בהול בצו ההגנה ביום שלמחרת. האם, שמיוצגת ע"י עו"ד צחי זיסמן והמתמחה ירדן שלומי, הגישה מטעמה הוכחות למסע הכפשות וניכור הורי קשה, שמנהל נגדה האב מזה כשנתיים, מול הילדים. בית המשפט התרשם, כי האב אכן המשיך לפעול בניגוד להסכמות שנקבעו בהליך הקודם, תוך שגרם לניכור הורי קשה נגד האם, ובעקבות זאת, הקטין אינו מקבל את האם כאימו ואת מרותה וסמכותה, תוך שהינו פועל בהנחיית האב ולמענו. במסגרת הדיון, ביטל בית המשפט את צו ההגנה שניתן נגד האם, חייב את האב בהוצאות משפט והרחיק מיידית אותו מהקטין, תוך מניעת כל קשר בינו ובין בנו עד להחלטה חדשה.


משלוח יקר במיוחד
תושבים רבים "נתקעים" בבתים שעות על גבי שעות בהמתנה למשלוחים או לאנשי שירות, המבטיחים להגיע בשעה מסוימת, אך לא עומדים במילתם. רוב התושבים "בולעים את הצפרדע" ועוברים על כך בשתיקה, אלא שבמקרה שלפנינו, הדברים היו מעט שונים. תושבת הקריות, שהזמינה משלוח של מוצרי מזון מרשת מובילה באיזור, ולא קיבלה אותה בשני מקרים שונים, החליטה לא לשתוק והגישה לבית משפט השלום בקריות תביעה בסך 15,000 שקל נגד הרשת, בגין עוגמת הנפש שנגרמה לה, סלי הקניות שלא סופקו ואובדן יום עבודה. הרשם הבכיר בבית משפט השלום בקריות, נדים מורני, החליט לקבל חלקית את התביעה וחייב את הרשת לפצות את התושבת בסכום כספי של 1,700 שקלים. עם זאת ציין הרשם, כי בית המשפט התרשם מכך, שהתובעת הגזימה מאוד בתביעתה, דבר הגובל בהתנהגות חסרת תום לב.

תגובות:
2: פרצוף אייכמן - דנאור
הנה קיבלה 13,000 על הפרצוף איכה שלה

8/8/2019    15:18

1: חייב לפתוח מעבדה בבית - ג'אנגו
עסק מכניס החרא הזה
מה כבר יעשו לי?

7/8/2019    11:08שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר