שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 293
אוגוסט
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
28 חשודים מהאיזור נעצרו בגין סחר בסמים ובאמצעי לחימה
החשודים נעצרו בתום פעילות שנמשכה חודשים ארוכים וכללה הפעלת סוכן סמוי, שרכש מחלק מהחשודים סמים וכלי נשק. ועוד מבציר בית המשפט: הימורים בלתי חוקיים בקרב תלמידים בקריות, תלמיד זרק אבן על סייעת, וונדליזם בחלקה הצבאית בבית העלמין “צור שלום״, ועוד ועוד...

 


מטריד מינית אובססיבי

צעיר בשנות ה-20 לחייו נעצר לאחר שעפ״י החשד הטריד מינית נשים בחוף קרית חיים. כאשר הגיעו השוטרים לעצרו, הוא הטריד גם אותם מינית. עד מהרה נשלח החשוד לבדיקה פסיכיאטרית, אלא שגם שם הטריד מינית את אחת המאושפזות, תוך שניסה לבצע בה מעשה מגונה ומעשה סדום.

נציג המשטרה טען בבית המשפט, כי מדובר במעשים חמורים מאוד, וכי נשקפת מסוכנות מצידו של החשוד. סניגורו טען, כי הוא סובל מבעיות פסיכיאטריות וזקוק לטיפול, תוך שביקש לשחררו ממעצר. בית המשפט לא נעתר לבקשה והאריך את מעצרו של החשוד במספר ימים.

במקרה אחר נעצר אדם פגוע נפש בן 33, בחשד שהטריד ילדים ברחוב בן עמי בקרית אתא. כאשר אחת האימהות ביקשה ממנו לחדול ממעשיו, הוא תקף אותה לטענתה ואיים לרצחה. פקח עירייה, שעבר במקום, עיכב את החשוד והזעיק את המשטרה. בבית המשפט אמר נציג המשטרה, רנ״ג שמעון תורג׳מן. כי בכוונת המשטרה להגיש כתב אישום נגד החשוד ולבקש לעצרו את תום ההליכים נגדו. השופט יוסי טורס, האריך את מעצרו של החשוד בתנאי אישפוז, עד להגשת כתב האישום נגדו.אבן לעבר הסייעת

טורס: מעצר בתנאי אישפוז
מקרה חמור של אלימות התרחש באחד מבתי הספר בקריות, כאשר תלמיד בן 14 זרק אבן על ראשה של סייעת, שנזקקה לטיפול רפואי. הכל החל כאשר הסייעת ביקשה מהתלמיד לעשות דבר מה, אלא שהוא סירב והחל להשתולל. בתגובה הוציאה הסייעת את התלמיד מהכיתה, אלא שאז הוא אחז לפתע באבן, אותה השליך לעבר הסייעת ופגע בראשה. בעקבות זאת הושעה התלמיד למשך מספר ימים מבית הספר. ממשרד החינוך נמסר, כי הנושא נמצא בטיפול הגורמים המקצועיים.

וונדליזם בבית העלמין

הוונדליזם בבתי העלמין באיזור חיפה והקריות ממשיך, כאשר הפעם ניפצו אלמונים אגרטלי פרחים בבית העלמין “צור שלום״ בקרית ביאליק, שהוצבו ע״י העירייה בסמוך לקברי החללים שבחלקה הצבאית. מנהל חברה-קדישא הגיש תלונה במשטרה וצוותי המעבדה לזיהוי פלילי הגיעו למקום ופתחו בחקירה.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, אמר כי מדובר במקרה חמור מאוד, תוך שהינחה לרשת את בית העלמין במצלמות אבטחה. מפקד תחנת זבולון, נצ״מ קובי קרני, מסר כי האלמונים שברו חמישה עציצים, והוסיף כי כל כיווני החקירה נבדקים.הימורים בין ילדים

תופעה מדאיגה של הימורים בלתי חוקיים בקרב בני נוער בגילאי 14-10, נחשפה ע״י תחנת זבולון, לאחר שנער מקרית חיים, צבר חובות של עשרות אלפי שקלים, בעקבות ההימורים הללו. לדברי המשטרה, מדובר בתופעה שהולכת ומתרחבת, במסגרתה בני הנוער המהמרים, שחלקם הפסידו סכומי כסף רבים, נאלצו להלוות כספים מילדים אחרים או מגורמי פשיעה, תוך שהם נקלעים לחובות ומקבלים איומים. אחד הדברים המדאיגים הינם, שמרבית בני הנוער עושים זאת מאחורי גבם של הוריהם, המגלים את התופעה רק לאחר שילדיהם נקלעו לצרה.

ממשטרת זבולון נמסר, כי בני הנוער מהמרים “כמעט על כל דבר שזז״, וכי ההימורים, שמתחילים בדרך כלל בסכומי כסף פעוטים של שקלים בודדים, מגיעים בחלק מהמקרים להימורים בעשרות אלפי שקלים. כמו כן נמסר מהמשטרה, כי הם רואים את התופעה כחמורה במיוחד ונלחמים נגדה בכל הכוח.נפגעה ממכסה ביוב

עלי: הקשישה קיבלה פיצויים
קשישה תושבת הקריות, שנפגעה לאחר שנתקלה במכסה ביוב ברחבי הקריה בה היא מתגוררת, תפוצה ע״י הרשות המקומית ותאגיד המים שבתחומי הקריה, בסכום של 24,000 שקל. הקשישה, בשנות ה-70 לחייה, שהגישה תביעה נגד הקריה בה היא מתגוררת ונגד תאגיד המים, טענה כי בעקבות מעידתה, נפגעה בכתפה, נגרמו לה חתכים בפניה וחלק משיניה נשברו. בעירייה ובתאגיד המים טענו, כי יש להטיל את האשם על הקשישה, מכיוון שמוטלת עליה החובה להיזהר מפני מכשולים.

השופט מוחמד עלי, קיבל את התביעה, וקבע כי על העירייה ותאגיד המים לפצות את הקשישה בסכום של 24,000 שקל, בתוספת הוצאות משפט בסך 3,600 שקלים. לאחר שנציגי העירייה ותאגיד המים הטילו את האשמה האחד על השני, קבע השופט, כי יש לחלק את תשלום הפיצויים שווה בשווה בין הצדדים.

סחר בסמים ובנשק

בתום חקירה סמויה, שנמשכה כחצי שנה וכללה הפעלת סוכן סמוי בקרב עבריינים, פשטה המשטרה על בתיהם של 28 תושבי האיזור, החשודים בסחר בסמים ובאמצעי לחימה. במשך חודשים אסף הסוכן הסמוי ראיות מוצקות נגד החשודים, חלקם תושבי הקריות, ובין השאר הצליח לרכוש מהם רובה, 9 אקדחים, וכן סמים מסוגים שונים, ובהם קוקאין ואל.אס.די.

במהלך הפשיטה תפסה המשטרה שבעה כלי רכב, שעל פי החשד שימשו את העבריינים, ואשר אותם היא מבקשת לחלוט. נגד חלק מהחשודים נפתחה חקירה נוספת בגין חשד להצתת כלי רכב והונאת חברות ביטוח.דקירה בלב הפארק
קטין בן 17 מקרית חיים, נדקר באחד הפארקים בקריה ע״י שני צעירים, שהוזעקו ע״י אחותם, אשר טענה כי הנער התעמת איתה. הנער פונה במצב קשה לבית החולים רמב״ם, שם אושפז במחלקה לטיפול נמרץ.

יחד עם שני האחים נעצר צעיר נוסף, שעפ״י החשד היה מעורב בקטטה. בחיפוש ברכבו של אחד האחים החשודים נמצאו סכין, אגרופן ואלה מעץ. שלושת החשודים, המיוצגים ע״י עורכי הדין יוני דדון, רועי קרן ויובל אור, מכחישים את החשדות המיוחסים להם.

שוהים בלתי חוקיים

אליקים: עבודות שירות לנהג
לא פחות מ-20 שב״חים (שוהים בלתי חוקיים), תושבי השטחים, נעצרו ע״י המשטרה באתר בנייה בקריות. מעסיקיהם של השוהים הבלתי חוקיים זומנו לחקירה במשטרת זבולון. במהלך החקירה התברר, כי יותר ממחציתם נתפסו בעבר בגין אותה העבירה. מהמשטרה נמסר, כי הם נוקטים אפס סובלנות ומדיניות מחמירה במיוחד, נגד הסייענים ומעסיקיהם של השב״חים.

עבודות שירות לנהג הסורר

ככל הנראה לא יוכתר תושב הקריות, בן 23, ל״נהג השנה״, לאחר שבאחד הימים נסע נגד כיוון התנועה, תוך שהוא נוהג ללא רישיון וללא ביטוח. הכל החל כאשר שוטרי תחנת זבולון הבחינו בנהג הצעיר כשהוא נוסע ברחובות קרית אתא, נגד כיוון התנועה, תוך שהוא מסכן את הולכי הרגל והנהגים האחרים. לאחר שהשוטרים אותתו לנהג לעצור, הוא החל לנסוע במהירות פרועה, תוך שהתנגש ברכב אחר ופגע בשני נוסעים, שנזקקו לטיפול רפואי.

הנהג הסורר נעצר, ועד מהרה התברר, כי הוא נסע ללא רישיון וללא ביטוח בתוקף. כמו כו התברר, כי לחובתו שלוש הרשעות קודמות בגין עבירות סמים ושתי הרשעות בתחום התעבורה.

התביעה ביקשה מבית המשפט לגזור על הנאשם 6 שנות מאסר בפועל, ואילו סניגורו ביקש להטיל עליו עונש של עבודות שירות, במטרה לאפשר לו להשתקם. השופט אברהם אליקים, נעתר לבקשת הסניגור ושירות המבחן, תוך שהטיל על הנהג עונש קל יחסית של 5 חודשי עבודות שירות.

תגובות:
7: עדיף לא לקרוא - עולם שלישי
אני רואה את הסיפורים ולא מבין איפה אני חי

13/8/2017    17:56

6: ן 14 זרק אבן על ראש סייעת? הכל מתחיל בבית - בטח האבא ערס נבער


8/8/2017    16:34

5: נהג משוגע - ממן
נוסע נגד התנועה ללא רישיון וביטוח
רק חסר היה מדבר בטלפון ואוכל גלידה תוך כדי

8/8/2017    16:17

4: שב"חים זה סכנה מיידית - בנג'ו
ומדהים באיזו קלות דעת המדינה שלנו מטפלת בתופעה. הרי כל אחד הוא מחבל בפוטנציה


8/8/2017    15:55

3: אימאל'ה מה שהולך ברחובות - עדי
יש לי ילד בן 17 ואני לא יכולה לדמיין מה היה קורה לי אם הייתי מדווחת חס וחלילה שמישהו דקר לי אותו.
מה קורה לחברה שלנו??

8/8/2017    14:27

2: ילדים מהמרים !!! - חגי
הורים, אל תתנו לזה יד
שימו לב, אם ילדכם מהמר הוא עלול להגיע למצוקה נוראית.
תרחיקו אותם מזה. תמצאו להם תעסוקה, העיקר תוציאו להם את זה מהראש

8/8/2017    13:52

1: ילדים חסרי חינוך - ליאת עזרן
בן 14 עם עזות מצח להשליך אבן על ראשה של סייעת בבית הספר? לאן הגענו? איפה ההורים?
בושה וחרפה מה שהולך כאן

8/8/2017    12:30שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר