שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 292
יולי
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
“השמאל משתמש ביועץ המשפטי לממשלה לניגוח נתניהו״
עיריית מוצקין תתבע את המשרד להגנת הסביבה ו״הקומפוסט״
“בעבודה נכונה, אפשר יהיה להכניס לפחות 3 מנדטים למועצת העיר חיפה״
“אני מעדיף ממשלה עם חרדים מאשר עם ערבים״
אתם מטקבקים ואנחנו מפרסמים
פסטיבל “קיץ עולמי״ השני ייערך בק.מוצקין באוגוסט
הכלה הפכה לנכה לאחר שהחופה נפלה על ראשה
נדרשה לשלם לבית המשפט אגרה בסך 340,000 שקל
“טרם החלטתי אם להתמודד בבחירות הבאות״
“זו גאווה גדולה להמשיך את המורשת המשפחתית״
“זו הקדנציה האחרונה של נתניהו כראש ממשלה״
“אסייע ליאיר לפיד להיבחר לראשות הממשלה״
הרדים את אישתו ושלף באמצעות טביעת ידה תכתובות עם המאהב
התוכנית לצימצום זיהום אוויר במפרץ חיפה תורחב לקריות
כך החליטה הממשלה בעקבות מאמציו הרבים של ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, לצרף את הקריות לתוכנית. דוקורסקי: “אני מברך על ההחלטה. גם תושבי הקריות זקוקים לאוויר נקי״

דוקורסקי והשר אלקין: הפחתת זיהום אווירמאת: אבי אדר

בעקבות המאמצים הרבים שהשקיע ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, אישרה הממשלה את הרחבת התוכנית הלאומית לצימצום זיהום האוויר במפרץ חיפה, גם לקריות. מזה שנים רבות, שמפרץ חיפה נחשב לאחד ממוקדי פליטות מזהמי האוויר הגדולים בישראל, בשל ריכוז גדול של מפעלי תעשייה בסמוך לריכוזי אוכלוסייה, בשילוב עם עומסי תחבורה, פעילות הנמל ונתונים טופוגרפיים המקשים על פיזור המזהמים. לפני כשנתיים התקבלה החלטת ממשלה להשיק תוכנית לאומית לצימצום זיהום האוויר וסיכונים סביבתיים במפרץ חיפה, אלא שהתוכנית כללה מתן תקציבים ייעודיים לעיריית חיפה בלבד. דוקורסקי, שהתרעם על ההחלטה, פנה לשרים ולגורמים מקצועיים במשרדי הממשלה, כדי שישנו את רוע הגזירה. בין השאר טען ראש העירייה, כי איזור הקריות, הגובל בריכוז תעשייה פטרוכימית, סובל מזיהום כבד, ועל הממשלה לפעול במטרה להביא לצימצום הזיהום גם שם. כמו כן הדגיש דוקורסקי, שהקריות חברות באיגוד ערים מפרץ חיפה, ולכן החלטת הממשלה חייבת לחול על כל איזור המפרץ.
בעקבות התערבותו של דוקורסקי, אישרה הממשלה באחת מישיבותיה השבועיות שנערכו בחודש שעבר, את הרחבת התוכנית גם לרשויות המקומיות בקריות. התוכנית המורחבת כוללת מספר צעדים אותם החליטה הממשלה לתקצב, כדי להביא למיגור זיהום האוויר באיזור. בין השאר יורחב איזור שהינו מוגבל לתנועה עבור רכבי דיזל מזהמים, לאיזור הקריות, ולצורך כך הקציבה הממשלה מיליון שקל בשנת 2017, ו-10 מיליון שקלים נוספים בשנת 2018. כמו כן, הוקצו 3 מיליון שקל עבור הרחבת פרוייקט שיתוף רכב חשמלי לרשויות המקומיות בקריות, ובנוסף יקבלו הקריות סיוע לשם הצטיידות ברכב איסוף אשפה המונע בגז טבעי, כדי לצמצם את פליטת מזהמי האוויר.

דוקורסקי: “אני מברך על ההחלטה. תושבי הקריות זקוקים לאוויר נקי לא פחות מתושבי חיפה. בתוכנית המקורית, שהוביל השר לשעבר, אבי גבאי, נכללה רק חיפה, ואני שמח שהשר הנוכחי, זאב אלקין, נענה לפניותיי והוסיף את הקריות וערי הלוויין, תוך הקצאת 20 מיליון שקלים נוספים, לשם הרחבת איזור אוויר נקי מפליטות רכב כבד, הפחתת זיהום אוויר מרכבי דיזל ישנים, הפעלת רכבי פינוי אשפה בגז טבעי והרחבת פרויקט שיתוף הרכב החשמלי״.


תגובות:
4: שאפו לדוקורסקי, איש מעשה - בני מילר


5/7/2017    16:01

3: השאלה עם כל המאמצים שעושים באמת יעזרו - אסנת
הרי ידוע שלמרות שדוקורסקי באמת משתדל ועושה מעל ומעבר למען צימצום זיהום האוויר, זה לא באמת יכול לעזור הרבה שכן הבעיה באיזורנו מאוד עמוקה וגדולה בהיקפה. יש כאן כמו קריה שישית של תעשייה מזהמת, ששום טיפול בה למעט העברתה למקום אחר יכול לתת פיתרון הולם לבעיה

5/7/2017    14:22

2: זיהום האוויר בקריות עבר כל גבול - גדיש
בקצב הזה תהיה כאן מגפת סרטן ולא מחלה

4/7/2017    14:05

1: באמת תודה - אנדי
כאילו מה?
אנחנו לא נושמים את אותו האוויר?
לקריות מגיע אוויר ספיישל מהגליל?

4/7/2017    11:50שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר