שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 304
יולי 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
משחק החיים

גרנט: התאהבה בקונספט של "אבודים", והיתה שמחה להמשיך איתו עוד 20 שנה. מתגעגעת לתיאטרון ומדי פעם מגיחה להופעה בסרט קולנוע. מריצה בראש לא מעט תוכניות לעתיד, ובין השאר מפנטזת על פיתוח קונספט טלוויזיוני בינלאומי  (צילום: אילן בשור)מאת: גל זייד

סידרת המציאות "אבודים", בה היא מחפשת בני משפחה בכל העולם, הפכה את צופית גרנט, לאחת הדמויות האהובות והפופולריות בטלוויזיה. המופע "דלתות מסתובבות", בו היא מגוללת את סיפור חייה הקשה, הפך אותה גם לסוג של מנטורית ומודל לחיקוי, כאדם שהצליח למנף את חייו מתוך הקושי, ומהנקודה הנמוכה ביותר הגיע לפיסגת השאיפות וההצלחה.

גרנט (53), אם ל-2, הגרושה ממאמן הכדורגל אברהם גרנט, חוותה בילדותה ניצול מיני וחיים בפנימייה הרחק מהמשפחה. עם השנים הפכה לשחקנית תיאטרון, טלוויזיה וקולנוע, כאשר את הפריצה הגדולה עשתה בתוכנית "מילקשייק", בה שתתה את השתן של עצמה. מדמות שנויה במחלוקת, הפכה לאהובת הקהל, לא מעט בזכות "אבודים".

בריאיון ל"חדשות הקריות", היא מסבירה את סוד ההצלחה של הסידרה, מחווה את דעתה בסוגיית קמפיין "ME TOO" ומספרת על המופע העוצמתי "דלתות מסתובבות", איתו תגיע ביום ג', 3.7, ל"בית נגלר" בקרית חיים
בגיל 53, לאחר שבמשך שנים התקשתה לפרוץ, ובצעירותה אף נחשבה לדמות מעוררת מחלוקת בעקבות התוכנית "מילקשייק", יכולה צופית גרנט, לחכך ידיים בסיפוק, ולהרגיש שבאמת עשתה משהו בחייה. בעקבות הסידרה "אבודים", הפכה צופית לאחת הדמויות האהובות והפופולריות בטלוויזיה, ובמקביל יש לה מופע בשם "דלתות מסתובבות", בו היא מגוללת את סיפור חייה יוצא הדופן, ממנו יוצאים הצופים עם תובנות לכל החיים. "הסידרה 'אבודים' היא סוג של מתנה עבורי, וגם 'דלתות מסתובבות', הוא משהו מדהים שאני עושה בכל פעם שאני פנויה", היא מספרת. ביום ג', 3.7, בשעה 20:30, תגיע צופית עם "דלתות מסתובבות", ל"בית נגלר" בקרית חיים.

צופית גרנט, הגרושה ממאמן הכדורגל אברהם גרנט, ממנו יש לה 2 ילדים, נולדה בפתח תקווה בשם סופיה אלישיב. בגיל 5 התגרשו הוריה והיא נפרדה מאביה ומשני אחיה, ועברה להתגורר עם אימה. בגיל 9, לאחר שהאם התקשתה בגידולה, עברה צופית להתגורר בפנימייה. במשך כשנתיים נוראיות עברה ניצול מיני מתמשך ע"י שכן, עליו היא מספרת בצורה גלויה ופתוחה במופע "דלתות מסתובבות", בו מתערבבים בצורה כמעט טבעית, שחוק ודמע, כאב ופורקן, כעס ופיוס. עם תום שירותה הצבאי למדה משחק בביה"ס "בית צבי". בין השאר שיחקה בהצגות תיאטרון ובסרטי קולנוע, אבל הפריצה הגדולה שלה היתה בתוכנית הטלוויזיה "מילקשייק", בסוף שנות ה-90. הרגע הזכור ביותר בתוכנית היה כאשר שתתה את השתן שלה בשידור, דבר שגרר ביקורות קשות כלפיה והפך אותה לדמות נלעגת. בריאיון שנערך עימה בעבר, סיפרה שאנשים היו יורקים עליה ברחוב, אך עם הזמן, מהדמות הכי שנואה בטלוויזיה, הפכה לאהובת הקהל. "היו לי שתי אפשרויות, או להתנצל ולהצטדק כל חיי על מה שעשיתי, כאשר שתיתי את הכוס ההיא, או להפוך את הרגע הזה לאירוע מכונן בחיי ולמנף אותו לדברים חיוביים, ובחרתי באופציה השנייה", הסבירה גרנט, המשמשת גם נשיאת עמותת "אנוש", למען פגועי נפש בישראל.

בשנת 2011 החלה להגיש בזכיינית ערוץ 2, "רשת", את סידרת המציאות "אבודים", במהלכה מאתרת הפקת התוכנית ברחבי העולם, בני משפחה שאיבדו קשר האחד עם השני. במסגרת הסידרה, שבנויה כמו מותחן החוצה ימים ויבשות, מחפשת גרנט, בני משפחה אבודים, תוך שהיא מלווה ברגישות רבה ובדרכה הייחודית, את הנשמות התועות. "נלחמתי על התוכנית הזו", מבהירה צופית. "כבר מהעונה הראשונה, כש'אבודים' עדיין היתה תוכנית קצרה, שכל פרק בה נמשך פחות מחצי שעה, טענתי שיש כאן פוטנציאל אדיר".

איך את מסבירה את סוד ההצלחה של "אבודים"?
מהרגע הראשון טענתי שזו התוכנית היחידה בטלוויזיה, שעוסקת באהבת חינם. היה לי ברור, שהיא תקבל רייטינג מטורף ותהפוך להצלחה מסחררת, ואפילו התערבתי על כך עם מנכ"ל הערוץ. הקהל כל כך משתוקק למשהו אותנטי ואמיתי שבא מהלב והנשמה. זו בפירוש עבודה דוקומנטרית חוצה גבולות. כל פרק מביא איתו אג'נדה חברתית ואנחנו שוחטים פרות קדושות. לדוגמא, במהלך אחד החיפושים התברר, שהקהילה היהודית במרוקו חטפה ארבעה ילדים ומכרה אותם למשפחה יהודית בצרפת. תחשוב עד כמה מדובר במסמך אנושי מרתק. 
ובכל זאת, "אבודים" היא הפקה מורכבת, ששואבת אותך פנימה ולעיתים מונעת

ממך לעסוק בתחומים אחרים. לא חשבת לפרוש ממנה בשיא?
ממש לא. אשמח להמשיך איתה לפחות עוד 20 שנה, עד שנת 2038, כשאהיה בת ..73. אני מרגישה שזה חלק מהייעוד שלי, לעזור לנשמות התועות הללו ולעשות משהו טוב בחיים. הרי אין גבול לכמות החומרים שיכולים לאכלס את הסידרה. מלחמות לא נגמרות ואנשים לא מפסיקים לריב או לאבד אחד את השני.

ספרי קצת על המופע "דלתות מסתובבות" ומה הקהל עובר בו?
ב"דלתות מסתובבות" אני נמצאת לבד על הבמה ולוקחת את הצופים למסע אישי, אבל זה לא רק המסע שלי, אלא גם מסע, בו כל אחד מוצא את עצמו. החלק הראשון חזק וטעון מאוד, אבל גם מכונן. אני מספרת את סיפור חיי ואת הדברים הקשים שעברתי ואיך הם עיצבו את חיי. החלק השני מאוד מצחיק, והוא כולל בין השאר את התקופה בה חייתי בלונדון עם אברהם גרנט, סיפורים על אוליגרכים וכל מה שעבר עלינו שם. במשך שעה וחצי, אני נותנת לצופים מעין "ארגז כלים" ומעמתת אותם עם סיפור חיים מאוד קשה, אבל מצד שני, גם מראה להם איך אפשר למנף את כל הקושי והבעיות, ולהפוך את זה למקפצה לעתיד הרבה יותר טוב. יש במופע אלמנט מנטורי מאוד חזק, אנשים יוצאים ממנו עם תחושות של העצמה וזיכוך.

מעבר לסיפור חייך, על מה עוד מבוסס המופע, והאם נעזרת באנשים נוספים כדי לכתוב אותו?
לא רק שכתבתי אותו לבד, אלא שבמידה מסויימת, המופע נכתב מדי יום ביומו. אתן לך דוגמא למשהו שקרה לי ממש לאחרונה ומצא את עצמו ב"דלתות מסתובבות". לא מזמן הייתי בצילומים ברוסיה, במסגרת "אבודים". יצאנו למסע בעקבות זיכרון ילדות של שתי אחיות שאומצו בגיל צעיר, כל אחת ע"י משפחה אחרת. שתי האחיות זכרו שהיתה להם אימא אלכוהוליסטית ואבא עבריין, ועוד בארץ, לפני שיצאנו למסע, הבנתי שאפגוש משהו שונה לגמרי מהזיכרון שלהן. לאט לאט קלטתי, שהסיפור האמיתי כאן הוא האבא והאימא, אבל זה כבר סיפור בפני עצמו... ביום האחרון, לאחר שסיימנו את הצילומים, התברר שהטיסה כבר מלאה ולא היה לי מקום. מצאתי את עצמי נשארת בקווקז, עם בחורה רוסיה, שהיתה חלק מההפקה, והיינו שתינו לבד במדינה זרה במשך שלושה ימים. הסיפור האישי הזה שקרה לי, נתן לי עוד תובנות לחיים, ובסופו של דבר זה נכנס למופע.

בעבר סיפרת לי על הצגת יחיד שאת כותבת?
זה עדיין נמצא שם. אפשר להגיד, שהצגת היחיד שלי כתובה כבר ב-100 אחוז ומוכנה לעלות לבמה. אני רק צריכה לבחור את המועד. מי יודע, אולי אעשה את זה בלונדון...

באחד הריאיונות אמרת: "לא מעניין אותי לעשות טלוויזיה, אני קמה כל בוקר כדי לאהוב". תסבירי את המשפט הזה?
זה ממש ככה. ולא רק שלא מעניין אותי לעשות טלוויזיה, אלא גם לא מעניין אותי לעשות תיאטרון וקולנוע... מה שהתכוונתי לומר, זה שהדבר החשוב לי באמת, הוא האינטרקציה עם האנשים, המחוייבות והאהבה. אני רואה את עצמי כאדם מאוד פשוט, עם מחוייבות אדירה לצוות שנמצא איתי והאינטרקציה הזו היא מה שמניע אותי. אני "אחרון הפועלים על הסט", כך אני מכנה את עצמי, וחייבת להיות מעורבת בכל דבר.

 
במופע "דלתות מסתובבות": שעה וחצי, בהן מתערבבים בצורה כמעט טבעית, שחוק ודמע, כאב ופורקן, כעס ופיוס. מדברת על הגשמת חלומות, פריצת גבולות ושבירת מחסומים (צילום: אילן בשור)
את לא מתגעגעת לפעמים לעשות תיאטרון, כמו פעם?
אני מאוד מתגעגעת, אבל כשאין לי צילומים של "אבודים", אני עושה דברים נוספים שממלאים אותי, כמו "דלתות מסתובבות", אותו אני משתדלת לעשות בכל פעם שאני פנויה. כל הזמן מציעים לי לעשות תפקידים, גם בתיאטרון וגם בטלוויזיה, והרבה פעמים אני מסרבת.

שמתי לב, שמדי פעם את עושה גיחה לקולנוע?
כשמדובר בסיפור או תסריט שמאוד מוצאים חן בעיניי, אני מתגייסת לכך בשמחה. לאחרונה סיימתי צילומי סרט, שיעלה בקרוב על האקרנים, בבימויו של אריק לובצקי. עלילת הסרט מתרחשת במשך יום אחד, במהלכו נוסע גבר נשוי, פרופסור באוניברסיטה (שמוליק וילוז'ני), לקבל פרס יוקרתי. בדרך לקבלת הפרס הוא נאלץ לעצור בתחנת המשטרה, לאחר שאישה שניהלה איתו בעבר רומן, הגישה נגדו תלונה, בטענה שביצע בה עבירות מין. הבעל עובר שיימינג נוראי וחייהם של בני הזוג מתהפכים. אני משחקת בתפקיד אישתו, והסרט למעשה מסופר דרך העיניים שלי. זה סרט נהדר שנוגע בעצבים הרגישים ביותר של חיינו.

אם כבר שיימינג והטרדות מיניות, מה דעתך על קמפיין ME TOO?
בעיניי, זה אחד הדברים הכי חשובים בהיסטוריה של האנושות. גברים צריכים עזרה, לדעת מה מותר ומה אסור להם לעשות, והגיע הזמן לשנות את הסטטוס-קוו. אני שומעת הרבה אנשים שטוענים, שהמון נשים ינסו מעכשיו לנצל את המודעות לקמפיין, ועל כל דבר קטן הן יזעקו, ואני חושבת שזה שטויות. לכל מהפכה חברתית יש מחיר. בעולם המערבי, המקדש את ערכי המוסר, אין מקום להטרדות מיניות, עבירות מין או ניצול יחסי מרות. אז נכון, יש לכך מחיר ולפעמים נוצר בילבול, אבל המהפכה הזו חשובה למען העתיד של כולנו.

יש דברים נוספים שרצית לעשות ועדיין לא הספקת?
יש דבר אחד שמאוד רציתי לעשות ולא אמצא מנוחה עד שזה לא יקרה. אני רוצה לעזוב הכל לחצי שנה ולנסוע לאנגליה, כדי ללמוד בתנאי פנימייה בבי"ס ללימודי השפה האנגלית, במטרה שהאנגלית שלי תהיה ברמה גבוהה ומקצועית. במובן מסויים, זה קשור לקונספט טלוויזיוני שאני רוצה ליצור, להביא את הזירה הבינלאומית אלינו, ובאופן טבעי, אני עדיין לא יכולה לדבר על זה בצורה חופשית. כדי שזה יקרה, אצטרך להתפנות מעיסוקיי ולקחת פסק זמן, אבל זה יקרה מתישהו. מעבר לכך, אני מאוד נהנית לעשות את "אבודים", "דלתות מסתובבות" וכל מיני דברים נוספים, וכל מה שאני מאחלת לעצמי, הוא שיהיו לי הבריאות והכוח להמשיך לעשות את מה שאני אוהב


תגובות:
5: יש לה חיוך כובש - דור
היא אישה מדהימה וכריזמטית
לו היתה רוצה התה אשת עסקים מצליחה
אבל היא מעל זה כנראה

9/7/2018    14:28

4: #MeToo קמפיין מיותר - ברק
הוציא מהארון אומנם נשים שבאמת הוטרדו מינית
אבל הוציא יותר כאלה שחושבות (ולא באמת) שהוטרדו מינית
פה הבעיה

8/7/2018    11:36

3: יצא לי לראות את המופע שלה - שירן
דלתות מסתובבות זו אחלה הופעה
ממליצה בחום

7/7/2018    21:48

2: אבודים סידרה אדירה - קרן
לא פיספסתי אפולו פרק אחד
אני יושבת מרותקת ואפילו מקליטה

4/7/2018    13:16

1: איך אברהם עזב דבר כזה? - רותם
איזה אישה מגניבה
וגם יפה מאוד

4/7/2018    12:02שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר