שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 314
מאי 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
12 חשודים מהאיזור נעצרו בפרשת עוקץ ומירמה בשווי מיליוני שקלים
במסגרת הפרשה הקים והפעיל חשוד מהקריות חברות קש תחת שמות שונים, שהוציאו כספים מלקוחות מבלי לספק שירותים. ועוד מבציר בית המשפט: תלמיד שנפגע בשיעור ספורט ותבע את עיריית קרית אתא, טרם קיבל את כספו, מטפל שסטר לקשיש קיבל עונש קל במיוחד, נהג אופנוע בן 19 נהרג ב"כביש 22", שני תושבי הקריות גנבו כסף מקופת צדקה ועוד ועוד...
 


עוקץ במיליוני שקלים
בתום חקירה מורכבת ומסועפת עצרה המשטרה 12 חשודים תושבי הקריות והסביבה, במסגרת פרשת עוקץ ומירמה, אשר כללה התנהלות מפוקפקת של חברות עסקיות שונות, שהיו רשומות על שמותיהם של אנשי קש, בהיקפים כספיים המוערכים במיליוני שקלים.

מחקירת המשטרה עולה, כי החשוד המרכזי, תושב הקריות, הקים והפעיל חברות קש תחת שמות שונים וחברות טלמרקטינג המציעות בשם אותן חברות מוצרים ושירותים בתחומים מגוונים, במטרה לקבל פרטי כרטיסי אשראי של לקוחות למטרת מירמה. החברות עסקו בתחומים שונים ומגוונים, כגון הצעה למתן הלוואות, ניכיון צ'קים ושירותים פיננסיים. נוסף על כך, הטלפניות והטלפנים התקשרו ללקוחות ממשרד במפרץ חיפה, במטרה להציע להם שירות תיקונים וביטוח למוצרי חשמל.

במסגרת הפרשה חקרה המשטרה יותר מ-150 תלונות שהתקבלו בשנתיים האחרונות. מהחשדות עולה, כי ללקוחות רבים נמכרו שירותי ביטוח פיקטיביים. רוב הלקוחות שהגישו את התלונות היו קשישים, עולים חדשים ואוכלוסיות מוחלשות נוספות. במשטרה סבורים, כי חברות הקש, שהוקמו על ידי החשוד המרכזי, הונו אלפי קורבנות ברחבי הארץ, לאחר שקיבלו כספים ולא סיפקו את השירותים אותם היו אמורים להעניק.

עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוסי, המייצגים את רעייתו של החשוד המרכזי, בנו ועוד שני בני משפחה, מסרו כי החשודים מכחישים את החשדות נגדם וטוענים לחפותם.


הפורץ הופתע בדקירה
מה הייתם עושים לו הייתם מתעוררים באמצע הלילה במיטתכם ומגלים שני פורצים לנגד עיניכם? תושב קרית ים, שהיה עד למחזה הלא נעים, וגילה כי אחד משני הפורצים מנסה לגנוב שני פלאפונים שהיו שייכים לבת הזוג שלו, ידע כנראה היטב מה עליו לעשות: הוא דקר את אחד הפורצים. לאחר שנעצר על ידי המשטרה, טען הגבר, כי עשה זאת כחלק מהגנה עצמית, במהלך קטטה שהיתה בינו ובין הפורץ. כמו כן טען החשוד, כי שני הפורצים תקפו אותו באמצעות אלה וסכין, ולא היתה לו ברירה אלא לפגוע באחד מהם. בית המשפט שיחרר את החשוד בתנאים מגבילים.


עונש קל למטפל
מטפל שסטר לקשיש בבית אבות בקרית אתא, קיבל עונש קל במיוחד של מאסר על תנאי ועבודות שירות, לאחר שהביע חרטה בבית המשפט, וכבר נענש בכך שפוטר מעבודתו. בבית המשפט טען המטפל, כי אינו יודע מה קרה לו, וכי זו הפעם היחידה בה התנהג בצורה כזו בכל שנותיו כמטפל בבתים סיעודיים ובבתי אבות. 
התביעה ביקשה להטיל על המטפל מאסר בפועל של 15-7 חודשים, ואילו עורך דינו ביקש לבטל את ההרשעה, בטענה שמדובר באדם נורמטיבי, וכי ההרשעה עלולה לפגוע קשות בעתידו.

שופטת בית משפט השלום בקריות, איילת השחר ביטון פרלה, הסתפקה בעונש קל למטרת שיקום, תוך שגזרה על המטפל חודשיים מאסר על תנאי ועבודות שירות של 250 שעות לטובת הציבור.


התחזה לאדם אחר

דקר את הפורץ
פיתרון קל להשגת כסף מצא תושב קרית ים בן 50, שהשתמש בזהותו של אדם, שעזב את הארץ לפני שמונה שנים, כדי לפתוח חשבון על שמו, תוך קבלת הלוואות וביצוע עיסקאות בכרטיסי אשראי. נגד הגבר הוגש כתב אישום בגין התחזות, שימוש במסמך מזוייף וקבלת דבר במירמה. יצויין, כי הנאשם השתמש בתעודת זהות מזוייפת, שכללה את פרטיו של אותו אדם שעזב את הארץ. במשטרה מעריכים, כי לנאשם היה שותף שסייע לו, אך הם טרם עלו על עקבותיו.


תאונה קטלנית ב"כביש 22"
בתאונת דרכים קטלנית, שהתרחשה בכביש 22 ("עוקף קריות"), בסמוך למחלף קרית אתא ולמפעל "דשנים", נהרג רוכב אופנוע בן 19. מאירגון "איחוד הצלה" נמסר, כי רוכב האופנוע, שפגע ברכב אשר עמד בשולי הדרך, סבל מפגיעה רב-מערכתית קשה במיוחד ולא נותר היה אלא לקבוע את מותו. בוחני התנועה של המשטרה חוקרים את נסיבות התאונה.


גניבה מקופת צדקה

ארדמן: העירייה תשלם לתלמיד
שני תושבי הקריות, בשנות ה-20 לחייהם, נעצרו ע"י המשטרה בחשד שניסו לפרוץ לקופת צדקה ברחוב ויצמן בקרית ים, באמצעות לום שנמצא ברשותם. כוח משטרתי מיוחד של תחנת זבולון, שהיה רכוב על אופנוע, זיהה את אחד החשודים בסמוך לזירת האירוע ועצר אותו, כאשר בהמשך נעצר החשוד השני, אשר הוביל את השוטרים אחר כבוד אל הלום, אותו החביא בקרבת מקום. השניים נעצרו לחקירה בתחנת המשטרה.


החלקה קטלנית בשיעור
תלמיד שנפגע במהלך שיעור ספורט וזכה בבית המשפט בפיצויים בסכום כספי של 18,900 שקל, טרם קיבל את כספו ע"י הנתבעת עיריית קרית אתא, למרות שעברו מאז מספר חודשים. 

הכל החל כאשר התלמיד החליק ונפצע במהלך שיעור ספורט בביה"ס רוגוזין בקרית אתא, ובעקבות זאת הגיש תביעה נגד העירייה. בתביעתו טען התלמיד, כי בית הספר והעירייה אחראים לפציעתו, מאחר שלא דאגו לנקות את הפרקט ממי גשמים, שגרמו להחלקתו. בעקבות זאת נפגע התלמיד בסנטרו ונשארה לו צלקת.
השופט שלמה מיכאל ארדמן, קבע כי התלמיד זכאי לפיצויים בסך 21,000 שקל. לאחר שהשופט קיזז 10 אחוזים מסכום זה, מכיוון שגם מצא את התלמיד אשם במידה מסויימת בתאונה, הוא הורה לעירייה לשלם לו 18,900 שקל. העירייה לא הגישה בזמנו כתב הגנה, ולמרות שחלפו מאז חודשים רבים, היא טרם שילמה את חובה לתלמיד. בעקבות זאת פנה עורך דינו של התובע, רפי רפאלי, להוצאה לפועל, לאחר שהחוב תפח כבר לסכום של 32,000 שקל. ההוצאה לפועל אישרה את מימוש העיקולים, שהוטלו על שני חשבונות בנק של העירייה, לשם תשלום החוב.
במהלך המאבק להשגת הכסף, הטיל עו"ד רפאלי עיקול ברישום על רכבי העירייה, כולל רכבו של ראש העיר, יעקב פרץ. לטענת העירייה, חברת הביטוח שלה היא שהיתה צריכה לטפל בתיק ואף להגיש כתב הגנה, אלא שהיא לא עשתה זאת, ובינתיים החוב הלך וגדל.

באחרונה פנה עו"ד רפאלי ללשכת קריות בהוצאה לפועל, במטרה לממש את העיקול שהוטל על שני חשבונות בנק של העירייה. רשם רשות האכיפה והגבייה, עופר שוורץ, אישר את מימוש העיקולים והעברת הכספים ללשכה להוצאה לפועל.
מהעירייה נמסר, כי התיק נמצא בהוצאה לפועל, וכי היא פועלת בהתאם להוראות הרשם בתיק.


"סיירת טיילת" בקרית ים
סיירת טיילת מיוחדת של משטרת ישראל, החלה לפעול לאורך הטיילת של קרית ים. מטרת הסיירת הינה להביא להגברת הביטחון האישי של המטיילים והמתרחצים, עם תחילת עונת הרחצה, תוך מתן מענה מיידי בכל מקרה חירום. מטרה נוספת הינה למנוע מעשי פשיעה, ביריונות או איום על שלום הציבור. 
את ההחלטה על הפעלת הסיירת קיבלו במשטרת זבולון בעקבות פניותיו של מפקד נקודת המשטרה בעיר, פקד רמי מזרחי. שוטרי הסיירת, המצויידים באופניים חשמליים משוכללים, פועלים לאורך הטיילת מדי יום, משעות הבוקר ועד הערב. 
ראש העיר, דוד אבן צור, הביע את ביטחונו, כי פעילות הסיירת תביא לחיזוק תחושת הביטחון של המטיילים והמתרחצים מסביב לטיילת הקריה.


גניבה ממלתחות הנשים
רעיון מקורי ויוצא דופן היה לתושב האיזור, בן 26, שעל פי החשד גנב חפצי ערך וכסף מזומן ממלתחות הנשים בבית החולים רמב"ם בחיפה, בו עבד. ראשית החקירה, שנוהלה ע"י המשטרה, בשיתוף אגף הביטחון של בית החולים, בכמה תלונות שהתקבלו באגף הביטחון, על גניבת חפצים אישיים. הגנב, שככל הנראה לא התעניין בחזיות ובתחתונים הנשיים, העדיף את הארנקים והטלפונים הניידים שלהן.
חקירת המשטרה התמקדה בעיקר בזהות העובדים שהיו בעלי גישה למלתחות בבית החולים, במועדי הגניבות ובמשמרות העובדים. כעבור זמן קצר נעצר עובד המקום, שנלקח לחקירה. מהמשטרה נמסר, כי בתום החקירה יועבר חומר הראיות לשם הכנת כתב אישום נגד החשוד.
תגובות:
6: כמה מטפלם מתעללים בקשישים - שמיר
זה רק אומר עלינו כחברה שנהיה נוח לנו לזרוק את ההורים שלנו למטפלים סיעודיים שמתעללים בהם. האשמה גם בנו שלא למדנו על כיבוד אב ואם

8/5/2019    11:19

5: מעניין אותי לדעת מאיזה מגזר הוא - יעקב
שכותבים תושב האיזור בן 26 שעבד בבית החולים וגנב כסף וטלפונים ממלתחות הנשים אני מת לדעת כי זה בטח לא רופא אלה עובד כללי כל שהוא. עכשיו, זה לא יהיה פשע לנחש לאיזו קבוצה בעם הוא משתייך. ובאמת שאני משתדל לא לצאת גזעני

8/5/2019    10:48

4: עירייה שצריך להפעיל לה הוצאה לפועל? - שובל
מה ניסגר
שלמו לתלמיד את הכסף

8/5/2019    09:53

3: לגנוב מקופת צדקה - ניצן
אין גבול לטימטום ולאבסורד

7/5/2019    17:06

2: מה רוצים ממנו? - שימי
פרצו לו הביתה.
המינימום שיכול בנאדם לעשות בשביל החולירות זה דקירה

זכאי !!!

7/5/2019    12:58

1: אנשים רמאים וגנבים - רינה
כל פעם צצה חברה שעושה הונאות על אנשים בכרטיסי אשראי וכל זה
מגעיל

7/5/2019    10:38שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר