שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 312
אפריל 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
צעדת קרית ביאליק ה-35 תיערך בחודש הבא 18/5/19
זאת בעקבות המצב הביטחוני המתוח וירי הרקטות לעבר גוש דן ומושב משמרת בשרון. 
אישה מאשימה את בעלה: הוא הומוסקסואל ולא מקיים איתי יחסים 
ק.ים בונה את מרכז אומנויות הבמה בהשקעה של 100 מיליון שקלים
אתם מטקבקים ואנחנו מפרסמים
אלי דוקורסקי: "יש פיתרון לפקקים ברחוב התל"
עזרא חכם פורש לגימלאות לאחר 10 שנים בתפקיד
וועד קרית חיים עומד בפני הפסקת פעילות
"בעיריית קרית אתא חושבים שהם מעל החוק"
"שיתוף הפעולה ביני לבין חיים צורי ועומר זוהר הוא מעבר למה שמקובל בקואליציות"
מאשימה את בעלה בן ה-81 בניהול רומן עם כלתו
האישה ריכלה על הרגליו המיניים של בעלה
אבן צור: "בניית שכונה חדשה בעיר היא חלום שמתגשם"
1,300 יחידות דיור יוקמו בשכונת "גלי ים", שתמשוך לעיר אוכלוסייה צעירה. כמעט מחצית מהדירות מיועדות עבור זוגות צעירים ומחוסרי דיור, במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן"

אבן צור על רקע הדמיית "גלי ים": שכונה חדשה בקריה
צילום: באדיבות העירייהמאת:
אבי שני


לאחר שבמשך שנים ארוכות לא נבנתה בקרית ים שכונה חדשה, מקודמת בימים אלו הקמתה של שכונת "גלי ים", בצפון העיר, על השטח בו היה מגרש הכדורגל העירוני. השכונה תכלול 1,300 יחידות דיור חדשות, כאשר 700 מתוכן מיועדות עבור זוגות צעירים ומחוסרי דיור, במסגרת פרוייקט "מחיר למשתכן", המקודם ע"י משרד הבינוי והשיכון, ושאר יחידות הדיור מיועדות עבור משפרי דיור, תושבי הקריה ותושבים מערים סמוכות.

ראש העיר, דוד אבן צור, מסר כי בניית השכונה החדשה מהווה עבורו חלום שהתגשם. "במשך שנים נבנו בקריה בניין פה-בניין שם", הוא אומר. "דבר זה גרם לשינוי דמוגרפי, כאשר זוגות צעירים לא נשארו כאן, מכיוון שלא היו עבורם פיתרונות דיור הולמים. מעתה זוגות צעירים, בני הקריה, לא יצטרכו עוד לחפש דירות מחוץ לעיר, והדבר יאפשר לנו גם לקלוט זוגות צעירים מחוץ לקרית ים".
כמו כן הוסיף אבן צור, כי שיווק המיתחמים בשכונה נמצא בעיצומו, ובמהלך החודש הקרוב יינתנו היתרי בנייה והעבודה בשטח תחל. "תוך שנתיים וחצי תהיה לנו שכונה חיה ובועטת", אמר ראש העיר, שהתייחס גם לכך, שקרית ים קיבלה את פרס החינוך הארצי. "מדובר בהישג עצום. קבלת הפרס תעודד אף היא זוגות צעירים להגיע לקרית ים, מכיוון שהחינוך הינו מרכיב משמעותי בהחלטה היכן לגור. בימים אלו נבנות, בשכונה החדשה ומחוצה לה, כ-2,000 דירות חדשות, שישנו את פניה של קרית ים".

מהעירייה נמסר, כי השכונה החדשה שתיבנה תהיה שכונה חכמה, עם תיכנון מדוקדק עד הפרט האחרון. לאורך השכונה תתפרס רשת אלחוטית, ובמסגרת התיכנון ייבנו פארקים ירוקים, בית ספר יסודי וגני ילדים, שישרתו את האוכלוסייה החדשה. לדברי אבן צור, התיכנון המיוחד והידידותי יביא לכך, שהתלמידים יוכלו לצעוד לבדם ברגל לבית הספר, באמצעות שבילים מהבתים, מבלי שיהיה צורך בחציית כבישים. גם הגישה לגני הילדים תהיה בטוחה. "בתיכנון השכונה נבדק כל פרט, וכך, לדוגמא, בפחי האשפה יותקנו חיישנים מיוחדים, אשר באמצעותם יידעו אנשי העירייה מתי לבוא ולרוקן אותם. כמו כן, השכונה תואר באמצעות תאורת 'לדים', מה שיביא לחיסכון משמעותי בחשמל", סיכם אבן צור.


תגובות:
2: שכונה חדשה בקית ים - אבשלום
חדשות מצויינות
נראה כמה זמן זה יקח

10/4/2019    11:45

1: סוף סוף הגיע הזמן - שאול
קרית ים משוועת לשכונות חדשות
מברך את כל הנוגעים בדבר

8/4/2019    21:42שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר