שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 314
מאי 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
צורי בקריאה לראשי הערים בקריות: "בואו נפסיק לבזבז כסף"
צעדת קרית ביאליק ה-35 תיערך ביום שבת 18/5/19
"רוב הסיכויים שלא אתמודד שוב בבחירות לוועד ק.חיים"
אתם מטקבקים ואנחנו מפרסמים
"קרית ביאליק תהפוך לעיר ידידותית לעסקים"
"התמקדותה של קליש בנושא שדה התעופה מעוורת את עיניה" 
בתוך שנתיים: בניין חדש לעיריית קרית ים
מהנדס העיר ק.מוצקין: הדגש יעבור לשכונות הוותיקות
בוטלה סופית התוכנית לסלילת אוטוסטראדה בצמוד לבתים בקרית ביאליק
מימון טולדנו: "לא עשיתי דילים ואכלתי אותה"
ה"פעילות המבצעית" של הבעל התגלתה כרומן סודי
הקשישה תפוצה ב-440,000 ש"ח לאחר שנפלה באוטובוס
"אנחנו לא נותנים דגים, אנחנו נותנים חכות"
כך טוען סגן ראש עיריית קרית ים, ג'אנו פלס, מחזיק תיק הרווחה, שמקדם את תוכנית "עוצמה", שמטרתה חיזוק משפחות המתקשות להתמודד עם המצב הכלכלי

פלס: תיכנון הוצאות המשפחהמאת:
בן מרדכי


ישראלים רבים טוענים, שקשה להם לגמור את החודש עם השכר שהם מקבלים, אבל השאלה היא, איך מתמודדות המשפחות הללו עם המצב הנתון, שזו המשכורת שלהם ואיתה חייבים לסיים את החודש. בקרית ים מופעלת בימים אלו תוכנית, שכל תכליתה, ללמד משפחות עם הכנסה לא גבוהה, לגמור את החודש בלי מינוס ענק בבנק. סגן ראש עיריית קרית ים, מחזיק תיק הרווחה ואחראי על מרכז הצעירים בעיר, ג'אנו פלס: "תוכנית 'עוצמה' באה ללוות משפחות שמתקשות לסיים את החודש. במסגרת התוכנית אנחנו מלווים את אותן המשפחות במשך שנתיים, ועוזרים להן לעשות סדר בהוצאות כך שיצליחו להתקיים עם מה שיש להן. אנחנו מלווים כ-20 משפחות, מרקע סוציו אקונומי נמוך, ובסיוע מומחים הן מצליחות בסופו של תהליך, להתקיים בכבוד עם ההכנסה שיש להן. זה מקרה קלאסי בו אנו, כרשות מקומית, מעניקים למשפחות שזקוקות לסיוע, חכות ולא דגים, כדי שבסופו של תהליך הן יצליחו לעמוד לבד על הרגליים".

פלס כיהן בקדנציה הקודמת בהתנדבות כמחזיק תיק הרווחה וגם כמחזיק תיק איכות הסביבה. בתקופתו זכתה העיר חמש פעמים בחמישה כוכבי יופי, בתחרות של האגודה לארץ ישראל יפה, ושנה אחת זכתה בפרס הגבוה ביותר, דגל היופי. בקדנציה הנוכחית ממשיך פלס להחזיק את תיק הרווחה ובנוסף הוא מטפל בתיק הצעירים, שאחראי בין השאר על מרכז הצעירים, תוך שוויתר על תיק איכות הסביבה.

בריאיון ל"חדשות הקריות" ציין פלס, שורה ארוכה של תוכניות, שמופעלות במסגרת אגף הרווחה ומרכז הצעירים. כך, למשל, מסייעים בעירייה לרבים מבין כ-2,200 ניצולי שואה שמתגוררים בעיר לקבל את מלוא זכויותיהם. אגף הרווחה התקשר עם עמותה, שמינתה עורכת דין, אשר מתמחה בתחום ומסייעת באופן פרטני לכל ניצול שואה שפונה לסיוע, אשר ניתן בחינם. פלס: "אנחנו מקדמים תוכניות רבות למען הקהילה. תענוג לראות את הפעילות במועדוניות השונות, גם לאוכלוסייה המבוגרת וגם לעולים החדשים. אגף הרווחה בעירייה מאוד משמעותי בחיי העיר והתושבים, ואנו מהווים דוגמא לכל העיריות בקריות".


תגובות:
2: חמישה כוכבי יופי - ידיד
חמש פעמים זכינו
זה רק אומר כמה פלס עושה עבודה טובה

8/5/2019    09:44

1: עזוב אותנו מחכות - ראובן
אנחנו רוצים כסף/אוכל חיים בכבוד
אתה מדבר לי על חכות עכשיו

7/5/2019    14:38שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר