שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 291
יוני
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 קרא, מרקל, טראמפ, הרצוג, חזן ודרעי: כוכבי התקשורת בחודש החולף
מה שהיה הוא שיהיה

נו, אז מה אתם אומרים על ביקורו של נשיא ארה״ב, דונלד טראמפ, בישראל? כפי שאפשר היה לצפות עוד לפני הביקור, הוא כלל בעיקר מילים יפות משני הצדדים, כמה אמירות ממלכתיות (וכמה פחות), ואפילו “סלפי״ אחד מעורר מחלוקת. זה היה מסוג הביקורים עליהם ניתן לומר, שצריך בעיקר לעבור אותם בשלום, אבל רוב הסיכויים שהוא לא באמת יביא לקידום התהליך המדיני, מכיוון שכדי שזה יקרה, צריך שיהיה גם פרטנר בצד השני... מה שהיה, הוא שיהיה.

אבל עם כל הכבוד לניסיונו של הנשיא האמריקאי להתניע את תהליך השלום, מה שבעיקר נזכור מהביקור, הוא את ההתנהלות השכונתית באולם קבלת הפנים בנתב״ג, אליו הצליחו להשתחל כמה אנשים פחות מכובדים, כדי ללחוץ את ידי הנשיא, את הסלפי של ח״כ אורן חזן עם טראמפ, ואת ההתבכיינות של שרהל׳ה נתניהו, על התקשורת הנוראית והמטבח המתקלף שלה. נו, שויין...עבודה בעיניים

הצצה חטופה לעבר רשימת המועמדים לראשות מפלגת “העבודה״, שישתתפו בפריימריס של המפלגה ב-4.7, מגלה, שאין שם טאלנטים גדולים במיוחד. הרשימה כוללת 3 ח״כים אפורים, 3 מועמדים אלמונים, אלוף במיל׳ חסר רקע פוליטי, שר לשעבר שהבליח לרגע וחזר לאלמוניותו ואת היו״ר המכהן, יצחק (בוז׳י) הרצוג, שעפ״י ההערכות, לא יעלה לסיבוב השני. אפילו שני המועמדים החזקים ביותר על הנייר, עמיר פרץ ואבי גבאי, אינם נראים כבעלי סיכוי ממשי לנצח את נתניהו בבחירות הבאות.

כאילו משבר המנהיגות החמור שעובר על “העבודה״, אינו מספיק, הרי שגם הריבים בין כמה מהמועמדים לראשות המפלגה, על רקע חשדות לזיופים, עלולים להביא למכה תדמיתית קשה ל״עבודה״. התנהלותו הביריונית של אחד המועמדים, ח״כ אראל מרגלית, נגד ח״כ עמיר פרץ, והאיומים שקיבלה המועמדת האלמונית, דינה דיין, נותנים את התחושה, כאילו ה״עבודה״, שפעם נחשבה למפלגה ישרה, שלא דבק בה רבב, הפכה למעין “ליכוד ב׳״, עליה השתלטו מאפיונרים. ממש עושים עלינו עבודה בעיניים.הולך ומסתבך (1)
בעוד טראמפ זכה לכבוד מלכים בסעודיה ובישראל, בשאר מדינות העולם, המצב הרבה יותר מורכב עבורו. המנהיגים האירופיים, ובמיוחד קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, “חמים״ עליו מאז שארה״ב היתה המדינה היחידה שלא חתמה בוועידת G7 של המדינות המתועשות, על “הסכם פריז״, שגובש כדי להפגין חזית אחידה נגד ההתחממות הגלובאלית. במקביל, עלול טראמפ להסתבך מאוד במולדתו שלו, לאחר שוועדת המודיעין של בית הנבחרים, הוציאה צווי זימון לשימוע עבור כמה ממקורביו, במסגרת חקירת ההתערבות הרוסית לנשיאות ארה״ב והקשרים בין המימשל הרוסי וקמפיין הבחירות של טראמפ. גם “ציוץ״ אחד יותר מדי של ראש ה-FBI המודח, ג׳יימס קומי, בפני הוועדה, עלול לסבך מאוד את טראמפ. בקצב הזה נראה, שנשיא ארה״ב ישמח להגיע עוד הרבה פעמים למזרח התיכון, כדי לברוח משאר הבעיות שמצפות לו, וכפי שהדברים נראים כרגע, זה יהיה נס אם בכלל יצליח לשרוד קדנציה שלמה.

הולך ומסתבך (2)

נמאס כבר מהשר אריה דרעי ומפרצופו המיוסר, שלא מפסיק לעשות את עצמו קורבן, להזיל דמעות תנין ולטעון שרודפים אותו על רקע גיזעני. מיד כשחזר לחיים הפוליטיים, לאחר שסיים לרצות את עונשו בכלא, בגין לקיחת שוחד והפרת אמונים, היה ברור, שזו תהיה טעות להחזירו לאותם המקומות בהם החלה הגניבה הגדולה. החשדות האחרונים נגד דרעי, בגין הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב ועבירות מס, לא הפתיעו את מרבית הפוליטיקאים, המכירים היטב את המימרא הישנה, “היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו?״. אמנם כל אדם הינו חף מפשע עד שהוכחה אשמתו, אך בקרב המשטרה יש תחושה מבוססת, שדרעי הולך ומסתבך בפרשיות השונות בהן הוא חשוד.

לקח אחד חשוב יש ללמוד מסיפורו העגום של שר הפנים, והוא שצריך לחוקק במהרה חוק, לפיו עבריין מורשע שישב בכלא, לא יוכל לחזור לכנסת או לכל תפקיד ציבורי אחר, ויפה שעה אחת קודם.בשורת איוב

לאחר ששר התיירות, יריב לוין, סירב לקבל על עצמו את תיק התקשורת, וצחי הנגבי, שכיהן כמ״מ שר התקשורת, חטף “זובור״ מנתניהו, החליט ראש הממשלה, במינוי מופרך והזוי, להעביר את התיק לאיוב קרא. מדובר באותו קרא, שאמר על רעידת האדמה באיטליה, כי הדבר נעשה כעונש על מדיניות אנטי-ישראלית מצד אונסק״ו. מדובר באותו קרא, שהודיע כי בקרוב יוכל צה״ל לחסל את נסראללה, באמצעות רובוט. מדובר באותו קרא, שדרש להוציא את עצמותיה של לילי שרון ז״ל, מחלקת הקבר שבחוות השקמים...

מינויו של קרא כה מוזר, עד שלעיתים נראה, כי נתניהו מפנה במכוון אצבע משולשת לעבר משרד המשפטים ובית המשפט העליון, כאילו כדי לומר להם: “לא רציתם לקבל אותי כשר תקשורת? בסוף תקבלו אותי בכל מקרה...״. לא צריך להיות גאון כדי להבין, שהשר קרא יהיה לא יותר מאשר “איש קש״ של נתניהו, שיוציא לפועל בעיניים עצומות כל מה שיבקש ממנו בתחום התקשורת. על פעולות מסוג אלו, המציאו את הביטוי “כשר אבל מסריח״.

תגובות:
4: איוב קרא שר התקשורת - מנשה
זה כבר מצחיק :)

8/6/2017    16:13

3: אורן חזן עם טראמפ+תבכיינות שרהל׳ה נתניהו - בושה ובכיה לדורות


7/6/2017    17:42

2: אורן חזן עם טראמפ, ואת ההתבכיינות של שרהל׳ה נתניהו - ללא שם


7/6/2017    17:42

1: הסלפי של חזן עם טראמפ הרג אותי - שובל
הוא לא רואה בעיניים כלום. הוא עוד יהיה שר בכיר עם הזמן

6/6/2017    13:58שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר