שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 312
אפריל 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
ברח ממעצר בית וגם תקף שוטרים שהגיעו כדי לעצור אותו
במהלך הדיון בהארכת מעצרו התברר, כי מי שהגישה נגדו את התלונה בגין הפרת הצו היתה אימו. ועוד מבציר בית משפט: נעצר שוהה בלתי חוקי שאותר בידי מאבטחי מרכזית לב המפרץ, התנגש בשוטר וברח מהמקום, אדם שהתבצר עם סכין בבית המשפט, ושאר ירקות

 


מאסר כחלופה למעצר
היכן יבלה את הזמן עד המשפט נאשם בתקיפת סוהר, שכבר נדון למאסר בפועל? בשאלה זו עסקה לאחרונה השופטת איילת השחר ביטון פרלה, מבית משפט השלום בקריות, שקבעה כי הנאשם יכול להמתין למשפטו הנוסף בכלא, שם תנאי הכליאה טובים יחסית, לאלו בתא המעצר.  

הפרשה החלה כאשר תושב האיזור נעצר בחשד להריגה ופציעה בנסיבות מחמירות. הוא נשלח לבית המעצר בקישון אבל גם שם לא ממש נרגע ובהזדמנות אחת לא ביצע את מה שהסוהרים אמרו לו לעשות ואף נגח בעוצמה בפניו של אחד מהם. הצעיר, שכבר הוגש נגדו כתב אישום בגין ההריגה, הועמד לדין גם בפרשת תקיפת הסוהר. לאחר שנמצא כשיר לעמוד לדין, נגזר עליו עונש של תשע שנות  מאסר בפועל בגין ההריגה, וכעת הוא ממתין למשפטו הנפרד בנושא תקיפת הסוהר. בשלב זה התעוררה השאלה, היכן יבלה את זמנו עד המשפט, בכלא בו הוא מרצה את מאסרו או במתקן מעצר. 

האסיר טען, כי במעצר התנאים גרועים יותר וביקש לשהות בכלא עד משפטו הנוסף. בתום הדיון קבעה השופטת, כי מטרות המעצר יושגו גם אם הנאשם ישהה בכלא ולשם הוא נשלח.


עם סיוע טכנולוגי
גם פגע וגם ברח: בתום חקירה משטרתית מואצת, שכללה איסוף ממצאים מזירת תאונת דרכים והפעלת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, נעצר תושב האיזור בן 31 ואותר רכבו, בחשד שפגע בשוטר רכוב על גביי אופנוע ונמלט מהמקום. 
מסתבר, שאותו צעיר לא ממש אהב את העובדה, שהמשטרה ביקשה לבדוק את המסמכים שלו. החשוד נמלט מהשוטרים תוך נהיגה פרועה ולסוף הגיע למחסום שהוקם כדי לעצור אותו. החשוד, שראה מלפניו את המחסום ומאחוריו שוטר רכוב על קטנוע שחסם את נתיב הנסיעה שלו, לא חשב פעמיים: הוא נתן גז, נסע לאחור, התנגש בקטנוע, פגע בשוטר ולאחר מכן נעלם מעיניי הרודפים אחריו. אבל סופו של פושע להיתפס ואכן הוא נעצר, בין השאר בעזרת שברי זכוכית מפנסיו שנמצאו בזירת התאונה וכעת הוא ממתין לעונשו, שמן הסתם קל לא יהיה.


אין גבול לחוצפה

ארדמן: הפרת תנאי השיחרור
 ילד שלי לא מוצלח: צעיר תושב הקריות, ששוחרר בערבות למעצר בית מלא לאחר שנחשד במעורבות בהצתת בית, נעצר שוב לאחר שהפר את תנאי השיחרור. הצעיר יצא מביתו, זרק אבנים לעבר שכניו ואף תקף שוטרים שבאו לעוצרו. ומי הגישה את התלונה נגדו? אימו. 

מבקשת המעצר שהוגשה לבית משפט השלום בקריות עולה, כי צעיר בן 29, תושב קרית אתא, שוחרר למעצר בית מלא. למרות זאת, הוא יצא מביתו והחל לזרוק אבנים לעבר שכניו. הצעיר לא הסתפק בכך וכאשר הגיעו שוטרים למקום, הוא לא נשמע להוראותיהם, הפריע להם ואף תקף אותם. בבקשת המעצר רשם התובע המשטרתי שני סעיפים: הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ותקיפת סתם. 
בדיון שנערך בפני השופט ד"ר שלמה מיכאל ארדמן, התברר כי אימו היא זו שהתלוננה שהבן מפר את תנאי שיחרורו ולא נשאר במעצר בית אצל אביו כפי שהתחייב. בהחלטתו ציין השופט כי חלופת מעצר הבית לא הוכיחה את עצמה במקרה הזה וכי יש חשד סביר כי הצעיר ביצע את העבירות בהן נחשד. עם זאת האריך השופט את המעצר ביממה בלבד להשלמת החקירה. למחרת היום הוצגה בבית המשפט הסכמה בין נציג המשטרה לבין סניגורו לפיה הוא ישוחרר למעצר בית מלא בביתו בקרית  אתא, תוך שהוא מתחייב שלא ליצור קשר עם אימו ועם שכניו במשך שבוע ימים. החשוד גם הפקיד ערבות בסך 5000 שקלים. השופט ארדמן החליט לקבל את הסיכום והצעיר שוחרר לביתו בתנאים המגבילים שנקבעו. כעט נותרה השאלה מה יקרה אם תהיה פעם שלישית: גלידה או מעצר מלא.


אפשר להגיע לכלא בלי ת.ז.
מי אדוני? שאלה זו העסיקה לאחרונה את אנשי יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר, שביקשו ללוות צעיר לבית הכלא. הצעיר התייצב כנדרש בבית משפט השלום בקריות על מנת שיילקח לבית הכלא, אלא שהוא הגיע למקום ללא תעודת זהות, מתוך תקווה שאולי בכך יתחמק מנסיעה לכלא באותו יום. אנשי יחידת נחשון לא חשבו פעמיים, העלו את הצעיר מיד לחדרה של השופטת סימי פלג קמילוב, אשר זיהתה אותו לפי כרטיס קופת חולים שהחזיק וקבעה שזה מספיק כדי שיילקח לבית הסוהר. עם זאת קבעה השופטת, כי בכלא תיערך לצעיר בדיקת זהות נוספת כדי לוודא באופן חד משמעי שהאדם הנכון נכנס מאחורי סורג ובריח.


התבצרות לא ברורה
מה חיפש תושב הקריות חמוש בסכין בבית משפט השלום בקריות? את זה בודקת המשטרה, לאחר שהמקרה  עורר בהלה בקרב באי בית המשפט וחייב היערכות מיוחדת של משטרת ישראל.

האירוע החל עם דיווח על אדם חמוש בסכין, שהתבצר במזכירות בית משפט השלום בקריות. בדיווח הראשוני לא דובר על נפגעים, אבל למרות זאת המשטרה שלחה למקום כוחות מתוגברים, כולל צוות לניהול משא ומתן ולוחמים של היחידה המיוחדת נחשון, שהשתלטו על החשוד, תושב הקריות בן 40. החשוד נעצר והחוקרים מנסים לבדוק מה בדיוק הוא ניסה להשיג באמצעות התבצרותו בבית המשפט.


זייפו כסף ונשלחו למאסר
זייפת – שילמת ביוקר: שני צעירים מהקריות שנדונו תחילה לעונש קל של 4 חודשי מאסר בעבודות שירות בגין זיוף כסף, נשלחו בעקבות ערר שהגישה הפרקליטות, לתשעה חודשי מאסר בפועל.
 
הדיון בנושא נערך בבית המשפט המחוזי בחיפה בפני הרכב של שלושה שופטים. הפרקליטות טענה כי שני הצעירים שכרו דירה בקרית ביאליק ופתחו בה מפעל לזיוף כספים. עוד טענה כי  הצעירים זייפו שטרות של 200 שקלים ו-50 שקלים, בסכום כולל של יותר מ-80,000 שקלים. הפרשה נחשפה בעת שאחד הצעירים נתפס עם שטרות מזויפים במחסום שהוצב בכניסה לעיר אילת. השניים הועמדו לדין בבית משפט השלום בקריות. הם הודו בעבירות שביצעו והשופט התחשב בגילם הצעיר, בעובדה שהתחתנו ושהיום הינם בעלי משפחות שהשתקמו. העונש שנגזר היה  קל יחסית, ארבעה חודשי  מאסר בעבודות שירות וקנס כספי. בית המשפט המחוזי היה פחות רחמן, קבע שמדובר בעבירות חמורות שמחייבות מאסר בפועל ושלח את שני הצעירים ל-9 חודשים מאחורי סורג ובריח. הקנס בסך 5,000 שקלים, נשאר בתוקף.


אין סמים? יש מכות

פלג: מאסר ללא תעודת זהות
 עד כמה הסמים משגעים בני אדם, אפשר היה לראות על פי מקרהו של צעיר תושב הקריות, שתקף את אביו והיכה אותו באכזריות, רק בגלל שהאב דרש ממנו לא לעשן סמים בתוך הבית. 

מכתב האישום שהוגש נגד הצעיר לבית משפט השלום בקריות, עולה כי הוא נהג באופן קבוע לעשן סמים בבית הוריו, שם התגורר, והאב העיר לו פעם אחר פעם שיפסיק את הנוהג הזה. הבן סירב ובאחד המקרים נכנס לסוג של אמוק, תקף באלימות את אביו וגם איים לשחוט אותו. גם כשהאב נפל על הריצפה, המשיך הבן לבעוט בו בלי רחמים. במקביל המשיך לאיים על חייו. בסופו של דבר הצעיר נעצר, הוגש נגדו כתב אישום ולבקשת סניגורו, הוא יישלח ל'בית חם' באיזור, שם יעבור תהליך של גמילה מסמים. 


מאבטח עירני
לא פעם אומרים על מאבטחים במקומות ציבוריים, שהם סתם עומדים במקום לצורכי קישוט. אבל מתברר, שלפעמים הם עושים עבודה ואפילו עבודה מעולה: עירנות של מאבטח במרכזית לב המפרץ, הביאה למעצרו של צעיר מהשטחים, ששהה באופן בלתי חוקי בתחומי מדינת ישראל. בבקשת המעצר צויין, כי בעת סיור שיגרתי של המאבטח בתחנת מרכזית לב המפרץ, הוא הבחין בצעיר וביקש לבדוק את תעודת הזהות שלו. החשוד, בן 19, מאיזור שכם, שיקר למאבטח וסיפר לו כי שכח את תעודת הזהות שלו בבית ושהוא מתגורר בכפר כנא בגליל. המאבטח לא התרשם, הזמין ניידת למקום ואז התברר כי מדובר בשוהה בלתי חוקי בתחומי ישראל. הצעיר נחשד בכניסה שלא כחוק לתחומי מדינת ישראל. נציג המשטרה הציג לשופט ד"ר שלמה מיכאל ארדמן חומר חסוי בנוגע לזהותו של השוהה הבלתי חוקי. מעצרו של החשוד הוארך, כאשר המשטרה הודיעה שבכוונתה להגיש נגדו כתב אישום בהקדם.
תגובות:
6: כל הכבוד למאבטח - שימי
רק מוכיח לכולם כמה חשוב עניין המאבטחים


11/4/2019    12:56

5: בן מכה את אביו - יניב
אין גבול לכה אנשים יכולים להגיע לשפל חסר תקדים

11/4/2019    12:05

4: זייפני כספים - אופק
שבית המשפט יבדוק שאת הקנס של ה-5,000 הם משלמים בשטרות אמיתיים

10/4/2019    11:58

3: ילד חרא - גבאי
עושה נזק לשכנים ולכולם
אין פלא שאמא שלו הזמינה לו משטרה

8/4/2019    22:08

2: ברח מהמשטרה - יהונתן
על מה הוא חשב בכלל
זה לא הצליח עד היום לאף אחד

8/4/2019    21:55

1: מה זה משנה מאסר או מעצר - ראובן
יש פה מקרה של חיית אדם שאין לו מקום בכלל להלך בין בני אדם
מאסר עולם או כיסא חשמלי הוא צריך

8/4/2019    21:45שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר