שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 315
יוני 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
הורי החתן והכלה הלכו מכות במהלך החתונה
בקטטה נפגע אחד מבני המשפחה ונזקק לטיפול רפואי. שניים מהמעורבים נעצרו בגין תקיפת שוטרים. ועוד מבציר בית המשפט: כתב אישום נגד נער בן 16, בגין התפרצויות למוניות וגניבת תכולתן, תושב הקריות נעצר בחשד שסחט רופא שיניים במאות אלפי שקלים, מנהלת אגף התברואה בעיריית קרית ים, רדפה אחר גונב פחים, תושבת קרית אתא תקפה את מזכירת בית חב"ד בקריה, ועוד ועוד...


 


קטטה באולם השמחות
במוקד 100 של המשטרה התקבל דיווח על קטטה שפרצה באולם שמחות בשדרות ההסתדרות שבמפרץ חיפה. כאשר הגיעו השוטרים לאולם השמחות, הם גילו כי הקטטה פרצה בין הורי החתן והכלה, כאשר בלהט האירועים הידרדרה התיגרה לפסים אלימים, שגרמו להתערבות משטרתית.

במהלך הקטטה נפגע באורח קל אחד המעורבים, שפונה לקבלת טיפול בבית החולים רמב"ם. במקביל נעצרו שני חשודים בני 43 ו-33 בגין תקיפת שוטרים. החשודים הובאו לדיון בבית משפט השלום בקריות, שם הוארך מעצרם במספר ימים. עדיין לא ברור מה היתה הסיבה שגרמה לקטטה ההמונית בין שתי המשפחות.


הבית החדש של ההומלס

נווה: מעצר בית עד המשפט
דיירי בניין רב קומות בקרית ים, טוענים כי מחוסר דיור "התנחל" בחדר המדרגות של הבניין, ומאז הפכו חייהם לגיהנום. לטענת הדיירים, מחוסר הדיור, שמסרב לעזוב את המקום והחליט כי מדובר בביתו החדש, ישן בחדר המדרגות ומדי פעם אף עושה שם את צרכיו, דבר הגורם למפגע תברואתי ולריחות קשים. עוד טוענים דיירי הבניין, כי הגישו תלונה למשטרה, אלא שדבר זה לא עזר ומחוסר הדיור אינו ממהר לעזוב את המקום. מהמשטרה נמסר, כי הטיפול במחוסרי דיור הינו באחריות הרשות המקומית.


מעבדות לגידול סמים
באחרונה חשפה משטרת זבולון ארבע מעבדות לגידול קנאביס בקרית אתא, בשיטת ההידרו, תוך שעצרה מספר חשודים בגין גידול סמים וסחר בהם. על פי החשד, הופעלו מעבדות הסמים ע"י שלושה מתושבי הקריה. במהלך פשיטת המשטרה נתפסו 200 שתילים במשקל כולל של כ-30 ק"ג.
מהמשטרה נמסר, כי מתחילת השנה נחשפו בקריות 14 מעבדות לגידול סמים בשיטת ההידרו.


תקפה את המזכירה
כתב אישום הוגש נגד תושבת קרית אתא, שתקפה את מזכירת בית חב"ד בעיר. מכתב האישום עולה, כי האישה חשה, כי המזכירה נתנה לה יחס עוין ולא השיבה לה בברכת שלום. בעקבות זאת, היא גידפה אותה וניסתה בכוח להסיר את כיסוי הראש שלה, תוך שהיכתה אותה. עוד עולה, כי האישה חבטה בראשה של המזכירה עם שקית מלפפונים, שככל הנראה רכשה לפני כן בשוק.


הקטין התפרץ למוניות 

סידרת התפרצויות וגניבות ממוניות שהתרחשו ברחבי הקריות, פוענחה ע"י המשטרה, ואשר במסגרתה הוגש כתב אישום נגד נער בן 16, בגין מעורבות ב-5 אירועים שונים. מחקירת המשטרה עולה, כי החשוד התפרץ למוניות, יחד עם חשודים נוספים, תוך גניבת תכולתן, בדגש על כסף מזומן וארנקים המכילים כרטיסי אשראי, לרבות שימוש בהם. יחידת התביעות של משטרת ישראל הגישה כתב אישום נגד הקטין, בהליך מזורז, תוך בקשה לעצרו עד תום ההליכים.  שני חשודים נוספים, קטינים בני 16 ו-13, נעצרו גם כן בחשד למעורבות בהתפרצויות למוניות.

תקף את אביו
לאחר שסירב לאפשר לו לעשן סמים בביתו, הותקף תושב קרית אתא, על ידי בנו. כך עולה מכתב אישום שהוגש נגד הבן, לפיו נתן לאביו מכת אגרוף ולאחר מכן המשיך להכות אותו, בעת שהיה שרוע על הריצפה. אם אין זה מספיק, איים הבן על אביו, כי "יחתוך אותו" אם יתקשר למשטרה.

סניגורו של החשוד, עו"ד רועי קרן, ביקש מבית המשפט לשחרר את מרשו למעצר בית, תוך שהדגיש כי הבן מבין שעשה טעות. 

סגן נשיא בית משפט השלום בקריות, השופט ערן נווה, קיבל את בקשת המשטרה ושלח את הצעיר למעצר בית עד תום המשפט נגדו.


סחיטת כסף מרופא שיניים

אבן צור: גניבת פחים סידרתית
בימים האחרונים עצרה המשטרה תושב קרית ביאליק, כבן 60, בחשד שסחט באיומים לאורך עשר שנים, סכומים כספיים מצטברים בסך 700,000 שקל מרופא שיניים, לאחר שהיחידה המרכזית ניהלה חקירה סמויה, במסגרתה הצליחה לאסוף ראיות נגד החשוד. 

ראשיתה של הפרשה לפני מספר שבועות, עם קבלת תלונה במשטרה מהקורבן, שציין כי מדי חודש נדרש לשלם סכום כספי בסך 6,000 שקל לתושב הקריות, בתמורה לכך שהסוחט לא יפגע בו, בבני משפחתו וברכושו. בתום החקירה הגישה פרקליטות המחוז לבית המשפט המחוזי בחיפה, כתב אישום חמור נגד החשוד בסחיטה. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. התיק נחקר ע"י ימ"ר חוף - משטרת ישראל.


גונב פחים סידרתי
במשך תקופה ארוכה התמודדה עיריית קרית ים, עם תופעה משונה של גניבת פחי אשפה עירוניים, ולא הבינה מי מסוגל לעשות דבר כזה. כתוצאה מגניבת הפחים, נפגעה איכות השירות של פינוי האשפה בעיר ונגרמו לעירייה נזקים כספיים. במשך תקופה ארוכה לא הצליחה העירייה להתחקות אחר הגנבים, עד שיום אחד ראתה מנהלת אגף התברואה, תמי אבוחצירה, בעת שהיתה בסיור שגרתי באחת משכונות העיר, רכב עם עגלה נגררת, הנוסע באחד הרחובות, זמן קצר לאחר פינוי האשפה. לפתע עצר הנהג את רכבו, ניגש לאחד הפחים והעמיס אותו על העגלה, שהיתה מחוברת למכוניתו.

כמו בסרט מתח, גילתה אבוחצירה תושיה ופתחה ברכבה במרדף אחר המכונית המתרחקת. כשהגנב הבין שהיא עלתה עליו, הוא ניסה לחמוק ממנה דרך כבישים צדדיים, אלא שבסופו של דבר, היא הצליחה לחסום את רכבו כשהגיע לאחד הצמתים. רק לאחר דין ודברים קולני הסכים הנהג לפרוק את הפח ולהחזירו לידי מנהלת התברואה, כאשר מיד לאחר מכן נמלט מהמקום. פרטי הרכב של הגנב הועברו לידי המשטרה לצורך פתיחה בחקירה.

ראש העיר, דוד אבן צור, שיבח את אבוחצירה, והודיע כי בכוונתו להעניק לה תעודת הוקרה בשל פעולתה המהירה והנחושה.


פצעה את הלקוח
פדיקוריסטית תושבת הקריות, שפצעה בטעות לקוח במהלך עבודתה, תשלם לו פיצויים בסך 5,000 שקל. כך פסק באחרונה בית משפט השלום בקריות. 
בעת הטיפול השתמשה העובדת בסכין גילוח, לצורך הסרת עור יבש מרגלו של הלקוח, וברגע של חוסר זהירות, גרמה לו לחתך בעקב, אשר הוביל לדימום. הלקוח, מאבטח במקצועו, פונה לבית חולים, שם אושפז, ונאלץ להיעדר מעבודתו למשך קרוב ל-10 ימים. להגנתה טענה הפדיקוריסטית, כי מדובר בדימום קל, וכי לא נגרם לו נזק כבד.


רימון לעבר הבית

ביהמ"ש: דנים באלפי תיקים
תושב קרית אתא, בן 25, נעצר ע"י המשטרה בחשד שהיה מעורב בזריקת רימון לעבר חצר ביתה של תושבת קרית ביאליק, שבנה הלווה ממנו כספים. 
סניגורו של החשוד, עו"ד יעד נווה, טען בבית המשפט, כי מרשו הלווה לחברו לפני כשנתיים סכום של 10,000 שקל, ולאחר שהחבר לא החזיר לו את כספו, הבטיחה אימו לקחת זאת על עצמה. בתחילה שילמה האם חלק מהכסף בתשלומים של 1,000 שקל מדי חודש, אלא שכעבור ארבעה חודשים הפסיקה לשלם. מעצרו של החשוד הוארך במספר ימים.
תגובות:
12: הוא גנב את הפחים עם הזבל? - זבל אנושי
או שהוא רוקן את הזבל ברחוב וגנב רק את הפח?

6/6/2019    16:32

11: דווקא באולם שמחות הולכים מכות? - חולים בראש
הפכו את האירוע לזירת קרב
לצערי הייתי שם (עובד, לא מוזמן)
זה היה מפחיד והזוי

6/6/2019    16:25

10: עכשיו גם קטינים התחילו לגנוב? - לביא
אם אין ברירה לשלוח למוסד שינסה לשקם אותם אחרת הם יהוו מתרד גדול לחברה

6/6/2019    16:17

9: איך היא חתכה לו את הרגל? - רמית
כנראה הפדיקוריסטית הזו לא משהו בכלל

6/6/2019    16:09

8: 6,000 שקל זה הסיפור? - יגאל
בשביל זה לזרוק רימון?

6/6/2019    15:11

7: מה יש לה לתקוף את מזכירת בית חב"ד - ורדינה
אנשים איבדו את זה לגמרי
יש תחרות מי יותר משוגע

6/6/2019    15:08

6: מי לעזאזל גונב פחים - אנשים מוזרים
ומה בדיוק הוא עושה איתם אחר כך?

6/6/2019    13:22

5: פרוטקשן - אהרון
רופא שיניים משלם פרוטקשן?
לאן הפושעים רוצים להתרחב עוד?

6/6/2019    12:55

4: כשהבן מכה את האבא - ליאון
אני לא חושב שמישהו יכול להבין את העלבון של האבא כשקורה דבר כזה

6/6/2019    12:49

3: מגדלים סמים - ג'אנגו
מה יש? כולה מגדלים צמח. אני אף פעם לא יצליח להבין מה רוצים מהצמח המקסים הזה שנראה כמו נענע

6/6/2019    12:43

2: קבע להם עובדה בבניין - גבאי
זה ממש הזוי שלא מפנים הומלס מחדר מדרגות של בניין
ובנתיים הוא משתין להם שם

6/6/2019    12:16

1: חמורים עם בגדים - יהורם
לריב בחתונה של הילדים שלכם
מה ניסגר איתכם אנשים
תנו לי לנחש, אתם לא ממש "אירופאים" במקור

5/6/2019    16:39שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר