שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 317
אוגוסט 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 


ילד קקה
איני מחסידיו של אהוד ברק, שהיה בעיניי ראש ממשלה מאוד לא מוצלח. ברק ריסק את "העבודה" ועשה שני "סיבובים" בממשלות נתניהו. אבל בין "לא אחד מחסידיו" ובין מה שמנסים לעשות לו היום, ההבדל תהומי. מדביקים בו ליכלוך, בלי כל הוכחה, בשיטה הכי וותיקה בשוק: רמיזות. הוא "חבר" של ג'פרי אפשטיין, המואשם בסחר בנערות, ואף ביקר בביתו באותו היום בו היו שם נשים צעירות. מחברים 1+1 והכל ברור כשמש. זה מה שטוען יאיר נתניהו, שהפך לסוג של "מחסל" וירטואלי בטוויטר, המצייץ רפש והכפשות על כל מי שמעז לומר מילה רעה נגד אביו. בני גנץ חטף ו"הפך" למטרידן מיני, ליברמן אחריו, וכעת ברק. להפתעתו של נתניהו ג'וניור, יש בצד השני אנשים שיודעים לענות לו. הוא חושש לומר שברק עבר עבירה כלשהי, רק פלט "תחקרו". וזה עוד סוג של ספין, כי הרי לא הוגשה נגדו תלונה ואין כל חשד לביצוע עבירה, להוציא כמובן ציוצים בטוויטר. נתניהו ג'יוניור טוען שהתיקים נגד אביו, בגינם החליט היועץ המשפטי לזמנו לשימוע, הם "תפורים". אז, לפי ההיגיון שלו, מה אפשר לומר על ה"אין תיקים" של ברק? ציוצים בעלמא? תקלידו "ילד קקה" בגוגל ותבינו במי מדובר. 


אני רק שאלה
לפני הבחירות הקודמות, הנושא הכי חם בתקשורת, היה הטלפון הסלולרי של בני גנץ, שנגנב. מה לא רמזו שנמצא שם, מה לא ניסו כדי לעורר עוד חשד ולפגוע במועמד ש"העז" להתייצב מול ביבי. השתמשו במעשה פלילי (פריצה לפלאפון), כדי לזכות בנקודות בדעת הקהל. הבחירות חלפו, והטלפון שלו כבר לא מעניין. איפה ראש הממשלה, שהביע חשש מפגיעה ביטחונית? איפה חסידיו, שטענו, שאדם שגונבים לו את תוכן הטלפון הנייד, אינו ראוי להיות ראש ממשלה? תשובות הרי לא קיבלתם, אז מה השתנה? התשובה פשוטה: השתנה ה"יעד" של החיסול הממוקד. גנץ "אאוט", ברק "אין". מעניין מי הבא בתור.


מעשה אבות סימן לבנים
מפלגות "העבודה" ו"גשר", התאחדו. כפי שבזמנו עשו זאת אהוד ברק ודוד לוי, הפעם עשו זאת עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס.


הזכות להיות שונה
לא מעט אנשים טענו בשבועות האחרונים, כי לא ייתכן שמישהו ישמיע דיעה, ולא משנה מהי, ומיד יעשו לו חיסול ממוקד. אותם אנשים צבועים התכוונו למה שקרה לשר החינוך, רפי פרץ, שהביע תמיכה בטיפולי המרה לחברי הקהילה הלהט"בית. "יש לו זכות לדיעה משלו, גם אם לא מסכימים איתה", טענו אותם המתחסדים. באמת? כל דיעה לגיטימית? הרב פרץ תמך למעשה בגישה האומרת, שנטייה מינית היא סוג של מחלה, שאפשר לרפא אותה. הרב קבע, כי הומוסקסואל הוא אדם פגום, ושאפשר לתקן את זה. הוא, כמובן לא קרא את המחקרים הקובעים, כי טיפולי המרה הם דבר נוראי, שהוכח כי הם פוגעים ולא עוזרים. הדיעה שלו אינה לגיטימית, כי היא למעשה פוסלת את כל חברי הקהילה. אבל השאלה היא, האם אדם המחזיק בדיעות חשוכות כאלו, ראוי שיעמוד בראש המשרד המחנך את ילדינו?


דין הראיות
בני העדה האתיופית מאמינים בכל ליבם, שהירי לעבר סלומון טקה ז"ל, היה מעשה רצח. רצח מתוכנן בגלל צבע העור שלו. קצין המשטרה החליט לירות בו, בלי כל סיבה הגיונית, וירה. נקודה. לרובנו אין כלים לקבוע אם הירי היה מוצדק או לא, אבל יש דבר אחד שאי אפשר להסכים לו בחברה דמוקרטית: שכל קבוצה תקבע מה חוקי ומה לא, אלו ראיות אמיתיות ואלו לא. מי שהתחיל בכך הוא נתניהו, שטען כי רשויות החוק "תופרות" לו תיק. חסידיו הלכו אחריו ומאז יש השתלחות חסרת רסן כלפי המשטרה, הפרקליטות ומערכת בתי המשפט. וכעת באים בני העדה האתיופית וטוענים, כי הראיות המצביעות על כך, שמה שקרה בקרית חיים, אינו רצח, אלא מעשה חמור אחר, תחת הגדרה אחרת, לא מקובלות עליהם. חוק ומשפט אינם תוכנית ריאליטי, בה כל אחד מביע את דעתו. במדינה מתוקנת יש הליך חקירה, של גיבוש כתב אישום לפני משפט. אם נוותר על הכל, נגיע לאנרכיה מוחלטת. כמעט כמו מה שקרה בכבישים לאחר האירוע הטראגי בקרית חייםעל מה הבחירות הללו
אסור שמערכת הבחירות תתנהל סביב דמותו של נתניהו. מה שחשוב הוא לדבר על המהות. ואספר לכם מהי המהות: באחרונה הזמנתי בדיקת סי.טי באחת מקופות החולים, וכלל לא היו תורים פנויים בעתיד הנראה לעין. בבית חולים בחיפה קבעו לי תור לסוף נובמבר. אתם שומעים טוב, נבחרי ציבור נכבדים? בעוד כ-4 חודשים. אנחנו רוצים תשובות לגביי רמת הבריאות שאנו מקבלים, שיורדת ויורדת ואין סוף לתהום, וזה אומר המתנה של מספר חודשים עבור כל מומחה. בבתי החולים יש צפיפות נוראית ומחסור במיטות. ומה עם התחבורה הציבורית? ברכבת מהקריות למרכז הארץ אין יותר מקומות שמורים, בגלל הצפיפות. ומה לגביי העומס בכבישים? אחד משכניי, שנוסע לעבודה במרכז הארץ, סיפר לי, שהוא נאלץ לצאת בשעה 5:30, מכיוון שהוא יודע שייתקע שעות בפקקים. ומה עם מחירי המזון, הדיור, החשמל והדלק? הפכנו לאחת המדינות היקרות בעולם, מבלי שהמשכורות יעודכנו בהתאם. ומה קורה במערכת החינוך? שם יש צפיפות בכיתות, ירידה ברמה, אלימות, והמורים הטובים באמת נוטשים, כי המשכורות מגוחכות... אלו הנושאים שנוגעים לכולנו ועל כך צריך לנהל מערכת בחירות. תנו לנו תשובות, בשביל זה אנו משלמים לכם משכורת.
תגובות:
5: אי אפשר להגיד מילה רעה על הומואים - רפי
כי ישר אומרים שאתה גזען חשוך
קודם שיסתכלו במראה לפני שבאים אליי

13/8/2019    18:37

4: שר ללא חינוך - זיו
אין לתאר כמה אבסורד זה שהרב פרץ עומד בראש משרד החינוך

8/8/2019    15:27

3: מטשטשים הכל - בועז
אנשים שמים פתק בקלפי לפי האיום האירני ולא מבינים שהמלחמה האמיתית היא כאן באיך מסיימים את החודש

8/8/2019    12:29

2: ילד קקה - זהבית
זה באמת הילד הכי קקה במדינת ישראל

7/8/2019    13:16

1: האיחוד של פרץ עם לוי - איתי
אולי יצליח לגרום למפלגת העבודה לעבור את אחוז החסימה
לא מעבר

7/8/2019    10:59שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר