שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 291
יוני
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
ארבע עובדות נעצרו בחשד להתעללות בקשישה בבית אבות בקרית ים
החשודות, שלוש מטפלות ואחות אחראית, נתפסו “על חם״ במצלמה נסתרת, כשהן מקללות את הקשישה, חובטות בה ומשפילות אותה. מעצרן הוארך. ועוד מבציר בית המשפט: נהג שוחח ב-2 פלאפונים במקביל, תושב הקריות גנב תכשיטים בשווי 36,000 שקל, בן 19 נעצר בחשד לשריפת דגלי ישראל, ועוד ועוד...

 


סטירה לעיני השר
המשטרה פתחה בחקירה נגד תושב קרית שמואל, שעפ״י החשד סטר לנער, שהגיע עם הוריו לביקור של שר החינוך, נפתלי בנט, בבית הספר “נתיבות משה״ בקריה. מהעדויות שהגיעו לידי המשטרה, עולה כי הגבר, שהינו בעל כיפה סרוגה, תקף את הנער, הלומד בביה״ס “נתיבות משה״, ואף העיף את הכיפה מראשו. יצויין, כי אנשים שהיו עדים לאירוע, סיפרו כי השר בנט, הבחין במקרה החמור, אלא שלא עשה דבר. הצעיר שהותקף היה חלק מקהל רב, אשר מחה על היעדר פיתרון לבית הספר, הסובל ממצוקת מקום.

גניבת התכשיטים הגדולה
כתב אישום הוגש נגד תושב קרית אתא, בן 27, בגין פריצה לדירה וגניבת תכשיטים בשווי 36,000 שקל. מכתב האישום עולה, כי באחד הימים, בסביבות השעה 3:00 לפנות בוקר, פרץ הנאשם, יחד עם אדם אחר, לדירת קרקע ברח׳ יהודה הלוי בקרית אתא, דרך חלון הסלון. הפורצים זרעו הרס בדירה, עד שמצאו כספת, ובתוכה שלל תכשיטים. שכנים, ששמעו את ההמולה מהדירה, התקשרו למשטרה, ועד מהרה נלכד הנאשם “על חם״ בדירה, כאשר חברו הספיק להימלט. הפורץ, ששומר על זכות השתיקה, מואשם בגניבה, התפרצות לדירה וגרימת נזק לרכוש.

שרף דגלי ישראל

פאר-גינת: אישור הסדר הטיעון
צעיר בן 19 נעצר בחשד שקרע ושרף דגלי ישראל ברח׳ בוסל בקרית חיים. הכל החל באחד מימי שישי האחרונים, כאשר דיירי הרחוב גילו לאורכו דגלי ישראל קרועים ושרופים. כמו כן, הבחינו הדיירים במספר מכוניות שניזוקו לאחר שאלמוני ניסה להציתן. יצויין, כי חוק הדגל וסמלי המדינה קובע, כי הפוגע בכבוד דגל המדינה וסמליה, דינו מאסר של עד 3 שנים או תשלום כפל קנס העומד על עשרות אלפי שקלים.

חוקרי המשטרה, שהוזעקו למקום, עצרו תוך פרק זמן קצר, צעיר בן 19, לאחר שנתפס “על חם״ במהלך שריפת אחד הדגלים, כשהוא נקלט במצלמת אבטחה של אחד הבתים ברחוב. הצעיר, שנלקח לחקירה, סירב לשתף פעולה עם החוקרים, תוך שאיים עליהם וסירב לקבל ייעוץ משפטי. טרם הוברר מה היה המניע למעשה.

דיבר ב-2 פלאפונים
שיא השיאים בחוצפה של צעיר בן 27 נרשם, כאשר הוא נתפס “על חם״, בעת שנהג בכביש “עוקף קריות״, כשהוא משוחח בשני מכשירים ניידים בו זמנית במהלך הנסיעה. יצויין, כי לפני כשנה נתפס הצעיר כשהוא נוהג ברכבו ללא רישיון בתוקף, מה שלא הרתיע אותו להמשיך ולעשות זאת גם במקרה הנוכחי. ממשטרת התנועה נמסר, כי הם רואים את המקרה בצורה חמורה ביותר, וכי בתקופה האחרונה ישנה פעילות אכיפה ממוקדת בכביש “עוקף קריות״, נגד עבירות המסכנות חיים.

סמים על האופניים
לא מעט יצירתיות הפגין תושב קרית ים, כבן 30, נגדו הוגש כתב אישום, בגין ביצוע חמש עיסקאות של מכירת סמים ברח׳ אשר בקרית ים. מחקירת המשטרה עולה, כי החשוד פעל על אופניים חשמליים, באמצעותם העביר את הסחורה. בעקבות מידע מודיעיני שהגיע למשטרה, הוחלט על הצבת תצפיות בסמוך לביתו, במהלכן זיהו הבלשים את הנאשם, כשהוא נפגש עם הלקוחות אותם הזמין לרח׳ אשר. הלקוחות עצמם נעצרו ע״י המשטרה והנאשם הודה בהחזקת 40 גרם סמים מסוג קנביס, שנמצאו בביתו. יחד עם זאת, באשר לעיסקאות הסמים בהם הוא נאשם, העדיף הצעיר לשמור על זכות השתיקה.

ירידה בהיקף העבירות

קרני: הישגים בשלל תחומים

במשטרת זבולון יכולים לטפוח לעצמם על השכם בגאווה, לאחר שמנתוני השליש הראשון של שנת 2017, עולה, כי נרשמה ירידה של עשרות אחוזים בהיקף העבירות השונות והפשיעה הכללית. מפקד התחנה, סנ״צ קובי קרני, מסר כי הוא שבע רצון מהנתונים, וכי התחנה רשמה הישגים בתחום פשיעת סמים, כמו גם בחילוט רכוש עבריינים. כמו כן הדגיש סנ״צ קרני, כי המשטרה הצליחה לבלום את העלייה בהתפרצויות לעסקים ובגניבות רכבים.

מתחנת זבולון נמסר, כי אחד התחומים המרכזיים, עליהם היא שמה את הדגש, הינו מכירת אלכוהול לקטינים, כאשר המשטרה רשמה עלייה של מאות אחוזים בשפיכת אלכוהול, בהשוואה לנתונים המקבילים מהשנה שעברה.עונש קל לנהג

עונש קל במיוחד נגזר על נהג תושב הקריות, שפגע ברכבו בצעירה שחצתה את הכביש במעבר חצייה, בזכות הסדר טיעון אליו הגיע עורך דינו, שאושר ע״י בית המשפט לתעבורה בחיפה.

בדיונים הוכיח סניגורו של הנאשם, עו״ד אמיר בן דיין, כי הצעירה היתה עם אוזניות, ולכן ככל הנראה לא היתה מרוכזת בנעשה בכביש, ואילו מרשו נהג במהירות 10 קמ״ש בלבד בעת שפגע בה. כמו כן הוסיף עורך הדין, כי הצעירה נפגעה פצעים קלים בלבד. בנוסף הדגיש עו״ד בר דיין, כי הנאשם זקוק לרישיון הרכב לשם עבודתו, וכדי שיוכל לפרנס את משפחתו.

בעקבות זאת תוקן כתב האישום מנהיגה ברשלנות, לנהיגה בחוסר זהירות, ובהתאם לסיכום בין הצדדים, נגזרו על הנהג קנס של 1,800 שקל ופסילה על תנאי. השופטת כרמית פאר-גינת, שקיבלה את הסדר הטיעון, הדגישה בדבריה, כי התחשבה בהודאתו המהירה של הנהג.וונדליזם בבית העלמין
מקרה חמור של וונדליזם, אירע בבית העלמין “צור שלום״ בקרית ביאליק, במהלכו ניפצו אלמונים עציצים שהיו בסמוך למצבות. את הנזק גילו עובדי “חברה קדישא״, שדיווחו על כך לעירייה, אשר מיהרה להגיש תלונה למשטרת זבולון. ראש העירייה, אלי דוקורסקי, הביע זעזוע וצער על המקרה הקשה, שהתרחש בסמוך ליום הזיכרון לחללי צה״ל.

הזנחה והתעללות בקשישה
סערת הפגיעה בקשישים בבתי אבות, אינה יורדת מסדר היום, זאת לאחר שמשטרת זבולון עצרה שלוש מטפלות ואחות אחראית, בחשד להזנחה והתעללות בקשישה חסרת ישע בת 91, המתגוררת בבית אבות בקרית ים. ארבע החשודות, בשנות ה-40 וה-50 לחייהן, נעצרו לאחר שנקלטו באמצעות מצלמה נסתרת, כשהן מטלטלות, מכות ומשפילות את הקשישה. בדיון בהארכת המעצר קבע שופט בית משפט השלום בקריות, כי מחומר החקירה עולה תמונה קשה של מטפלות הנוהגות בקשישה חסרת ישע בצורה בוטה, אגרסיבית ואף מסכנת חיים. מהעדויות השונות ומהסרטון שהוצג בבית המשפט, עולה כי המטפלות נהגו לקלל את הקשישה במילים קשות, השליכו עליה חפצים ופעלו כלפיה בצורה כוחנית, שאינה מתיישבת עם תפקידן ועם הכבוד הראוי לכל אדם, בוודאי כאשר מדובר בחסר ישע, שאינו מסוגל לטפל בעצמו ולהתריע על הנעשה. בתום החקירה הוארך מעצרן בבית המשפט, וכמו כן, הן הושעו מעבודתן,

דקירה בלב הפארק
נער בן 17 פונה במצב קשה לבית החולים רמב״ם בחיפה, לאחר שנדקר באחד הפארקים בקרית חיים. חקירה מהירה של משטרת זבולון, הובילה למעצרם של ארבעה חשודים, וביניהם נערה בת 14. במשטרה מעריכים, כי הרקע לאלימות הקשה היה סיכסוך בין כמה מהנערים, לאחר שאחד מהם השליך בקבוק מים לעבר חברו בעת בילוי בחוף הים. שניים מהחשודים הודו בדקירה, ולשניים האחרים מיוחס חשד של שיבוש הליכים וקשירת קשר.

נפצע קשה בקטטה
בשבת האחרונה, בשעת בוקר מוקדמת, התקבלה במד\"א מרחב כרמל, הודעה על אדם שנפצע במהלך קטטה ברח\' יצחק שדה בקרית אתא. חובשים ופאראמדיקים של מד\"א הגיעו למקום, שם העניקו טיפול רפואי לגבר בן 44, שהיה דקור בפלג גופו התחתון. הפצוע הובהל לבית החולים רמב\"ם, כשהוא במצב קשה.
תגובות:
2: שיקגו זה כאן - שרון א.
זה ניראה כאילו אנשים קמים בבוקר ומחפשים לעשות רע אחד לשני

8/6/2017    16:15

1: משוחח ב-2 טלפונים כשהוא נוהג - בר
אנשים מגיעים לשיאים חדשים של טימטום

6/6/2017    13:59שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר