שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 316
יולי 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

"אוכל, קדימה אוכל..."
 
בסוף כולם מגיעים לאותו המקום...


 

יכפיל את כוחו
 
אני חייב להתוודות. מעולם לא הצבעתי עבור אביגדור ליברמן, לא כשרץ עם הליכוד ולא כשרץ לבד. לא סמכתי על הבוטות שלו ואמירותיו החזקות. בחודש האחרון, לאחר שהבנתי, כי הוא האיש שיכול לשמור על שפיות המדינה הזו לפני שנהפוך למדינת הלכה, אשר תפעל על פי דין תורה, עולות אצלי מחשבות חדשות, לתת לליברמן את קולי. יו"ר "ישראל ביתנו" הוכיח, שמילה אצלו היא מילה, ואילמלא עמידתו הנחרצת מול נתניהו, המדינה היתה נכנעת לחרדים ואוי לנו.
ליברמן הוא אולי לא המנהיג עליו חלמתי, אך בעת הזו הוא הטוב מכולם. אומר ועושה. צריך לתת לו צ'אנס, וזה בדיוק מה שאעשה עם חבריי ושכניי.


 
יהודה ישראלי
רח' דן 3
קרית ביאליק

מילה טובה
 
לפעמים סתם חשוב לעצור ולומר מילת תודה. ברצוני לציין  את היחס החם והאמפתי שקיים במחלקת הארנונה בעיריית קרית מוצקין, הן מצוות העובדים והן מהמנהל מוטי אלנברג. כל הרשויות הקשו עליי, ובעירייה גיליתי שגרירים של רצון טוב. ממש ישבתי שם ובכיתי. תודה לראש העיר, חיים צורי, ולעובדי העירייה, על שירות אישי ונוגע ללב.


 
ענת רז
רחוב החשמונאים 35 
קריית מוצקין

נורמה ציבורית קלוקלת
 
קראתי בעיון את הכתבה על ח"כ מיקי זוהר מהליכוד ("חדשות הקריות", גיליון 315 - יוני 2019), וכמעט התפוצצתי מהאובססיה שלו ל"חוק החסינות", מתוך מטרה לחלץ את ראש הממשלה מהעמדה לדין. גם אמירותיו, כי מי שקובע את הנורמות החברתיות במדינה הוא הציבור ולא בתי המשפט, מקוממת אותי.

נראה לי, שכל מטרתו של ח"כ זוהר, היא לצבור נקודות אצל נתניהו, כדי שימנה אותו לשר, ולא טובת המדינה לנגד עיניו. במדינה מתוקנת צריך להיות אותו דין לכל התושבים, ואין זה משנה אם מדובר בראש ממשלה. מיקי זוהר אינו כוס התה שלי, גם לא קפה שחור. מדובר בנורמה ציבורית קלוקלת.


 
דליה שגב
רח' פיקסו 15
קרית אתא

חוויות מביה"ח רמב"ם
 
באחרונה שהיתי עם קשישה בת 97, בביה"ח רמב"ם. במשך קרוב לשעתיים לא מצאו בביה"ח כיסא גלגלים, כדי לנייד את הקשישה ממחלקה למחלקה. אמרו שיש מחסור בכיסאות גלגלים. אוי, כמה שאתם עלובים, בית חולים עאלק. אנחנו מדינת עולם שלישי. את שוק רמלה-לוד מנהלים בצורה יעילה יותר.


 
יוסי דואק
רח' התאנים 20
קרית ביאליק

תודה על התמיכה
 
באחרונה הצלחתי להגשים את חלומי ולהוציא לאור את ספרי הראשון, "נסיכה בספק", במסגרת פרוייקט מימון ההמונים ברשתות החברתיות. התרגשתי מאוד מהתמיכה של ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, לאורך כל הדרך. זה נתן לי המון כוח ואמונה שאצליח. תודה על כך שבקרית מוצקין כל תושב נחשב ואני מלאה הערכה על כך. בזכות הדחיפה של ראש העיר ושל כל משפחת קרית מוצקין, עמדתי במשימה. 


 
הילה קופרמן 
רחוב תדהר 3
קריית מוצקין

מי ימצמץ ראשון
 
נשיא ארה"ב, דונאלד טראמפ, מאמין, שהוא מלך העולם. גם אנחנו רוצים להאמין בזה, אך האיראנים והמנהיג העליון שלהם, עלי חמינאי, מראים לו מאיפה משתין הדג. ארה"ב הטילה חרם על מוצרים איראניים, אז קיבלו תשובה בדמות פיצוצים בארבע אוניות דלק. האמריקאים איימו בהחרפת הסנקציות, אז האיראנים איימו בסגירת מייצרי הורמוז, דרכם עובר שליש מהנפט העולמי. האמריקאים איימו בתקיפות על איראן, לעצירת מירוץ החימוש האטומי, אז האיראנים הפילו מטוס ביון אמריקאי ללא טייס בעלות של 150 מיליון דולר. טראמפ ממשיך לאיים, האיראנים משתינים בקשת. הפינג-פונג הזה עוד יביא עלינו מלחמת עולם ואנחנו ניגרר פנימה בעל כורחינו. שאלוהים ישמור.


 
אלי ערן
שד' ההסתדרות 11
קרית ים

מילים מרגשות
 
המילים החמות, אותן נשא ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, בטקס חלוקת מלגות "קרן אמיר", באשכול הפיס, ריגשו את הצוות הנפלא שלי בתיכון "עוצמה". מסתבר שלמילים יש כוח להרים. עד כה הם היו "צוות חורג" וראש העיר הצליח לחזק אצלם את תחושת השייכות למערכת החינוך בקרית ביאליק, דבר שאינו מובן מאליו. האורחים, שאינם תושבי קרית ביאליק, הופתעו לגלות על מידת מעורבותו של ראש העיר ומידת היכרותו עם התלמידים. באופן אישי, אמרתי ואומר שוב. האומץ של דוקורסקי לשחות נגד הזרם, ראוי להערכה.


 
דורית ג'יימס בנימין
מנהלת תיכון עתיד - עוצמה
קרית ביאליק

תודה על הצלת חיים
 
אני רוצה לשבח את ליאור פרבל, מאמן הכדורגל בעמותה לקידום הספורט בקרית מוצקין, על פעולה מצילת חיים בזמן העבודה. ברגע ששמע אימא זועקת לעזרה, לאחר שסוכריה נתקעה בגרונה של בתה, הוא נרתם במהירות, ובאמצעות שיטת היימליך, בלחיצה על הסרעפת, הציל חיים. ראש העיר, חיים צורי, העלה פוסט על ליאור, הגיבור של השבוע, ואני חייב לציין, שהסיפור הזה לא מניח לרגע גם בפן החיובי של הצלת החיים, וגם בפן של הסכנות שאורבות לילדינו.


 
אפי אפרתי
רחוב בגין 34
קריית מוצקיןתגובות:
8: הקסם של אלי - ציפי
תמיד יודע להגיד מילים חמות כשצריך

6/7/2019    23:59

7: המלחמה הבאה - למה?
אם אנחנו התאפקנו עד עכשיו לצאת למלחמה נגד איראן, בא טראמפ ויגרור אותנו בכח מהאוזן

6/7/2019    22:14

6: יש לך עתיד הילה קופרמן - אפרת כהן
מאחלת לך שתגדלי להיות סופרת מפורסמת (ועשירה, אם זה אפשרי)

6/7/2019    21:59

5: כבוד לליאור פרבל - ליאורה
המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם שלם

6/7/2019    21:37

4: בית החולים רמב״ם הוא מפעל/קצביה - יעל
זה לא להאמין איזה שוק בשר זה שם. אתה לא יותר ממספר בסטטיסטיקה. מפעל ממש

5/7/2019    12:56

3: דליה שגב היקרה - ליבנה
מיקי זוהר הוא בסה"כ בובה על חוט. ביבי משחק איתו איך שבא לו
הוא חסר עמוד שידרה. אין בו כלום

4/7/2019    11:20

2: מחזק אותך ענת רז - נאור
אבל אל תשכחי, הם שם כדי לתת שירות, והם בסה״כ עושים את עבודתם נאמנה. אבל טוב לדעת שהם עושים

3/7/2019    14:27

1: גם אני אצביע לליברמן - ורד
הוא עמד איתן מול נתניהו ומנע בגופו הקמת ממשלת ימין קיצונית דתית
תודה ליברמן, את הקול שלי קיבלת

3/7/2019    12:27שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר